Board index Razni Sportovi Ostali Sportovi

Sportski ribolov

Re: Sportski ribolov

Postby AirBall » 27 Mar 2011, 00:49

Aleksa wrote:Sta pecate?


Ribe... :D
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106318
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Sportski ribolov

Postby BlackPoint » 27 Mar 2011, 00:50

Znam gde je Ponjavica ali nikada nisam pecao tamo jer je jedan iz moje ekipe nekada pecao tamo i nije mu se baš dojmilo pa nas je ubedio da ne idemo tamo . Uvek mi je žao kada prođemo preko mosta na Ponjavici između Omoljice i Ivanova , nedaleko od fudbalskog igrališta , jer mislim da tu ima dobre štuke , bar po obali i rastinju u vodi. Jednom sam bio na Provali ali je teren dosta težak - treba čamac za uspešan ribolov , kao na bari Đurica , desno od Đavoljeg mosta na kanalu DTD.
Aleksa -
na Ivanovu babušku , bodorku i štuku , na Tamišu protfiša, šarana i belu ribu , u Gaju deveriku i smuđa , na kanalu belu ribu , deveriku , smuđa i soma
Homo sum: humani nihil a me alienum puto
User avatar
BlackPoint
 
Posts: 4289
Joined: 20 Mar 2011, 23:21
Location: Jagodina

Re: Sportski ribolov

Postby Diktator » 27 Mar 2011, 00:52

AirBall wrote:
Aleksa wrote:Sta pecate?


Ribe... :D


ne petljaj se..kad pojma nemas :D
Kraj sjaji sjajem novog pocetka.
19.04.2015.
Bol je privremen,ponos je vecan.
OBRADOVIC ZELJKO 22.06.2023.
User avatar
Diktator
 
Posts: 18505
Joined: 15 Mar 2011, 10:59

Re: Sportski ribolov

Postby BlackPoint » 27 Mar 2011, 00:54

E , ako si mu reko....jedino da ga vodimo da nam sprema roštilj na pecanju :D
Homo sum: humani nihil a me alienum puto
User avatar
BlackPoint
 
Posts: 4289
Joined: 20 Mar 2011, 23:21
Location: Jagodina

Re: Sportski ribolov

Postby Diktator » 27 Mar 2011, 00:55

BlackPoint wrote:Znam gde je Ponjavica ali nikada nisam pecao tamo jer je jedan iz moje ekipe nekada pecao tamo i nije mu se baš dojmilo pa nas je ubedio da ne idemo tamo . Uvek mi je žao kada prođemo preko mosta na Ponjavici između Omoljice i Ivanova , nedaleko od fudbalskog igrališta , jer mislim da tu ima dobre štuke , bar po obali i rastinju u vodi. Jednom sam bio na Provali ali je teren dosta težak - treba čamac za uspešan ribolov , kao na bari Đurica , desno od Đavoljeg mosta na kanalu DTD.
Aleksa -
na Ivanovu babušku , bodorku i štuku , na Tamišu protfiša, šarana i belu ribu , u Gaju deveriku i smuđa , na kanalu belu ribu , deveriku , smuđa i soma


ja vise volim varalicarenje..setnja+adrenalin kad nesto zakacis..makar to bila i stara guma :lol:
mada,kad me to smori onda mi je super i u kamp stolici u debeloj ladovini pored dunava sa par dubinki i jednim teleskopom :P
Kraj sjaji sjajem novog pocetka.
19.04.2015.
Bol je privremen,ponos je vecan.
OBRADOVIC ZELJKO 22.06.2023.
User avatar
Diktator
 
Posts: 18505
Joined: 15 Mar 2011, 10:59

Re: Sportski ribolov

Postby BlackPoint » 27 Mar 2011, 00:58

Jedan iz moje družine je varaličar...Kada dođemo na vodu , mi prvo posedamo da se izduvamo , ukoliko pešačimo do mesta , pa tek onda povadimo motke ( oprema mi je bar 25 kila teška ) a on sa jednim štapčetom i torbičetom špacira gore dole i dođe kada ogladni...
Homo sum: humani nihil a me alienum puto
User avatar
BlackPoint
 
Posts: 4289
Joined: 20 Mar 2011, 23:21
Location: Jagodina

Re: Sportski ribolov

Postby Diktator » 27 Mar 2011, 01:02

BlackPoint wrote:Jedan iz moje družine je varaličar...Kada dođemo na vodu , mi prvo posedamo da se izduvamo , ukoliko pešačimo do mesta , pa tek onda povadimo motke ( oprema mi je bar 25 kila teška ) a on sa jednim štapčetom i torbičetom špacira gore dole i dođe kada ogladni...


tako sam ja otisao sa drustvom,..i nisam se vratio ni kad sam ogladneo..krenuo po nekim zabitima u Begecu :lol: bez telefona,a smudj krenuo k'o lood..vratio sam se sav u modricama,izujedan od nekih krvolocnih komaraca..ali vredelo je :)
dobra ideja da uposlimo air-a..hihi..
Kraj sjaji sjajem novog pocetka.
19.04.2015.
Bol je privremen,ponos je vecan.
OBRADOVIC ZELJKO 22.06.2023.
User avatar
Diktator
 
Posts: 18505
Joined: 15 Mar 2011, 10:59

Re: Sportski ribolov

Postby AirBall » 27 Mar 2011, 01:04

Ja kad bih otisao negde na 3 dana zena bi mislila da sam otisao u kurvanje...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106318
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Sportski ribolov

Postby BlackPoint » 27 Mar 2011, 01:06

Niš ne brini , daćemo ti opravdanje.... :D
Homo sum: humani nihil a me alienum puto
User avatar
BlackPoint
 
Posts: 4289
Joined: 20 Mar 2011, 23:21
Location: Jagodina

Re: Sportski ribolov

Postby Diktator » 27 Mar 2011, 01:06

AirBall wrote:Ja kad bih otisao negde na 3 dana zena bi mislila da sam otisao u kurvanje...


vi beogradjani uopste ne znate da se zabavljate :music:
sto bi rekao Raka...beogradjani mamicu.... :D
sledeci vikend se otvara sezona rostiljanja na vikendicama fruske gore..to je uvod u ribolovacku sezonu :P
Kraj sjaji sjajem novog pocetka.
19.04.2015.
Bol je privremen,ponos je vecan.
OBRADOVIC ZELJKO 22.06.2023.
User avatar
Diktator
 
Posts: 18505
Joined: 15 Mar 2011, 10:59

Re: Sportski ribolov

Postby Casper » 27 Mar 2011, 01:07

BlackPoint wrote:Znam gde je Ponjavica ali nikada nisam pecao tamo jer je jedan iz moje ekipe nekada pecao tamo i nije mu se baš dojmilo pa nas je ubedio da ne idemo tamo . Uvek mi je žao kada prođemo preko mosta na Ponjavici između Omoljice i Ivanova , nedaleko od fudbalskog igrališta , jer mislim da tu ima dobre štuke , bar po obali i rastinju u vodi. Jednom sam bio na Provali ali je teren dosta težak - treba čamac za uspešan ribolov , kao na bari Đurica , desno od Đavoljeg mosta na kanalu DTD.
Aleksa -
na Ivanovu babušku , bodorku i štuku , na Tamišu protfiša, šarana i belu ribu , u Gaju deveriku i smuđa , na kanalu belu ribu , deveriku , smuđa i soma

Pazi ovako....na tom delu Ponjavice nema apsolutno nista :D Ali ona ima tok cak do Kovina sa odredjenim prekidima.....ovaj deo je o kome ti pricam je provereno dobar a udaljen ti je odatle 2km.....da probam ovako da ti objasnim gde se nalazi....ako dolazite iz pravca Smedereva pa onim seoskim putevima,cim se prodje Banatski Brestovac imas na prvoj krivini skretanje tj zemljani put (on ti dodje sa leve strane....to je odlican teren,ima dubine granja ...ma cega hoces....ali sad kad riba krene u mrest najbolja prolaznost je u plicacima ....nasytavis tim glavnim putema i isto sa leve strane posle 1-2 km nailazis na skretanje levo samo sto je put od one turske kaldrme.....i cim se spustis niz breg tu si.
Ako dolazis iz pravca Panceva...prodjes kroz Omoljicu(ne skreces na onaj put za Ivanovo)vec nastavis pravo,cim izadjes iz sela prodjes neko poljoprivredno gazdinstvo dolaziti to prvo skretanje stim sto ti je sad sa desne strane :D
Auuuuu ala sam ti ga zapetljao sa ovim objasnjavanjem
"Ми навијамо за Партизан прво зато што га волимо, а тек онда - зато што је најбољи!"
"Кад Партизан не би губио, како би знао да ли га волим?"

Душко Радовић
User avatar
Casper
 
Posts: 429
Joined: 16 Mar 2011, 15:00
Location: Pancevo

Re: Sportski ribolov

Postby BlackPoint » 27 Mar 2011, 01:11

Znam ja gde je skretanje za Ponjavicu , uvek kada prođemo tuda taj moj ortak promumla neku psovku . Ali , u svetlu novih saznanja , ubediću ih da skoknemo tamo jednom. Šta se peca , ima li štuje ? Krupne bodorke ? Na čega , crviće , gliste ...rano je za žito i šećerac.
Homo sum: humani nihil a me alienum puto
User avatar
BlackPoint
 
Posts: 4289
Joined: 20 Mar 2011, 23:21
Location: Jagodina

Re: Sportski ribolov

Postby BlackPoint » 27 Mar 2011, 01:14

Samo da dodam da mi je vrlo milo & drago što sam ovde našao moje istomišljenike. Moja teorija je : čim je neko ribolovac , taj je i ok čovek...
Homo sum: humani nihil a me alienum puto
User avatar
BlackPoint
 
Posts: 4289
Joined: 20 Mar 2011, 23:21
Location: Jagodina

Re: Sportski ribolov

Postby Casper » 27 Mar 2011, 01:21

Kao sto sam ti vec rekao za babusku pravi raj....ima i sitne ali kad nabodes pravo mesto i prihranjujes dolaze bas lepi komadi.Od ostalih riba imas i crvenperki,bele,bandara i ostale te sitne gamadi :D
Nekada...pre jedno 15 i vise godina si na toj reci imao Deverike kao sto imas u Dunavu,Smudja,Soma....ma nema cega nije bilo....sad se to javlja samo u tragovima....Sarana jos uvek ima....ali ga treba hraniti na odredjenim mestima da bi imao ulova.
Inace za Babusku ti je na ovoj vodi obavezna primama bez toga bunar.....i od mamaca apsolutno sve...hleb,crvi,gliste,kulja,kukuruz....meni se desavalo da u toku rjednog dana moram da menjam 3.4 vrste mamaca,3 sata radi na jedno pa onda krece da uzima drugo....jako probirljiva riba :D
"Ми навијамо за Партизан прво зато што га волимо, а тек онда - зато што је најбољи!"
"Кад Партизан не би губио, како би знао да ли га волим?"

Душко Радовић
User avatar
Casper
 
Posts: 429
Joined: 16 Mar 2011, 15:00
Location: Pancevo

Re: Sportski ribolov

Postby BlackPoint » 27 Mar 2011, 01:27

Aha, lepo...gledaću da ubedim ovu moju družinu da dođemo ovog proleća bar jednom tamo i to u plići deo kod Omoljice. Od aprila otvaramo sezonu putovanja , do sada je bilo samo izlazaka na Moravu i ušća reka u okolini , na mrenu i skobalja. Ipak , Vojvodina je majka za ribolov . Hvala na informacijama.
Bistro !
Homo sum: humani nihil a me alienum puto
User avatar
BlackPoint
 
Posts: 4289
Joined: 20 Mar 2011, 23:21
Location: Jagodina

PreviousNext

Return to Ostali Sportovi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 71 guests