Kafenisanje

Amerika je za vas

1. demokratski uredjena i primerena drzava
35
32%
2. genocidno neofasisticka/nacisticka imperija
76
68%

Total votes : 111

Re: Kafenisanje

Postby AirBall » 15 May 2018, 21:19

U mestima poput Decana, Pecke Patrijarsije, Prizrena itd sem monastva gotovo da ne zivi niko od Srba...

Po katastarskim knjigama SPC je verovatno najveci pojedinacni zemljoposednik na KiM
Paranoja je majka opstanka!
AirBall

Postby Konjušar » 15 May 2018, 21:33

balzamen wrote:Konjusar, svaka cast. I vama organizatorima (kontam da vas je vise) i radnicama koje nisu pognule glavu.

Hvala.
grobar_Zvornik wrote:Коњушар је у више наврата исказао свој антисрпски став.
Konjušar

Postby Borca » 15 May 2018, 21:37

AirBall wrote:
Borca wrote:Најпозванија институција која је требала да се огласи јасно и гласно око издаје која се приводи крају се огласила. Сви остали који ће се у наредном периоду јављати да је нападну и тиме подрже издају ће само рашчистити питање ко је све спреман на издају незабележену у српској историји.
Само јако греше ако мисле да њихов глас (не само појединачни већ и здружен) може надгласати 800 година историје и постојања Српске Православне Цркве (постојала је и истрајавала и у много горим временима од данашњих кад и сама Србија није била самостална већ под окупацијом разних).

Sve to stoji sto si napisao, ali treba dodati odredjene detalje...

Patrijarha Irineja su do pre par dana nazivali Vucicev Patrijarh pa je sada krenulo drvlje i kamenje na njega...

Verovatno i u crkvi ima ovakvih i onakvih ljudi jer nijedna institucija nije izuzeta od promiskuiteta pojedinaca, ali crkva kao institucija je vanvremenska i nacionalna...

Kaze predanje da su veru sacuvale gusle i monasi, nekog ko zivi u pecini, ili u keliji izopsten od sveta ne mozes kupiti parama i jeftinim obecanjima, niti mu pretiti otkazom jer nit radi u nekoj ovovremenskoj instituciji, nit ima zenu da mu kevce sta mora da radi..

Takve ljude nisu uspeli da uniste ni Turci, ni komunisti pa nece ni ovaj nesrecnik koji veruje da je iznad nacije i drzave...

Situacija je krajnje prosta, ukoliko ne da Kosovo ostaje bez vlasti, a njemu se ocigledno bez vlasti ne ostaje jer ne moze ni u cemu drugom pronaci svrhu svog zivota, a to ne treba da zanima nikog od nas...

Nema nazad, obecao je zapadu sta je obecao, zbog tog obecanja je dosao na vlast, sad lagano sve to dolazi na naplatu...

I ne bori se on za Srbiju vec za sebe jer je njegova sudbina usko vezana za Kosovo...

"Ко са ђаволом тикве сади...", али то је само његов проблем. Мораће да погази Устав земље којој је председник, не сумњам да његови кербери имају већ спремљена оправдања и за тако нешто.
Borca

Postby Ćoba » 16 May 2018, 10:31

Konacno je Seselj tvitovao nesto pametno.

Covici, mars iz Zvezde!!!
Ćoba

Postby Konjušar » 16 May 2018, 10:56

Još kad bi Šešelj stvarno tvitovao. Većini političara vode profile za pare. Znam lika koji vodi Pajtiću recimo.
Konjušar

Postby Гроф Тинторето » 16 May 2018, 11:17

Je l podela KiM ikada nudjena?
Pretpostavka je najlaksi nacin da se dodje do pogresnog zakljucka.

Spoiler: pokaži
Buzz' Beater wrote:
Peskir wrote:Videh malopre u gradu Rakicevica iz Zvezde, nosi neku grejalicu. :biggrin: :biggrin:

Zagreva se za Fener :okk:

Josep Pep Guardiola - GOAT
Гроф Тинторето

Postby AirBall » 16 May 2018, 12:44

Ćoba wrote:Konacno je Seselj tvitovao nesto pametno.

Konjušar wrote:Još kad bi Šešelj stvarno tvitovao. Većini političara vode profile za pare. Znam lika koji vodi Pajtiću recimo.

Gostovanje jutros na Pinku, to je izjavio kao i ovo

Cela emisija

Гроф Тинторето wrote:Je l podela KiM ikada nudjena?

Dacic vec dugo zagovara podelu...

Milos Kovic je izjavio da siptarski mediji na engleskom intenzivno pisu o tome, navodno Taci i Psiho pokusavaju ovo da proguraju ali Ameri za sad ne zele ni da cuju, Kosovo dozivljavaju kao svoj ratni plen i ne daju nista
AirBall

Postby Dr Arslanagic » 16 May 2018, 14:17

Званичници СПЦ изузетно оштро против издаје и Вучића.
Колико сутра очекујем контра саопштење, у пудлином стилу.

Mitropolit Amfilohije i vladika Atanasije: Vučićev „kompromis o KiM“ je veleizdaja

Za Kosovo i Metohiju važi ono što piše u Psalmima: ‘Snaga nije u broju, snaga je u Gospodu’. KiM je svetinja, to znaju svi koji imaju osjećaj za istinsko ljudsko dostojanstvo.

Ali, to ne razumeju ovi kojima je kosovski zavjet poklonjenje smrti. To pokazuje koliko je „brozomora“ zavladala i da je vrijeme na površinu izbacilo ljude koji misle da su neke vođe, a ne znaju da je Carstvo nebesko jedina realnost ovog svijeta. Ali, to su shvatili Srbi na KiM i zato opstaju
, rekao je mitropolit crnogorsko-primorski Amfilohije na okruglom stolu na Bogoslovskom fakultetu Beogradskog univerziteta, komentarišući napade na SPC povodom Saborskog saopštenja o KiM, koji se izjasnio protiv nezavisnosti i podjele Kosmeta.

Mitropolit je naglasio da oni koji su napadali potpisnike Apela za odbranu KiM sad treba da se suoče sa Saborom i poglavarom SPC.

Prema njegovim riječima, rečenicu patrijarha Irineja da „sve što je na silu oteto može da se vrati, dok poklonjeno ne može nikada“ treba da „shvate i naši punoglavci koji ne znaju šta je narod i istinski čovjek, nego sve žrtvuju debelom crijevu, prihvatajući evro-američku civilizaciju koja je gora od komunizma“.

Izdajnik i notorni ludak Vuk Drašković izruguje se Carstvu nebeskom i krivi Crkvu. Sramota! Za ljude poput njega i Šešelja u Hercegovini imaju posebnu riječ, ali neću da je kažem. A novi ‘titić’ riješio je da vlada kao ‘brozomora’, ali neće uspjeti. Ništa ih ne slušajte. Njihov kompromis je veleizdaja, poručio je umirovljeni episkop bivši zahumsko-hercegovački Atanasije, koji je zatražio da Sabor SPC na sledećem saboru kanonizuje dvojucu monaha – Haritona (Lukića) i Stefana (Purića) ubijene 1999. na KiM.

Osim vladika, sveštenika, monaha, profesora i studenata Bogoslovskog fakulteta u publici su bili i Đorđe Vukadinović, Rada Trajković, Boško Obradović, Mlađan Đorđević, Vladimir Božović…

Ovaj okrugli sto bio je završnica cjelodnevnog simpozijuma pod naslovom „Vjera i misao u vrtlogu vremena“, posvećenog bogoslovskom i arhipastirskom radu mitropolita Amfilohija i vladike Atanasija, koji su koji su poslednjih pola vijeka obilježili ne samo crkveni nego i javni, pa i politički život na prostoru bivše SFR Jugoslavije.

https://in4s.me/mitropolit-amfilohije-i ... /?lang=lat
''Увек као људи, а као нељуди, не дај Боже, ни да живимо, а камоли мремо''.
Dr Arslanagic

Postby Konjušar » 16 May 2018, 17:10

Neću ovde više ništa kačiti u vezi pokreta, nije mi cilj agitacija, nego me dosta ljudi pita o čemu se radi u Smederevu sa tim štrajkom i Turcima. Danas smo se obratili pritužbom Komitetu SE, a u obrazloženju imate ceo slučaj ukratko objašnjen. Rečju - robovlasništvo i pišanje po sirotinji.

Konjušar

Postby Ron Swanson » 16 May 2018, 17:31

Jeste li podneli tužbe za poništaj otkaza i predložili određivanje privremene mere vraćanja na posao za svakog zaposlenog u tužbama?
Ron Swanson

Postby Konjušar » 16 May 2018, 17:46

Preuzeo ih je Željko Veselinović, predsednik sindikata Sloga, da ih zastupa pred domaćim sudovima i institucijama, ja tu ništa nisam mogao, iako smo im nudili ozbiljne pravnike pro bono. Kako će proći, videćemo. Osim inspekciji, nikome se nisu obraćali koliko znam, a sve jer im je SNS gradonačelnica Jasna obećala pomoć, i evo 4 dana čekaju. Otišli dželatu na noge.
Konjušar

Postby balzamen » 16 May 2018, 18:31

Jel su se izjasnjavali vlasnici?
balzamen

Postby AirBall » 16 May 2018, 19:15

Gde su oni sto su podrzali Jankovica da nam objasne neke stvari :D

AirBall

Postby Pit Bull » 16 May 2018, 19:20

Gogo je stvarno u pravu, koga Hudini podrzi, taj ispadne najgori :D
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒

"Evroliga dođe i prođe, a Partizan ostaje... U mojoj glavi ja sam kapiten najvećeg kluba" - NOVICA VELIČKOVIĆ

NFL Fantasy Champion(2014)
Pit Bull

Postby gogo23 » 16 May 2018, 19:28

Ja sam uvek u pravu.

Čak i kad nisam u pravu.

Aksiom.

Zapamti ili zapiši.
gogo23

PreviousNext

Return to Podrum