Republika Srpska

Re: Republika Srpska

Postby the_trooper_rs » 26 Nov 2017, 14:00

Glamoc ima najtolerantniji grb :-)
the_trooper_rs

Postby grobar_Zvornik » 26 Nov 2017, 14:05

Савчић: Урадити реконструкцију догађаја на Маркалама и доказати истину

Предсједник Борачке организације Републике Српске Миломир Савчић сматра да је неопходно урадити реконструкцију ратних догађаја на пијаци Маркале у Сарајеву ради доказивања истине да минобацачка граната није испаљена са положаја Војске Републике Српске.

"Потребно је радити вјештачења да би била учвршћена истина и увјерење да се неки догађај десио онако како тврдимо ми, а не супротна страна и тужилаштва. Након догађаја на Маркалама вјештачење је извршио Берко Зечевић који није био стручан за тако нешто, јер је стручњак за ракетне моторе", рекао је Савчић Срни.

Он је истакао да је реконструкцију ратних догађаја на Маркалама потребно урадити јер ће се материјали моћи искористити у даљем доказивању истине у случају генерала Ратка Младића.

"Чињеница је да је о случају Маркале подијељено мишљење и код судија у Хашком трибуналу. Дио њих не може да се изјасни у овом случају, а то значи да немају храбрости да покажу страну која је то стварно урадила", додао је Савчић.

Он је подсјетио да је вјештачење у случају "Тузланска капија", које је рађено на војном полигону у Никинцима, доказало да се догађај није догодио онако како тврде надлежно тужилаштво и Бошњаци.

Генерал Ратко Младић осуђен је у Хагу за оба масакра на пијаци Маркале у центру Сарајева, иако нико није доказао да је Војска Републике Српске испалила минобацачке гранате.

У хашкој судници, у Младићевом прецесу као заштићени свједок, тјелохранитељ некадашњег лидера муслимана у БиХ Алије Изетбеговића рекао је да је чуо како је његов шеф 1994. године причао са вјерским поглаваром муслимана Мустафом Церићем о гранатирању Маркала, а неколико дана касније десио се масакр.

"Маркале један" догодиле су се 5. фебруара 1994. године, када је погинуло 68 људи, а више од 140 их је рањено. Годину и по касније, на истом мјесту, 28. августа 1995. погинуло је 37 људи, а 90 их је рањено.
Извор: СРНА
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

26 ГОДИНА ПОНОСНА И СЛАВНА!
grobar_Zvornik

Postby grobar_Zvornik » 14 Dec 2017, 21:23

"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

grobar_Zvornik

Postby the_trooper_rs » 16 Dec 2017, 08:23

Prosao zakon o akcizama. Kako sad mogu naci zajednicki jezik Bakir i Mile, jebo ih otac obojicu. Samo udri po narodu.
the_trooper_rs

Postby grobar_Zvornik » 16 Dec 2017, 14:23

Бањалука - Ана Гајић и Немања Мајдов били су звијезде вечери 63. Избора десет најбољих спортиста Републике Српске. Одбојкашица Бимал Јединства из Брчког понијела је титулу најбољег спортисте РС док је џудиста београдске Црвене звезде заслужио награду за најбољег спортисту из Републике Српске коју је организатор избора „Глас Српске“ установио ове године.

- Ова награда много ми значи јер живим и тренирам у Источном Сарајеву и колико год да наступам за Србију толико наступам и за Републику Српску својим срцем тако да ова свјетска титула није само мој резултат већ свих нас. Срећан сам и поносан што сам нашу нацију учинио поносном, јер ово до сада нико никад није урадио и први сам Србин који је завладао свијетом у џуду. Посебно ми је драго што сви знате одакле сам кренуо и велика је част што наша цијела нација зна то да цијени - рекао је Мајдов и захвалио „Гласу“ на признању.

Мајдов, који је проглашен за најбољег, био је у конкуренцији са одбојкашицама Тијаном Бошковић и Бранкицом Михајловић те кошаркашем Огњеном Кузмићем, док му је награду уручио предсједник Српске Милорад Додик.

- Велику захвалност сви дугујемо „Гласу Српске“ који је упоран у организацији ове манифестације и замолићу редакцију да идуће године Избор десет најбољих спортиста Републике Српске буде 8. јануара, дан прије Дана Републике. Сви ми навијамо за репрезентације Србије и поносни смо на чињеницу да наши спортисти наступају за Србију док њене успјехе прослављамо на најбољи начин - изјавио је Додик.

Друго мјесто припало је пливачу Николи Бјелајцу умјесто којег је награду примила сестра Марија јер је Никола на Европском првенству у Копенхагену. Трећи је био биатлонац Младен Плакаловић, четврти кајакаш Дарко Савић, пета атлетичарка Младена Петрушић, шести рукометаш Ђорђе Ћелић, седми ватерполиста Срђан Стевандић, осми џудиста Борислав Богданић, девета стонотенисерка Сања Милојица и десети боксер Дашо Симеуновић. Титулу најбољег тренера Српске понио је шеф стручног штаба Фудбалског клуба Крупа Слободан Старчевић док су титуле амбасадора Републике Српске добили вршилац дужности селектора фудбалске репрезентације Србије Младен Крстајић и кошаркашки тренер Зоран Микеш. Плакета за допринос и развој специјалних и паралелних веза РС и Србије по традицији отишла је у руке предсједнику жирија Ненаду Крстићу, а због одличне сарадње заслужили су је и одбојкашки савези Србије и РС, те ресорна министарства за спорт Србије и Српске. Плакете за допринос и развој спорта отишла је у руке дугогодишњим радницима у пливању и атлетици Милану Јејинићу и Славку Копривици. Због одличне организације квалификационог турнира Лиге шампиона плакета за спортски догађај године припала је Ватерполо клубу Бањалука. Најбољи спортиста у конкуренцији инвалидних лица је члан ККИ Врбас Драган Сикима, а повеља за изузетан подухват године отишла у руке ски инструктору Игору Божићу. Плакета „Гласа“ постхумно додијељена је породици Милана Мише Радаковића. Награда „Златно перо - Лимун Папић“ припало је новинару Алтернативне телевизије Андреју Кнежевићу.

http://www.glassrpske.com/sport/izbor_sportiste/Svijetom-pronijeli-slavu-Srpske/251815.html

grobar_Zvornik

Postby bwa » 16 Dec 2017, 14:52

grobar_Zvornik wrote:
Бањалука - Ана Гајић и Немања Мајдов били су звијезде вечери 63. Избора десет најбољих спортиста Републике Српске. Одбојкашица Бимал Јединства из Брчког понијела је титулу најбољег спортисте РС док је џудиста београдске Црвене звезде заслужио награду за најбољег спортисту из Републике Српске коју је организатор избора „Глас Српске“ установио ове године.

- Ова награда много ми значи јер живим и тренирам у Источном Сарајеву и колико год да наступам за Србију толико наступам и за Републику Српску својим срцем тако да ова свјетска титула није само мој резултат већ свих нас. Срећан сам и поносан што сам нашу нацију учинио поносном, јер ово до сада нико никад није урадио и први сам Србин који је завладао свијетом у џуду. Посебно ми је драго што сви знате одакле сам кренуо и велика је част што наша цијела нација зна то да цијени - рекао је Мајдов и захвалио „Гласу“ на признању.

Мајдов, који је проглашен за најбољег, био је у конкуренцији са одбојкашицама Тијаном Бошковић и Бранкицом Михајловић те кошаркашем Огњеном Кузмићем, док му је награду уручио предсједник Српске Милорад Додик.

- Велику захвалност сви дугујемо „Гласу Српске“ који је упоран у организацији ове манифестације и замолићу редакцију да идуће године Избор десет најбољих спортиста Републике Српске буде 8. јануара, дан прије Дана Републике. Сви ми навијамо за репрезентације Србије и поносни смо на чињеницу да наши спортисти наступају за Србију док њене успјехе прослављамо на најбољи начин - изјавио је Додик.

Друго мјесто припало је пливачу Николи Бјелајцу умјесто којег је награду примила сестра Марија јер је Никола на Европском првенству у Копенхагену. Трећи је био биатлонац Младен Плакаловић, четврти кајакаш Дарко Савић, пета атлетичарка Младена Петрушић, шести рукометаш Ђорђе Ћелић, седми ватерполиста Срђан Стевандић, осми џудиста Борислав Богданић, девета стонотенисерка Сања Милојица и десети боксер Дашо Симеуновић. Титулу најбољег тренера Српске понио је шеф стручног штаба Фудбалског клуба Крупа Слободан Старчевић док су титуле амбасадора Републике Српске добили вршилац дужности селектора фудбалске репрезентације Србије Младен Крстајић и кошаркашки тренер Зоран Микеш. Плакета за допринос и развој специјалних и паралелних веза РС и Србије по традицији отишла је у руке предсједнику жирија Ненаду Крстићу, а због одличне сарадње заслужили су је и одбојкашки савези Србије и РС, те ресорна министарства за спорт Србије и Српске. Плакете за допринос и развој спорта отишла је у руке дугогодишњим радницима у пливању и атлетици Милану Јејинићу и Славку Копривици. Због одличне организације квалификационог турнира Лиге шампиона плакета за спортски догађај године припала је Ватерполо клубу Бањалука. Најбољи спортиста у конкуренцији инвалидних лица је члан ККИ Врбас Драган Сикима, а повеља за изузетан подухват године отишла у руке ски инструктору Игору Божићу. Плакета „Гласа“ постхумно додијељена је породици Милана Мише Радаковића. Награда „Златно перо - Лимун Папић“ припало је новинару Алтернативне телевизије Андреју Кнежевићу.

http://www.glassrpske.com/sport/izbor_sportiste/Svijetom-pronijeli-slavu-Srpske/251815.html

I sta kaze Majdov, prvi Srbin koji je ovladao svijetom u dzudou?
NE DAJTE SE PASJIM SINOVIMA!
bwa

Postby grobar_Zvornik » 16 Dec 2017, 15:17

Зар је неки други Србин освајао свјетско злато?

grobar_Zvornik

Postby grobar_Zvornik » 16 Dec 2017, 18:20

Гас-Рес и Гаспром формирају заједничко предузеће

Вршилац дужности директора предузећа Гас-Рес Слободан Пухалац и предсједник Управног одбора компаније Гаспром СПГ технологије, из Санкт Петербурга, Алексеј Константинович Кахидзе потписали су данас у Бањалуци споразум о формирању заједничког предузећа између ових компанија и писмо намјере.

Заједничко предузеће Гас-Реса и Гаспром СПГ технологије биће вриједно око 70 милиона евра, а биће изграђено у Зворнику, рекао је предсједник Српске Милорад Додик, након потписивања споразума и писма намјере. Сједиште будуће фабрике биће у Бањалуци.

Потписивању споразума и писма намјере присуствовали су предсједник Републике Српске Милорад Додик, предсједница Владе Републике Српске Жељка Цвијановић, министар индустрије, енергетике и рударства Петар Ђокић, те министар за економске односе и регионалну сарадњу Златан Клокић.

Потписивању је присуствовао и амбасадор Руске Федерације у БиХ Петар Иванцов.

Предсједник Српске реако је да овај догађај представља доказ успјешне сарадње са компанијама из Руске Федерације, али и са самом Русијом у цјелини.

"Ово је и доказ високог повјерења, јер је ово прва фабрика те врсте која ће се градити у Зворнику и обезбиједиће додатну енергетску сигурност не само грађанима Српске, њеној индустрији и јавним установама, него и за читав регион. Вјерујемо да примјена нових технологија омогућава приближавање јефтинијој енергетској компоненти", нагласио је Додик.

http://rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=282159

:biggrin:

И побједнички коментар са фејсбука :laugh:

још да изграде војну базу на Брањеву или у Каракају и јеби се нато

grobar_Zvornik

Postby bwa » 17 Dec 2017, 19:59

grobar_Zvornik wrote:Зар је неки други Србин освајао свјетско злато?

Ne znam da li Goran nailazi na ovu temu, on ce ti odgovoriti. Kad odgovori, znacemo par stvari...
NE DAJTE SE PASJIM SINOVIMA!
bwa

Postby octopus » 18 Dec 2017, 12:31

bwa wrote:

Ne znam da li Goran nailazi na ovu temu, on ce ti odgovoriti. Kad odgovori, znacemo par stvari...

Daj, ispali vise taj socan komentar vezan za Becanovica. :biggrin:
Vidim da je radio u vladi CG, sto verovatno znaci da je neki ljuti DPS-ovac.

Zvornik nam se opasno razvija. :okk:
Meni je ranije bio asocijacija za Market Zvornicanka kao i za zenski svet vrlo popularni Azel. Salu na stranu, bez ozbiljnih firmi, obican svet u manjim gradovima ne moze da oseti nikakav boljitak.
Zato je ovo bas dobra vest.
octopus

Postby Горан » 18 Dec 2017, 12:49

bwa wrote:

Ja ne znam o cemu se radi. Jel to neki nas zemljak nekad zasijao zlatnim sjajem na SP u dzudou?

Ako jeste, Majdov nikako ne moze biti prvi Srbin na na najvisem podijumu. :biggrin:
bwa wrote:Crnogorci jesu Srbi u sirem smislu.
Горан

Postby grobar_Zvornik » 18 Dec 2017, 17:00

octopus wrote:
Zvornik nam se opasno razvija. :okk:
Meni je ranije bio asocijacija za Market Zvornicanka kao i za zenski svet vrlo popularni Azel. Salu na stranu, bez ozbiljnih firmi, obican svet u manjim gradovima ne moze da oseti nikakav boljitak.
Zato je ovo bas dobra vest.

Тај развој је морао бити конкретнији, плански. Инфрастуктурно (занемаримо детаљ географског положаја и све мане) град је заиста доживио препород, колико год тај појам био релативан. То ће свако објективан рећи. Током рата није било већих разарања па је и то допринијело да се неке ствари брже ураде. Неколико великих пројеката је одрађено и практично шлаг на торту би требала бити реконструкција моста Краља Александра (коју финансира Влада Србије, а која би требала почети у априлу)... И наравно остаје онда реконструкција тврђаве...

Што се тиче економије, нажалост и даље је то испод очекиваног. Пословна зона у Каракају није попуњена онако како се очекивало... Неке благе паралеле, очекивало се хиљаду и тристо нових радних мјеста, пет пута мање је остварено. Са све Зеохемом који је прије пола година отворио ново постројење и запослио педесетак људи.

Јасно ту је Алумина, она је успјела запослити у протекле четири године око 550 људи, што је баш лијепа бројка. Неке компаније ипак нису у стању повећавати број радника... Вивија, Дрина Обућа, Смрчак, Зворникпутеви...

Суштина, Зворнику су за неки просперитет неопходне велике инвестиције. 4-5 страних. Једна је дефинитивно ово постројење које ће Руси градити. Страшан пројекат... јасно наш народ је већ развио теорији како ће Руси све живо однијети.... само се питам шта ће то однијети кад ништа и нема, сировина да, међутим ту сировину домаћи нису у стању без странаца на прави начин употријебити. Лијепа је вијест да ће се наредне године вратити 4 правосудне институције у град. Требале би почети са радом почетком 2019-те. Биће запослено 70-80 људи...

Осим што ће бити запослен фин број људи, што ће се проширити руски утицај, грађани ће имати додатну погодност - јефтиније гријање... квалитетнију услугу.

Пошто сам "приватизовао" тему.... ипак најважнији је наталитет. Зворник се задњих 5-6 година суочава са негативним пп. Двије основне школе су пред гашењем. То није било могуће замислити прије 8 година.

grobar_Zvornik

PreviousNext

Return to Svet oko nas