Board index Razni Sportovi Ostali Sportovi

UFC, K1, MMA....

Re: UFC, K1, MMA....

Postby Iluzionista » 16 Aug 2020, 13:17

Nganu je zasluzio borbu za titulu, daj da vidimo i to pa nek ide u penziju
Sa severa masa, za SNS da glasa
naređenja vođina sluša niža rasa
User avatar
Iluzionista
 
Posts: 2555
Joined: 12 Mar 2017, 14:30

Re: UFC, K1, MMA....

Postby Fred Perry » 16 Aug 2020, 13:46

fabricio wrote:Mnogo je bolje da te Nganu katapultira jednim udarcem, nego da te neko sistematski bije 5 rundi po glavi.

DC nije najbolji rvac teske, ima 3 meca i 2 rusenja fazon... Stipe nije top 20 boksera ikada u mma, kamoli najbolji.


I to je istina mada ja mislim da će pobeći od njega svakako .

Eh sad ,Kako nije ,čovek je boksom došao do toga da je najbolji teškaš ikada ,u najvećoj meri .Ako se u ceo mma ne razumem u boks da ,to sam trenirao godinama ,jedino i u čemu sam se takmičio.

Ako nije i najbolji onda je među 3.Pritom baš boksuje školski ,nije uopšte onaj mma striking fazon ,sve finte su mu klasične bokserske ,eskivaže .Njega zato jedino on i može da dobije ,kad ode Stipe Nganu će biti dugo šampion.

Ono dobijanje Nganua je pravi primer toga kakav je bokser ,kretanje u eskivaže ja nisam video bolje od mma .Jedini lik koji je išao u stranu i nije bežao od Nganua .

Ja makar nisam gledao tehnički bolji boks u teškoj nikad .Ne znam mislim eto kojih je to 20 ljudi bolje od njega po tvom mišljenju ?
User avatar
Fred Perry
 
Posts: 6600
Joined: 17 Dec 2012, 23:05

Re: UFC, K1, MMA....

Postby DON » 16 Aug 2020, 16:13

Stipe je bas dobar bokser, al nije najbolji ikada u MMA. Ali u teskoj je sigurno top 3 po meni.

Meni se vise svidja rvanje npr Kurtisa Blejdsa od DCa, al ne znam stvarno ko je najbolji.
User avatar
DON
 
Posts: 19536
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: UFC, K1, MMA....

Postby Iluzionista » 16 Aug 2020, 20:00

I ja sam vise okrenut ka boksu nego ka MMA, ali i po mom misljenju Stipe mi je u top 3 boksera u teskoj trenutno, prvi je Dos Santos.

Nego jedno pitanje za vas koji vise pratite MMA. Fantazi duel, prajm Fedor vs prajm Miocic na koga bi stavili pare? :biggrin:
Sa severa masa, za SNS da glasa
naređenja vođina sluša niža rasa
User avatar
Iluzionista
 
Posts: 2555
Joined: 12 Mar 2017, 14:30

Re: UFC, K1, MMA....

Postby -Lepi- » 16 Aug 2020, 20:09

Enganu mora dobiti revans protiv Miocica, ima potpuno legitimno pravo na to.Ako ga ponovo resi, svaka cast, to je to, moze u penziju, moze sta hoce ali revans bi mu trebao dati.
User avatar
-Lepi-
 
Posts: 2257
Joined: 17 Dec 2012, 22:04
Location: BGD

Re: UFC, K1, MMA....

Postby Chuck » 16 Aug 2020, 20:45

Iluzionista wrote:I ja sam vise okrenut ka boksu nego ka MMA, ali i po mom misljenju Stipe mi je u top 3 boksera u teskoj trenutno, prvi je Dos Santos.

Nego jedno pitanje za vas koji vise pratite MMA. Fantazi duel, prajm Fedor vs prajm Miocic na koga bi stavili pare? :biggrin:

Mislim da je prajm Fedor najbolji teškaš ikada, tako da bih stavio pare na Fedora. Svakako bi bilo interesantno videti taj duel.
User avatar
Chuck
 
Posts: 3358
Joined: 20 Apr 2015, 21:16

Re: UFC, K1, MMA....

Postby Fred Perry » 16 Aug 2020, 20:46

DON wrote:Stipe je bas dobar bokser, al nije najbolji ikada u MMA. Ali u teskoj je sigurno top 3 po meni.

Meni se vise svidja rvanje npr Kurtisa Blejdsa od DCa, al ne znam stvarno ko je najbolji.


Na Stipu lagano ,po meni je ovo dva nivoa iznad tadašnjeg Prajda,čast tim pionirima ali Stipe i ovi danas su mnogo bolji .
Dovoljno je otvoriti tapology ili sherdog i videti tadašnje mečeve i sadašnje .

Po meni je čak i današnji Belator po meni ozbiljniji od tadašnjeg Prajda mnogo .Prajd je maksimum nivo današnjeg PFL teškaškog turnira .

Ali naravno da su Mirko ,Silva ,Fedor uvek biti legende ,zauvek upamćene jer su pioniri ovog sporta .

Jeste u pravu ste ,Blejds je ipak najbolji ,mlađi je mnogo od DCa ,i veći i eksplozivniji .

Odličan je i Cigano slažem se isto brutalan boks ,ali ne znam nije to tehnički na nivou Stipe po meni ,udarački čak i da ,pogotovo po snazi ,ali defanzivno po meni ni blizu ,eksivaže kretanje tu je Stipe najbolji .

Pritom Stipe ima snage ali nije nokauter ,ni blizu snage nekog Luisa Nganua ,ali tehnički je perfektan.
User avatar
Fred Perry
 
Posts: 6600
Joined: 17 Dec 2012, 23:05

Re: UFC, K1, MMA....

Postby fabricio » 16 Aug 2020, 21:05

Ja sam se nadovezao na to da je najbolji bokser ikada, jer nije.

Sto se tehnike tice, imas i aktuelne borce koji su tehnicki ispred Stipea, a kamoli da idemo u proslost.

Adesania i Porije su daleko ispred svih, posebno Adesania.
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13709
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: UFC, K1, MMA....

Postby DON » 16 Aug 2020, 21:14

Iluzionista, bravo, Dos Santos je top bokser. Pricamo o tehnici, naravno, Stipe je stvarno top, nema tu sta, mozda Fabri ne misli samo na tesku kategoriju vec na sve kad kaze da nije u top20, al ja mislim da jeste kad uzmes sve borce iz svih kategorija.

Tesko je pricati ko bi dobio, ali bila bi fenomenalna borba.

Fred, ne razumem se bas u to rvanje, ali vidim da je Kurtis tu top i da bas koristi, mnogo mrcvari protivnike i svidja mi se to sto radi. Mozda je DC bolji, al ne koristi to toliko i onda ne mogu da proceim.

A Stipe, pa to se vidi da je top tehnika za boks u mma. Ne mislim da je top za boks boks :biggrin:

Edit-> evo, fabri misli na sve kategorije...
User avatar
DON
 
Posts: 19536
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: UFC, K1, MMA....

Postby melogan » 16 Aug 2020, 22:10

Prognoze Miocic vs Ngannou?

( Ako dodje do tog meca)
melogan
 
Posts: 45
Joined: 26 Aug 2015, 22:15

Re: UFC, K1, MMA....

Postby Fred Perry » 16 Aug 2020, 22:51

Ma da ,nismo se razumeli ,kakve kategorije ja sam mislio na tešku ,to porediti ljude od 105,110 sa lakom ,srednjom to je neuporedivo ,normalno da je suludo da toliki čovek ima tehniku kao 20-30 kila manji čovek koji je takođe borac na tom nivou .

To je isto kao da neko poredi Lomačenka i Fjurija .Isto kao što Lomačenko ne može da udara ni blizu jako kao teškaš .

A da što se tiče boksa i mma isto slažem se ,to što je top nivo boksa za mma je osrednji nivo u pravom boksu logično ,jer ovi treniraju još 3 sporta pored boksa i to što oni treniraju za mma je drugačije skroz od boksa , udarci su drugačiji ,defanziva pogotovo zbog rukavica ,kretanje zbog rvanja i kikova .

Inače trenutno najbolji baš bokser ufca ako bi gledali sve je Kelvin Katar featherweight ,taj čovek je bukvalno pravi bokser ,više bokser nego mma borac .Porier isto dosta radi stvari iz klasičnog boksa ali Katar je baš ono ko hoće da gleda klasičan boks u mma.
User avatar
Fred Perry
 
Posts: 6600
Joined: 17 Dec 2012, 23:05

Re: UFC, K1, MMA....

Postby -Lepi- » 16 Aug 2020, 23:08

melogan wrote:Prognoze Miocic vs Ngannou?

( Ako dodje do tog meca)


Ako je Stena napredovao u rvanju, konkretno u odbrani od rusenja, Stipe ce se lose provesti.Ako nije, jbg, videli smo sta se desilo u prvom mecu.
Mozda bi Enganu trebao smanjiti kilazu za taj mec, da bude nesto eksplozivniji i pokretljiviji, npr. ako se nadje kao donji da lakse nadje nacin za dizanje.U prvom mecu je imao cini mi se 118,5 kila a Stipe 111,5, dok je Stipe za drugi mec sa Kormijeom imao 104,5, isklesan kao ovi visoki poluteskasi.

Rakic i Smit iako ce biti glavni mec eventa (posle odlaganje meca Zabita i Jaira) ce raditi u tri runde a ne u pet.Mec je 29 avgusta.
User avatar
-Lepi-
 
Posts: 2257
Joined: 17 Dec 2012, 22:04
Location: BGD

Re: UFC, K1, MMA....

Postby DON » 16 Aug 2020, 23:29

Fred, meni se od boksera na oko bas svidjaju Edgar, Nik Dijaz i Masvidal (i Dastin), npr GSP, ASilva i Belfort, njihov sam boks isto voleo. Moram Katara malo ozbiljnije da pogledam.
User avatar
DON
 
Posts: 19536
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: UFC, K1, MMA....

Postby Fred Perry » 16 Aug 2020, 23:44

Vrhunski su udarači svi koje si nabrojao ,ovako školski boks retko ko radi jer nije to praktično za mma ,Dustin Katar Stipe i možda još 2-3 ljudi da vidiš da dolaze iz boksa ,onaj Cody Gardbrant isto je sigurno radio amaterski boks nekad vidi se po kretanju i tehnici , i Rus Peter Jan je u nekom trenutku radio klasičan boks ili makar tako deluje .
User avatar
Fred Perry
 
Posts: 6600
Joined: 17 Dec 2012, 23:05

Re: UFC, K1, MMA....

Postby DON » 16 Aug 2020, 23:54

Pa da, nije, bokserski stav i kretnja moraju da se koriguju za mma, jer ti u boksu ne razmisljas da ces dobiti neki kik il da ce ti neko uleteti u noge da te rusi.

Uh, da, Kodi je bas dobar, Jan prejak i bas atraktivan. I Konor je sjajan. Da se vratimo na pocetak price, ne znam da li je Stipe najbolji bokser u istoriji u teskoj, al po meni u top 3 sto sam ja ozbiljnije pratio. I voleo bih da vidim neku egzibiciju tipa boks Stipe vs Fjuri, mma ne bih, pojeo bi ga Miocic.
User avatar
DON
 
Posts: 19536
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

PreviousNext

Return to Ostali Sportovi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 69 guests