Board index Razni Sportovi Ostali Sportovi

Sportski ribolov

Re: Sportski ribolov

Postby angler » 23 Aug 2011, 13:57

bunar je i na dunavu i to odavno... malo se riba javljala kada je bilo ono zahladjenje i porast cim ugrejalo prestala
We're all in the same game just different levels dealing with the same hell just different devils.
User avatar
angler
 
Posts: 364
Joined: 28 Mar 2011, 20:15

Re: Sportski ribolov

Postby Unexpected » 23 Aug 2011, 13:59

A da probate na Dunavskom keju, puno riba. :biggrin:
The End.
User avatar
Unexpected
 
Posts: 30254
Joined: 22 Mar 2011, 00:59
Location: Na nekom drugom mestu

Re: Sportski ribolov

Postby angler » 23 Aug 2011, 15:33

za njih skupi mamci :nisamodavle:
We're all in the same game just different levels dealing with the same hell just different devils.
User avatar
angler
 
Posts: 364
Joined: 28 Mar 2011, 20:15

Re: Sportski ribolov

Postby BlackPoint » 01 Sep 2011, 22:11

Ovo leto je stvarno katastrofa za ribolov...nigde ništa nije radilo...
Homo sum: humani nihil a me alienum puto
User avatar
BlackPoint
 
Posts: 4289
Joined: 20 Mar 2011, 23:21
Location: Jagodina

Re: Sportski ribolov

Postby Diktator » 01 Sep 2011, 22:12

Nizak vodostaj..sumnjam da ce biti i stuke..riba nije usla u dunavce i kanale..
Videcemo kako ce biti krajem meseca..
Kraj sjaji sjajem novog pocetka.
19.04.2015.
Bol je privremen,ponos je vecan.
OBRADOVIC ZELJKO 22.06.2023.
User avatar
Diktator
 
Posts: 18505
Joined: 15 Mar 2011, 10:59

Re: Sportski ribolov

Postby Unexpected » 06 Sep 2011, 11:40

Pecanje ribolovcima skuplje nego ribolovkama
06. septembar 2011. 11:02 > 11:14

Nije sve jedno da li ste muško ili žensko, a želite da pecate na vodama Srbije. Dozvola za ribolovce za 2012. godinu staje 4.600, a za "ribolovke" 2.300 dinara.

Image
Ilustracija (Guliver/Getty Images)

Ribolovce koji i iduće godine budu želeli da se rekreativno bave ribolovom godišnja dozvola u 2012. godini koštaće 4.600 dinara, objavljeno je u "Službnom glasniku".

Ova cena međutim, ne važi za sve. Po odluci Ministarstva životne sredine predviđa da mlađi od 18, stariji od 65 godina, žene i lica sa telesnim oštećenjima od 60 do 79 odsto, dozvolu za ribolov platiće upola cene, odnosno 2.300 dinara.

(MONDO)
The End.
User avatar
Unexpected
 
Posts: 30254
Joined: 22 Mar 2011, 00:59
Location: Na nekom drugom mestu

Re: Sportski ribolov

Postby Diktator » 12 Sep 2011, 13:03

Bio sam za vikend na kanalu koji je zakupio Jovan Memedovic.
Ekstra mestasce pored Zrenjanina..kanal se nalazi na putu prema Muzlji(valjda se tako zove :biggrin: ),nasip ga deli od Tise.
Ima sarana,stuke,smudja(nisam verovao),meleza,amura i druge bele ribe..
Jedini problem je sto je tamo zabranjeno pecanje..ali sam bio sa VIP gostima..(ne,nije bio D Mil :biggrin: ).
Nisam se nesto napecao,bilo je pretoplo..tek uvece je proradio saran..ali su banatski komarci k'o grizliji pa ekipi nije prijalo da zaginemo u noc :gitara:
Kraj sjaji sjajem novog pocetka.
19.04.2015.
Bol je privremen,ponos je vecan.
OBRADOVIC ZELJKO 22.06.2023.
User avatar
Diktator
 
Posts: 18505
Joined: 15 Mar 2011, 10:59

Re: Sportski ribolov

Postby BlackPoint » 24 Sep 2011, 21:56

Ako Bogda , u utorak sabajle odo sa ortacima na kanal DTD , ispod Đavoljeg mosta , na putu za Vršac....bili mi neki ortaci u četvrtak tamo, i dobro prošli , jurili bodorku i imali u proseku po 10-12 kila....
Homo sum: humani nihil a me alienum puto
User avatar
BlackPoint
 
Posts: 4289
Joined: 20 Mar 2011, 23:21
Location: Jagodina

Re: Sportski ribolov

Postby BlackPoint » 27 Sep 2011, 20:22

Zbog objektivnih razloga ( brao sam moj vinograd ), ribolov je odložen za četvrtak. Polazak u 03 00
Homo sum: humani nihil a me alienum puto
User avatar
BlackPoint
 
Posts: 4289
Joined: 20 Mar 2011, 23:21
Location: Jagodina

Re: Sportski ribolov

Postby BlackPoint » 28 Sep 2011, 18:06

BlackPoint wrote:Zbog objektivnih razloga ( brao sam moj vinograd ), ribolov je odložen za četvrtak. Polazak u 03 00
Ceo dan se spremam za sutrašnji ribolov. Spremio sam se za relaksacioni ribolov , na plovak , ciljno ću tražiti krupnu bodorku a zabaciću i jedan sistem na šetajućeg kedera za smuđa. Pecaću na bolonjeza od 5m a spremio sam crviće , kuvanu pšenicu i kukuruz šećerac. Za primamu imam Sensansov Gardons i kuvanu pšenicu. Tražiću bodorku malo dalje od obale , na 30 - 40 metara daljine. Ako neko prolazi sutra preko Đavoljeg mosta , nek izvoli na rakiju , ja ću biti pored ili ispod njega. Ako neko peca sutra tamo , još bolje. Pozdrav svima. :triprsta:
Homo sum: humani nihil a me alienum puto
User avatar
BlackPoint
 
Posts: 4289
Joined: 20 Mar 2011, 23:21
Location: Jagodina

Re: Sportski ribolov

Postby Diktator » 28 Sep 2011, 18:25

BlackPoint wrote:
BlackPoint wrote:Zbog objektivnih razloga ( brao sam moj vinograd ), ribolov je odložen za četvrtak. Polazak u 03 00
Ceo dan se spremam za sutrašnji ribolov. Spremio sam se za relaksacioni ribolov , na plovak , ciljno ću tražiti krupnu bodorku a zabaciću i jedan sistem na šetajućeg kedera za smuđa. Pecaću na bolonjeza od 5m a spremio sam crviće , kuvanu pšenicu i kukuruz šećerac. Za primamu imam Sensansov Gardons i kuvanu pšenicu. Tražiću bodorku malo dalje od obale , na 30 - 40 metara daljine. Ako neko prolazi sutra preko Đavoljeg mosta , nek izvoli na rakiju , ja ću biti pored ili ispod njega. Ako neko peca sutra tamo , još bolje. Pozdrav svima. :triprsta:


kako izgleda taj sistem?
ja znam za varijantu samo udica i keder,bez olova..ali to je vise za bucova..
Kraj sjaji sjajem novog pocetka.
19.04.2015.
Bol je privremen,ponos je vecan.
OBRADOVIC ZELJKO 22.06.2023.
User avatar
Diktator
 
Posts: 18505
Joined: 15 Mar 2011, 10:59

Re: Sportski ribolov

Postby BlackPoint » 28 Sep 2011, 18:41

gledajući odozgo , ide štap , struna , vrtilica , 50cm strune i teža hranilica ili olovo od min 50 gr na dnu (nema udice). Kada se ovakav sistem zabaci , zategne se struna . Posebno se pripremi predvez sa udicom pa se zakači virblom na osnovnu strunu (prethodno se stavi keder ) i pusti da slobodno pada polako ka dubini , ka zabačenom olovu ili hranilici . Štap se podigne visoko i mrda levo desno i predvez na struni sklizne do virble. Može i da se stavi neko olovce na početak predveza ( do strune ) da usmerava kedera naniže. Ovim se postiže da keder ne ugine ili da se ne otkači prilikom zabacivanja , već da se lagano spusti na 50 cm od dna. Keder nije fiksiran na jednoj dubini , već ide gore , dole i nudi se na raznim dubinama . Kada lovim štuku , stavim hranilicu sa olovom , sajlu i trokraku a način zabaca je isti. Hranilica privlači sitnu belu ribu , napravi se gužva i eto štuke da vidi šta se tu događa. Svi se razbegnu osim mog sirotog kedera. Kada lovim smuđa , koristim umesto klasične hranilice valjkaste kutijice za foto-filmove ( one stare , za foto-aparate) koje sam izbušio na 10-ak mesta . unutra sam stavio olovo i iseckam jednog kedera , da zamiriše. Na ovo se zaleti i somče. Pošto sutra idem na kanal DTD , tamo ima smuđa pa sam se odlučio za ovaj sistem sa kutijicama za filmove. Zabac je isti.
Homo sum: humani nihil a me alienum puto
User avatar
BlackPoint
 
Posts: 4289
Joined: 20 Mar 2011, 23:21
Location: Jagodina

Re: Sportski ribolov

Postby BlackPoint » 30 Sep 2011, 16:46

Nažalost , juče nas je jak vetar , koji se razduvao od pola 10 pa do 4 popodne kada smo krenuli kući , potpuno omeo da se vratimo kući zadovoljni :colera: . Bem ti život , pičim 300 km u oba pravca i - užas! :tap: Dok nije počeo da duva vetar , od 6 ujutru , kada smo stigli na kanal DTD i smestili se oko 800 m levo ispred mosta , imao sam par bodorki od preko pola kila i više od 200 - 300 grama . Veće su došle na kukuruz šećerac , na bolonjez zabačen bar 30 metara daleko od obale. Sitnije su upecane na crviće i pšenicu , na teleskop od 6 m .Na šećerac se čeka na udarac bar po 15-20 min. dok su na teleskop udarale redovno.Od primame sam koristio Sensansov Gardons , nerazblažen. Kada se vetar razduvao , spakovao sam bolonjez a na 6-ticu pecao crvenperke i beovice na oko 1,2 m dubine i intenzivno psovao vetar. Na moj sistem na šetajućeg kedera nisam imao udarac.
Homo sum: humani nihil a me alienum puto
User avatar
BlackPoint
 
Posts: 4289
Joined: 20 Mar 2011, 23:21
Location: Jagodina

Re: Sportski ribolov

Postby Diktator » 30 Sep 2011, 17:03

BlackPoint wrote:gledajući odozgo , ide štap , struna , vrtilica , 50cm strune i teža hranilica ili olovo od min 50 gr na dnu (nema udice). Kada se ovakav sistem zabaci , zategne se struna . Posebno se pripremi predvez sa udicom pa se zakači virblom na osnovnu strunu (prethodno se stavi keder ) i pusti da slobodno pada polako ka dubini , ka zabačenom olovu ili hranilici . Štap se podigne visoko i mrda levo desno i predvez na struni sklizne do virble. Može i da se stavi neko olovce na početak predveza ( do strune ) da usmerava kedera naniže. Ovim se postiže da keder ne ugine ili da se ne otkači prilikom zabacivanja , već da se lagano spusti na 50 cm od dna. Keder nije fiksiran na jednoj dubini , već ide gore , dole i nudi se na raznim dubinama . Kada lovim štuku , stavim hranilicu sa olovom , sajlu i trokraku a način zabaca je isti. Hranilica privlači sitnu belu ribu , napravi se gužva i eto štuke da vidi šta se tu događa. Svi se razbegnu osim mog sirotog kedera. Kada lovim smuđa , koristim umesto klasične hranilice valjkaste kutijice za foto-filmove ( one stare , za foto-aparate) koje sam izbušio na 10-ak mesta . unutra sam stavio olovo i iseckam jednog kedera , da zamiriše. Na ovo se zaleti i somče. Pošto sutra idem na kanal DTD , tamo ima smuđa pa sam se odlučio za ovaj sistem sa kutijicama za filmove. Zabac je isti.


zanimljivo...
jel to ovo?

Image
Kraj sjaji sjajem novog pocetka.
19.04.2015.
Bol je privremen,ponos je vecan.
OBRADOVIC ZELJKO 22.06.2023.
User avatar
Diktator
 
Posts: 18505
Joined: 15 Mar 2011, 10:59

Re: Sportski ribolov

Postby BlackPoint » 30 Sep 2011, 18:49

Ne.
Bez gumenog stopera , bez helihoptera i bez predveza sa udicom. Ovo ispod je ok. Kada se ovakav sistem ( bez svih ovih nabrojenih stvari ) zabaci , tek se onda kači alkom ili kopčom predvez na strunu i pusta da pada ( klizi po struni ) ka dubini
Homo sum: humani nihil a me alienum puto
User avatar
BlackPoint
 
Posts: 4289
Joined: 20 Mar 2011, 23:21
Location: Jagodina

PreviousNext

Return to Ostali Sportovi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 55 guests