Board index Sportske zanimacije Multimedija

Kutak za gejmere

Re: Kutak za gejmere

Postby daimy2017 » 12 Jan 2019, 16:44

dacolik wrote:Je li igrao neko Battlefield 5? Upravo je instalirah.



Javi kakva je :truce:
:okk:
User avatar
daimy2017
 
Posts: 32
Joined: 16 Aug 2017, 23:09
Location: Novi Sad, Srbija

Re: Kutak za gejmere

Postby Pit Bull » 29 Jan 2019, 19:53

Ima li neko zainteresovan da nas se vise okupi da igramo zajedno tj. jedni protiv drugih Trophy Manager? Online fudbalski menadzer koji funkcionise vec 15ak godine i po meni bez konkurencije na tom polju, za jedan Hatrick je recimo klasa.

Ako ima zainteresovanih, detaljno bih opisao...
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58102
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Kutak za gejmere

Postby soniko » 29 Jan 2019, 19:58

Drugari, moze jedno pitanje, jel ko ubacivao prava imena klubova i dresove na na PES 2018 za PS4.
Citam na netu skinu se neki fajlovi na USB pa se onda prebacuju na PS, ima li neko iskustva sa tim?
User avatar
soniko
 
Posts: 10174
Joined: 14 Mar 2013, 11:13

Re: Kutak za gejmere

Postby fabricio » 29 Jan 2019, 20:03

Neces ovde naci odgovor za to, ali mislim da to vazi samo za cipovane PS4
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13703
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Kutak za gejmere

Postby soniko » 29 Jan 2019, 21:21

fabricio wrote:Neces ovde naci odgovor za to, ali mislim da to vazi samo za cipovane PS4

Znaci nista od toga od pravih imena, hvala u svakom slucaju :okk:
User avatar
soniko
 
Posts: 10174
Joined: 14 Mar 2013, 11:13

Re: Kutak za gejmere

Postby fabricio » 29 Jan 2019, 21:36

Proveri ti za svaki slucaj po netu, nisam se bavio sa tim, ali da se tako igras sa originalima, nece da moze. Ja sam pokusavao bethesdin mod da ubacim na PS4 i nije imalo sanse.

Sa druge strane, cipovani sve to mogu.
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13703
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Kutak za gejmere

Postby S73F4N » 02 Feb 2019, 20:51

Da li ko od vas trguje stvarima sa steam-a?Skupio sam solidan broj kutija i sad imam par stotina eura u inventaru,pa me interesuje da li se ko bavi prodajom itema,skinova,kljuceva,igrica sa steam-a?Moze i na pm.

P.S.AKo je zabranjena prodaja na forumu,izvinjavam se.
User avatar
S73F4N
 
Posts: 4117
Joined: 30 Jun 2016, 21:36

Re: Kutak za gejmere

Postby TheWho » 04 Feb 2019, 21:36

Resident Evil 2 remake :blue: :blue: :blue:
User avatar
TheWho
 
Posts: 1355
Joined: 30 Oct 2014, 21:00

Re: Kutak za gejmere

Postby Rokanontas » 05 Feb 2019, 02:19

Pit Bull wrote:Ima li neko zainteresovan da nas se vise okupi da igramo zajedno tj. jedni protiv drugih Trophy Manager? Online fudbalski menadzer koji funkcionise vec 15ak godine i po meni bez konkurencije na tom polju, za jedan Hatrick je recimo klasa.

Ako ima zainteresovanih, detaljno bih opisao...


zasto da ne.. nisam upoznat sa igrom ali sam voljan da probam..
User avatar
Rokanontas
 
Posts: 4371
Joined: 18 Jun 2015, 14:36

Re: Kutak za gejmere

Postby Pit Bull » 06 Feb 2019, 23:21

Rokanontas wrote:
Pit Bull wrote:Ima li neko zainteresovan da nas se vise okupi da igramo zajedno tj. jedni protiv drugih Trophy Manager? Online fudbalski menadzer koji funkcionise vec 15ak godine i po meni bez konkurencije na tom polju, za jedan Hatrick je recimo klasa.

Ako ima zainteresovanih, detaljno bih opisao...


zasto da ne.. nisam upoznat sa igrom ali sam voljan da probam..



Pisacu ti sutra detaljno ovde na temi o igri i sve sto te zanima. Ja sam igrao pre nekih desetak godina aktivno, prvo sam bio poceo sa Hattrickom koji je u to vreme kao bio najbolji, mada sam brzo presao na TrophyManager jer je klasa za Hattrick u svakom smislu. Udjem krajem godine da vidim postoji li to, apsolutno se nista nije promenilo, maltene ista igrica sa sitnim promenama :D

Skroz realno odradjeno, igram vec par meseci, inace jedna sezona traje oko 3 meseca po nasem vremenu. Kreces od najnizeg ranga, ali pisem ti sutra uglavnom.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58102
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Kutak za gejmere

Postby Rokanontas » 07 Feb 2019, 19:31

Pit Bull wrote:Skroz realno odradjeno, igram vec par meseci, inace jedna sezona traje oko 3 meseca po nasem vremenu. Kreces od najnizeg ranga, ali pisem ti sutra uglavnom.


moze.. :okk:

ajde ako je jos neko zainteresovan, ako moze da se napravi neka nasa liga? ili kako god..
User avatar
Rokanontas
 
Posts: 4371
Joined: 18 Jun 2015, 14:36

Re: Kutak za gejmere

Postby Pit Bull » 07 Feb 2019, 20:03

E ovako.

Prvo, ne mozemo mi napraviti vlastitu ligu jer je bazirano kao u pravom svetu. Napravis ekipu, izaberes drzavu iz koje si i oni te bacaju u najnizi rang takmicenja. Medjutim, prijateljske uvek mozemo igrati.

Znaci, dobijas tim od nekih dvadesetak iskljucivo domacih igraca i kreces iz najnizeg ranga (broj stranaca u startnih 11 je npr. 4 ili 5 u BiH ligi, ti ih mozes ukupno u timu imati i 15, ali samo 5 moze u protokol ja mislim). Ovo je moja ekipa.

Image

Sistem je takav da uvek postoji naravno jedna prva liga nacionalnog takmicenja. Postoje cetiri druge lige, kao npr. B1, B2, B3 i B4 (kao u Italiji Serija C1, C2, C3).

Iz prve lige ispadaju 4 ekipe, ulaze 4 sampiona drugih liga, i jos 4 tima iz prve lige igraju baraz za opstanak sa timovima iz drugih liga koji su bili pozicionirani od 2-4 pozicije.

Treca liga broji 16 pojedinacnih liga, u teoriji bi cetvrta trebala da broji 64 lige po principu, ali nema jos toliko timova, mada i BiH liga i SRB liga imaju cetvrtu ligu sa par liga.

Evo kako izgleda npr. tabela prve lige: (izlazak u Evropu je naravno baziran po nacionalnom koeficijentu kao u pravom svetu, u BiH je kao u pravom svetu, sampion ide u LS, dva u LE, kup sampion u LE, s tim da dolazak do prve lige i Evrope je jedan dug period :D )

Image

Evo kako izgledaju trenutno nacionalni koeficijenti (ti mozes birati da igras bilo koju ligu tj. odredjujes sebi drzavu, ali je nekako normalno da uzmes neku ExYu). Ja sam birao BiH samo iz razloga sto kad sam krenuo bile su cetiri SRB lige, a tri BiH tj. rangovi takmicenja, a lakse do prve lige doci kad kreces iz trece nego iz cetvrte. Mada vidim da je BIH sad i sa 4 lige, povecava se broj menadzera, pa naravno raste i brojnost...

Image

Ovako izgleda naslovna strana kada udjes, igraju se 3 utakmice sedmicno (sredom, petkom i nedeljom), 34 kola u sezoni, znaci 11 sedmica traje sezona, oko 3 meseca. Utakmice se uvek igraju u 17h i ti imas mogucnost da pratis live tekstualni prenos od 17h do 19h, a mozes doci posle bez da vidis rezultat i da preletis kroz tekstualni prenos u brzini koju sam sebi odredis (otprilike za 5 minuta ispratis ako pratis detaljno)

Image

Image

Sto se tice finansija, ti u startu dobijas mislim nekih 20-50 miliona, nisam siguran, s tim da dobijes zadatke kojima mozes uzeti jos 20ak miliona na startu kad krenes kao pocetnik. Sad, postoje razni nacini kako da povecas zaradu. Uvek potpisujes sponzorske ugovore, imas tri opcije, na 10 dana i dobijes 20 miliona, na 20 dana dobijes 30 miliona, a na 30 dana 50 miliona. Tako da se uvek isplati potpisivati ove desetodnevne osim ako ti hitno treba novac... U startu ti stadion ima oko 10,000 mesta, ali ti mozes da gradis stadion i sve oko stadiona i da na taj nacin povecavas i posetu i novac koji ti navijaci ostavljaju kada dodju na utakmice.

Sad recimo, dizanjem omladinske akademije, dobijas vise kvalitetnijih igraca, podizanjem trening centra, dobijas ucinkovitiji trening i napredak igraca, restorani, standovi, fan shop i te zajebancije sto vise unapredjujes donose vise novca po mecu, ove stvari poput parkinga, wca i tih zajebancija ti donose vecu posetu...

Image

Kod postave sam pravis sve, do detalja mozes dovesti kada hoces da ti se zameni igrac, ako vodis npr. 1 razlike kako da igraju, kada povedes 2 razlike kako da igraju, kada gube i slicno... U kom vremenskom intervalu, te sitnice kako hoces da ti ide mec do detalja mozes srediti. Sta se desava kada tvoj ili protivnicki tim dobije crveni i slicno...

Sto se tice transfera, ako igrac nije na transfer listi, saljes ponudu koju zelis pa ako prihvati onaj kome saljes, prihvati... Igrace koje stavis na transfer listu, idu na licitaciju od 3 dana ili tako nesto. Ko ponudi najvise, njemu igrac... Naravno, na svaku najvecu ponudu se povecava duzina trajanja transfera na nekih 10 minuta i slicno da bi neko cekao zadnji trenutak da ponudi najvisu ponudu. Naravno, mozes da uposlis skaute i slicne stvari...

Image


Mozes i da vodis nacionalni tim, s tim da tu kad dolazi neko za selektora, on u ugovoru upisuje sta su konkretni ciljevi za taj period kvalifikacioni (moze uvek naravno dati otkaz), ako ne ispuni ciljeve, dobija otkaz i pravi se novi konkurs gde prednost imaju oni treneri ciji je tim bolje pozicioniran u prvoj ligi. Ako imas tim iz BiH, mozes biti selektor samo reprezentacije BiH koliko ja znam.

Eto to je manje-vise to ukratko. Sad ako ces praviti tim, mozes u ligi Srbije, a mozes u BiH, ako igras aktivno, veoma brzo ces doci do druge lige i onda se lako mozemo zapasti zajedno da igramo istu ligu, mada naravno uvek se prijateljske mogu igrati.

Sve sto te zanima pitaj :D
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58102
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Kutak za gejmere

Postby S73F4N » 07 Feb 2019, 20:58

Koliko bi to otprilike oduzimalo vremena dnevno?Da li je igra pay-to-win?
User avatar
S73F4N
 
Posts: 4117
Joined: 30 Jun 2016, 21:36

Re: Kutak za gejmere

Postby Pit Bull » 07 Feb 2019, 21:01

Pretpostavljam da mislis na pravi novac?

Generalno, ovaj PRO paket nije skup i moze biti izuzetno koristan ako ozbiljnije igras, ali ne pravi drasticnu razliku, mozes da vidis sta dobijas sa njim, ali sustinski nema nikakav uticaj na rezultate.https://trophymanager.com/about-pro/


Meni recimo ne oduzima skoro nista, eventualno udjem 5-10 minuta dnevno i to je to. Sad jbg. kad dovodis igrace, moras da pratis licitaciju jer ces tesko povoljno uzeti dobrog igraca jer se puno ljudi uvek nadmece. Sve zavisi od tebe koliko detaljno zelis da igras i pratis.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58102
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Kutak za gejmere

Postby S73F4N » 07 Feb 2019, 21:09

Da,na pravi novac sam mislio.Uvek sam mrzio igrice u kojoj bogata deca spucaju pare i onda dominiraju,ali ako je kao sto ti kazes,da ne pravi veliku razliku nije problem.Sutra ili subotu cu napraviti tim,ali uvek mi se desi da me browser igre smore(sem FoE koji sma igrao 2god).Jesu ovi Norvezani ovako jaki?
User avatar
S73F4N
 
Posts: 4117
Joined: 30 Jun 2016, 21:36

PreviousNext

Return to Multimedija

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests