Board index Razni Sportovi Ostali Sportovi

Šah

Re: Šah

Postby medjutim » 25 Jan 2022, 16:08

ima u šahu lepote kol'ko hoćete..

Ana Muzičuk, ukrajinska Džodi Foster



Aleksandra Botez


Ni sestra Andrea nije za bacanje, ili jeste, kako ko shvati..


Ayelén Martinez


Sopiko Guramišvili, inače gospođa Giri



i kol'ko da ne zaboravimo odakle smo, Sandra Đukić

Image
Last edited by medjutim on 25 Jan 2022, 16:57, edited 1 time in total.
Sačuvaj me bože srpskog junaštva, hrvatske kulture i legendi Partizana
User avatar
medjutim
 
Posts: 13524
Joined: 16 Jun 2011, 00:21
Location: La Tour-de-Peilz, Suisse / Paraćin, Srbija

Re: Šah

Postby Tileoleo » 25 Jan 2022, 16:19

Међутиме, домаћине! Алал вера.

Знао сам само за сестре Ботез и Александра ми је много привлачнија. Пратим их помало на јутјубу.

Што каже Богун, правимо шах гето. :biggrin:
User avatar
Tileoleo
 
Posts: 3188
Joined: 04 Mar 2017, 00:00

Re: Šah

Postby medjutim » 17 Feb 2022, 12:22

Umro je Bora Ivkov, prvi juniorski prvak sveta (1951.)

“Šah za mene nije bio nikada jako važan. Od njega sam živio, ali sam se ponašao neprofesionalno. Bilo je mnogo važnijih stvari..Prvo, stidim se da priznam, žene. Ako bih se ponovo rodio, smanjio bih trećinu vremena koju sam potrošio na njih: toliko je mnogo izgubljeno – pravi košmar! Ali pored žena, mene su zanimale i druge stvari: muzika, sport, pozorište…”

Image

Par najlepših partija:







Protiv Fišera u Havani 1965. Fišer zbog sankcija nije mogao da doputuje, pa je slao poteze preko teleksaž



i najveća pobeda u karijeri, prva gospođa Ivkov, bivša mis Argentine, Olga María Kesic

Image
Sačuvaj me bože srpskog junaštva, hrvatske kulture i legendi Partizana
User avatar
medjutim
 
Posts: 13524
Joined: 16 Jun 2011, 00:21
Location: La Tour-de-Peilz, Suisse / Paraćin, Srbija

Re: Šah

Postby medjutim » 02 Mar 2022, 19:01

Juče je u Beogradu (Interkontinental) počeo drugi turnir u Fide Gran Pri serijalu.

Besplatan ulaz (potrebna maska i sertifikat), nema gužve, lep prostor, sjajna organizacija..

Pored mnogo vrhunskih igrača, ima i mnogo jakih gostiju, npr Najdžel Šort šeta tamo vamo sve vreme).

Čudan je osećaj videti ljude, Bakro deblji od mene, Širov kao rednek, dok Giri izgleda kao gladni zbunjeni brucoš, kao pritka za paradajz.

Jedini koji stvarno izgleda prema očekivanju je Grišćuk, kao da su ga doneli iz kafane na revers da odigra partiju.

Inače kuriozitet, Grišćuk i Andrejkin igraju za CFR/FIDE, a ostali Rusi za FIDE, zbog sankcija..
Sačuvaj me bože srpskog junaštva, hrvatske kulture i legendi Partizana
User avatar
medjutim
 
Posts: 13524
Joined: 16 Jun 2011, 00:21
Location: La Tour-de-Peilz, Suisse / Paraćin, Srbija

Re: Šah

Postby Baxter Stockman » 12 Mar 2022, 00:00



Svestran čovek Kalina, nije da sam sumnjao.
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34099
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Šah

Postby medjutim » 12 Mar 2022, 21:28

Bogami, nije Joveljić, ali nije loš.

https://lichess.org/@/Turbokalina

Inače ako Raport pobedi u finalu, skoro je sigurno da će se naći na turniru kandidata, jer će trojica preostalih s najboljim šansama (s preko 10 bodova), Aronian, Nakamura i Andrejkin, na poslednjem turniru igrati u istoj grupi, tako da samo jedan od njih prolazi dalje, i potrebna je prilično čudna kombinacija da bi on otpao, npr da Nakamura u finalu izgubi od Girija ili Vašije Lagrava, pa da Raport ima isti broj bodova kao pobednik (13+7) ali lošije dodatne kriterijume.

To bi bio prvi Beograđanin u 8 kandidata za pretendenta na titulu još od Gligorića 1968.

Inače poslednji igrač rođen u Srbiji koji je došao do tog nivoa je Peter Leko, rođen u Subotici 1979. ali porodica mu se preselila u Mađarsku koliko sledeće godine..
Sačuvaj me bože srpskog junaštva, hrvatske kulture i legendi Partizana
User avatar
medjutim
 
Posts: 13524
Joined: 16 Jun 2011, 00:21
Location: La Tour-de-Peilz, Suisse / Paraćin, Srbija

Re: Šah

Postby Tileoleo » 21 Mar 2022, 19:49

User avatar
Tileoleo
 
Posts: 3188
Joined: 04 Mar 2017, 00:00

Re: Šah

Postby medjutim » 07 May 2022, 14:50

Danas je u sto prvoj godini umro Juri Averbah, fantastičan autor i najstariji živi velemajstor.

https://www.chess.com/news/view/yuri-averbakh-obituary

Od danas, najstariji živi velemajstor je Aleksandar Matanović, koji bi ovog meseca trebalo da napuni 92.
Sačuvaj me bože srpskog junaštva, hrvatske kulture i legendi Partizana
User avatar
medjutim
 
Posts: 13524
Joined: 16 Jun 2011, 00:21
Location: La Tour-de-Peilz, Suisse / Paraćin, Srbija

Re: Šah

Postby Tileoleo » 27 Jun 2022, 14:30

Шаховски свет се још није и охладио од партија за шампиона света у Дубаију пред крај 2021. а у Мадриду је већ у току турнир кандидата за меч за новог краља шаха који ће бити одржан негде почетком 2023.

Јан за сада суверено држи прво место, иза је Каруана. Дошли су до пола турнира, тренутно управо играју Непо и Каруана, ако Каруана добије стиже Непа.

Добро гура и Накамура, трећи је, добио је чак и Фабијана, ја сам мислио да је окачио таблу о клин и отишао у стримере ал ево ту је.

Карјакин је банован због изјава о сукобу у Украјини и подршци Русији, Непо са друге стране тражио мир и добио учешће, наравно под неутралном заставом, мада се то знало још одавно јер је таква одлука била и пре конфликта због оне афере о допингу. Уместо Карјакина је улетео Динг Лирен коме је Кинеска шаховска федерација на брзину организовала турнире да би испунио квоту мечева за улазак у такмичење кандидата.

"An expected, but no less shameful decision by FIDE,” said Karjakin. “All sports selections have been trampled, the basic principle that sport is out of politics has been trampled. Most importantly, first of all I am a patriot of my country and only second of all I am an athlete. If I thought back to the situation when I supported the president of Russia, the people and the army I would have done the same thing! I don’t regret anything.”


Алиреза и даље без победе и тешко ће овде освојити, тако да ако је тачно да ће Карлсен играти само против Алирезе за титулу онда од тога врв нема ништа. Пре два месеца је поновио да највероватније неће играти ако буде неко други. У том случају за титулу ће играти прва два кандидата на табели.

In an interview further below we can clearly see that the five time world champion's participation for a World Championship match is currently seriously walking the plank.

Have you come closer to making a decision on being part of the 2023 World Championship match?

I haven’t decided yet (on playing the 2023 WC match). I am not 100% sure that I will play. What’s holding me back — at this point — is that I want to see how I feel when the Candidates tournament is going on. When that tournament finishes — how I feel at that point — will decide if I want to play (the match or not).

Has your decision been influenced by the fact that a majority of your identity has been linked to your World Championship titles?

Yes, that is for sure. Frankly, featuring in tournaments like the Norway chess, the Olympiad make me happier than being part of the World championships. I just love playing chess but don’t love playing the World championship.

While you would remain an active player, have you thought of concentrating your energies on other sporting disciplines?

No, I don’t think so. The level of activity I have in chess — I don’t think I will achieve that in any other sport. So, for the moment I am happy to play chess, especially the faster time controls. I love chess in general and will continue playing the sport.
User avatar
Tileoleo
 
Posts: 3188
Joined: 04 Mar 2017, 00:00

Re: Šah

Postby medjutim » 27 Jun 2022, 17:47

Karuana lepo izgurao Nepa u nekošeno, ali onda nije znao šta dalje, istrošio vreme i remi.

Nepo ima neverovatan skor, i neviđenu sreću obzirom da je dobijao i kad je protivnik imao remi, i remizirao kad je bio bitno lošiji, i skoro sve tuđom krivicom. No zabole ga, staviće ceo šahovski svet u neprijatan položaj gde kao politički nepoželjan protivnik ide dalje, Karlsen najavio povlačenje a ako ispuni igraće Rus i Amerikanac i to sve dok traje rat..

Danas opšti haos u cajtnotu, Duda bacio remi pre četrdesetog poteza, treći i četvrti gube te ne mogu da iskoriste remi vodećih, biće ovde prilično izvestan rasplet ako Nepo ne krene da brlja zbog svojih klasičnih problema s koncentracijom na duži rok..
Sačuvaj me bože srpskog junaštva, hrvatske kulture i legendi Partizana
User avatar
medjutim
 
Posts: 13524
Joined: 16 Jun 2011, 00:21
Location: La Tour-de-Peilz, Suisse / Paraćin, Srbija

Re: Šah

Postby Bogun » 27 Jun 2022, 18:10

Ma igraće Karslen gotovo sam siguran, ovo nećkanje je pretpostavljam pritisak da nabedi neke sponzore da se uključe u celu priču.

Ko god da prođe, a deluje da će to biti Nepo, Karslen osvaja peške, eventualno Karuana može da ga namuči.

Inače, da li je neko ispratio kada se Magnus uključio u lajv strim mislim u petoj rundi? Kako ih je sve isprozivao. :laugh: :blue:
User avatar
Bogun
 
Posts: 32491
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Šah

Postby Tileoleo » 27 Jun 2022, 19:25

Bogun wrote:Inače, da li je neko ispratio kada se Magnus uključio u lajv strim mislim u petoj rundi? Kako ih je sve isprozivao. :laugh: :blue:


Ја нисам, шта је рекао? :biggrin:

Ево и Алиреза добио коначно за какву такву наду.
User avatar
Tileoleo
 
Posts: 3188
Joined: 04 Mar 2017, 00:00

Re: Šah

Postby Bogun » 27 Jun 2022, 19:46



Ima još, nego me mrzi sada da kačim sve... :biggrin:
User avatar
Bogun
 
Posts: 32491
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Šah

Postby Tileoleo » 27 Jun 2022, 19:54

Воли он то тако :biggrin:

И овог коментатора Густафсона је истроловао за све паре кад му је бануо на стрим инкогнито.

User avatar
Tileoleo
 
Posts: 3188
Joined: 04 Mar 2017, 00:00

Re: Šah

Postby medjutim » 30 Jun 2022, 19:14

Nepov rezultat na ovom turniru dosad je blizu rejtinga od 3000.

A najgore je što čovek nije na svom maksimumu, što se par puta izvukao s remijem i što su se bar dvojica očigledno samoubila protiv njega..
Sačuvaj me bože srpskog junaštva, hrvatske kulture i legendi Partizana
User avatar
medjutim
 
Posts: 13524
Joined: 16 Jun 2011, 00:21
Location: La Tour-de-Peilz, Suisse / Paraćin, Srbija

PreviousNext

Return to Ostali Sportovi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests