Board index Razni Sportovi Ostali Sportovi

Snooker

Re: Snooker

Postby Zlaja » 07 May 2012, 20:59

Bravo Roni, cestitam, ali nije to to kad u finalu nije pobedjen Higins...
User avatar
Zlaja
 
Posts: 46955
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Snooker

Postby Choda » 07 May 2012, 20:59

Bravo Roni! :copa1: :algabacaju: Nadam se da ce ova pobeda da mu ulije samopouzdanje i da ce nastaviti do kontrolise temperament i dominira :triprsta:
What do you mean, "I don't believe in God"?
I talk to him everyday.
User avatar
Choda
 
Posts: 1722
Joined: 02 Apr 2011, 22:57

Re: Snooker

Postby Burke » 07 May 2012, 21:02

Choda wrote:Nadam se da ce ova pobeda da mu ulije samopouzdanje i da ce nastaviti do kontrolise temperament i dominira :triprsta:


Колико пута се до сада ово могло чути од његових навијача. :biggrin:
Burke
 
Posts: 7024
Joined: 18 Mar 2011, 22:06
Location: Na zadatku

Re: Snooker

Postby Unexpected » 07 May 2012, 21:23

Image
Image
Image

„Dosta ljudi je sumnjalo u mene, ali kada ne budem spreman više reći ću. Još uvek nisam završio. Nisam sebi postavio cilj. Sada ću uzeti odmor od šest meseci kako bi neko vreme bio sa porodicom".
The End.
User avatar
Unexpected
 
Posts: 30254
Joined: 22 Mar 2011, 00:59
Location: Na nekom drugom mestu

Re: Snooker

Postby Step » 07 May 2012, 21:34

sve cestitke za ronija legendu...

zaista je bilo dosta emotivno sa njegovim secerom od klinca...


ovakav madjionicar se jednostavno radja.
...zivot nije uspon, zivot je pad. i kad mislis da se penjas, u stvari padas. a kad padnes do dna, pocnes da kopas rupu...
User avatar
Step
 
Posts: 1285
Joined: 18 Mar 2011, 12:29
Location: Erdoglija

Re: Snooker

Postby Panta » 07 May 2012, 22:06

L E G E N D A :blue:

Dugo nisam video da neko sa ovakvom lakocom osvoji Svetsko prvenstvo... Bas me zanima prosecna frejm razlika...

Mirno, opusteno, koncentrisano, lagano, sve su to pridevi koji nisu ranije isli uz njega, ali koji ga na ovom prvenstvu najbolje opisuju... I engleski komentator je rekao da smirenijeg ROnija nije video u zivotu...

Bravo majstore, uz zelju sa odbranom titule sledece godine...
Fedor is back.
User avatar
Panta
 
Posts: 5241
Joined: 16 Mar 2011, 15:17

Re: Snooker

Postby Unexpected » 06 Jun 2012, 21:11

sreda 6.06.2012 | 21:38
O'Saliven napušta snuker?
Izvor. B92 | AG

Šampion sveta u snukeru Roni O’Saliven neće nastupati na turnirima jer je odbio da potpiše ugovor koji je sastavila Svetska snuker organizacija.

Image

O’Saliven je nakon osvajanja četvrte titule prvaka sveta najavio da će uzeti malo duži odmor kako bi se posvetio porodici.

On je rekao kako mu nova pravila ne dozvoljavaju da uskladi privatni život sa snukerom jer mnogo putuje i nije kod kuće. Sada je odbio da potpiše ugovor koji potpisuju svi igrači, pa neće moći da nastupa na najvažnijim turnirima.

„Odlučio sam da za sada ne igram na turnirima. Nisam potpisao ugovor za igrače jer imam osećaj da je previše težak, a ja sam u periodu u karijeri kada ne želim da imam takvu obavezu. I dalje želim da igram snuker i da idem na mesta širom sveta kao što je Kina, gde je snuker obožavan. Nadam se da ću ostati u sportu na neki način i u budućnosti“, rekao je O’Saliven.

Predsednik Svetske snuker organizacije Beri Hern nije želeo da udovolji najvećoj zvezdi ovog sporta.

„Koliko god da nem Roni O’Saliven nedostaje na turnirima, jednostavno ne možemo da pravimo ustupke jednom igraču. Naša dužnost je da sve igrače tretiramo jednako. Roni ima slobodu da nastupi na turnirima kada god želi, ali prvo će morati da se obaveže tako što će potpisati ugovor“, rekao je Hern.

O’Saliven, koga svi smatraju najtalentovanijim igračem u istoriji ovog sporta, prošlog meseca je u Šefildu osvojio četvrtu titulu šampiona sveta.

Ovo nije prvi put da Roni najavljuje povlačenje iz sporta, a svi se nadamo da neće biti ni poslednji...
The End.
User avatar
Unexpected
 
Posts: 30254
Joined: 22 Mar 2011, 00:59
Location: Na nekom drugom mestu

Re: Snooker

Postby Panta » 06 Jun 2012, 21:47

Strasno...

Realno, iako se obicno kaze da niko nije iznad sporta, u ovom slucaju mislim da je upravo tako... Roni= snuker...

I umesto da mu puse kurac, ne bi li ga nekako odobrovoljili onako ludog da nastavi da igra, bord raznih direktora ce oterati coveka zbog koga vecina prati ovaj sport...

Bas vam jebem mater...
Fedor is back.
User avatar
Panta
 
Posts: 5241
Joined: 16 Mar 2011, 15:17

Re: Snooker

Postby Panta » 06 Nov 2012, 19:07

Roni O'Saliven se povlači?
Izvor. B92 | AG

Šampion sveta u snukeru Roni O’Saliven objavio je da neće nastupati do kraja sezone zbog „privatnih razloga“.

Njegov menadžer upozorio je javnost da se legendarni O’Saliven možda više ni takmičiti.

„Nadajmo se da neće biti tako. Sa Ronijem nikada ne znate na čemu ste“, rekao je Đango Fung, Ronijev menadžer.

36-godišnji O’Saliven je u maju osvojio četvrtu titulu prvaka sveta, ali po svemu sudeći, neće je braniti. Upravo nakon trijumfa u Šefildu Roni je rekao da će se povući iz sporta u narednih šest meseci.

„Svi mi imamo privatne probleme, neki ih podnose bolje od drugih. Kada ima takve probleme, Roniju je teško da se koncentriše na Snuker. On ima neku vrstu groznice. Takođe, zaokupljen je i decom, pa nije us tanju da toliko putuje“, dodao je Fung.

Naredni veliki turnir u snukeru je šampionat Velike Britanije koji počinje 1. decembra i to je drugi najveći turnir u ovom sportu.

O'Saliven je inače u Londonu gde je u ponedeljak prisustvovao meču Đoković - Conga na završnom turniru.


:tap: :sakaosto:
Fedor is back.
User avatar
Panta
 
Posts: 5241
Joined: 16 Mar 2011, 15:17

Re: Snooker

Postby Hezonja » 16 Jan 2013, 13:14

Bor domaćin EP u snukeru
IZVOR. B92, BETA | MN
Bor će biti domaćin Evropskog prvenstva u snukeru, koje će biti održano od 18. do 28. marta u hotelu Jezero na Borskom jezeru.
Srbija prvi put organizuje Evropsko prvenstvo u snukeru, a očekuje se da će učestvovati 220 takmičara iz 30 zemalja.

Predsednik Evropske asocijacije za bilijar i snuker Maksim Kasis rekao je za Regionalnu televiziju Bor da će u hotelu biti smešteno 16 stolova za snuker.

"Postoji mogućnost da Bor po završetku Prvenstva postane četvrti grad u Srbiji koji će imati sto za snuker i u kome bi, zbog uslova koje pruža, mogla da bude organizovana i prva akademija za ovaj sport u Srbiji", rekao je predsednik ove sportske asocijacije.

Kasis je kazao da će se partije snukera igrati u dve sale. U jednoj će biti smešteno šest stolova, a u drugoj 10, dok će u jednoj sali biti postavljen televizijski sto, na kome će biti puštani najzanimljiviji mečevi.
Hezonja
 
Posts: 15235
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

Re: Snooker

Postby Napredpartizan » 21 Jan 2013, 20:44

Selbi osvojio Masters u Londonu

Englez Mark Selbi osvojio je Masters u Londonu treći put u karijeri pobedivši u finalu Australijanca Nila Robertsona sa 10-6 u frejmovima.
Image

Selbi je prethodno najbolji u Londonu bio 2008. i 2010. godine, a za trijumf je nagrađen sa 170.000 funti.

Prvi snuker igrač sveta je tako nakon trijumfa na prvenstvu Ujedinjenog kraljevstva osvojio i drugi od tri najvažnija turnira u ovom sportu, što je poslednji put uspelo Marku Vuilijamsu pre deset godina.

Ovim trijumfom Selbi je ušao u odabrano društvo ljudi koji su Masters osvajali barem tri puta. Osim njega to je pošlo za rukom Klifu Torburnu, Stivu Dejvisu, Stivenu Hendriju, Polu Hanteru i Roniju O’Salivenu.

„Publika je ovde u Londonu uvek sjajna i jednostavno te tera da igraš najbolje što možeš. Juče sam se mučio. Nil je bio najbolji igrač an turniru pre finala. Znao sam da moram da napadam kako bi pobedio igrača njegove klase“, rekao je Selbi.

Robertson je u finalu imao priliku da postane tek četvrti čovek u istoriji koji je odbranio trofej na Mastersu, ali Selbi je bio bolji. Od početka do kraja je vodio u finalu i zasluženo je do velikog trijumfa.


User avatar
Napredpartizan
 
Posts: 23638
Joined: 15 Mar 2011, 13:26

Re: Snooker

Postby Hezonja » 22 Jan 2013, 04:32

O'Saliven se verovatno vraca snukeru!
Hezonja
 
Posts: 15235
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

Re: Snooker

Postby kami » 14 Feb 2013, 03:52

Pa pametan je on, resio bas da se vrati za Svetsko prvenstvo... :laugh: Inace, u kakvoj su formi Tramp, Selbi i kompanija (Higins trenutno igra ocaj, ocaja), ne bi me cudilo da Roni ponovo dobije u Sefildu :biggrin:
kami
 
Posts: 155
Joined: 11 Feb 2013, 04:16

Re: Snooker

Postby Hezonja » 15 Feb 2013, 03:28

Novi skandal u snukeru: Stiven Li nameštao mečeve?

Svet snukera pogodio je još jedan navodni slučaj sa korupcijom, pošto je telo koje upravlja ovim
sportom u svetu saopštilo da nekadašnji igrač iz prvih pet Stiven Li mora da odgovara u slučaju za nameštanje mečeva.

Svetska asocijacija profesionalaca u snukeru i bilijaru (WPBSA) saopštila je da je Li navodno prekršio pravila u osam mečeva na četiri turnira - Kupu Malte 2008, prvenstvu Britanije 2008, Otvorenom prvenstvu Kine 2009 i svetskom šampionatu 2009. godine.

Li, koji ima 38 godina, suspendovan je još od 12. oktobra, a suspenzija će trajati dok se ne završi formalno nezavisno saslušanje, čiji datum još nije utvrđen.

Asocijacija je navela i da još traje istraga o sumnjivom klađenju u vezi sa mečom Premijer lige između Lija i Džona Higinsa iz oktobra.
Hezonja
 
Posts: 15235
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

Re: Snooker

Postby Unexpected » 26 Feb 2013, 17:40

utorak 26.02.2013. | 14:33
Vraća se Roni O'Saliven!
Izvor. B92, BBC | AG

Prvak sveta u snukeru Roni O’Saliven objavio je da će braniti svetsku titulu u aprilu u Šefildu.

Image

Jedan od najboljih igrača u istoriji snukera nije se takmičio od prošlog novembra zbog ’prvinatnih razloga’.

On je imao vremena do 28. februara da odluči da li će braniti titulu prvaka sveta osvojenu prošle godine.

Bilo mi je dosadno. Bio mi je potreban odmor, a sada mislim da je vreme da se vratim nečemu što sam radio u većem delu svog života. Pre tri ili četiri meseca sedeo sam misleći da vih radije gubio u Šefildu sa 10-0 nego da idem negde na ručak ili večeru i da ne radom ništa. Morao sam da se vratim igranju snukera, bez obzira da li ću gubiti ili pobeđivati i to pokazuje koliko je snuker važan za moj život. Osećam se sveže, nikada mi nije bilo teško da igram snuker“, rekao je 37-godišnji Englez.

O’Saliven je pao na 24. mesto na listi ali će kao branilac titule na Svetskom prvenstvu biti postavljen za prvog nosioca. On je nakon osvajanja četvrte titule prvaka sveta prošle godine odigrao samo jedan meč kada je poražen od nižerazrednog igrača Sajmona Bedforda u Glučesteru.

Trenirao sam dosta, ali sam zarđao što se tiče mečeva. Nisam igrao mečeve u neizvesnim situacijama i biće teško vratiti se bez toga. Ovo je ogroman izazov za mene.“

Roni je ovim saopštenjem verovatno obradovao sve ljubitelje ove igre, a dok čekamo april i početak Svetskog prvenstva, pogledajmo poslednji frejm prošlogodišnjeg turnira:


The End.
User avatar
Unexpected
 
Posts: 30254
Joined: 22 Mar 2011, 00:59
Location: Na nekom drugom mestu

PreviousNext

Return to Ostali Sportovi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests