Board index Život van sporta Umetnost i kultura

Serije

Najbolja domaca serija?

Porodicno blago
13
17%
Bolji zivot
13
17%
Otvorena vrata
3
4%
Slozna braca
3
4%
Vruc Vetar
11
15%
Srecni ljudi
4
5%
Grlom u jagode
2
3%
Otpisani
3
4%
Vratice se rode
22
29%
Kamiondzije
1
1%
 
Total votes : 75

Re: Serije

Postby Pit Bull » 15 Jun 2018, 00:59

Kopiracu sa drugog forumu jednu teoriju za Westworld koja je itekako realna i uveren sam tacna.
Spoiler: pokaži
Bila bih vrlo zadovoljna razvojem situacije kad bi se pokazalo da je William koji se izvukao ispod gomile mrtvih tijela nakon pokolja na Fordovoj zabavi zapravo host, tj. Williamova svijest u tijelu "domaćina".

U posljednjoj epizodi 1. sezone William ima vjenčani prsten na ruci, a desnom se rukom služi prilično oprezno (nakon što mu ju je Dolores izvrnula/iščašila/whatever).

U prvoj epizodi ove sezone, William koji se izvuče ispod gomile tijela nema vjenčani prsten i prilično se dobro služi desnom rukom (što je vidljivo kad se brani od hosts koji ga napadaju blizu kolibe).
I činilo mi se da ima upitan pogled kad ga je onaj gost u smokingu oslovio s "Bill", kao da ga poznaje, a William je izgledao kao da on pojma nema tko je tip.

Ako se sjetimo Inceptiona, djela drugog brata Nolana, i fore s Cobbovim vjenčanim prstenom, ne bi me čudilo da je Jonathan Nolan posudio bratovu ideju i primijenio je na WW.

Uz to, William je, stojeći okružen mrtvim ljudima i hosts, vidio vuka, za koga se pretpostavlja da je zapravo Akecheta, jednako kao što je Akecheta u istoj toj sceni u prošloj epizodi vidio lešinara na mjestu gdje bi trebao stajati William.

Što bi se uklapalo u teoriju da su programirani da ne vide jedan drugoga.

Kruži teorija da je Akecheta taj vuk (vuk je protrčao i kroz prizor nakon prvog pokolja, tj. prizor kad je Akecheta našao mrtvog Arnolda), a lešinar William, te da nam je činjenica da je William host pred nosom od samog početka i najavnog plakata za drugu sezonu, na kojemu je metalni lešinar i Williamov crni šešir.

Mislim da bi bilo sasvim u skladu s radnjom da se pokaže da je ovaj William iz 2. sezone host, bez obzira na to je li napravljen:

1) na temelju podataka skupljenih o Williamu (koji u park dolazi već 35 godina) pa je kao Bernard;

ili

2) da je pravi William ubijen na kraju prve sezone, a sad je ovo Williamova svijest (u onoj crvenoj "špekuli") preseljena u novo tijelo.

James Delos degradirao je zato što njegov um nije mogao prihvatiti stvarnost/istinu o tome da je mrtav i da je sad opet živ u novom tijelu, ali svejedno je 149. pokušaj počeo propadati tek nakon mjesec i pol.

Sad je prošlo tek 2 tjedna od pokolja na zabavi (koliko mi znamo) i eventualne zamjene tijela pa ima logike da William2 još nije počeo propadati, pogotovo zato što i ne zna da je mrtav.

William2 pokazuje odstupanja od Williama1: možda zato što sad i hosts mogu ubiti njega, možda zato što se u njemu probudio tračak zaboravljene ljudskosti (između ostaloga, spasio je Lawrenceovu ženu sjetivši se svoje žene i kćeri), a možda zato što je verzija 2.0.

Što bi se onda i uklapalo u to da u prvoj sezoni "igra" (the Maze) nije bila za njega, što mu je Ford stalno ponavljao, a u ovoj sezoni igra ne samo da jest za njega, nego je Ford rekao da "igra počinje gdje ti završavaš i završava gdje ti počinješ".

Tako da glasam za to da William u ovoj sezoni jest William 2.0 (batteries not included ).



▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58196
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Serije

Postby b@Ta maRe » 15 Jun 2018, 20:59

Završih Lucifera konačno. Blago rečeno sam razočaran sa poslednje 2 epizode. Bukvalno nisu mogli debilnije da okončaju seriju :wacko:
Spoiler: pokaži
Nakon što u ep24 Chloe konačno shvati da je Lucifer zaista Đavo, u ep25 se ponaša kao da se ništa nije desilo i gotovo se ne pojavljuju u istoj sceni ona i Lucifer (da ne pominjem tek onu retardiranu priču sa klinkom koja je Anđeo Smrti :wacko: ), dok poslednja epizoda nema nikakve veze sa pričom


Je l' gledao neko Mindhunter? Vidim da je dobro ocenjena
NISAM JA ZVEZDA, JA SAM PARTIZAN!
User avatar
b@Ta maRe
 
Posts: 6382
Joined: 19 Feb 2014, 19:10

Re: Serije

Postby Гроф Тинторето » 15 Jun 2018, 21:02

Mindhunter odlican.
Pretpostavka je najlaksi nacin da se dodje do pogresnog zakljucka.

Spoiler: pokaži
Buzz' Beater wrote:
Peskir wrote:Videh malopre u gradu Rakicevica iz Zvezde, nosi neku grejalicu. :biggrin: :biggrin:

Zagreva se za Fener :okk:



Josep Pep Guardiola - GOAT
User avatar
Гроф Тинторето
 
Posts: 31826
Joined: 23 May 2015, 16:32

Re: Serije

Postby Poison and Remedy » 15 Jun 2018, 21:07

b@Ta maRe wrote:Završih Lucifera konačno. Blago rečeno sam razočaran sa poslednje 2 epizode. Bukvalno nisu mogli debilnije da okončaju seriju :wacko:
Spoiler: pokaži
Nakon što u ep24 Chloe konačno shvati da je Lucifer zaista Đavo, u ep25 se ponaša kao da se ništa nije desilo i gotovo se ne pojavljuju u istoj sceni ona i Lucifer (da ne pominjem tek onu retardiranu priču sa klinkom koja je Anđeo Smrti :wacko: ), dok poslednja epizoda nema nikakve veze sa pričom


Je l' gledao neko Mindhunter? Vidim da je dobro ocenjena


Ja mislim da je razlog te brljotine sa krajem Lucifera cinjenica da serija nije produzena za jos jednu sezonu. Sad da li je iz revolta ili su se prosto izgubili ne znam. Svakako debilne poslednje 3-4 epizode.
TRADIZIONI DI FAMIGLIA
User avatar
Poison and Remedy
 
Posts: 8245
Joined: 21 Apr 2015, 08:47

Re: Serije

Postby fabricio » 16 Jun 2018, 16:49

Гроф Тинторето wrote:Mindhunter odlican.

Posle serije, ovih dana sam pogledao neke dokumentarce o likovima iz serije. Likove po kojima se serija radila.

Edmund Kemper je vrhunski odradjen lik. Mislim da nema razlike u seriji u stvarnom zivotu :biggrin: . Gde god da su nasli ovog glumca, svaka cast ! Ja za njega nikad nisam cuo sve do mindhuntera.

A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13705
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Serije

Postby mudrovsukilo » 17 Jun 2018, 22:28

Pit Bull wrote:Kopiracu sa drugog forumu jednu teoriju za Westworld koja je itekako realna i uveren sam tacna.
Spoiler: pokaži
Bila bih vrlo zadovoljna razvojem situacije kad bi se pokazalo da je William koji se izvukao ispod gomile mrtvih tijela nakon pokolja na Fordovoj zabavi zapravo host, tj. Williamova svijest u tijelu "domaćina".

U posljednjoj epizodi 1. sezone William ima vjenčani prsten na ruci, a desnom se rukom služi prilično oprezno (nakon što mu ju je Dolores izvrnula/iščašila/whatever).

U prvoj epizodi ove sezone, William koji se izvuče ispod gomile tijela nema vjenčani prsten i prilično se dobro služi desnom rukom (što je vidljivo kad se brani od hosts koji ga napadaju blizu kolibe).
I činilo mi se da ima upitan pogled kad ga je onaj gost u smokingu oslovio s "Bill", kao da ga poznaje, a William je izgledao kao da on pojma nema tko je tip.

Ako se sjetimo Inceptiona, djela drugog brata Nolana, i fore s Cobbovim vjenčanim prstenom, ne bi me čudilo da je Jonathan Nolan posudio bratovu ideju i primijenio je na WW.

Uz to, William je, stojeći okružen mrtvim ljudima i hosts, vidio vuka, za koga se pretpostavlja da je zapravo Akecheta, jednako kao što je Akecheta u istoj toj sceni u prošloj epizodi vidio lešinara na mjestu gdje bi trebao stajati William.

Što bi se uklapalo u teoriju da su programirani da ne vide jedan drugoga.

Kruži teorija da je Akecheta taj vuk (vuk je protrčao i kroz prizor nakon prvog pokolja, tj. prizor kad je Akecheta našao mrtvog Arnolda), a lešinar William, te da nam je činjenica da je William host pred nosom od samog početka i najavnog plakata za drugu sezonu, na kojemu je metalni lešinar i Williamov crni šešir.

Mislim da bi bilo sasvim u skladu s radnjom da se pokaže da je ovaj William iz 2. sezone host, bez obzira na to je li napravljen:

1) na temelju podataka skupljenih o Williamu (koji u park dolazi već 35 godina) pa je kao Bernard;

ili

2) da je pravi William ubijen na kraju prve sezone, a sad je ovo Williamova svijest (u onoj crvenoj "špekuli") preseljena u novo tijelo.

James Delos degradirao je zato što njegov um nije mogao prihvatiti stvarnost/istinu o tome da je mrtav i da je sad opet živ u novom tijelu, ali svejedno je 149. pokušaj počeo propadati tek nakon mjesec i pol.

Sad je prošlo tek 2 tjedna od pokolja na zabavi (koliko mi znamo) i eventualne zamjene tijela pa ima logike da William2 još nije počeo propadati, pogotovo zato što i ne zna da je mrtav.

William2 pokazuje odstupanja od Williama1: možda zato što sad i hosts mogu ubiti njega, možda zato što se u njemu probudio tračak zaboravljene ljudskosti (između ostaloga, spasio je Lawrenceovu ženu sjetivši se svoje žene i kćeri), a možda zato što je verzija 2.0.

Što bi se onda i uklapalo u to da u prvoj sezoni "igra" (the Maze) nije bila za njega, što mu je Ford stalno ponavljao, a u ovoj sezoni igra ne samo da jest za njega, nego je Ford rekao da "igra počinje gdje ti završavaš i završava gdje ti počinješ".

Tako da glasam za to da William u ovoj sezoni jest William 2.0 (batteries not included ).





kad je ova 9ta epizoda? el izasla

ne bi citam spojler dok ne budem trezven da razmisljam :biggrin:
Postby LBJ23 » 16 Dec 2016, 21:49

Kari 1na1 nije mogao da dobije Kevina Lava.

teglica » 04 Jan 2017, 00:38

Kakva malicioznost...
mudrovsukilo
 
Posts: 5987
Joined: 03 Nov 2016, 22:06

Re: Serije

Postby Pit Bull » 17 Jun 2018, 22:30

Nocas je deveta
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58196
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Serije

Postby Pit Bull » 18 Jun 2018, 15:54

Nisam zadovoljan 9. epizodom Westworlda i po traileru za finalnu, mislim da ce ujebati stvar do kraja...
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58196
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Serije

Postby Zlaja » 19 Jun 2018, 14:25

Treba mi torent link za skidanje Bron 3. sezona.
User avatar
Zlaja
 
Posts: 46954
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Serije

Postby Disident™ » 19 Jun 2018, 14:45

Zlaja wrote:Treba mi torent link za skidanje Bron 3. sezona.

Spoiler: pokaži
https://suptorrent.com/bron-broen-the-bridge-2011-s03-vostfr-complete-hdtv-x264-brn-seedbox-t11709971.html
Mogao si da vidiš i da procitaš da ti pastiri nisu gubili ovce, da srpski narod sa njima nije bio stado ovaca sto blejeći ide na klanje. Da su pred njima uzmicali i lavovi.
User avatar
Disident™
 
Posts: 14394
Joined: 08 Aug 2014, 21:13

Re: Serije

Postby Zlaja » 19 Jun 2018, 14:47

Danke!
User avatar
Zlaja
 
Posts: 46954
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Serije

Postby Pit Bull » 21 Jun 2018, 13:22

Zavrsio sam neki dan Sopranove... Generalno je vrhunska serija, sam top, ali ostajem pri stavu da je Wire bolja. Iskljucivo iz jednog razloga, dok gledas Wire stices utisak kao da si tamo i da se zapravo jako malo vidi glume, sto nije slucaj kod Sopranova. Za nijansu su bolje docarali pricu, ali to je kao da poredimo Ronalda i Mesija u fudbalu. Obe serije su top5 svih vremena i tu nema dileme. Mozda i top3.

Ono sto se meni licno nije svidelo, ali opet kapiram razlog i ideju, je tragican kraj apsolutno svih likova :D

A onda mi opet deluje kao da su sve zbrzali u poslednjih 6-7 epizoda, gde su komotno mogli da posvete citavu sezonu od 13 epizoda ratu izmedju Fila i Tonija. Ovako su to nekako na brzinu u par epizoda odradili, steta jer su mogli dati veci prostor po epizodi nekim likovima poput Silvija koji je meni licno najgotivniji lik u seriji. Nisam znao da mu je Brus Springstin kum i da svira sa njim u bendu :D

Sto se tice Gandolfinija, Toni Soprano je bez ikakve dileme najbolje napisan i odglumljen lik koji sam ja ikada video na malim ekranima. To potvrdjuju i 3 Emija za ulogu.

A sto se tice likova, Poli ima jedan od najtragicnijih krajeva iako u sustini jedini ostaje ziv. Ona scena sa mackom na kraju sve najbolje opisuje :D

Zao mi je i sto su ubili Bobija, ako je neko od likova zasluzio da prezivi...

Sve u svemu, zadovoljan sam, samo mi je eto zao sto nisu spakovali taj finalni rat detaljnije i malo duze, pa da se tipa jedna epizoda posveti komplet Kristoferu, jedna Silviju, jedna Bobiju i slicno.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58196
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Serije

Postby Ron Swanson » 21 Jun 2018, 13:57

I meni je Sil omiljeni, a glumac mi se još više dopao kad sam saznao da svira sa Gazdom. Zaista fenomenalna serija, bez sumnje u top 3 ikad.

Ko su ti najiritantniji likovi? Meni klinac i Tonijeva sestra, bez ikakve konkurencije.



P.S. Homicide najbolja serija svih vremena, naravno. :D
User avatar
Ron Swanson
 
Posts: 4728
Joined: 11 Apr 2018, 22:31

Re: Serije

Postby Pit Bull » 21 Jun 2018, 14:22

Pa da, AJ i Janice su poprilicno iritantni. Janice najvise verovatno :D

Meni ni Karmela nesto nije legla kao lik, ali je sjajno napisan i odglumljen.

Od ovih sezonskih likova, Ralph je bez ikakve dileme najogavniji i najiritnantniji bio.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58196
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Serije

Postby Poison and Remedy » 22 Jun 2018, 16:01

Najjaci lik u Sopranosima ujedno i najtragicniji - Furio Giunta.
TRADIZIONI DI FAMIGLIA
User avatar
Poison and Remedy
 
Posts: 8245
Joined: 21 Apr 2015, 08:47

PreviousNext

Return to Umetnost i kultura

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests