Crna Gora

Re: Crna Gora

Postby Dr Arslanagic » 11 Jun 2018, 22:05

Не знам.
Знам за њих, и Дејо је ваљда један од.
Али не знам у ком контексту ти мислиш и шта питаш.
Сигурно се нешто некад зајебали монтенегрине.
''Увек као људи, а као нељуди, не дај Боже, ни да живимо, а камоли мремо''.
Dr Arslanagic

Postby bwa » 11 Jun 2018, 22:35

Dr Arslanagic wrote:Не знам.
Знам за њих, и Дејо је ваљда један од.
Али не знам у ком контексту ти мислиш и шта питаш.
Сигурно се нешто некад зајебали монтенегрине.

Ajde, blizu si... MCP je Mitropolija Crnogorsko-primorska sa sjedistem na Cetinju u manastiru koji su podigli Crnojevici kad su presli sa Zabljaka. Mitropolit je Amfilohije Radovic iz Morace, potomak Mine Radovica koji je bio veliki junak u svoje pero.
Eto, to je MCP. Inace mislim da su crkve imovina naroda koji ih je pravio I odrzavao, kako u Crnoj Gori tako I u Srbiji.
NE DAJTE SE PASJIM SINOVIMA!
bwa

Postby baketa96 » 11 Jun 2018, 22:58

https://www.facebook.com/StariLiberal/v ... cation=ufi

Da se prisjetimo kakvi tipovi stoje iz CPC-a i zasto treba ocuvati imovinu crkve
Sloboda je zena...uzmi je-Dzony Stulic
baketa96

Postby Isak » 12 Jun 2018, 08:00

Desetka wrote:Pa sto ne ustupis svoj stan za vrtic ili dom za stare? Narod bi imao vise koristi. Kako tacno zamisljas da u jednoj drzavi u dvadeset prvom veku neko otima tudju imovinu? To onda nije pravna drzava.

Vrlo prosto. Ja za moju kuću , vikendicu , zemlju , šumu plaćam uredno sve poreze i dažbine , dok nijedan vjerski objekat u Crnoj Gori ne plaća porez. U 2016-oj procjenjuje se da su vjerski objekti u Crnoj Gori ostvarili profit od oko 300 miliona. Vrlo unosan biznis. I njih niko ne dira. Bukvalno država u državi.

Tufi wrote:MCP je Mitropolija Crnogorsko Primorska.

Koliko god se trude da oslabe uticaj SPC u Crnoj Gori, to im za sad ne ide, I dalje je to institucija kojoj se najvise vjeruje, I to povjerenje je najvece od kad se mjeri.

Mada vlast jos uvijek nije otvoreno udarila na SPC, vidjecemo tad reakciju. Sta god ateisti I slicni pricali, imam veliko povjerenje u Mitropolita.

Što se tiče sveštenika, makar u PG, veliki dio njih je bas iz Podgorice i okoline.

Niti će ova vlast ikada udariti na SPC. Postoji sigurno dio njih koji bi i udarili , ali dok Vrhovnom lopovu i njegovom najužem krugu ne smeta , ništa od toga. Najbolji primjer hram u PG. Koliko samo puta ih je Mugoša odbio za dozvole i onda odjednom je dobiše. A na otvaranju hram DPS na otvaranju , još pojedini dobiše i freske.
Isak

Location: Iza brda je polje , iza polja je šuma , iza šume je kuća , iza kuće je put koji vodi do mene

Postby Tufi » 12 Jun 2018, 08:28

Mi smo jedini glavni grad u Evropi koji nije imao saborni hram, da su se pitali takvi kao ti i ti koje podrzavas oni bi ga srusili. Hvala im na toj dozvoli a i na dozvoli da se oko hrama grade blokovi zgrada za koju godinu Hram ce biti komplet okruzen stambenim zgradama.

I dokel da prica oko Mila na freskama? I kad se ponudi logicno objasnjenje, ono se ne prihvata
Tufi

Postby Isak » 12 Jun 2018, 08:41

Pa zar nijesu bile freske političara u hramu ?
Isak

Location: Iza brda je polje , iza polja je šuma , iza šume je kuća , iza kuće je put koji vodi do mene

Postby Niksicanin » 12 Jun 2018, 11:51

Извини, чега 300 милиона?
Niksicanin

Postby bwa » 12 Jun 2018, 12:48

Niksicanin wrote:Извини, чега 300 милиона?

Ko zna okle je prepisa podatak. Ovo ni onaj nesrecnik Vucinic ne bi napisao :laugh:
bwa

Postby Isak » 12 Jun 2018, 16:53

Oko 300 miliona eura. Profit vjerskih organizacija u Cg za 2016-u. Po istraživanju Cemija , Cedema ili tako nekog klinca.
Isak

Postby Dr Arslanagic » 12 Jun 2018, 16:58

А, у време оно када је „светом столицом” министарства финансија столовао Божидар Ђелић, алиас Божа Дерикожа, затражио је од патријарха Павла да црква плати порез на екстра-профит. Патријарх Павле му је у мудрој смирености одговорио:

– “Није проблем, платићемо екстра-профит, али видите… Не морате баш сва црквена имања да вратите, ето вратите само имање манастира Раковица и платићемо тај ваш порез.”

Ђелић сав одушевљен склопљеним послом брже боље пристане и оде у свој кабинет одакле зове катастар од којег тражи целокупну документацију. Ликујући победнички Божа погледа у документацију, а тамо пише… Имање манастира Раковица је цело Баново брдо, Петлово брдо, Жарково, Беле воде… Безмало 100.000 стамбених јединица. Облио је Божу хладан зној, док се захтев за плаћање екстра-профита неким чудом изгубио.
''Увек као људи, а као нељуди, не дај Боже, ни да живимо, а камоли мремо''.
Dr Arslanagic

Postby Ron Swanson » 12 Jun 2018, 17:07

Budalaština, a nešto slično je i Irinej izjavio nedavno.

Građani i potomci građana kojima oduzeta imovina još uvek nije vraćena uredno plaćaju sve poreze na čije su plaćanje obavezani. Njima takvi prigovori u Poreskoj upravi ne prolaze.
Ron Swanson

Postby Niksicanin » 12 Jun 2018, 19:36

Isak wrote:Oko 300 miliona eura. Profit vjerskih organizacija u Cg za 2016-u. Po istraživanju Cemija , Cedema ili tako nekog klinca.

Ево, само употреби здрав разум, и неће ти требати цеми.
Niksicanin

Postby bwa » 13 Jun 2018, 10:22

yobara wrote:Mozda sam omasio temu, a i ovde vidim da se zakuvalo

Ali me odavno kopka sta znaci izraz djekli iz pesme 'Oj djevojko, djekli djekli, ocemo li dje smo rekli...' :biggrin:

To je samo zbog rime :biggrin: , ne znaci nista...
bwa

Postby Niksicanin » 13 Jun 2018, 20:11

http://www.vijesti.me/vijesti/dukanovic ... nje-992587
Нешто се дешава, а ово му није 1.изјава у овом духу у последње вријеме. Прошле недеље је један од његових медијских кербера позвао на протјеривање шефа ЕУ мисије у Црној Гори.
Niksicanin

Postby Tufi » 19 Jun 2018, 12:57

Policija zaplijenila 30+ kila kokaina u kontejneru sa bananama iz Ekvadora.

Suska se da su nadjeni u kontejneru koji je namijenjen Voliju, bice da Bokan vise nikog nece dovoditi :D

Salu na stranu, nije to mala kolicina
Tufi

PreviousNext

Return to Svet oko nas