Medicina

Re: Medicina

Postby Filipusis » 08 Oct 2017, 17:37

Vesely.24 wrote:Ja sam pre dve godine u julu imao jako čudne bolove u stomaku i u gradskoj bolnici na Zvezdari mi rekli da nije ništa. Onda su se bolovi nastavili i otišao sam kod privatnika u Loznicu i video je na ultrazvuku da imam dva kamena od po dva centimetra u žučnoj kesi i savetovao da pijem Prolom vodu i to sve u suštini što ste naveli. I onda samo jedan dan u novembru kada su krenuli bolovi, to bukvalno ne bih poželeo ni najvećem neprijatelju. Ja sam jaukao naglas, nabijem glavu u jastuk i jaučem, ne postoji položaj u kojem su manji bolovi, ono je bilo neverovatno, čak sam i mnogo povraćao zbog toga što sam trpeo tolike bolove. Odmah isto veče sam nekako otputovao u Loznicu (na Zvezdari u bolnici doktor mi bukvalno rekao da foliram i da idem kući) i ostavili me u bolnici i zakazali hitnu operaciju. Na kraju je to sve dobro prošlo, dali su mi kamenje da ponesem kući, samo je problem bila ishrana i to mi čak traje i dan danas, jer određene stvari mi mnogo smetaju i njih naravno ne jedem.

A za kamen u bubregu su mi pričali da je najgore što može da zadesi muškarca, ne mogu da zamislim da nešto može da boli više od onoga što sam doživeo. Ali ako mi je utehu, kada sam bio na ultrazvuku doktor mi je rekao da imam i kamen u bubregu, tako da nije isključeno da ću i to da doživim jednog dana :crybaby:

Sve sto kaze covek, istina je; nista gore, 17mm u zucnom kanalu, hteo sam da umrem na licu mesta, cale me je odvezao u hitnu i kaze da sam grizao sake i ruke u bunilu, valjda da bih skrenuo sebi paznju sa toga... I da, nikakav painkiller nije pomogao, od Brufena preko Buskopana do Trodona, sve dom nije proslo samo od sebe... Pa onda na snimku videse i polip u zucnoj kesi, pa 'ajmo na operaciju i evo me rasporenog, 20 cm rez jbt da bi mogao da ocisti sve to i prespoji zdrave delove :krsti: Elem, sesti dan od operacije sam tek poceo da jedem, i to samo supe i cajeve, pa sad cekamo sta dalje...

Inace, sto se bola tice, to kaze i moja dr koja se poradjala 2X, kamenje u zuci i bubregu, pa onda porodjajni bolovi i zubobolja...
Filipusis

Postby fabricio » 12 Jan 2018, 02:33

Prsnuo sam malo lak za kosu u oko(slucajno).
Kakve su sanse da se probudim ujutru slep na to oko? :roll:
History has the name - Real Madrid !
fabricio

Postby Čekicar » 12 Jan 2018, 02:36

fabricio wrote:Prsnuo sam malo lak za kosu u oko(slucajno).
Kakve su sanse da se probudim ujutru slep na to oko? :roll:

Na tvom mestu ne bih oka sklopio..rizicno je :laugh:
URUGUAY
Čekicar

Postby fabricio » 12 Jan 2018, 02:40

Hahah :laugh:
Depresija i panika me hvataju. :biggrin:

Pocinje da mi se muti,dal stvarno dal me sad psiha drma ko zna :roll:
fabricio

Postby Dimitrije » 22 Jan 2018, 20:51

Kako najlakse i najbrze oboriti temp? Treci dan se ne spusta ispod 38, boli me i kada trepcem a kamoli ozbiljniji pokret... Lekarka mi dala samo Neo Angin za grlo i paracetamol i kaze da cutim...ne mogu vise da lezim posto je i dete siroto pokupilo od mene a neupotrebljiv sam
Dimitrije

Postby Buzz' Beater » 22 Jan 2018, 20:57

Febricet i najbolji domaci lek obloge komove rakije.
Buzz' Beater

Postby Dimitrije » 22 Jan 2018, 21:07

Ma paracetamol mi se na nos popeo, preznoji me i malo mi bude bolje ali bolovi ne prolaze...nista, ode radza
Dimitrije

Postby fabricio » 22 Jan 2018, 21:09

Tusiranje prohladnom vodom.
Limun i med.

Krompir i rakijaa u carape.

Ove stvari uvek pomognu meni.
fabricio

Postby Dimitrije » 22 Jan 2018, 21:17

Probacu nesto od ovoga. Hvala :drinks:
Dimitrije

Postby Dylam Dop » 22 Jan 2018, 22:34

Dimitrije wrote:Ma paracetamol mi se na nos popeo, preznoji me i malo mi bude bolje ali bolovi ne prolaze...nista, ode radza

Danasnji paracetamol je kao beMzin 90-ih, razvodnjen do Q.. Dimi, mene kad je sahvatala groznica i temperatura ja sam tukao odmah po 2komata i proslo me sve za 2-3 dana, a pio sam ih i do 5-6 na dan.. Moja je preporuka da cim predosjetis da ti se vraca malaksalost odmah iskapis tih 1-2.. Nista ono strogo apotekarsko : 3x na dan i sl.

Eto, pa kako god
Dylam Dop

Postby Starsica » 22 Jan 2018, 22:58

Ja rokam Brufen umesto Paracetamola, uvek radi. U zavisnosti koliko sam bolesna, toliko se rokam, ali jedan od 600 bi trebalo da je dovoljan.
Novi pristup učenju engleskog jezika, bez učenja gramatike i dosadnih časova, učenje jezika kroz konverzaciju. Potrebno je minimalno znanje jezika, sve ostalo prepustite meni :D
Stars drži časove engleskog, poruka u inboks za dogovor. Cimanje stop :D
Starsica

Postby Dimitrije » 23 Jan 2018, 05:06

Dylam Dop wrote:
Dimitrije wrote:Ma paracetamol mi se na nos popeo, preznoji me i malo mi bude bolje ali bolovi ne prolaze...nista, ode radza

Danasnji paracetamol je kao beMzin 90-ih, razvodnjen do Q.. Dimi, mene kad je sahvatala groznica i temperatura ja sam tukao odmah po 2komata i proslo me sve za 2-3 dana, a pio sam ih i do 5-6 na dan.. Moja je preporuka da cim predosjetis da ti se vraca malaksalost odmah iskapis tih 1-2.. Nista ono strogo apotekarsko : 3x na dan i sl.

Eto, pa kako god

MexaVit C rokam evo treca kutija za 3 dana i NeoAngin da mi malo smiri grlo. Nemam pojma, nije me ovako steglo ne pamtim. Sto je najgore, ne mogu bas da odmaram posto evo detetu ni cepicima ne mogu ispod 39 da spustim temp od sinoc. Raduje me samo sto nije grip pa kako god, proci ce temp sa virusom :beyond:
Rakijom se oblazem iznutra :hatman:
Dimitrije

Postby fabricio » 26 Jan 2018, 00:56

fabricio wrote:Ima li neko problem sa zujanjem u usima/glavi ?
Pocinje da mi stvara probleme kad treba da zaspim jer je tad najveca tisina,a ono pišti li pišti.
Doktori kazu da je delimicno uobicajena stvar ,ali da ne mogu da otkriju sta je :krsti: .
Ako neko zna neki prirodni lek za to,podelite :okk:

Godinu dana skoro je proslo. Zujanje nije prestalo nijednog trenutka.

Sustina je da sam previse cekao i zakasnio sa terapijom koja se sece u korenu.

Ako iko ikada dobije slican simptom,ne cekajte ni 2 3 dana da odete do usnog. Ja sam cekao 2 3 godine i lekar mi je rekao da ovo nikada nece prestati samo zato sto sam previse cekao sa terapijom.

Zujanje na 5 minuta pa smeta. A ovo je...ma uzas.
fabricio

Postby Čekicar » 26 Jan 2018, 01:19

Cek,cek....prvo su ti rekli da je uobicajena stvar i da ne mogu da otnriju sta je a za 2,3 godine kazu da si zakasnio?...Javilo im se odjednom...

Jel ti to zujanje utice na sluh?...i da li osecas bol ponekad?
URUGUAY
Čekicar

Postby fabricio » 26 Jan 2018, 01:36

Ne smeta mi nista,ne bole me usi,dobro cujem...
Jednostavno pisti. Ali u glavi,pozadinski. Ne ono klasicno kad zaglune uvo i to.

Prvi put su mi ofrlje rekli kao to je normalno bla bla.

Radio sam sad malo vece analize u BG tako da...depresija moja lepsa polovina od danas :laugh:

Da sam otiso dok je to bilo u ranoj fazi,izlecili bi mi. Cekanjem sam se upropastio.

Zato kazem. Ako iko ikad oseti,a bude u fazonu "ma nije to nista" da se ne zajebe kao ja. Ovo ce me pratiti narednih 40 50 godina a ovo je da se ne pozeli nikom.

Jedina sreca je sto varira pistanje pa nekad je podnosljivo,a nekad...
fabricio

PreviousNext

Return to Svet oko nas