Kafenisanje

Amerika je za vas

1. demokratski uredjena i primerena drzava
27
31%
2. genocidno neofasisticka/nacisticka imperija
61
69%

Total votes : 88

Re: Kafenisanje

Postby Tegi » 11 Oct 2017, 18:59

Serano wrote:Срећа па постоји архива, додуше, имају људи и памћење.

Подели са форумским пријатељима утиске са састанака Европског студентског форума.

Немој се стидети. Тако се учи политика. Видиш све и узмеш шта ти воља.

Bio sam na jednom jedinom sastanku, nakon kog sam precrtan kao kandidat te organizacije, zbog javnog napada na njenog predsednika posle nikakve zaštite uhapšenih prokomunističih studenata prilikom Devenportove posete. Bilo mi je 19 godina.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
Tegi

Postby Dylam Dop » 11 Oct 2017, 22:04

Фантом wrote:
Koje je to pravo ugrozeno, a da nije kaznjivo?

To kakvo je stanje u drustvu, da l' su one diskriminisane u nekim krugovima(a jesu) nema ama bas nikakve veze sa pravima koje uzivaju.

I opet :krsti:

Da li ti iole imaš predstavu koji procenat žena u Srbiji trpi nasilje i kolike su razmjere toga?! Kolika je njihova obespravljenost?? (za "utjehu" nije mnogo drugačije ni na ostatku balkana, ali bar tamo još ipak ne čuh da su u kratkom razmaku umorene žene i dijete, ni manje ni više nego u centru za socijalni rad!)

Da uživaju adekvatnu pravnu zaštitu i da nasilje de facto nije prećutno odobreno, do ovakvih, blago rečeno, nemilih scena ne bi dolazilo. (ovo je samo znak da je čaša prelivena)

Eno ti gore Gašićev "slavni" slučaj - možeš to da protumačiš kao povredu prava ličnosti na ugled, čast, dostojanstvo dotične, mobing, nanesen duševni bol ili uzmi šta hoćeš već - i umjesto da bude razriješen svih javnih funkcija i praktično izopšten iz javnog života, bahata mrcina je dobila unaprijeđenje na još odgovorniju poziciju s više moći na raspolaganju.

E pa sine, takvim postupkom i onim Mitrovićevim dirigovanjem iza gorila dok mlate druge ispred je celokupnoj javnosti poslata poruka da se nasilje nagrađuje (Svi bahati debili i siledžije ove zemlje ujedinite se!), stoga čemu zaprepaštenje postupkom onog balavca u školi?!

Nisu to, dakle, nikakvi "neki krugovi" u kojem se "tamo "nekim nesreća dešava", problem je sistemski i sveprožimajući.

Uzgred, ako ti ne vidiš sličnost s Mitrovićem i roditeljima ovog slinavka koji u ovom vremenu opšte bijede eto imaju dovoljno love da se zamlaćuju - plate advokata i ostrve se potom na ovog dišu.. Onda se definitivno ni po čemu ne kapiramo.
"Ja sam Srbin po rođenju i vaspitanju, ali nisam Srbin po zanimanju.” - Ljuba Tadić
Dylam Dop

Postby Гроф Тинторето » 11 Oct 2017, 22:11

Jos jedan :D :D :D
Pretpostavka je najlaksi nacin da se dodje do pogresnog zakljucka.

Spoiler: pokaži
Buzz' Beater wrote:
Peskir wrote:Videh malopre u gradu Rakicevica iz Zvezde, nosi neku grejalicu. :biggrin: :biggrin:

Zagreva se za Fener :okk:
Гроф Тинторето

Postby Dylam Dop » 11 Oct 2017, 22:14

Dr Arslanagic wrote:Шиптарски бранитељ користи сваку прилику да буде "ортак" са форумашима :puke:

Европејци и верници новог доба који бране причу о правима жена, сутра ће да гутају и причу о једнакости педофила са "нормалцима". И оних што јебу животиње и лешеве ... Не виде шуму од дрвета. Не схватају да су "права" жена само маска за прави циљ.

Глуп ли је Српски народ ...

"Šiptarski branitelj" brani samo i isključivo pravo na istinu s ciljem da Srbadija ne načini opet koju fatalnu grešku u koracima.../ pardon - duplu! (jerbo im se istorija permanentno ponavlja, greška za greškom, ne uče iz iste i vrte se u somnabuliji), te opet dobiju po tamburi, izlete isukanih patki pred oštrice bajoneta, itdalje, itjošgore..

..što opet takvi poput tebe nemaju kapaciteta da rastumače DD-ove stavove, šta i zašto je htio nešto da kaže..
"Ja sam Srbin po rođenju i vaspitanju, ali nisam Srbin po zanimanju.” - Ljuba Tadić
Dylam Dop

Postby bukowski » 11 Oct 2017, 22:36

je li istina da nam je dragi vođa mrtav ladan izjavio da ako neko treba da nas okupira, on glasa za tursku, te da je svršavao na murata, a da je još draži nam gost nadovezujući se na to rekao da je šteta što 1389. nismo imali nekog nalik vučiću nego "nekog tamo lazara"?

ako je ovo tačno

Padajte, braćo, plin'te u krvi!
Ostav'te sela nek gori plam!
Bacajte sami u oganj decu!
Stresite s sebe ropstvo i sram!

Ginite, braćo, junaci, ljudi!
Za propast vašu svet će da zna...
Nebo će plakat dugo i gorko,
jer neće biti Srbina...

Mi nesmo braća, mi Srbi nesmo!
Ili vi neste Nemanjin soj?
Ta da smo Srbi, ta da smo ljudi -
ta da smo braća - oh, bože moj!...
Kad zaćutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobedio. To znači da više nisi vredan moga vremena.
bukowski

Postby ExEr » 12 Oct 2017, 07:23

http://mondo.rs/a1047757/Info/Srbija/Dacic-dobio-novac-za-pesmu-od-Jusufspahica.html

Kako ga je ponizio, najstrasnije. U stvari ovim potezom su mu dopustili da najstrasnije ponizi drzavu Srbiju (popisa se po njoj), indirektno i direktno, pokazujuci da nas smatra sarlatanima. A priliku za zicer su mu dopustili, nesvesni svoje gluposti. Ajd i da pokusam da razumem pevanje, ali da gostu koga si primio na nivou jednakosti i bilateralnih odnosa u drzavnoj poseti, dopustis da te ponizava u rodjenoj drzavi i kiti ko jeftinu pevaljku, govori o tome kakvo misljenje ima taj o tebi i drzavi koju predstavljas, pa i o narodu . Da je pameti, pa da mu pare zavuce pod turban. Ali poltronizmu i savijanju kicme nikad kraja.
Ironija je sto je "ovo" poreklom iz Prizrena , Dusanovog grada.
Vostani Serbije, jadna majko i prejadna. Zaplako bi dokle su nas spustili.
ExEr

Postby Skafi » 12 Oct 2017, 18:23

Skafi

Postby Dr Arslanagic » 13 Oct 2017, 09:48

bukowski wrote:je li istina da nam je dragi vođa mrtav ladan izjavio da ako neko treba da nas okupira, on glasa za tursku, te da je svršavao na murata, a da je još draži nam gost nadovezujući se na to rekao da je šteta što 1389. nismo imali nekog nalik vučiću nego "nekog tamo lazara"?

ako je ovo tačno

Padajte, braćo, plin'te u krvi!
Ostav'te sela nek gori plam!
Bacajte sami u oganj decu!
Stresite s sebe ropstvo i sram!

Ginite, braćo, junaci, ljudi!
Za propast vašu svet će da zna...
Nebo će plakat dugo i gorko,
jer neće biti Srbina...

Mi nesmo braća, mi Srbi nesmo!
Ili vi neste Nemanjin soj?
Ta da smo Srbi, ta da smo ljudi -
ta da smo braća - oh, bože moj!...

То што он и свиња чине је незапаћено брукање Србије. Не познајем да је у скоријој историји нека власт, игде у свету, тако бесрамно, безосећајно и поданички брукала своју земљу као ова два издајника.
Безумно, никако другачије, брукање Српске свете и часне историје, поноса, херојства, пишање по Светом Кнезу Лазару и свима знанима и незнанима захваљујући којима смо и стекли статус храброг, поносног, пркосног и народа, свако зна, који никад није дао на себе, народа који је увек био управо супротно од онога што јесмо данас.

Васкрсни кроз некога Драгутине Димитријевићу ...

''Увек као људи, а као нељуди, не дај Боже, ни да живимо, а камоли мремо''.
Dr Arslanagic

Postby ExEr » 13 Oct 2017, 10:34

ExEr

Postby Dr Arslanagic » 13 Oct 2017, 14:12

Гроф Тинторето wrote:
Banditka, zločinka, žandarka, svedokinja, meteorologinja, psihijatresa, hirurškinja, alaskinja, mašinistkinja, tramvajdžijka

Zamisljam da neko upotrebi recenicu - Psihijatresa Dana Danic je vrsna jahacica konja.

САНУ: Боркиња, психолошкиња, војникиња, секретарка – граматички неправилне

Одбор за стандардизацију српског језика Института за српски језик Српске академије наука и уметности коначно је објавио дуго очекивану Одлуку којом се, са аспекта највишег лингвистичког ауторитета за српски језик, ставља тачка на све даље тврдње о исправности „родно диференцираног језика“ који нам се последњих година намеће преко медија и појединих владиних и невладиних структура, под притиском из иностранства.

Нацрт текста одлуке сачинила је Софија Милорадовић, члан Одбора за стандардизацију српског језика. Нацрт је разматран на седници од 24. фебруара 2011. године и усвојен као одлука бр.60.

Претходно је овај текст разматрало и усвојило Научно веће Института за српски језик САНУ.

Облике женског рода за именице које значе професије треба употребљавати тамо где је њихова употреба у складу са постојећом нормом и добром језичком праксом. Када је реч о облицима женског рода за означавање професија који нису нормирани или уобичајени у језичкој пракси, исправно је користити генерички мушки род (нпр. борац, пилот, академик), јер његова употреба никако не имплицира дискриминацију жена, већ подразумева свет о једнакој друштвеној (/људској) вредности мушкарца и жене.

Уколико је у датом контексту неопходно нагласити да је носилац функције женског рода, то се може обезбедити и другим језичким средствима или навођењем личног имена.Пример 1: Прва жена космонаут Валентина Терешкова летела је у космос.Пример 2: Генерални конзул Александра Ђорђевић задужена је за конзуларно подручје ГК Франкфурт. У првом примеру важно је у датом контексту нагласити пол, док је у другом примеру, управо због принципа родне равноправности, потпуно ирелевантно да ли је генерални конзул мушког или женског пола, а при том је видљивост жена већ обезбеђена навођењем личног имена конзула.

Коришћење паралелних форми или навођење форме у мушком роду са ознаком за наставак у женском роду непотребно оптерећује реченицу, уз сасвим изгледну могућност њеног довођења до апсурда (Сви присутни/присутне на овој прослави били/биле су недвосмислено разочарани/разочаране итд.), те их због тога не треба користити.

Стара одлука која све јасно говори.
Само будала може за адвоката да каже да је адвокатица. Само тешко поремећен може то да правда.
Еуропејци, родноравноправци и остали социјално и свакако поремећени, могу те феминизиране туђице да користе у својој кући.
''Увек као људи, а као нељуди, не дај Боже, ни да живимо, а камоли мремо''.
Dr Arslanagic

Postby Serano » 13 Oct 2017, 14:24

Где налазиш ове текстове?
Север цели сада се весели, убијен је Демир Јукић навијач црно-белих.
Serano

Postby bukowski » 13 Oct 2017, 14:53

Serano wrote:Где налазиш ове текстове?

možeš naći čitav tekst i objašnjenja iz sanu na b92 onlajn
Kad zaćutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobedio. To znači da više nisi vredan moga vremena.
bukowski

Postby Milutinov Tata » 13 Oct 2017, 15:31

Sakota javi se

Kalvarice
OI 2016
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017
MI 2009

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
Milutinov Tata

Postby rabesandratana » 13 Oct 2017, 19:21

Milutinov Tata wrote:Sakota javi se

Kalvarice

Seru za spriceve i ostalo, jedini razlog zasto ih ljudi izbegvaju je sto ispustis dusu dok se popnes na vrh.
Vucicu pederu ne damo ti titulu !
rabesandratana

PreviousNext

Return to Svet oko nas