Board index Sportske zanimacije Fantasy igre

Premier league (fantasy.premierleague.com)

Re: Premier league (fantasy.premierleague.com)

Postby Čekicar » 05 Aug 2017, 17:36

Angus Young wrote:I objasnite i u kratkim crtama to oko drafta, nisam igrao nba fantazi nikad, a nije bas da mi je najjasnije kako se igra :biggrin:


Imas na sajtu sve...Procitaj pa ako ti nesto ne bude najjasnije pitaj,slobodno....

Najvaznije,ukratko....
Zmija sistem je...Dakle ako u prvoj rundi biramo ovim redosledom A,B,C,D.....u drugoj rundi prvi bira D....pa C,B,A.....Igrac koji se odabere vise nije dostupan...klonovi ne postoje...

Transferi izmedju 2 ucesnika nisu dozvoljena....Slobodne igrace(igrace koji ne budu odabrani) mozes da pokupis u toku igre....kao i novajlije....

Imacemo od 30-120 sekundi za izbor...ako do tada ne stignes,automatski se ubacuje igrac...To ne smes dozvoliti,dakle obratiti paznju na vreme...koje cemo odrediti....Mislim da je 90sek sasvim dovoljno...

5 defanzivaca 5 veznjaka 3 spica i 2 golmana....

Svi se prvi put susrecemo sa ovim sistemom kada je fudbal u pitanju...
I FEEL DEVOTION
User avatar
Čekicar
 
Posts: 8112
Joined: 18 Jan 2017, 12:17

Re: Premier league (fantasy.premierleague.com)

Postby Vasilije Trbic » 05 Aug 2017, 19:36

Ima li mjesta i za mene u draft ligi? Ako jos ko treba mogu cimati Streama. On ce igrati sigurno ff.
Vasilije Trbic
 
Posts: 932
Joined: 21 May 2014, 00:29

Re: Premier league (fantasy.premierleague.com)

Postby Čekicar » 05 Aug 2017, 19:42

Vasilije Trbic wrote:Ima li mjesta i za mene u draft ligi? Ako jos ko treba mogu cimati Streama. On ce igrati sigurno ff.


Ti si osmi....

E sad,broj ucesnika je od 2 do 16 s tim da je naglaseno da je 8 idealan broj....

Ako se jos neko javi mozemo i prosiriti ligu ili napraviti jos jednu...kako se dogovorimo....
I FEEL DEVOTION
User avatar
Čekicar
 
Posts: 8112
Joined: 18 Jan 2017, 12:17

Re: Premier league (fantasy.premierleague.com)

Postby manes » 06 Aug 2017, 07:16

Ako idete na 10 ucesnika, tu sam :okk:
Dobro pamtim sve, sve sto bilo je...
User avatar
manes
 
Posts: 6063
Joined: 24 Dec 2012, 14:36

Re: Premier league (fantasy.premierleague.com)

Postby Čekicar » 06 Aug 2017, 12:05

manes wrote:Ako idete na 10 ucesnika, tu sam :okk:


Moramo te primiti,sta cemo sa tobom :biggrin:

Ajde javljajte se ljudi,idemo na 16 ako treba...kad je bal :biggrin:

11. krece liga......bilo bi dobro da draft bude 10. a da se skupimo do 8. pa da dogovaramo satnicu drafta. :okk:
I FEEL DEVOTION
User avatar
Čekicar
 
Posts: 8112
Joined: 18 Jan 2017, 12:17

Re: Premier league (fantasy.premierleague.com)

Postby AirBall » 06 Aug 2017, 13:43

Nikad u zivotu nisam igrao, a mogao bih da probam, ajd da mi neko objasni pravila od pocetka :D
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106313
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Premier league (fantasy.premierleague.com)

Postby Čekicar » 06 Aug 2017, 13:58

AirBall wrote:Nikad u zivotu nisam igrao, a mogao bih da probam, ajd da mi neko objasni pravila od pocetka :D


https://draft.premierleague.com/help

Evo ovde imas sve lepo objasnjeno.....Ides na Rules

Naglasio sam vec najvaznije....

Najvaznije,ukratko....
Zmija sistem je...Dakle ako u prvoj rundi biramo ovim redosledom A,B,C,D.....u drugoj rundi prvi bira D....pa C,B,A.....Igrac koji se odabere vise nije dostupan...klonovi ne postoje...

Transferi izmedju 2 ucesnika nisu dozvoljena....Slobodne igrace(igrace koji ne budu odabrani) mozes da pokupis u toku igre....kao i novajlije....

Imacemo od 30-120 sekundi za izbor...ako do tada ne stignes,automatski se ubacuje igrac...To ne smes dozvoliti,dakle obratiti paznju na vreme...koje cemo odrediti....Mislim da je 90sek sasvim dovoljno...

5 defanzivaca 5 veznjaka 3 spica i 2 golmana biramo....

Pitaj ako ti nesto ne bude jasno.......Svi se po prvi put susrecemo sa draftom kada je fudbal u pitanju,nadam se da cu znati odgovor na eventualno postavljeno pitanje...

Da te pritefterim na listu onda?
I FEEL DEVOTION
User avatar
Čekicar
 
Posts: 8112
Joined: 18 Jan 2017, 12:17

Re: Premier league (fantasy.premierleague.com)

Postby AirBall » 06 Aug 2017, 14:08

Moze
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106313
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Premier league (fantasy.premierleague.com)

Postby Čekicar » 06 Aug 2017, 14:12

1.Petko019
2.Racher iliti Cekicari
3.Serano iliti mocni Tajler Darden
4.Jovanho
5.Tufi
6.Angus Young
7.Civot
8.Vasilije Trbic
9.manes
10.AirBall
I FEEL DEVOTION
User avatar
Čekicar
 
Posts: 8112
Joined: 18 Jan 2017, 12:17

Re: Premier league (fantasy.premierleague.com)

Postby Petko019 » 06 Aug 2017, 15:14

Malo sam se potrudio i izvukao sedam najvaznijih pravila za draft.
Vidim da ima 10 prijavljenih sto je super brojka, cak bismo ako ima jos zaintersovanih mogli da napravimo i ligu od 12 timova.
Moj predlog za DRAFT je cetvrtak u nekom vecernjem terminu, jer liga pocinje u petak uvece.

1. Igra se u okviru PRIVATE ili PUBLIC league, gde se okupljaju najmanje 2, a najviše 16 menadžera. Preporuka za Private League je da ima od 8 - 12 menadžera.
2. Formirate tim od 15 igrača u istoj formaciji kao u Fantasy Premier league: 2 golmana, 5 odbrambenih, 5 veznih i 3 napadača. Ovde nema ograničenja budžeta, niti ograničenja u smislu koliko igrača imate iz jednog kluba u vašem timu.
3. Kako se biraju igrači, pa logično preko DRAFTA. Bitno je zakazati termin (dan i tačno vreme) kada će svi menadžeri iz lige učestvovati u selekciji igrača za svoje timove. Nasumično se određuje na sajtu ko prvi bira igrača u prvoj rundi drafta. Primer: ukoliko igrač A prvi bira, on će u drugoj rundi birati poslednji odnosno igrač B bira drugi, onda ću u drugoj rundi birati pretposlednji i tako redom. Da li ćete birati napdača, veznog, odbrambenog ili golmana, to je stvar vašeg ličnog izbora (i taktike ako smem da dodam). Ako neko bude sprečen da bude aktivan tokom trajanja DRAFTA, onda je dužan da sačini WATCHLIST players, gde navodi po redosledu važnosti igrače koje želi imati u svom timu.
4. Bodovanje je identično kao u Fantaziju koji ste već igrali, osim što ovde nema kapitena niti vice-kapitena, pa time ni duplih bodova za njihov učinak.
5. Posle održanog DRAFTA, kada krene prvenstvo, transferi se vrše na dva načina: može se podneti ''waiver request'' (zahtev za odricanje) za novog igrača koji vas zanima ili da direktno izvršite transfer od igrača koji se nalaze u tzv. FREE AGENTS POOL (slobodni igrači koje niko nije uzeo na draftu). Nisu dozvoljene razmene igrača između menadžera. Bitno je istaći da novi igrači koji se budu pojavili u ponudi, kao i igrači koje menadžeri otpuste, ne stiču momentalno status FREE AGENTS. U početku, takvi igrači se mogu dovesti u vaš tim samo putem ''waiver request''.
6. Zahtev za odricanje ili ''waiver request' se podnosi kada predložite igrača koga želite da zamenite u svojoj ekipi sa igračem koji igra na istoj poziciji (tipa veznjaka zamenjujete i zahtevate nekog igrača iz veznog reda), a rok je najkasnije 24 sata pre Gameweek deadline. ovde je bolje držati se one stare:'' što pre to bolje''. Dozvoljeno je napraviti više zahteva za odricanje, samo je važno onda naglasiti koji zahtev ima prioritet, tj. koji igrač da se realizuje najpre: vezni, pa tek onda napadač, recimo za primer.
7. U toku nedelje se dakle razmatraju zahtevi za odricanje, s tim što će najniže rangirani tim imati pravo prvi da podnese zahtev i logično prvi da dovede igrača koji ga zanima, od slobodnih igrača na tržištu naravno. Pre početka sezone će redosled drafta biti obrnut redosledu podnošenja zahteva za odricanje. Kada se obrade svi zahtevi, na snagu stupa režim slobodnih igrača i trraje sve do utvrđenog Gameweek deadline.

Ovo su dakle PRAVILA kako sam ih ja shvatio, a normalno da kada krenemo da igramo da će nam se neke stvari pojasniti, jer će alatke na sajtu prosto da nas ''vode'' kako treba ispravno igrati ovaj Fantasy DRAFT.
"Spasa nam nema, propasti nećemo"
User avatar
Petko019
 
Posts: 1645
Joined: 09 Jun 2011, 21:58

Re: Premier league (fantasy.premierleague.com)

Postby killchrome » 06 Aug 2017, 15:44

napravite svi watchliste, u suprotnom moze da potraje...drustvo, nas 8, je juce odradilo i trajalo je oko sat vremena ali svi su imali spremne watchliste i u proseku smo trosili 15ak sekundi.

zabavan je draft, pogotovo ako se ljudi poznaju, ima chat pa moze live da se proziva :D
User avatar
killchrome
 
Posts: 3318
Joined: 25 Mar 2014, 16:24

Re: Premier league (fantasy.premierleague.com)

Postby Čekicar » 06 Aug 2017, 15:50

killchrome wrote:napravite svi watchliste, u suprotnom moze da potraje...drustvo, nas 8, je juce odradilo i trajalo je oko sat vremena ali svi su imali spremne watchliste i u proseku smo trosili 15ak sekundi.

zabavan je draft, pogotovo ako se ljudi poznaju, ima chat pa moze live da se proziva :D


Si zadovoljan sa igracima koje si uzeo?
I FEEL DEVOTION
User avatar
Čekicar
 
Posts: 8112
Joined: 18 Jan 2017, 12:17

Re: Premier league (fantasy.premierleague.com)

Postby killchrome » 06 Aug 2017, 15:54

ne, jer ja jedini nisam napravio watchlistu :D horor, bukvalno sam se juce u 10 do 4 prvi put ulogovao u fentzi a u 4 bio draft. krene opako al posle 3-4 pika se dolazi do "manje poznatih" igraca pa se tu vidi ko se spremio i ko zna.

u ligu se ulazi kroz draft sekciju sajta, ne tamo gde se unosi kod za ostale lige.
User avatar
killchrome
 
Posts: 3318
Joined: 25 Mar 2014, 16:24

Re: Premier league (fantasy.premierleague.com)

Postby Čekicar » 06 Aug 2017, 15:56

killchrome wrote:ne, jer ja jedini nisam napravio watchlistu :D horor, bukvalno sam se juce u 10 do 4 prvi put ulogovao u fentzi a u 4 bio draft. krene opako al posle 3-4 pika se dolazi do "manje poznatih" igraca pa se tu vidi ko se spremio i ko zna.

u ligu se ulazi kroz draft sekciju sajta, ne tamo gde se unosi kod za ostale lige.


Ja sam spreman i bez watchliste.....A ne znam ni kako se pravi ta lista.....To kada neko od nas kreira ligu i kada svi udjemo onda moze da se pravi ili kako?
I FEEL DEVOTION
User avatar
Čekicar
 
Posts: 8112
Joined: 18 Jan 2017, 12:17

Re: Premier league (fantasy.premierleague.com)

Postby AirBall » 06 Aug 2017, 16:02

Kako se racunaju poeni?
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106313
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

PreviousNext

Return to Fantasy igre

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests