Vanzemaljci i astronomija

Re: Vanzemaljci i astronomija

Postby Buzz' Beater » 23 Jan 2017, 21:28

Meni je Fon Daniken malo busted.

Dve godine sam citao razne knjige o vanzemaljcima, dimenzijama, zivotu posle smrti, nastanku zivota i prometio sam da sam se isuvise time opteretio tako da sam to stavio ad akta, jer sam shvatio da za zivota nikada necu videti neki drugi zivot sem zemaljskog i da je ovo veliko gubljenje vremena, a moze i da se skrene :biggrin:
Buzz' Beater

Postby Dylam Dop » 23 Jan 2017, 21:47

Old school wrote:Nije sporan Mars već planete koje su daleko van vizuelnog kontakta.

Ok, ajde ovako: -ko je to spoznao "tacan raspored planeta" (po tvom, dakle, neko je od davnina znao i za Uran, Neptun, Pluton??) prije pojave teleskopa, odn. gdje si pokupio tu info??

Ne bih baš tako grubo karaktrisao Denikena. Teško je biti prvi (pionir) u bilo čemu, kamo li u teme koja je tako "škakljiva".
I sam Deniken je više puta priznao da je njegovo saznanje evoluiralo tokom godina i da je kao mlad donosio brzoplete zaključke. Stoji da su mu teorije ponekad površne i delimično isključive.
Intersuje me kako bi onda okarakterisao Galileja, Kopernika, Hokinga?

Gdje si nasao Denikena (obicnog hotelijera) da utrpas sa ovom trojicom ucenjaka, koji su studiozno izvodili svoje teorije?!
Dylam Dop

Postby Old school » 24 Jan 2017, 11:42

Dylam Dop wrote:
Old school wrote:Nije sporan Mars već planete koje su daleko van vizuelnog kontakta.

Ok, ajde ovako: -ko je to spoznao "tacan raspored planeta" (po tvom, dakle, neko je od davnina znao i za Uran, Neptun, Pluton??) prije pojave teleskopa, odn. gdje si pokupio tu info??

Ne bih baš tako grubo karaktrisao Denikena. Teško je biti prvi (pionir) u bilo čemu, kamo li u teme koja je tako "škakljiva".
I sam Deniken je više puta priznao da je njegovo saznanje evoluiralo tokom godina i da je kao mlad donosio brzoplete zaključke. Stoji da su mu teorije ponekad površne i delimično isključive.
Intersuje me kako bi onda okarakterisao Galileja, Kopernika, Hokinga?

Gdje si nasao Denikena (obicnog hotelijera) da utrpas sa ovom trojicom ucenjaka, koji su studiozno izvodili svoje teorije?!

Ja ih ne "trpam" u isti koš ali i sam Kopernik je bio kanonik i kandidat za biskupa. Hoking je u poslednjih par godina totalno promenio svoje stavove. Njutn je recimo svestrano bavio ezoterijom i predviđanjem apokalipse naučnim putem itd.

Nije niko "kupio info" za raspored planeta već ga je verovatno "dobio".
Na sumerskom pečatu koji se čuva u berlinskom muzeju nalazi se prikaz "sunčevog solarnog sistem" uz jednu pridodadu nepostojeću planetu. Taj primer nije izolovan ima ih mnogo ali me mrzi da ti prezentujem slike.
PARTIZAN: Pantić, Savić, Malbaša(19.min.Rzasa), Vest, Bajić, Duljaj, Nađ(65.min.Drulović), Ilić, Đorđević, Iliev ,Delibašić(46.min.Stojanoski)
REAL: Kasiljas, Salgado, Roberto Karlos(11.min.Guti), Elgera, Pavon, Bekam, Zidan, Figo, R.Bravo, Ronaldo, Raul.
Old school

Postby Starsica » 25 Jan 2017, 08:27

Okej, i je l' Zemlja okrugla il' je ravna? :D
Novi pristup učenju engleskog jezika, bez učenja gramatike i dosadnih časova, učenje jezika kroz konverzaciju. Potrebno je minimalno znanje jezika, sve ostalo prepustite meni :D
Stars drži časove engleskog, poruka u inboks za dogovor. Cimanje stop :D
Starsica

Postby Poison and Remedy » 25 Jan 2017, 09:03

Starsica wrote:Okej, i je l' Zemlja okrugla il' je ravna? :D

Tehnicki je elipsastog oblika :biggrin:

Sve ljude(a ogroman ih je broj) koji smatraju da je zemlja ravna treba $#%#@#. Znaci sacmaru dvocevku u usta i opa patrona ispaliti, cisto da budemo sigurni.
TRADIZIONI DI FAMIGLIA
Poison and Remedy

Postby Houdini » 25 Jan 2017, 11:09

gluposti najobicnije.. kao sto neko kontrolise mejnstrim medije, tako i taj neko kontrolise deo alternativnih medija.. i onda se pojavljuju gluposti neke kako bi potpuno diskreditovali alternativne medije na taj nacin..
Lolek
Neko je vučićeva kurva, a neko vučićeva žrtva silovanja
Houdini

Postby Горан » 25 Jan 2017, 13:54

To je stara kola-pepsi fora :D

Nesto slicno se desava sa alternativnom istorijom. Po pravilu se sve povezuje s Dereticem, i onda se realne teze stavljaju u isti kos sa npr. njegovom fantazijom da japanski jezik vuce korijene iz srpskog...
bwa wrote:Crnogorci jesu Srbi u sirem smislu.
Горан

Postby Гроф Тинторето » 25 Jan 2017, 16:52

Poison and Remedy wrote:
Starsica wrote:Okej, i je l' Zemlja okrugla il' je ravna? :D

Tehnicki je elipsastog oblika :biggrin:

Sve ljude(a ogroman ih je broj) koji smatraju da je zemlja ravna treba $#%#@#. Znaci sacmaru dvocevku u usta i opa patrona ispaliti, cisto da budemo sigurni.

Poznato mi je ovo. Neko je bio spaljen jer je masa mislila drugacije.
Ekstremni stavovi su mnogo opasniji.
Meni su nebitni i ovi sto misle da he ravna i ovi sto misle da je elipsasta. Apsolutno ne uticu na mene, ni u kom pogledu.
Pretpostavka je najlaksi nacin da se dodje do pogresnog zakljucka.

Spoiler: pokaži
Buzz' Beater wrote:
Peskir wrote:Videh malopre u gradu Rakicevica iz Zvezde, nosi neku grejalicu. :biggrin: :biggrin:

Zagreva se za Fener :okk:

Josep Pep Guardiola - GOAT
Гроф Тинторето

Postby Djans93 » 27 Jan 2017, 04:17

Гроф Тинторето wrote:Poznato mi je ovo. Neko je bio spaljen jer je masa mislila drugacije.

Djordano Bruno, 1600. godine i to od strane katolicke crkve zato sto je prihvatio heliocentricni sistem.

Evo i dan danas, 500 godina posle Magelana, snimaju se dokumentarci kako je Zemlja ravna placa i da mi jednostavno zivimo u zabludi. :laugh:
Nemamo mi s tim nista, to nije nase.
Djans93

Postby Гроф Тинторето » 27 Jan 2017, 18:03

Jednog dana mozda bude neko drugi na lomaci, a mi cemo podrzavati to jer verujemo u nesto sto je suprotno onom u sta veruje lik na lomaci.
Sve je isto i nakon 500 godina.
Pretpostavka je najlaksi nacin da se dodje do pogresnog zakljucka.

Buzz' Beater wrote:
Peskir wrote:Videh malopre u gradu Rakicevica iz Zvezde, nosi neku grejalicu. :biggrin: :biggrin:

Zagreva se za Fener :okk:

Josep Pep Guardiola - GOAT
Гроф Тинторето

Postby Dylam Dop » 29 Jan 2017, 01:06

Old school wrote:
Ja ih ne "trpam" u isti koš ali i sam Kopernik je bio kanonik i kandidat za biskupa. Hoking je u poslednjih par godina totalno promenio svoje stavove. Njutn je recimo svestrano bavio ezoterijom i predviđanjem apokalipse naučnim putem itd.

Vrijeme kad delaju Njutn i Kopernik, je upravo ono kad nauka pocinje da se otrze iz celjusti religioznih dogmi, alhemije, srednjevjekovnog "bajanja" i sl. Njihovim radom su i udareni prvi principi moderne nauke i utrt put potonjoj naucnoj metodologiji.. Sasvim je normalno da su tog doba i sami zastranjivali u svom radu. Denikena i njemu slicne poredi sa savremenicima. A ne znam na sta mislis kad kazes da je Hoking promijenio svoje stavove, ali, licno, meni je on obicna "scientific attention whore" i nikako ne varim sav taj hajp oko njega..
Mada, ima tu i druga strana medalje, mnogi naucnici su i sami bili psihici/chudaci.. Recimo i NT je bolovao od OKP-sindroma, imao "milion" malih fobija, zalagao se za eugeniku i sl.. narocito u svojim poslednjim godinama je prilicno otisao u stranu, egzistirao u nekoj sopstvenoj "metafizickoj sferi".. Starost uz usamljenost i prethodne komplekse je cudna boljka..

Nije niko "kupio info" za raspored planeta već ga je verovatno "dobio".
Na sumerskom pečatu koji se čuva u berlinskom muzeju nalazi se prikaz "sunčevog solarnog sistem" uz jednu pridodadu nepostojeću planetu. Taj primer nije izolovan ima ih mnogo ali me mrzi da ti prezentujem slike.

Ovo pod boldom ti je toliko proizvoljna tvrdnja, bez ikakvog utemljenja - prosto visi u vazduhu.. Uputicu te sad na jedan zanimljiv primjer holandskog astofizicara Kornelisa de Jagera i njegove tzv. Cyclosophy-e:
https://en.wikipedia.org/wiki/Cornelis_de_Jager#Cyclosophy

kojom je parodirao tzv. "piramidologiju" i u konkretnom - pseudonaucnu numerologiju povezanu s egipatskim piramidama - kako su navodno pseudoucenjaci iz dimenzija i inih brojnih podataka piramide izracunali neke fundamentalne fizicke konstante i odnose povezano s uredjenjem ovog naseg kosmosa.. Naime, ovom gore Holandjaninu je isto poslo za rukom, uzimajuci samo 4 parametra sa obicnog bicikla i kombinujuci ih sa osnovnim matematickim operacijama, da izracuna priblizno tacno iste te fundamentalne brojke.

Ti si npr. ovde gore uputio nas na ovu plocicu:

Image

..koja bi toboz trebalo da predstavlja nas suncev sistem sa okolnim planetama i ovde vidimo 11 "krugova" koji okruzuju sunce: - postoji li 11 planeta?! Mi znamo za njih 8 + Pluton i eventualno, taj famozni "Nibiru"(!?!) koji je gore na slici prikazan cak jos dalje lijevo kao 12 "krug" .. Sta je onda sa preostala 2 "kruga" gore? Planete ili ne?? Mozda ti "krugovi" predstavlju neke druge objekte na kosmickom svodu koji su svojom jarkom svjetloscu u vedroj noci privlacili paznju Sumerana - mozda svjetlost Andromede, Siriusa, Vege,.. a ne planeta?? Stoga te upucujem da neprestano preispitujes svoje stavove.
Dylam Dop

Postby bukowski » 03 Feb 2017, 18:10

@ dylam dop

kako objašnjavaš da afričko pleme Dogon ima u svom predanju znanje o postojanju sirijusa B koja je otkrivena tek 50-tih godina prošlog veka.
naravno da ima u svim tim ancient aliens teorijama puno proizvoljnosti (svaka druga rečenica voditelja ili sagovornika počinje sa what if i imagine), ali bogami ima i puno neobjašnjivih stvari sa naučnog stanovišta.
a apropo njutna, za kojeg si rekao je da je početak udaljavanja od alhemije, pa on je jedan od najpoznatijih alhemičara svih vremena.
Kad zaćutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobedio. To znači da više nisi vredan moga vremena.
bukowski

Previous

Return to Svet oko nas