Medicina

Re: Medicina

Postby fabricio » 03 Mar 2018, 18:27

Preporucio mi Chris Martin, clan grupe Coldplay :laugh:

Gledao sam neki intervju, i reko je da uzima i da mu bolje jer ima i on tinitus. Ali i i onaj pevac "Will i am" takodje uzima ginko. Pa reko ajde i ja da probam.

Kontra efekte ja nisam imao, ali neki od njih su eventualno proliv, ili ako je neko alergican, pojave se malo crvenilo i to je to.
Ja sam alergican, ali nista mi se nije ispoljavalo.

Uzima se 2 3 4 nedelje. Dok ispijes kapi ili tablete.

Cudno je. Smanjilo mi se def.
Ali desava se kao da neko ima miksetu i zajebava me :laugh:
Pojaca se, pa se smanji po 5 6 puta u minuti, ne uvek naravno, nego naidje tako period.

Ali mi se nijednom nije vratilo kao sto je bilo.

Ginko pocinje da deluje posle 2 ili 3 nedelje i ako vam bude bolje, pravi se pauza od dve nedelje pa onda opet se pije i sve tako. Jer tinitus da iscezne ipak ne moze. Ali ja sam poboljsanje osetio prvog dana.

Takodje, desava se po par minuta dnevno da ga maltene nema...Moram dobro da se zamislim da bih ga cuo u totalnoj tisini.

Doduse ja sam kad sam kupovao u slatku kucu, rece mi prodavacica da uzimala i da joj skroz proslo. Ali nisam siguran da je onda imala bas 100 posto tinitus. Ali tvrdi da jeste.

I jos jednom. Predlazem tablete. Ja sam uzeo kapi ali sam posle video da su tablete ipak bolje, ali i skuplje.
History has the name -Real Madrid !

"Boxers,we have to train hard...train hard, train hard. And if you train hard, the fight is easy, thats what i believe"- Manny Pacquiao,2001–2010 World Boxing Organization Best P4P Fighter of the Decade
fabricio

Postby baketa96 » 03 Mar 2018, 18:30

Hvala na odgovoru :D

Ja cu poci ipak prvo kod ORL-a da se konsultujem, pa javljam ako prezivim :D

Vidio sam da se masovno koristi za koncentraciju i ucenje
Sloboda je zena...uzmi je-Dzony Stulic
baketa96

Postby fabricio » 03 Mar 2018, 18:35

ORL doktori u srbiji su totalno neupuceni u tinitus. Sto sam i sam iskusio. Pojedini nisu ni znali sta je.
Mene slali na magnetnu,pa na dopler krvnih sudova,pa na rengen,pa tamo,pa ovamo... :krsti:

Ja im sve vreme pricao da je tinitus,ali su me gledali u fazonu "sta ti decko radis,ja ni ne znam sta je to"

Klimali glavom i slali me redom da se zracim bez potrebe, da bi na kraj rrekli kako je sve u redu i sa usima i sa glavom i da je verovatno "TO" sto sam ja pricao. :krsti:

Takodje, moram da odem na namestanje atlasa, iliti prvog prsljena. Reko mi je jedan doktor da je imao prijatelja, koji je imao tinitus, i isao je na namestanje tog "atlasa" i onda mu bude bolje par meseci,pa kad se vrati tinitus, on ode opet i sve tako.

"Boxers,we have to train hard...train hard, train hard. And if you train hard, the fight is easy, thats what i believe"- Manny Pacquiao,2001–2010 World Boxing Organization Best P4P Fighter of the Decade
fabricio

Postby baketa96 » 03 Mar 2018, 18:44

I ja sam isto cuo da zujanje u usima moze da izazove problem sa kicmom i vratom, ono u 7 osnovne kad je to sve pocelo trenirao sam, isao na sistematske racunam da ga nije to izazvalo.

Mi iz CG veze hvatamo da bi nas ovi nasli poslali u SRB na lijecenje, pa zamisli kakvo je stanje odje :D
baketa96

Postby fabricio » 03 Mar 2018, 18:51

Auu...al ce se usrecis ovde :laugh:

Kad/ako budes uzimao ginka, vidi i redukuj ishranu. Ja to nisam uradio,ali kad budem ispio ovu dozu sad i uzmem sledecu, moracu da redkujem jer je i to jako bitno koliko sam video i cuo.

fabricio

Postby baketa96 » 03 Mar 2018, 18:54

Hm a kako da je redukujem? Na sta da obratim paznju?
baketa96

Postby fabricio » 03 Mar 2018, 18:56

Kucaj na gugl, makrobioticka iskhrana.

Dobrodosao u klub Novaka Djokovica :laugh:

Salu na stranu, ne mkras toliko ekstremno. Ali slatkise, slanise i masno izbaci pod obavezno. Isto pricao ovaj pevac, ali sam posle i sam nalazio i pricali mi ljudi.

https://youtu.be/32xH1ooitUY

fabricio

Postby baketa96 » 03 Mar 2018, 18:58

Hvala ti!
baketa96

Postby Buzz' Beater » 04 Mar 2018, 15:43

Da li se posle prestanka terapije tinitus vraca?
Pio sam na ginko, ali samo tri dana, bio sam u fazonu ovo nista ne pomaze i bacio ga u gantu. Obzirom da mi se u poslednje vreme zujanje bas pojacalo, verovatno cu poceti ponovo da pijem.
Buzz' Beater

Postby fabricio » 04 Mar 2018, 16:01

Pa ne znam. Valjda se kao vraca postepeno. Ja jos nisam ispio prvu bocicu. Kad ispijem, napravicu pauzu oko 7 dana da vidim kako ce da bude pa cu bas ovde da javim.

Neka logika mi govori da ce da se vrati, zato sto ginko prosiruje krvne sudove i tako te fore. Dakle po principu čaja recimo. Uzimas da ti bude bolje. Kad prestanes, prestane i delovanje.

U sustini vec sam napisao, moguce je i da se uzima 2. nedelje, pa pauza. Pa 2.nedelje pa pauza i sve tako.
Da se bar odrzava ovaj niski prag zujanja.

Stim da je ovo cista lutrija i ne pomaze svakome, to je valjda jasno.

Kome pomogne, postoji sansa da su mu krvni sudovi u predelu vrata zakrceni i da je to razlog. Kod takvih pacijenata uglavnom pomaze, kao sto je meni.

E sad, tinitus nastaje od 1000 stvari,tako da nije realno da svima pomogne jer su uzrocnici bas svakakvi.

Meni svi govore u kuci, samo ne razmisljaj o tome,ali mislim da je meni bilo bas dosta pojacano i da nisam mogao da ga ignorisem. Sad limunada.

Probajte, prejeftino je,a moze mnogo da pomogne.

Ja sam ove kapi platio 200 dinara u slatku kucu. Tablete su oko hiljadu dinara, i iako su pomesane sa hemijom, dosta su bolje.
Probajte sa kapima, pa ako vam bude bolje, pravac tablete. PA onda opet malo kapi i sve tako.

fabricio

Postby fabricio » 01 May 2018, 23:54

Update za tinitus braću.

Tronedeljna dijeta koja odstranjuje tinitus 100%

Kod ovog momka se mozete informisati. Tacnije preko ovog videa

Nakon videa ostavite mail adresu i dobicete e-book kako izgleda ta dijeta. A dobicete ovo:
https://s3-us-west-2.amazonaws.com/tinn ... educer.pdf

Takodje preko maila mozete da pitate pojedinosti koje vas zanimaju.

Prilicno je ekstremno, ali sta je tu je.

Ja cu svakako pokusati i javiti kako je proslo, pa se i sami upustite ako budete zeleli.
Cak i da ne nestane potpuno, bio bih zadovoljan da se bar stisa za stalno.

fabricio

Postby Dimitrije » 27 Jun 2018, 10:46

Ljudi, da li je neko radio kateterizaciju srca? Rade mi u Petak pa me zanima sta da ocekujem?
Dimitrije

Postby Stenli » 03 Jul 2018, 22:40

Da li je na forumu prisutan neki doktor medicine?
Stenli

Previous

Return to Svet oko nas