Board index Razni Sportovi Ostali Sportovi

UFC, K1, MMA....

Re: UFC, K1, MMA....

Postby John Doe » 07 Mar 2021, 01:05



User avatar
John Doe
 
Posts: 12605
Joined: 09 Sep 2012, 12:06

Re: UFC, K1, MMA....

Postby markovl12 » 07 Mar 2021, 04:55

Uzasno pasivna prva runda, ne znam jesu li razmenili ukupno 10 udaraca.

Deluje da za sada Rakica kontrolise borbu, ali su i prva i druga runda bile dosta guste i mogle su da odu na obe strane.
OSTOJA, OSTOJA, .... ..... OSTOJA
User avatar
markovl12
 
Posts: 7366
Joined: 11 Jul 2016, 20:28

Re: UFC, K1, MMA....

Postby KarlMalone32 » 07 Mar 2021, 05:21

Dosta izjednacena borba, Rakic za nijansu bolji!

Cestitke sjajnom momku i sportisti Aci Rakicu!
Mirno, hladnokrvno i 71:70. Partizan je sampion Evrope!
Jedina svetlost na kraju tunela,
ta boja crna, ta boja bela...
User avatar
KarlMalone32
 
Posts: 2589
Joined: 12 Aug 2014, 11:02

Re: UFC, K1, MMA....

Postby 1945 » 07 Mar 2021, 05:24

Bravo majstore!!! Bas je tvrdo bilo ali delovalo je kao da u svakom trenutku zna sta radi.
User avatar
1945
 
Posts: 2059
Joined: 01 Aug 2014, 17:33

Re: UFC, K1, MMA....

Postby KarlMalone32 » 07 Mar 2021, 06:23

Ako imate neki stream dajte, izgleda da ce genijalci sa Nove S da prekinu prenos pred glavnu borbu :laugh:
Mirno, hladnokrvno i 71:70. Partizan je sampion Evrope!
Jedina svetlost na kraju tunela,
ta boja crna, ta boja bela...
User avatar
KarlMalone32
 
Posts: 2589
Joined: 12 Aug 2014, 11:02

Re: UFC, K1, MMA....

Postby Lakerit » 07 Mar 2021, 08:39

Браво за Ракића, нека се полагано пење на лествици изазивача и стиче самопоуздање па макар то била конзервативна борба али нека буде победа.

Видим да је нигеријски Израелац пукао, превише се курчио.
Lakerit
 
Posts: 4933
Joined: 22 Aug 2016, 20:29

Re: UFC, K1, MMA....

Postby Fred Perry » 07 Mar 2021, 12:40

Kakva dominacija Jana Blahoviča :blue:
Još Rogan i Kormier i onaj treći većaju kao ko je dobio možda je Adesanja uradio dovoljno :laugh:

Prvi sudija je čak bodova 4-1 ,teška dominacija .Ovaj neće smeti više nikad da zađe u polutešku ,zamislite samo da je radio sa Jon Jonesom ,dohvatio bi ga Jones u suplex ,leteo bi po oktagonu.

Bravo za Urketa .Ne znam po meni Rakić nije dobio Santosa ,baš je najčistiji draw koji sam skoro gledao ,mislim da je čak izgubio po značajnim udarcima .

Bezveze baš ako je neko zaslužio onda je Santos ,ubica je čovek ,ovde je trebao draw pa revanš gde bi se otvorili pa bi bio šou .
User avatar
Fred Perry
 
Posts: 6600
Joined: 17 Dec 2012, 23:05

Re: UFC, K1, MMA....

Postby markovl12 » 07 Mar 2021, 14:19

Mogle su sudije mirna srca da proglase nereseni rezultat. Obojica dosta neubedljivi, kao da sam gledao neki jaci sparing. Bez ozbiljnijih razmena, bez vatre, maksimalno rezervisano.

Sa druge strane Rakic je svih 15minuta kontrolisao oktagon i nametao ritam. Santos mi je delovao kao preplaseno dete koje prvi put ulazi u ring. Bez ikakvih kombinacija tokom celog meca, jedna ruka ili jedan kick pa nazad. Sa druge strane Rakic je bio nesto agresivniji. Krenuo par puta u rusenje, pogodio neke kontre i to je bilo dovoljno da sudije odu na njegovu stranu.

Ne znam da li sam samo ja lose procenio, ali mi je delovalo da je u poslednjih 2-3minuta ostao skroz bez snage. Ako bude zeleo da ozbiljno napadne titulu, morace mnogo da popravi kardio i da bude mnogo agresivniji. Ovakvim stilom borbe, nece dobiti sampiona, ko god to bio u tom trenutku.
OSTOJA, OSTOJA, .... ..... OSTOJA
User avatar
markovl12
 
Posts: 7366
Joined: 11 Jul 2016, 20:28

Re: UFC, K1, MMA....

Postby Fred Perry » 07 Mar 2021, 14:39

Minimum nerešeno ,teško da je ovo ikako trebalo Rakić da dobije ,rušenja mu je lagano odbranio Santos oba ,Rakić njemu isto jedno.

Gore je više pogađao Santos ,i vidi se razlika u snazi udarca kad pogodi Santos koliko jače udara .Santos je više bacio ,11 udaraca više pogodio ,i čak 13 značajnih više pogodio ,nije mala razlika uopšte .

Kapiram skroz Rakića što je radio sa distance ,Santos ako te pogodi čisto doviđenja .Šteta za Santosa ,čovek se vratio iz operacije oba kolena,vidi se da je usporio , zaslužio možda i Jonesa ,Tešeiru bacao 2 puta u nokdaun pa popio submission ,ovo sad po meni nikako nije izgubio .

3 poraza uzastopno ,baš nezasluženo ,brutalan borac ,bila bi fora da im daju revanš a da Tešeira i Jan rade .

Mada bi ja upario ako Čeh dobije Rejesa
Jan-Texeira ,Rakić-Prohaczka ,Santos-Reyes

Svakako zbog dva poslednja meča nema šanse da dobije title shot Rakić . Inače eto zanimljivo da je isto ovako Rakiću uzeta pobeda protiv Volkana ,koju je dobio ,a sad su mu vratili .
User avatar
Fred Perry
 
Posts: 6600
Joined: 17 Dec 2012, 23:05

Re: UFC, K1, MMA....

Postby DON » 07 Mar 2021, 15:51

Cista pobeda Rakica, prve dve runde je dobio 10-9, treca 50/50, jedan sudija dao Rakicu, druga dvojica Santosu, tako da nije bilo ni blizu split odluke, a da ne pricamo o neresenom. Jeste bila dosadna, ali opet je pobeda i to protiv Santosa koji je fenomenalan borac. I Habib im je bio dosadan i nezaninljiv i previse pobeda sudijskom odlukom i nisu hteli da mu daju borbu za titulu a onda jebi ga, moras jer je bilo samo w w w w w... Tako da, samo nek radi Rakic, nije bilzu al moze da mu se poklopi i da dodje do borbe za tu titulu. Odlaskom Dzonsa odjednom je 93 postala samo solidna divizija.

Doktor Medic :blue:
User avatar
DON
 
Posts: 19536
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: UFC, K1, MMA....

Postby Fred Perry » 07 Mar 2021, 16:46

Ne znam kako može da bude čista pobeda ,stand up meč u ,popio više udaraca ,manje bacio ,popio više značajnih udaraca .

Još je dobio prvu rundu realno ,u druge dve baš dosta zaostaje po udarcima .

Isto kao on sa Volkanom ,kad je on to uradio Volkanu a sudije ga pokrale i dale Volkanu .

Gledate navijački jer je naš :biggrin:
User avatar
Fred Perry
 
Posts: 6600
Joined: 17 Dec 2012, 23:05

Re: UFC, K1, MMA....

Postby DON » 07 Mar 2021, 17:25

Lepo, pogledaj ponovo drugu rundu, prve dve je dobio lagano i cisto, cak je i DC u prenosu na pocetku trece rekao da Tijago mora da uradi nesto jer je Rakic apsolutno kontrolisao i dobio prve dve runde.

Rakic - Ozdemir, da sam ja bodovao bilo bi 29-28 za Rakica, odnosno dve runde je dobio, jednu je izgubio, al sudije su zbog stete na nozi tu okrenule i dale dve runde Ozdemiru, tako da je tu sasvim ok da bude pobeda podeljenom odlukom, dok ovo sinoc nema veze sa tim, cak nije ni bilo blizu split, vec cista unanimous decision, pa sva trojica sudija su mu dala pobedu, dvoje 29:28, jedan 30:27 (znaci da je i trecu bodovao za Rakica).

Druze, cini mi se da ti bas ne gledas realno i da ne znas bas najbolje kako se boduje ako pises ovako, posebno za drugu rundu. Kazem ti, pogledaj ponovo.

Izi - Jan, cista pobeda Poljaka, sve runde su bile 10-9, po meni Adesanja dobio samo trecu i rutinskih 4-1 za Blahovica.
User avatar
DON
 
Posts: 19536
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: UFC, K1, MMA....

Postby Balon » 07 Mar 2021, 17:32

Fred Perry wrote:Minimum nerešeno ,teško da je ovo ikako trebalo Rakić da dobije ,rušenja mu je lagano odbranio Santos oba ,Rakić njemu isto jedno.

Gore je više pogađao Santos ,i vidi se razlika u snazi udarca kad pogodi Santos koliko jače udara .Santos je više bacio ,11 udaraca više pogodio ,i čak 13 značajnih više pogodio ,nije mala razlika uopšte .

Kapiram skroz Rakića što je radio sa distance ,Santos ako te pogodi čisto doviđenja .Šteta za Santosa ,čovek se vratio iz operacije oba kolena,vidi se da je usporio , zaslužio možda i Jonesa ,Tešeiru bacao 2 puta u nokdaun pa popio submission ,ovo sad po meni nikako nije izgubio .

3 poraza uzastopno ,baš nezasluženo ,brutalan borac ,bila bi fora da im daju revanš a da Tešeira i Jan rade .

Mada bi ja upario ako Čeh dobije Rejesa
Jan-Texeira ,Rakić-Prohaczka ,Santos-Reyes

Svakako zbog dva poslednja meča nema šanse da dobije title shot Rakić . Inače eto zanimljivo da je isto ovako Rakiću uzeta pobeda protiv Volkana ,koju je dobio ,a sad su mu vratili .

Nikako ne bih volio da Rakic radi mec sa Cehom, zajeban je Prohaczka
Balon
 
Posts: 8247
Joined: 15 Apr 2019, 20:04

Re: UFC, K1, MMA....

Postby Fred Perry » 07 Mar 2021, 17:56

DON wrote:Lepo, pogledaj ponovo drugu rundu, prve dve je dobio lagano i cisto, cak je i DC u prenosu na pocetku trece rekao da Tijago mora da uradi nesto jer je Rakic apsolutno kontrolisao i dobio prve dve runde.

Rakic - Ozdemir, da sam ja bodovao bilo bi 29-28 za Rakica, odnosno dve runde je dobio, jednu je izgubio, al sudije su zbog stete na nozi tu okrenule i dale dve runde Ozdemiru, tako da je tu sasvim ok da bude pobeda podeljenom odlukom, dok ovo sinoc nema veze sa tim, cak nije ni bilo blizu split, vec cista unanimous decision, pa sva trojica sudija su mu dala pobedu, dvoje 29:28, jedan 30:27 (znaci da je i trecu bodovao za Rakica).

Druze, cini mi se da ti bas ne gledas realno i da ne znas bas najbolje kako se boduje ako pises ovako, posebno za drugu rundu. Kazem ti, pogledaj ponovo.

Izi - Jan, cista pobeda Poljaka, sve runde su bile 10-9, po meni Adesanja dobio samo trecu i rutinskih 4-1 za Blahovica.


Znam kako se boduje ,radio sam doduše samo boks mečeve ,iskreno nisam toliko kompetentan za BJJ mada ovde nije ni bilo toga .

Nemam pojma po meni je izgubio i drugu i treću ,dosta manje udaraca je bacio .Za prvu bi se složio 10-9 Rakić ,druge dve je manje bacio ,popio je više udaraca i više značajnih udaraca kako oni kažu.

Ne znam kako možeš da dobiješ rundu u kojoj ma je baciš i po obe statistike primiš više udaraca ,to je makar u boksu nemoguće a trebalo bi i da je u mma.

Po meni tu nema šta ,osim ako nisi napravio neku štetu kao Volkan njemu ,mada opet i to je dobio Rakić po meni 2-1 čisto .Kormier se i pitao da je li je Adesanja dobio možda 3 runde :biggrin:

Za Adesanju se slažem ,4-1 ,na granici da budu i 10-8 runde zbog one nemoći na podu .Najbolje je to odsudio prvi sudija ,49-45 za Blahoviča ,a Rogan i Kormier u šoku ,njih dvojica bi fazon dali Adesanji meč
User avatar
Fred Perry
 
Posts: 6600
Joined: 17 Dec 2012, 23:05

Re: UFC, K1, MMA....

Postby DON » 07 Mar 2021, 18:08

Znao sam da si bokser :biggrin:

U MMA prebitan faktor je kotrola - a Rakic ju je imao. Zato je i dobio. Pazi, sudije pored vide uzivo to bolje od nas. A i komentatori. Tako da vidi analize i pogledaj mec pa probaj da provalis gde gresis, tako sam i ja u pocetku kad sam u pola meceva pogresno bodovao za sebe.

Iskreno, meni nije bilo ni blizu 10-8 ni jedna runda Izi- Jan. Zbog stete.
User avatar
DON
 
Posts: 19536
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

PreviousNext

Return to Ostali Sportovi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests