Vanzemaljci i astronomija

Re: Vanzemaljci i astronomija

Postby Pit Bull » 20 Jan 2017, 14:17

Kakav ti je stav po pitanju smrtnosti i ljudskog zivota?
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒

"Evroliga dođe i prođe, a Partizan ostaje... U mojoj glavi ja sam kapiten najvećeg kluba" - NOVICA VELIČKOVIĆ

NFL Fantasy Champion(2014)
Pit Bull

Postby Old school » 20 Jan 2017, 14:23

Nećeš verovati ali ja jesam religiozan čovek.
Što bi zatupljena masa Grand-Pink Srbije posprdno izjavlivala po portalima ja sam zatupljeni i zaostali sledbenik "onog stolara".
Zamisli nebulozu "religiozan čovek", a pročitao sam tomove i kilometere alternativne nauke?! :biggrin:
PARTIZAN: Pantić, Savić, Malbaša(19.min.Rzasa), Vest, Bajić, Duljaj, Nađ(65.min.Drulović), Ilić, Đorđević, Iliev ,Delibašić(46.min.Stojanoski)
REAL: Kasiljas, Salgado, Roberto Karlos(11.min.Guti), Elgera, Pavon, Bekam, Zidan, Figo, R.Bravo, Ronaldo, Raul.
Old school

Postby Pit Bull » 20 Jan 2017, 14:23

Znaci verujes u zivot posle smrti :D
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒

"Evroliga dođe i prođe, a Partizan ostaje... U mojoj glavi ja sam kapiten najvećeg kluba" - NOVICA VELIČKOVIĆ

NFL Fantasy Champion(2014)
Pit Bull

Postby Old school » 20 Jan 2017, 14:26

Želim da verujem ali kao što rekoh ranije nama je pojam beskraja i beskonačnosti (života) nedostupan kao spoznaja. Morali bi slepo da verujem, a tu onda nema mesta ljudskoj prirodi znatiželje i istaživanja. Klasična religija nekada zahteva bespogovorno verovanje što je meni strano.
PARTIZAN: Pantić, Savić, Malbaša(19.min.Rzasa), Vest, Bajić, Duljaj, Nađ(65.min.Drulović), Ilić, Đorđević, Iliev ,Delibašić(46.min.Stojanoski)
REAL: Kasiljas, Salgado, Roberto Karlos(11.min.Guti), Elgera, Pavon, Bekam, Zidan, Figo, R.Bravo, Ronaldo, Raul.
Old school

Postby bwa » 20 Jan 2017, 14:29

Brate, i ja sam religiozan, vjerujem da ce od FKP-a nekad biti ozbiljan klub :okk:
NE DAJTE SE PASJIM SINOVIMA!
bwa

Postby Houdini » 20 Jan 2017, 14:30

Old school wrote:a pročitao sam tomove i kilometere alternativne nauke?! :biggrin:

ako imas neku dobru preporuku gde se spominju Vilijem Kruks ili Mendeljejev rado bih procitao kad bude vremena :biggrin:

kao i ako ima dobro stivo gde se prica o frekvencijama.
Lolek
Neko je vučićeva kurva, a neko vučićeva žrtva silovanja
Houdini

Postby Old school » 20 Jan 2017, 14:31

Dejvid Ajk se u poslednje vreme dosta bavi nekim fundamentalnim problemima savremenog društva i korporacijskog Matrixa u kome živimo.
Ja sam skloniji kombinaciji Sičin, Daniken na jednoj strani i Henkoka na drugoj. U tim vodama plivam kao ajkula. :biggrin:
Old school

Postby Houdini » 20 Jan 2017, 14:40

ja sam nekada davno gledao seriju Fringe i nisam mnogo povezivao to sa nekim drugim stvarima..

kasnije sam kada sam citao o Tesli mnogo stvari o kojima je on pricao prepoznavao u Fringe seriji..

meni je jedna od interesantnih stvari, to je bas Ajk pricao, pokupio saznanja od Tesle, pa i Kruksa, kao i kvantnih fizicara danasnjice, sledeca:

sve ono sto mi vidimo je zapravo frekvencija koju odasilja nesto.. znaci tu frekvenciju mi primimo putem vida, a onda se u mozgu ona kodira i dobijemo ono sto vidimo i da bi promenom frekvencije mi videli nesto drugo.

interesantna tema, mogao bih satimo o tome :biggrin:
Lolek
Neko je vučićeva kurva, a neko vučićeva žrtva silovanja
Houdini

Postby Old school » 20 Jan 2017, 14:44

Teslina teorija sa kojom se slažu svi alternativni naučinici je da i majka Zemlja ima svoju frekvenciju. Na toj frekvenciji je radio Nikola Tesla godinama u želji da stvori neiscrpna izvor besplatne energije za čoveka. To naravno neće biti dozvoljeno!
Old school

Postby Milutinov Tata » 20 Jan 2017, 19:11

Old school wrote:Teslina teorija sa kojom se slažu svi alternativni naučinici je da i majka Zemlja ima svoju frekvenciju. Na toj frekvenciji je radio Nikola Tesla godinama u želji da stvori neiscrpna izvor besplatne energije za čoveka. To naravno neće biti dozvoljeno!

Citao sam o Tesli i toj frekvenciji kojim bi mogao da stvori neiscrpan izvor energije i sto je najvaznije besplatan i svakom dostupan. I naravno uvek se provalaci da onima koji odlucju nije u interesu da se to zaista dogodi. Ima i nas film o Tesli (mislim da je Krsto Papic reziser, Bozovic je glumio Teslu) u kome se delom govori o tome.

Meni je Matrix fantastican film upravo zbog tih stvari. I ja sam se cesto pitao da li je ovo sto mi vidimo zaista "stvarnost" ili je to samo neka projekcija u nasem mozgu koja ne mora odgovarati istini. I kakava je ta istina zaista.

I meni se Fringe svidela zbog teme koja ide van naseg poimanja stvarnosti.
OI 2016
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
Milutinov Tata

Postby Old school » 21 Jan 2017, 12:50

Matrix je sjajan film ali se više oslanja na spoznaju nekog drugog paralenog sveta u kome živimo u ovom trenutku.
Pravi Matrix (lažna istorija) je ono čime nas truju od kolevke do groba.

Ljudska vrsta je nastala evolucijom i uobličila se u poslednoj formi znanoj kao savremen čovek -homo sapiens.
Laž, savremeni čovek je samo delimično nastao evolucijom uz svesrdnu pomoć neke značajno naprednije i tehnološki razvijenije vrste.
Ljudska civilizacija je zvanično počela prvim ozbiljno organizovanim društvom u drevnom Sumeru.
Laž, mnogo je dokaza da ljudska civilizacija više puta prolazila kroz faze uspona i padova tako da je definitivno postojala barem jedna zančajno razvijena faza pre pojave sumerske civilzacije, daleko ranije.
Napredne drevne civilazacije su na vrhuncu moći gradile velelepna građevinska zdanja. (Drevni Egipćani, Sumeri, Maje, Indijci, Kinezi...).
Laž, drevni Egipćani nisu bili ni blizu tehnološkom nivou razvoja da bi izgradili čudesno zdanje kao što je tzv. "Keopsova piramida". Isto važi za Inke i drevni grad Kusko, ruševine Olantajtombo, Puma Punku na jezeru Titikaka, Balbek u Libanu itd.
Drevni narodi su bili čudesno građevinski nadareni i uz nadljutske napore i žrtva su uspevali u svojim poduhvatima.
Laž, morate posedovati pismo i izuzetno matematičko znanje da bi ste stvorili građevinu kao što je Puma Punku npr.
Morate imati čitav spektar tehnološki naprednih alata i rešenja kako bi ste oblikovali i podigli granitni blok od 1200t, primer Balbek.
Sirova snaga, armije robova i ostale baljezgraije jednostavno ne pomažu kada je granit (diorit) u pitanju kada se prenose desetine i stotine tona na 4000m nadmorske visine itd.
Drevni narodi su generacijski viuzuelno pratili događanja na nebu i tako došli do astronomskog znanja i saznanja koje nam je tek u XXv. postalo ponovo dostupno. (Sumer, Mesopotamija, Maje).
Laž, neka mi neko objasni kako neko vizuelnim posmatranjem može spoznati tačan raspored planeta u sunčevom sistemu, iako su neke od planeta postale vidljive tek pojavom teleskopa.
Old school

Postby Горан » 21 Jan 2017, 21:22

Old school wrote:Nećeš verovati ali ja jesam religiozan čovek.
Što bi zatupljena masa Grand-Pink Srbije posprdno izjavlivala po portalima ja sam zatupljeni i zaostali sledbenik "onog stolara".
Zamisli nebulozu "religiozan čovek", a pročitao sam tomove i kilometere alternativne nauke?! :biggrin:

Ja ne znam zasto ljudi jos uvijek onako darvinovski naivno vjeruju da je nauka u nekakvoj koliziji sa religijom...
bwa wrote:Crnogorci jesu Srbi u sirem smislu.
Горан

Postby mihZR » 21 Jan 2017, 22:56

Zato sto mesaju religiju i Crkvu. Odnosi Crkve i nauke, odnosno naucnika, pogotovo u toku 12-15 veka su poznati...
mihZR

Postby Dylam Dop » 22 Jan 2017, 00:24

Old school wrote:Laž, neka mi neko objasni kako neko vizuelnim posmatranjem može spoznati tačan raspored planeta u sunčevom sistemu, iako su neke od planeta postale vidljive tek pojavom teleskopa.

Evo ja ću samo kratko ovde da odg.:

-planete sunčevog sistema (ove vidljive golim okom od davnina za koje pitaš) mnogo brže mijenjaju položaj na nebeskom (ili preciznije: kosmičkom) svodu (reda nekoliko veličina) nego svi preostali "svjetlosni" objekti - zvezde i galaksije (ako izuzmemo komete, meteora i njima slične) koji se nama sa zemlje čine "prikovanim" negdje gore jer su mnoooogo daleko od nas.. Drevni narodima je npr. jednu od najvećih zagonetki predstavljala putanja kretanja Marsa koji je "znao da uspori, pa se kao malo vrne nazad, pa onda opet krene naprijed" - kako to?! - uzmi malo pa pročitaj..

Savjetovao bi ti da ne uzimaš zdravo za gotovo trkeljanja npr. jednog Denikena. Po mom sudu stvari on je tik nešto iznad onog Osmanagića, šarlatan koji živi od prodaje senzacionalizma, što ne znači da jedan npr. 'slučaj Puma-Pumkua' i dalje ipak u velikoj mjeri ostaje obavijen velom misterije..

Toliko za danas.
Dylam Dop

Postby Old school » 23 Jan 2017, 13:17

Dylam Dop wrote:
Old school wrote:Laž, neka mi neko objasni kako neko vizuelnim posmatranjem može spoznati tačan raspored planeta u sunčevom sistemu, iako su neke od planeta postale vidljive tek pojavom teleskopa.

Evo ja ću samo kratko ovde da odg.:

-planete sunčevog sistema (ove vidljive golim okom od davnina za koje pitaš) mnogo brže mijenjaju položaj na nebeskom (ili preciznije: kosmičkom) svodu (reda nekoliko veličina) nego svi preostali "svjetlosni" objekti - zvezde i galaksije (ako izuzmemo komete, meteora i njima slične) koji se nama sa zemlje čine "prikovanim" negdje gore jer su mnoooogo daleko od nas.. Drevni narodima je npr. jednu od najvećih zagonetki predstavljala putanja kretanja Marsa koji je "znao da uspori, pa se kao malo vrne nazad, pa onda opet krene naprijed" - kako to?! - uzmi malo pa pročitaj..

Savjetovao bi ti da ne uzimaš zdravo za gotovo trkeljanja npr. jednog Denikena. Po mom sudu stvari on je tik nešto iznad onog Osmanagića, šarlatan koji živi od prodaje senzacionalizma, što ne znači da jedan npr. 'slučaj Puma-Pumkua' i dalje ipak u velikoj mjeri ostaje obavijen velom misterije..

Toliko za danas.

Nije sporan Mars već planete koje su daleko van vizuelnog kontakta.
Ne bih baš tako grubo karaktrisao Denikena. Teško je biti prvi (pionir) u bilo čemu, kamo li u teme koja je tako "škakljiva".
I sam Deniken je više puta priznao da je njegovo saznanje evoluiralo tokom godina i da je kao mlad donosio brzoplete zaključke. Stoji da su mu teorije ponekad površne i delimično isključive.
Intersuje me kako bi onda okarakterisao Galileja, Kopernika, Hokinga?
Old school

PreviousNext

Return to Svet oko nas