Board index Olimpijske Igre Rio 2016

Rio 2016. - u susret OI

Re: Rio 2016. - u susret OI

Postby octopus » 27 May 2016, 08:43

Milutinov Tata wrote:Na kraju u zbiru sve medalje vrede isto, jedrilicarstvo, ritmicka gimnastika ili kosarka, to se u ukupnom bilansu ne vidi. Svako od nas pojedinacno moze da ima "emocije" prema nekoj medalji iz nekih razloga, ali to je cisto subjektivna stvar.


Baš tako. :okk: Bespredmetno je uopšte raspravljati šta ko voli.
Bitno je da bude što više medalja, pa će i više različitih ukusa biti zadovoljeno.

Samo se ne bih složio da su Novaku OI u rangu Sinsinatija. Ako daj bože, sad osvoji RG, ubeđen sam da će mu olimpijsko zlato biti nekoliko puta veća želja, nego bilo koji drugi pojedinačni GS trofej. Ali ne samo zbog popunjavanja kolekcije, već prevashodno iz patriotskih razloga. I on je svestan da nam je prosečan broj osvojenih zlata na letnjim OI ispod jedan, pa njegovo zlato ne bi bilo samo još jedno u nizu, već vrlo moguće i jedino.

Aleksandra Krunić lepo napreduje na WTA dubl listi. Plasirala se u 1/8f RG zajedno sa Lucic-Baroni i trenutno je 59. na lajv listi! Kako Jelena pada, tako Aleksandra raste. :biggrin:
Pitanje je da li će ovaj dubl zaživeti i ako im to kombinovani renking dozvoli, obzirom na Jelenino katastrofalno psiho-fizičko stanje. U punom sjaju, ovaj dubl bi mogao daleko da dogura.
User avatar
octopus
 
Posts: 5237
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Rio 2016. - u susret OI

Postby вређај » 27 May 2016, 14:25

Foteljas wrote:Neka svako iskreno kaze da li je do one poslednje subote na igrama pre cetiri godine ikada pre pratio tekvondo na OI?
I da li je uopste pratio taj sport u ove zadnje cetiri godine (ako je uopste negde i imao prilike da ga prati)?

Naravno da su sve medalje na kraju iste nominalne vrednosti, ali zna se koji su sportovi svetski praceni, a koji zanimaju samo neke zemlje ili regione.


možda jeste možda i nije ali time samo pojačavaš moju poentu da tenis nije mnogo različit od tekvondoa za prosečnog srbina. prosečni srbin nikad ne bi gledao masters u sinsinatiju da nije đoković broj 1. sa tim, nema neke preterane razlike između tekvondoa recimo, čak se može ići argumentom da na isti način na koji je tenis zbog đokovića postao popularniji, i tekvondo je popularniji i iako ćemo imati manje učesnika, imamo izgleda sada da oba učesnika uzmu medalje. svako ima svoje subjektivno mišljenje o nekom sportu, meni se lično tenis gadi, iako ga gledam. teniseri i teniserke su najiskompleksiraniji sportisti, kad god gube, uvek im nešto smeta, uvek imaju neki alibi, to je jebeni jedini sport u kome se traži od publike da ćuti. kao kad bi se tražilo od protivničke publike da ćuti dok igrač šutira slobodno bacanje. kao da ostalim sportistima ne treba koncentracija u bitnim momentima pa se baš zato navija jače. ali to je moje mišljenje. ono što hoću da kažem jeste da generalno medalja u tenisu u svetskim krugovima nema značaj atletike jer igračima taj turnir nije bitan koliko atletičarima ili plivačima oilimpijske igre i da se zato sigurno ne može svrstati u top kategoriju na oi.
вређај
 
Posts: 3616
Joined: 22 Jun 2011, 02:54

Re: Rio 2016. - u susret OI

Postby Milutinov Tata » 27 May 2016, 15:15

Nije tenis sigurno top sport na OI, ali od Pekinga se digao na mnogo visi nivo, jer je sada stvar prestiza imati zlato sa OI. Meni se tenis najvise svidjao u Barseloni kada se igralo na 3 dobijena, tu se svasta dogadjalo i turnir je bio dosta uzbudljiv, od Atlante nema taj smek, ali je zlato Nadala i price oko GOAT statusa (jer Federer nije imao ni medalju u to vreme), pa igranje na Vimbldonu i zlato Marija sve to diglo na mnogo visi nivo. Samprasu je nekada to bilo nebitno, danas Sarapova, Nadal i Djokovic nose zastavu na otvaranju, Novak govori da su mu OI jedan od glavnih ciljeva. Naravno sve se to moze promeniti u buducnosti.

MIslim i da gresis sto se popularnosti tenisa i tekvondoa bar u Srbije tice. Tenis ima kakvu takvu tradiciju, uvek su se prenosili GS turniri, hajda da kazem bar se znalo ko su najbolji u obe konkurencije, o vrhunskim igracima se uvek pisalo. Za tekvondo mislim da jedva neko zna koliko ima kategorija na OI, a kada su neka prvenstva znaju samo teski zaljubljenici u sport.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29713
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Rio 2016. - u susret OI

Postby вређај » 27 May 2016, 16:24

ma karikiram ja naravno sa tenisom i tekvondoom baš. nego hoću da kažem da tenis nije kao atletika ili plivanje ili gimnastika recimo na oi. ne može u tu top kategoriju, već je negde između. zamisli sad da smo u tenisu kao što smo u gimnastici, svi bi pričali kako je tenis na oi nebitan i kako medalja tamo ništa ne znači i kako nije gren slem itd.
вређај
 
Posts: 3616
Joined: 22 Jun 2011, 02:54

Re: Rio 2016. - u susret OI

Postby Puta Tapar » 27 May 2016, 16:33

Zna se šta je najpopularnije na OI redom:
atletika
plivanje
košarka (pre svega zbog Drim tima)

Ja volim sve sportove podjednako, pogotovo borilačke jer tu ima i egzotičnih takmičara (ne svodi se sve na USA).
Tenis je globalno popularan pa i teniseri privlače prilično pažnje na Igrama.
Fudbal ima problem jer je u senci Svetskog prvenstva, Lige šampiona, pa i kontinentalnih takmičenja i što je najgore - kvalifikacija za evrotakmičenja. Ne znam šta može više da se uradi na polju popularizacije. Mada mislim da će i Mesi i Nejmar igrati za svoje reprezentacije, pogotovo jer Brazilci dugo čekaju to olimpijsko zlato.
User avatar
Puta Tapar
 
Posts: 3141
Joined: 05 Sep 2015, 14:44

Re: Rio 2016. - u susret OI

Postby Foteljas » 27 May 2016, 18:20

možda jeste možda i nije ali time samo pojačavaš moju poentu da tenis nije mnogo različit od tekvondoa za prosečnog srbina. prosečni srbin nikad ne bi gledao masters u sinsinatiju da nije đoković broj 1. sa tim, nema neke preterane razlike između tekvondoa recimo, čak se može ići argumentom da na isti način na koji je tenis zbog đokovića postao popularniji, i tekvondo je popularniji i iako ćemo imati manje učesnika, imamo izgleda sada da oba učesnika uzmu medalje.


Razlika je samo u tome sto se tenis u ovoj zemlji pratio daleko vise i pre Djokovica, Ane i Jelene, nego sto se tekvondo prati nego u proteklih par godina kada smo imali zvanicnu olimpijsku sampionku. I kada ne bude vise Novaka za par godina, tenis ce se opet vise pratiti, to je jednostavno tako.
Naravno, praticemo sve i radovati se svakoj nasoj medalji.


Kako stoje stvari sa ostalim „egzoticnim“ sportovima, postoji li realna sansa da u njima jos neko upadne u listu ucesnika na OI?
Sta je bilo sa onim dizacem tegova sto ste ga pominjali da ima potencijala?
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5117
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Rio 2016. - u susret OI

Postby octopus » 27 May 2016, 20:23

Taj dizac tegova je prvi na svetskoj juniorskoj rang listi! Medjutim, jos treba da napreduje da bi bio seniorski nivo. On je nebruseni dijamant, nadam se da cemo o njemu tek cuti, pre Tokija svakako. Razmisljao sam da otvorim temu Olimpijsko dizanje tegova, ali vec mi je muka sto na nekim temama pisem sam sa sobom, pa sam odustao.

Bas danas je jedan strelicar izgubio sansu da ode na OI, vezao je par pobeda, ali je naisao na prvog nosioca i tesno izgubio. Nema vise niko koga vec nismo pomenuli. Osim kosarkasa i tenisera, jos 5-6 imena je u opticaju. Kukolj je siguran, a postoje sanse, ne velike, da se plasira jos dvoje dzudista. Svi glavni su vec u Riju, tako da opusteno.

Tekvondo je tek od 2000. godine u programu OI i logicno je sto nije globalno popularan. Bez obzira, moramo reci jednu porazavajucu istinu, a to je da u Srbiji nije popularan nijedan pojedinacni sport. Svaka njihova popularnost je trenutna. Bilo to 15 dana nakon OI (streljastvo) ili 15 godina - tokom Novakove karijere (tenis). Tuzno, ali je tako.
User avatar
octopus
 
Posts: 5237
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Rio 2016. - u susret OI

Postby Foteljas » 27 May 2016, 20:44

Sta ces, to je rezultat narodnog mentaliteta koji ima znacajnu dozu kolektivizma. Ono sto je nekad bilo popularno kod tih pojedinacnih sportova (rvanje, boks, pa cak i gimnastika pre 2. sv. rata) odavno je puklo po svim savovima, atletika, plivanje i tenis su em genralno skupi za treniranje, em su u ovoj drzavi nekomercijalni, o ostalom tek ne vredi ni govoriti. Opet, mislim da se streljastvo odrzava zahvaljujuci tom narodnom mentalitetu, tj. ljubavi prema oruzju I masovnom drzanju istog kod kuce.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5117
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Rio 2016. - u susret OI

Postby grobar_Zvornik » 28 May 2016, 13:32

Дјелимичан ОФФ, али је везано за тему. ;)
И Премеру се допинговао. Четврти хрватски атлетичар који је пао на допингу. Комшије изгледа опасно претјерују у жељи за врхунским резултатом. :biggrin:
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31474
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Rio 2016. - u susret OI

Postby octopus » 30 May 2016, 07:40

Danas su podvucene i liste u dzudou. Ipak cemo imati samo jednog predstavnika na Igrama u Riju, Aleksandra Kukolja, u kategoriji ispod 90 kg. Dok ostali, nisu uspeli da se plasiraju preko kontinentalne kvote. I da su uspeli, bili bi to nazalost apsolutni autsajderi u svojim kategorijama.

Kukolj je nas 83. olimpijac, a dzudo je 13. sport u kojem cemo imati predstavnika.
User avatar
octopus
 
Posts: 5237
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Rio 2016. - u susret OI

Postby grobar_Zvornik » 30 May 2016, 08:36

Октопусе више пратиш, је ли ово разочаравајуће кад је џудо у питању? Јесу ли таеквондоисти завршили своја такмичења, какво је ту стање кад су наши спортисти у питању?
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31474
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Rio 2016. - u susret OI

Postby octopus » 30 May 2016, 09:12

Nije razocaravajuce, vrlo je ocekivano. Poslednje 2 decenije smo bas losi u dzudou, ali imamo nekoliko velikih talenata, pa bi nesto od njih moglo da bude. Verujem vec u narednom ciklusu. Tu mislim pre svega na evropske seniorske medalje.

Sto se tice tekvondoa, u januaru su zavrsene sve kvalifikacije.
Ne znam da li sam vec pisao. Resili smo nedoumicu kako moze vise od 2M + 2Z da nastupe na OI. Teoretski je moguce da odu 4M +4Z, ali samo u slucaju da su svih osmoro iz te jedne zemlje na svojim listama zavrsili kao top6. Zbunjivalo nas je glupo pravilo da ako preko te liste odu 2M ili 2Z, preostala 2 mesta u okviru pola ne mogu biti popunjena preko kvalifikacija.

U boksu jos uvek traju kvalifikacije, ali nasi ako odu na njih, bice tu samo da popune broj.

Rvacke kvalifikacije su takodje zavrsene.

U borilackim sportovima je realno da osvojimo 1-2 medalje, pri cemu se u prvom planu isticu Davor Stefanek i Tijana Bogdanovic, dok iz prikrajka vrebaju Milica Mandic, Viktor Nemes i Kristijan Fris. Kukolju dajem minimalne sanse, iako je rec o vrlo kvalitetnom takmicaru.
User avatar
octopus
 
Posts: 5237
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Rio 2016. - u susret OI

Postby Milutinov Tata » 30 May 2016, 14:42

octopus wrote:U borilackim sportovima je realno moguce da osvojimo 1-2 medalje


Ja bih pre ovako to napisao, podizes ocekivanja pa posle ljudi ima da se razocaraju :biggrin:
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29713
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Rio 2016. - u susret OI

Postby octopus » 30 May 2016, 15:14

Ja ''garantujem'' da osvajamo 6 medalja! A ako neko od ovih vrhunskih boraca ne pokupi bar 1 bronzu, propasce mi racunica. :biggrin:
Ne treba biti gramziv, ali ni previse skroman. :blum:
User avatar
octopus
 
Posts: 5237
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Rio 2016. - u susret OI

Postby Dylam Dop » 30 May 2016, 17:58

octopus wrote:Poslednje 2 decenije smo bas losi u dzudou, ali imamo nekoliko velikih talenata, pa bi nesto od njih moglo da bude. Verujem vec u narednom ciklusu. Tu mislim pre svega na evropske seniorske medalje.

El moze mozda malo vise o ovome? :D
Malo sam upoznat, cini mi se da ima tu neki priliv, tj. odliv nekoliko odlicnih momaka sa ove lijeve strane Drine ka matici.., ili se varam? :content:
User avatar
Dylam Dop
 
Posts: 7215
Joined: 11 Apr 2015, 21:17

PreviousNext

Return to Rio 2016

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests