Board index Sportske zanimacije Fantasy igre

ABA liga (fantasy.abaliga.com)

Re: ABA liga (fantasy.abaliga.com)

Postby KarlMalone32 » 08 Oct 2021, 11:52

Fratelo wrote:Ovo sa cenama igraca nije realno.

Recimo imam LeDeja, kupio ga za 60 bodova sada mu je cena 79.

Prkacin se prospe proslo kolo, cekam da mu padne cena da ga kupim, ono se desi suprotno- crna mu skoci za 8-9 bodova :D

Pa ovaj Tejlor Smit, cena 60 bodova a on neki nivo Lovra Gnjidica od 18 bodova.

Tako dosta nekih nelogicnosti ali ajde.

Mislio sam da ja jedini isto to vidim, al reko ajde da ne palamudim ja jedini a prva mi je sezona u fantaziju :laugh: :biggrin:
Mirno, hladnokrvno i 71:70. Partizan je sampion Evrope!
Jedina svetlost na kraju tunela,
ta boja crna, ta boja bela...
User avatar
KarlMalone32
 
Posts: 2589
Joined: 12 Aug 2014, 11:02

Re: ABA liga (fantasy.abaliga.com)

Postby Fratelo » 08 Oct 2021, 12:12

Mene su ubili ona metla DJ Stephens kojeg sam kupio za 60 bodova :D (pakao) i onaj Micovic raspadotina klasicna ( 40 bodova kostao)
User avatar
Fratelo
 
Posts: 18014
Joined: 25 May 2017, 20:56

Re: ABA liga (fantasy.abaliga.com)

Postby grobar_Zvornik » 08 Oct 2021, 12:24

Игра ли Холинс ово коло, да га вадим ако је аут?
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31397
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: ABA liga (fantasy.abaliga.com)

Postby trpacev dvojnik » 08 Oct 2021, 16:07

KarlMalone32 wrote:Tako dosta nekih nelogicnosti ali ajde.

Mislio sam da ja jedini isto to vidim, al reko ajde da ne palamudim ja jedini a prva mi je sezona u fantaziju :laugh: :biggrin:[/quote]

Teorijski, Leday je prvo kolo imao index 21, cena mu je skočila za 15%, i otišla na 69.
Da bi zadržao svoju cenu 69 on mora da ima index u drugom kolu 13, da bi mu da prosekom 17 ostala ta cena, a vec sa opet indexom 21 njemu je prosek 21 i cena mu je u teoriji opet 84.
Kako ne moze da skoci vise od 15% po kolu, njemu je skočila maximalno sa 69 na 80 plus za pobedu tima.
Recimo Gnjidic je trenutno na proseku od 15ak indexa a cena mu je 18, on sad moze lagano da ode u debeo minus dve utakmice i opet ce mu cena porasti maximalno najpre na 21 a potom i na 24,5.
Nadam se da je malo jasnije sada.
Kasnije tokom sezone kad recimo Leday dodje do cene 100 prodaš ga i za te pare i ako si imao recimo Brankovica kupis lepo Reuversa i Prkacina i pravis bolji rezultat po poenima.
Ja sam za sada 8. u generalnom, zadovoljan sam poprilicno.
"Ponekad nakon razgovora sa nekim ljudima čovek oseti potrebu da prijateljski pomiluje kamen, osmehne se drvetu i sa puno poštovanja skine kapu pred magarcem"
User avatar
trpacev dvojnik
 
Posts: 440
Joined: 07 Jan 2013, 16:18

Re: ABA liga (fantasy.abaliga.com)

Postby Arsiano » 08 Oct 2021, 20:01

KarlMalone32 wrote:
Fratelo wrote:Ovo sa cenama igraca nije realno.

Recimo imam LeDeja, kupio ga za 60 bodova sada mu je cena 79.

Prkacin se prospe proslo kolo, cekam da mu padne cena da ga kupim, ono se desi suprotno- crna mu skoci za 8-9 bodova :D

Pa ovaj Tejlor Smit, cena 60 bodova a on neki nivo Lovra Gnjidica od 18 bodova.

Tako dosta nekih nelogicnosti ali ajde.

Mislio sam da ja jedini isto to vidim, al reko ajde da ne palamudim ja jedini a prva mi je sezona u fantaziju :laugh: :biggrin:


U tome vam i jeste fora fantazija... Cene igrača stalno variraju u skladu sa njihovim učinkom. Cena = index * 4, i može da min/max 15% u jednom kolu. Osim što gledate da sakupite što više poena, bitno je i da nabudžite vrednost tima kako biste u nekom trenutku teoretski mogli da kupite sve najskuplje igrače.
User avatar
Arsiano
 
Posts: 113
Joined: 04 Nov 2019, 15:40

Re: ABA liga (fantasy.abaliga.com)

Postby Fratelo » 08 Oct 2021, 20:58

Kako Jordanu poraste cena za 2 boda a veceras imao index -2?

Jebes mi sve ako je meni ovo takmicenje realno.
User avatar
Fratelo
 
Posts: 18014
Joined: 25 May 2017, 20:56

Re: ABA liga (fantasy.abaliga.com)

Postby trpacev dvojnik » 08 Oct 2021, 22:33

Fratelo wrote:Kako Jordanu poraste cena za 2 boda a veceras imao index -2?

Jebes mi sve ako je meni ovo takmicenje realno.


Jordano je imao u prva dva kola index po 11, i danas -2, to je ukupno 20, podeljeno na 3 kola - njegov prosečan index je 6,7.
Za taj index cena je 6,7x4=26,8.
Pošto je njegova cena 20ak(ne znam tacno), njemu maximalno skace cena čak i sa ovih -2
"Ponekad nakon razgovora sa nekim ljudima čovek oseti potrebu da prijateljski pomiluje kamen, osmehne se drvetu i sa puno poštovanja skine kapu pred magarcem"
User avatar
trpacev dvojnik
 
Posts: 440
Joined: 07 Jan 2013, 16:18

Re: ABA liga (fantasy.abaliga.com)

Postby Arsiano » 08 Oct 2021, 23:02

Fratelo wrote:Kako Jordanu poraste cena za 2 boda a veceras imao index -2?

Jebes mi sve ako je meni ovo takmicenje realno.

:biggrin: :biggrin:

Čovek je u postu iznad mene lepo objasnio, ali evo pokušaću i ja još detaljnije baš na primeru Jordana.

Jordano je u prva dva kola ostvario index od po 11 poena. Oba meča su izgubili, tako da nije ostvario nijednom bonus od 10% za pobedu.
Dakle, prosek mu je bio ravno 11 indeksnih poena, što odgovara ceni od 44 kredita. Cena mu je bila 16 kredita.
U trećem kolu je ostvario index -2, pa sada ima 11+11-2=20. 20/3=6.67 poena u proseku. 6.67×4=26.68 =》27 kredita jer se cena zaokružuje na ceo broj. Zato mu je cena skočila za 2 kredita, jer ona teži da se izjednači sa prosečnim indexom puta 4. (uz napomenu da nakon jednog kola može maksimalno da raste/pada za 15%).
Dalje, ako bi Jordano u narednom kolu imao 0 index, situacija bi bila sledeća 11+11-2+0=20. 20÷4=5 index u proseku. 5×4=20 kredita.
Dakle, cena bi mu skočila za još 2 kredita i konačno se izjednačila sa prosečnim učinkom, tako da bi od petog kola došli na prostu matematiku =》Ako postigne više od 5, cena raste, u suprotnom pada, za ravno 5 ostaje ista.

Kada u fantaziju uđeš na "players list", nakon kolone "price" postoje 3 kolone: "up", "keeps" i "down". One upravo računaju ovo što sam ja računao pešaka na primeru Jordana. :)
Kada budeš proverio ovu matematiku na primeru još nekog igrača doći ćeš do vrednosti iz tabela i moći ćeš da pratiš kom igraču za koji ostvaren skor cena ide gore ili dole.

Ove kolone su inače relativno skoro uveli, ja sam ranijih godina za igrače koji su mi u fokusu sam pravio tabele i formule da bih računao kretanje cena. :D

Ove varijacije su znatno veće u početku i smanjuju se iz kola u kolo jer se povećava broj sa kojim se deli da bi se dobio prosek. Baš ovo i jeste srž fantasy igre, da nađeš igrače koji za manje para ostvaruju što bolji učinak i kojima će da raste cena, da bi u kasnijim rundama imao što manje poteškoća oko sastavljanja tima i tako bio konkurentniji. (Proveri kolika ti je sada vrednost tima, tj. zbir raspoloživih kredita, početni je bio 350).

Nadam se da će ovo moje pisanije biti od pomoći svima koji su od skora fantazeri. :roll:
User avatar
Arsiano
 
Posts: 113
Joined: 04 Nov 2019, 15:40

Re: ABA liga (fantasy.abaliga.com)

Postby KarlMalone32 » 10 Oct 2021, 06:20

Mene Madar ubija iz kola u kolo :colera:
Mirno, hladnokrvno i 71:70. Partizan je sampion Evrope!
Jedina svetlost na kraju tunela,
ta boja crna, ta boja bela...
User avatar
KarlMalone32
 
Posts: 2589
Joined: 12 Aug 2014, 11:02

Re: ABA liga (fantasy.abaliga.com)

Postby Tufi » 10 Oct 2021, 07:27

Mislim da je ovo poslednje kolo gdje se mogu hvatati krediti makar ozbiljni krediti. Biće tu još ovih jeftinijih igrača koji mogu da porastu (Jović, Gnjidić, Kazalon), ali ovi skuplji zavrsavaju sa rastom, jedino Rivers iz Cibone može rasti.

nakon ovog kola mislim da će moja ekipa imati 460+ vrijednost

Od ovog kola kreće jurnjava za bodovima.
User avatar
Tufi
 
Posts: 8062
Joined: 01 May 2013, 08:02

Re: ABA liga (fantasy.abaliga.com)

Postby Fratelo » 10 Oct 2021, 07:32

Kako sezona odmice sve manje bodova skupljam :D

Mislim da mi tim vredi manje od pocrtnih 350 bodova xD
User avatar
Fratelo
 
Posts: 18014
Joined: 25 May 2017, 20:56

Re: ABA liga (fantasy.abaliga.com)

Postby grobar_Zvornik » 10 Oct 2021, 08:49

Мадар -4. Нема предаје!
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31397
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: ABA liga (fantasy.abaliga.com)

Postby Dr. Thomas » 10 Oct 2021, 08:56

grobar_Zvornik wrote:Мадар -4. Нема предаје!

I meni je u timu od prvog kola, sad mi neki inat neda da ga zamenim. :okk:
Живот је кратак, уметност лепа, а Партизан вечан...
User avatar
Dr. Thomas
 
Posts: 17333
Joined: 27 Apr 2017, 13:52

Re: ABA liga (fantasy.abaliga.com)

Postby grobar_Zvornik » 10 Oct 2021, 08:57

Иста прича. :okk:
Толико пехова од старта... Санадзе, Холинс...
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31397
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: ABA liga (fantasy.abaliga.com)

Postby Arsiano » 10 Oct 2021, 11:19

I meni. :lollol:
User avatar
Arsiano
 
Posts: 113
Joined: 04 Nov 2019, 15:40

PreviousNext

Return to Fantasy igre

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests