Board index Razni Sportovi Ostali Sportovi

Bilijar

Bilijar

Postby shield » 07 Feb 2014, 13:23

Pozdrav svima.

vidim da postoji tema snooker, ali bilijar je ipak prakticno drugi sport. bilijar je genijalna igra, divan hobi i sve je samo ne puko lupanje po kuglama. prava magija pocinje kada naucite bazicne stvari i veoma je uputno imati korisne savete i uputstva u startu. u suprotnom slede sati mucenja, nerazumevanja i uvezbavanja gresaka. ja ga igram aktivno vec nekoliko godina na stolovima velicine 9ft(tzv devetke). svako od vas je sigurno igrao na manjim (7ice ili 8ice), na zetone, nekad. bela kugla je tu veca i teza od ostalih i njome se ne moze manipulisati kako valja. u beogradu postoji nekoliko vecih klubova kao i barova/kafica sa ponekim stolom. najkvalitetniji stolovi su u cue ball klubu (8 profesionalnih dynamic2). ukoliko zelite da naucite osnovu, kako bi istinska zabava mogla da pocne, tu sam za vas.
http://bilijarcasovibeograd.blog.com

Image
jedan od najlepsih stolova koje sam video na netu :okk:

za vas kojima je milija fotelja najbolji 3d za koji znam trenutno na netu je http://www.poolians.com veoma brza instalacija, jako realan, jednostavne komande, igrate sa ljudima iz celog sveta, pri igri mozete i chatovati. postoji i ruski http://billiards3d.net/ koji pored poola nudi i snuker i rusku piramidu. snuker im izgleda fantasticno, ali jako je tesko ubaciti kuglu. o piramidi i da ne pricamo, to samo rusi mogu da igraju :krsti: :lollol:
shield
 
Posts: 3
Joined: 07 Feb 2014, 02:21

Re: Bilijar

Postby Hezonja » 07 Feb 2014, 13:40

Dobrodosao. :hatman:
Hezonja
 
Posts: 15233
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

Re: Bilijar

Postby Pit Bull » 07 Feb 2014, 13:52

Nema jaceg ubijanja veceri od bilijara i pica uz to :D
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58101
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Bilijar

Postby shield » 07 Feb 2014, 14:09

Hezonja wrote:Dobrodosao. :hatman:

bolje ve nas'o :biggrin:

Pit Bull wrote:Nema jaceg ubijanja veceri od bilijara i pica uz to :D

ziva istina. sjajno je i ovako kad odes pa zajebancija, naravno svako voli da pobedi, a jos bolje postaje kad se malo skonta sta i kako. za bas, bas, ozbiljnu pozicionu igru potreban je konstantan trening, ali sasvim lepo se moze zabavljati sa pristojnom osnovom.
shield
 
Posts: 3
Joined: 07 Feb 2014, 02:21

Re: Bilijar

Postby shield » 27 Feb 2014, 00:15

http://www.youtube.com/watch?v=xOgMyktG ... ture=share

finale skorasnjeg turnira u prilepu, sandor tot vs nick ekonomopoulos :up:
shield
 
Posts: 3
Joined: 07 Feb 2014, 02:21

Re: Bilijar

Postby Pit Bull » 25 Jun 2019, 22:24

Svaka cast SKu sto je otkupio ovaj turnir u bilijaru, uzivancija. :okk:
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58101
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Bilijar

Postby Monogamija » 27 Jun 2019, 11:11

Pit Bull wrote:Svaka cast SKu sto je otkupio ovaj turnir u bilijaru, uzivancija. :okk:


Kako igraju nabiše komplekse. A mislio sam da znam da igram :biggrin:
Borjan - Stojković, Degenek, Savić, Rodić - Jovančić, Krstičić - Srnić, Ben, Marin - Pavkov
06.11.2018. Crvena Zvezda 2 - 0 Liverpul

SINIŠA MIHAJLOVIĆ 20.02.1969.-16.12.2022. Večna ti slava ljudino!
User avatar
Monogamija
 
Posts: 4483
Joined: 12 Aug 2017, 13:45

Re: Bilijar

Postby Pit Bull » 27 Jun 2019, 11:18

E da, sumnjam da citaju ovo, ali velika pohvala komentatorima. Komentarisu inace nasi najbolji igraci koji komotno mogu igrati ovaj turnir, pa je tim uzivanje vece. Ne smem ni da zamislim na sta bi licilo da su stavili nekoga ko samo rekreativno igra bilijar i ne zna sva pravila. Momci bas razvaljuju tj. ovaj glavni komentator sto je i juce bio, svaki dan ce valjda biti drugi "saigrac" u kabini. Sve poteze unapred dobro predvide :D

Doduse bio je prvi dan sa njim malo i onaj sto ne igra bilijar, sto radi najave za SK.


Inace, meni koji redovno igram ovo super dodje, ovi sto igraju bas razvaljuje, prostor za gresku ne postoji. Mada nove su coje doduse, pa sve ulazi :D
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58101
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Bilijar

Postby fabricio » 27 Jun 2019, 11:32

Monogamija wrote:
Pit Bull wrote:Svaka cast SKu sto je otkupio ovaj turnir u bilijaru, uzivancija. :okk:


Kako igraju nabiše komplekse. A mislio sam da znam da igram :biggrin:

Kao ja kad sam prvi put priso za snuker sto. Gadjao gornju levu daleku, a kugla isla blize srednjoj fazon :biggrin:
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13703
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Bilijar

Postby Pit Bull » 27 Jun 2019, 11:35

Bilijar i snuker nisu isti sport :D

Mada ja sam jedan period igrao snuker dosta dosta bolje nego bilijar.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58101
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Bilijar

Postby Monogamija » 27 Jun 2019, 11:39

Ja sam snuker želeo da probam, ali sam skontao upravo to, da nemam naviku da igram na toliko velikom stolu. :biggrin: Jbg odnos bilijara i snukera je ko fudbal i futsal ili basket i košarka.

Juče bacio pogled na Grčka - Novi Zeland i baš me prijatno iznenadilo što SK prenosi.
Borjan - Stojković, Degenek, Savić, Rodić - Jovančić, Krstičić - Srnić, Ben, Marin - Pavkov
06.11.2018. Crvena Zvezda 2 - 0 Liverpul

SINIŠA MIHAJLOVIĆ 20.02.1969.-16.12.2022. Večna ti slava ljudino!
User avatar
Monogamija
 
Posts: 4483
Joined: 12 Aug 2017, 13:45

Re: Bilijar

Postby fabricio » 27 Jun 2019, 11:39

Ma meni je bilijar dosadio brzo kad ssam imao prilike da ga malo igram nedavno.

Snuker bi gulio cini mi se 24h samo da imam sa kim i gde :biggrin:
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13703
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Bilijar

Postby Monogamija » 27 Jun 2019, 11:41

Ja na snuker gledam kao na šah, to ne može neinteligentan čovek ili neki sivonja da igra. Posebno jer predviđaš nekoliko poteza unapred. S druge strane, verujem da profi igrači imaju šablone po kojima igraju
Borjan - Stojković, Degenek, Savić, Rodić - Jovančić, Krstičić - Srnić, Ben, Marin - Pavkov
06.11.2018. Crvena Zvezda 2 - 0 Liverpul

SINIŠA MIHAJLOVIĆ 20.02.1969.-16.12.2022. Večna ti slava ljudino!
User avatar
Monogamija
 
Posts: 4483
Joined: 12 Aug 2017, 13:45

Re: Bilijar

Postby Pit Bull » 27 Jun 2019, 11:45

Monogamija wrote:Ja na snuker gledam kao na šah, to ne može neinteligentan čovek ili neki sivonja da igra. Posebno jer predviđaš nekoliko poteza unapred. S druge strane, verujem da profi igrači imaju šablone po kojima igraju



Brate, ti ni bilijar ne mozes igrati iole ozbiljnije ako ne planiras minimum 2-3 poteza unapred :D

Isto je to sto se toga tice, samo je snuker zahtevniji.

Sve u svemu, kod obe igre je kljuc u kontroli bele, lako je ubacivati kugle, problem je ostavljati idealno za naredne... Ti kad gledas bilo bilijar ili snuker ove profesionalce, ti ces jako malo puta videti da oni napadaju teske kugle preko stola ili slicno, sve su to uglavnom ziceri za gadjanje, ali razlog za tako nesto je idealna kontrola bele. To je jedini trik. :biggrin: :biggrin:

Ako nemaju relativan zicer, odigraju maestralan safe.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58101
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Bilijar

Postby Monogamija » 27 Jun 2019, 11:52

Jedno vreme sam peglao redovno bilijar i igrao u paru sa drugarom koji je malo živčan, nema strpljenja da gradi poteze, pa kad zvizne po kuglama upadne i što treba i što ne i razjebe koncept :biggrin:

Slažem se, snuker i jeste zahteveniji, ali i jedan i drugi su za razmišljanje. Nema ništa na "o ruk" :biggrin:
Borjan - Stojković, Degenek, Savić, Rodić - Jovančić, Krstičić - Srnić, Ben, Marin - Pavkov
06.11.2018. Crvena Zvezda 2 - 0 Liverpul

SINIŠA MIHAJLOVIĆ 20.02.1969.-16.12.2022. Večna ti slava ljudino!
User avatar
Monogamija
 
Posts: 4483
Joined: 12 Aug 2017, 13:45

Next

Return to Ostali Sportovi

Who is online

Users browsing this forum: Dare and 14 guests