Board index Sportske zanimacije Multimedija

Kutak za gejmere

Re: Kutak za gejmere

Postby Sani » 09 Apr 2020, 13:16

Odakle taj podatak?
Stephen Curry. 2,974. aka shooting GOAT.
User avatar
Sani
 
Posts: 9376
Joined: 08 Dec 2014, 01:58

Re: Kutak za gejmere

Postby Dylam Dop » 09 Apr 2020, 13:24

killchrome wrote:des ti zalutao :D gaming industrija odavno obrce vece pare nego filmska i muzicka zajedno


Nisam mislio na cjelokupnu industriju, vec na lovu koja se vrti oko zvanicnih turnira, koji se organizuju pod sponzorstvom svih tih firmi koje se bave gejmingom, pa i drugih, npr. sportskih brendova.
User avatar
Dylam Dop
 
Posts: 7216
Joined: 11 Apr 2015, 21:17

Re: Kutak za gejmere

Postby fabricio » 09 Apr 2020, 13:26

Jedan GTA 5 je prvog dana prodaje zaradio milijardu dolara. Trenutno su na oko 10 milijardi zarade. To nijedan film nije niti ce ikada imati priblizno.
Fortnite u 2019. zaradio preko 2 milijarde... Cifre nepojmljive za filmove i muzku.

E-sports ce kroz par godina ne samo nadmasiti film i muziku, vec i sport generalno.
Fora je samo sto igraca nikad nece biti kao fudbalera, pa ce i se i manji novac okretati na globalnom nivou. Ali oni najbolji, zaradjivace isto kao i fudbaleri prosecni, kosarkasi itd... sta vise..

A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13709
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Kutak za gejmere

Postby killchrome » 09 Apr 2020, 13:32

@dilan mislis na esports

prognoze su da ce za par godina preuzeti primat od kklasicnih sportova

@sani https://www.marketwatch.com/press-release/booming-esports-and-video-gaming-already-bigger-than-music-and-movie-industries-combined-2019-10-14

clanak od prosld god, ali godinama vec gaming dominira
User avatar
killchrome
 
Posts: 3323
Joined: 25 Mar 2014, 16:24

Re: Kutak za gejmere

Postby Dylam Dop » 09 Apr 2020, 14:27

fabricio wrote: E-sports ce kroz par godina ne samo nadmasiti film i muziku, vec i sport generalno.
Fora je samo sto igraca nikad nece biti kao fudbalera, pa ce i se i manji novac okretati na globalnom nivou. Ali oni najbolji, zaradjivace isto kao i fudbaleri prosecni, kosarkasi itd... sta vise..]


Nisam siguran u ovo uopste, evo gledam bet365 - po vascijeli dan pice samo e-sports, mecevi od 8-12 minuta. Znas koliko se tu gejmera moze izmijenjati u toku jednog dana? Mislim da ce oni jos vise isforsirati ta takmicenja upravo ove godine dok svi planduju po karantinima. Ne bi se iznenadio da zamole, animiraju (i bogato plate) realne fudbalske vedete, bez obzira koliko bili sami uspjesni u gejmingu, da izmedju sebe odigraju pojedine turnire, dok odsustvuju sad od sezone. Sve za profit i marketing kod obicnog populusa.

Ako se nagradni fondovi uveliko povecaju brine me da ce klinci jos vise pohrliti za konzole, a ko hebe stvarni sport. Onda necemo biti daleko od fizicki poluinvalidske vrste.
User avatar
Dylam Dop
 
Posts: 7216
Joined: 11 Apr 2015, 21:17

Re: Kutak za gejmere

Postby killchrome » 09 Apr 2020, 14:33

Ne bi se iznenadio da zamole, animiraju (i bogato plate) realne fudbalske vedete, bez obzira koliko bili sami uspjesni u gejmingu, da izmedju sebe odigraju pojedine turnire, dok odsustvuju sad od sezone. Sve za profit i PR.


zar se to vec ne desava sa nba2k?
User avatar
killchrome
 
Posts: 3323
Joined: 25 Mar 2014, 16:24

Re: Kutak za gejmere

Postby Sani » 09 Apr 2020, 14:37

Fabricio, p'jan si :biggrin:

Avengers zaradio oko 3 milijarde prosle godine, par njih mislim da je bilo oko 2, da ne racunam serije gde se daje po 5,10 miliona po epizodi...

Za muziku stvarno ne znam, ali filmska industrija je jako zajebana, posebno sto se ne meri samo novcem, vec i uticajem.

Moze li ceo forum ovde da nabroji 10 gejmera?

Ne kazem da se za nekih 20-30 godina nece situacija promeniti, ali za sada se sve to ne moze meriti sa filmskom industrijom.
Stephen Curry. 2,974. aka shooting GOAT.
User avatar
Sani
 
Posts: 9376
Joined: 08 Dec 2014, 01:58

Re: Kutak za gejmere

Postby killchrome » 09 Apr 2020, 15:16

Sani wrote:Fabricio, p'jan si :biggrin:

Avengers zaradio oko 3 milijarde prosle godine, par njih mislim da je bilo oko 2, da ne racunam serije gde se daje po 5,10 miliona po epizodi...

Za muziku stvarno ne znam, ali filmska industrija je jako zajebana, posebno sto se ne meri samo novcem, vec i uticajem.

Moze li ceo forum ovde da nabroji 10 gejmera?

Ne kazem da se za nekih 20-30 godina nece situacija promeniti, ali za sada se sve to ne moze meriti sa filmskom industrijom.


izvini, ali pricas o stvarima o kojima ocigledno ne znas mnogo, jos pritom koristis srbiju u kojoj je esports i dalje tek u zacetku kao neki reper

za 20-30 godina :wacko:

gta 5 je samo inkasirao 2 miljarde vise nego svi avendzersi zajedno (pritom poredjenje nidje veze)

gaming industrija je po net worthu i obrtu novca pojela filmsku jos pre 10 god

ne pitaj me za izvor molim te, ocigledno imas internet
Last edited by killchrome on 09 Apr 2020, 15:21, edited 1 time in total.
User avatar
killchrome
 
Posts: 3323
Joined: 25 Mar 2014, 16:24

Re: Kutak za gejmere

Postby fabricio » 09 Apr 2020, 15:19

Sani wrote:Fabricio, p'jan si :biggrin:

Avengers zaradio oko 3 milijarde prosle godine, par njih mislim da je bilo oko 2, da ne racunam serije gde se daje po 5,10 miliona po epizodi...

Za muziku stvarno ne znam, ali filmska industrija je jako zajebana, posebno sto se ne meri samo novcem, vec i uticajem.

Moze li ceo forum ovde da nabroji 10 gejmera?

Ne kazem da se za nekih 20-30 godina nece situacija promeniti, ali za sada se sve to ne moze meriti sa filmskom industrijom.


Sagledaj siru sliku. Nije ti ovo bas blisko ali da pojednostavim.

Ja sam ti dao jedan primer sa Fortniteom. Da ne nabrajam redom sve igre za uporedjivanje i filmove.

Film izbaci 2-3 blokbastera godisnje koji mogu do te zarade kao Avengersi. Bude godina kad nema nijednog. I to su uglavnom ti superheroj filmovi kad izadju.

Broj Igri koje zarade preko milijardu dolara godisnje je oko 20 i svake godine je broj veci.

Fortnite je prosle godine zaradio 2. milijarde. Avengersi 3 kazes.
Fortnite ce ove godine zaraditi 5 milijardi, a Avengersi? Ili bilo koji novi film?

I tako...

Gejming industrija je vec sad iznad filmske i muzicke. To sto forum ne moze da nabroji 10 gejmera ne znaci nista jer esports nije ni zastupljen ovde niti je na malim ekranima, niti su ovde forumasi prosecnog doba od 20 godina.
Ja ne znam nijednog bejzboj, nfl, nhl i golf igraca. (samo vudsa jer je narkoman)

A prevazici ce i sport. Ne za 30, vec 5-10 godina. Vrv i pre.
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13709
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Kutak za gejmere

Postby fabricio » 09 Apr 2020, 15:22

Ne zanemarite donacije u gejmingu. na twitchu

Drake je donirao 500k dolara ako se secam Ninji sa youtuba ako bude prvi. Bio je.

Pre dva meseca je lik na twitchu napisao naslov "my life sucks, donate me and make me rich" (karikiram, ali taj fazon) i zaradio milion za 2 dana.

Nemam podatak i mrzi me da trazim, ali kroz donacije dnevno u proseku ide ogroman novac.

Dylam Dop wrote:
Ako se nagradni fondovi uveliko povecaju brine me da ce klinci jos vise pohrliti za konzole, a ko hebe stvarni sport. Onda necemo biti daleko od fizicki poluinvalidske vrste.

Mislim da se i tu preteruje. Prozive ovi gejmeri vise nego sto cemo ja i ti i ceo ovaj forum zajedno.
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13709
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Kutak za gejmere

Postby Tomasz Rzasa » 09 Apr 2020, 17:05

Jel postoji neko racionalno objasnjenje zbog cega ti danasnji (mahom izdegenerisani) klinci toliko vole da gledaju nekoga dok igra igrice?
To je nesto sto verovatno nikada necu moci da shvatim. Ajde ok svi smo bili deca i voleli pomalo da igramo, u zavisnosti od perioda sta je tada uopste i bilo u opticaju.. Ali ovo je vec drugi nivo, da sedis satima i gledas nekoga kako igra, to ne mogu da skapiram. :biggrin:
So if you walk away
Who is gonna stay
Tomasz Rzasa
 
Posts: 2648
Joined: 19 Dec 2012, 18:59
Location: НБГ

Re: Kutak za gejmere

Postby killchrome » 09 Apr 2020, 18:31

nem pojma ja sam kao klinac voleo da gledam domace cs turnire, doduse to se tada uzivo gledalo :D kad vec njsam bio dovoljno dobar da ucestvujem. imao sam 14-15 god
User avatar
killchrome
 
Posts: 3323
Joined: 25 Mar 2014, 16:24

Re: Kutak za gejmere

Postby enbidzi » 09 Apr 2020, 19:01

I ja sam išao da gledam kvalifikacije za wcg, takodje cs :biggrin:
User avatar
enbidzi
 
Posts: 6498
Joined: 25 Oct 2012, 14:32

Re: Kutak za gejmere

Postby fabricio » 09 Apr 2020, 19:13

A racionalno objasnjenje za visesatno gledanje 2, 10 ili 22 coveka kako sutiraju ili prebacuju loptu postoji ? :roll:

Publika esportsa je i Luis Hamilton, LeBron, Dzordan, Durent, Drake, Vil Smit... Ljudi koji ulazu milione u esports, a pritom su aktivni igraci mahom.

Evo sta kaze zvanicna statistika o starosnoj granici gledaoca kojih je blizu milijardu. Daleko je to od "gledaju deca".

Image
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13709
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Kutak za gejmere

Postby Tomasz Rzasa » 09 Apr 2020, 19:30

Sta znam samo poredjenje zivih ljudi od krvi i mesa koji se bave sportom i nekakvih coveculjaka iz televizora mi je nenormalno.
Ovi svi pobrojani imaju intres u svemu tome, plus su svi amerikanci.. Sta da ocekujes od ljudi koji fudbal zovu soker :biggrin:

Da se razumemo ne mislim ni da je normalno gledati(u nekim slucajevima vrlo emotivno dozivljavati) kako 22 milionera pikaju fudbal i iz te perspektive je ceo svet otisao u racku ali to je malo sira tema :biggrin:
So if you walk away
Who is gonna stay
Tomasz Rzasa
 
Posts: 2648
Joined: 19 Dec 2012, 18:59
Location: НБГ

PreviousNext

Return to Multimedija

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 67 guests