Board index Olimpijske Igre Rio 2016

Rio 2016. - u susret OI

Re: Rio 2016. - u susret OI

Postby grobar_Zvornik » 10 May 2015, 11:16

Браво патриото, већи дио ових ствари сам знао и без текста, али дефинитивно одлично пишеш и резонујеш. :okk:
Да ли би се могао мало посветити НБА кошаркашима и допингу, да ли га има, какве су контроле, да ли има попуста према њима, итд...
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31481
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Rio 2016. - u susret OI

Postby Patriota » 12 May 2015, 08:33

grobar_Zvornik wrote:Да ли би се могао мало посветити НБА кошаркашима и допингу, да ли га има, какве су контроле, да ли има попуста према њима, итд...


O dopingu u profesionalnim USA ligama(NBA, NFL, NHL, MLS) i profi boksu, delimično sam pisao u svom prvom tekstu o dopingu, 21.aprila. Sva takmičenja za koja ne važe norme Svetske antidoping agencije, već te norme uređuju sami učesnici takmičenja(u slučaju NBA: sindikat igrača, klubovi, rukovodstvo lige) i nisu za neku realnu analizu. Pre svega pomenuta takmičenja za jedan od glavnih ciljeva imaju novac i profit, tako da je sve što je u interesu toga, uglavnom dozvoljeno. Zbog toga u USA, sport i dele na profesinalne lige i olimpijski sport, pa ih tako i tretiraju u svim segmentima društva. Svakako, da je i tu uočen određeni napredak osnivanjem Svetske antidoping agencije –WADA(1999.god.), kao i USA antidoping agencije USADA(2001.god.). Pre svega, to se ogleda u pristupu ovom problemu, budžetima koji se obavezno namenski izdvajaju u te svrhe pred svaku takmičarsku sezonu, kao i nešto rigoroznija pravila nego ranije(pre 2000.-te). Međutim, mislim da je granica, kada je reč o kontroli, postavljena veoma nisko i da zbog toga priča o kontroli dopinga gubi na težini. Mislim da i dalje nema doping kontrole za vreme pripremnog perioda i da kontrola putem krvnog nalaza gotovo da ne postoji(jako je retka). Kao primer može se uzeti da su mnogo drastičnije kazne za rasizam nego za doping, naravno da i ja podržavam kazne protiv rasizma ali samo dajem prime gde je mesto dopingu na lestvici nedozvoljenih radnji.Kada pričamo o temi OI, osim košarkaša koji učestvuju na ovom takmičenju, drugih sportista iz pomenutih profi liga i nema. Kako je nekada bilo, napisao sam u pomenutom tekstu kada su posle finala OI u Atlanti išli na doping kontrolu Dejan Tomašević i Šekil O`Nil. Svakako mislim da je u novije vreme postignut neki dogovor otome da na takmičenjima van USA, njihovi košarkaši moraju biti „čisti“, a to šta rade tokom sezone u ligaškom takmičenju, ne uzima se u obzir. Ovu tezu potvrđuje i prošlogodišnje SP u košarci i OI u Londonu, kada su naši lekari kao članovi WADA testirali i neke USA košarkaše i svi testovi su bili negativni.
Zbog svega navedenog, bavljnje nekom ozbiljnom analizom dopinga u NBA ili bilo kojoj profi ligi u USA, izazvalo bi samo nove dileme i oprečne stavove koji ne bi doveli do bilo kakvog realnog zaključka, tako da o ovoj temi ne bih više od ovoga pisao.
Patriota
 
Posts: 39
Joined: 05 Feb 2015, 20:46

Re: Rio 2016. - u susret OI

Postby octopus » 14 May 2015, 07:17

Deveti putnik za Rio - Milutin Stefanovic, vazdusna puska, zlato na svetskom kupu! Jedan od favorita iz senke, koga ce verovatno svi domaci mediji preskociti u najavi za najvisi plasman. Samo nek bude vise ovakvih takmicara, uz one koji su favoriti na papiru i bice dobro.

Sedamnaestogodisnja Tijana Bogdanovic u 1/2f SP u tekvondou! Danas se bori za najsjajniju medalju, bronzu je vec obezbedila. Vec ovaj uspeh ce joj doneti mnogo poena na olimpijskoj rang listi.
User avatar
octopus
 
Posts: 5237
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Rio 2016. - u susret OI

Postby AirBall » 14 May 2015, 17:58

10. takmicar koji je izborio normu za Rio je strelac Damir Mikec, trijumfovao je na Svetskom kupu u disciplini vazdusni pistolj 50 metara...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106318
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Rio 2016. - u susret OI

Postby octopus » 15 May 2015, 07:23

@AirBall - mala ispravka, Mikec je uzeo kvotu sa malokalibarskim pistoljem. Cestitke.

Nakon Mikeca i Andrea Arsovic uzela zlato, ali ona vec ima kvotu. Moram sledecu vest da objavim, najvise zbog lepog naslova.

:biggrin: http://www.issf-sports.org/news.ashx?newsid=2294

Tijana Bogdanovic bronzana! Za malo joj je izmaklo finale.
User avatar
octopus
 
Posts: 5237
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Rio 2016. - u susret OI

Postby octopus » 19 May 2015, 09:12

Na upravo zavrsenom SP u tekvondou, Srbija pored bronze, ima i dve cetvrt-finalistkinje, Milicu Mandic i Violetu Babic. Realno, vise se ocekivalo, narocito od olimpijske sampionke, za koju kazu da je bila i malo povredjena. Na OI se po meni lakse osvaja medalja nego na SP, iako ce umesto 8 biti samo 4 tezinske kategorije po polu. Razlozi: samo 16 takmicara po kategoriji, na SP ih bude i preko 50; najvece sile mogu da ubace maksimalno dvoje predstavnika po polu, tako da ce uvek biti 2 slobodne kategorije u kojima nece biti Koreanki, Hrvatica, Kineskinja sto ce da ublazi konkurenciju; i trece, postoje repesazi, pa ako nemas srece u zrebu, finalistkinja koja te je pobedila, povuce te u borbu za bronzu.

Na SK u streljastvu odrzanom u SAD, Srbija je takmicenje zavrsila kao jedina zemlja koja je osvojila vise od jedne zlatne medalje, a osvojili smo cak tri! Inace, nije bilo novih kvota za Srbiju.

Arkadij Vjacanjin je popravio NR na 100m i 200m ledjno. Na 200m trenutno ima 4. rezultat u svetu, a na 100m je 11.

Da pomenemo i Ivanu Spanovic, naseg jedanaestog olimpijca, koja je na prvom mitingu dijamantske lige preskocila olimpijsku normu za jedan centimetar i to iz kratkog zaleta, jer joj je ovo takmicenje samo priprema za SP koje ce biti za neka 3 meseca.
User avatar
octopus
 
Posts: 5237
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Rio 2016. - u susret OI

Postby Patriota » 20 May 2015, 19:03

Octopuse, mislim da u tekvondou sigurno na OI iz jedne zemlje, mogu da odu po četvoro sportista u muškoj i ženskoj konkurenciji, što bi bila ukupna cifra od osam takmičara. Naravno, maksimalno po jedan u svakoj od četiri težinske kategorije. Kada se u decembru ove godine završi Gran Pri, šest najboljih sa OI kvalifikacione liste iz svake težinske kategorije steći će pravo direktnog učešća u Riju ali samo po jedan tekmičar ili takmičarka za svaku tešinsku kategoriju, ostali idu na kontinentalne kvalifikacije. Mislim da se brojka od ukupno dva mesta upravo odnosi na pravo učešća na pomenutim kvalifikacijama, gde se mogu poslati najviše dva muška i dva ženska takmičara. Mi smo tako izborili učešće sa tri takmičara u Londonu, koji su na tim kvalifikacijama bili jedni od najuspešnijih, jer su od moguća četiri, izborili tri mesta za OI(Mandić, Gladović, Fejzić).

Što se tiče Vjačanina, imao sam priliku da u direktnom prenosu u noći između nedelje i ponedeljka gledam njegovu trku na 200m, kada je isplivao trenutno četvrto vreme na svetu. Izgledao je prilično dominantno u odnosu na ostale i na svakom okretu bio je prvi. Veoma zanimljivo je bilo i njegovo slavlje na kraju trke sa podignuta „tri prsta“. Međutim, o ovome se veoma malo piše, možda zbog toga što deo javnosti, a tako i deo medija, ne može da „svari“ da je on sada naš plivač i da se prema njemu treba tako i ophoditi. Ima tu još jedna stvar kojoj možda nije mesto da se ovde piše ali pomenuću je. Da je on registrovan kao plivač nekog kluba iz Beograda ili Novog Sada, verovatno bi se o njemu više pisalo. Ovako, pošto pliva za klub iz Zrenjanina i njgovi rekordi tom klubu donose određene benefiite(kao što su recimo ranije Čavić i sada Stjepanović donosili Partizanu), nema lobija iz velikih centara koji bi vršili pritisak da se afirmativno piše o njemu. Upravo i to se može promeniti dok pišem ovaj tekst, jer se trenutno održava vanredna Izborna skupština PSS, na kojoj može doći do smene predsednika PSS koji je iz Zrenjanina, a na njegovo mesto doći neko iz Beograda ili Novog Sada. Svakako nisam ja neko ko navija za plivačku prestonicu ili plivačku provinciju ali mislim da je u ovom konkretnom slučaju takva situacija.

O atletičarima ne bih previše ni pisao u ovom trenutku, tek su počeli sa sezonom na otvorenom. OI norme su za sada osvojili oni od kojih se to najviše i očekivalo. Njima i plivačima glavna ovosezonska takmičenja dolaze tek za nekoliko meseci, tako da će o njihovim normama i rezultatima imati vremena da se piše.

Što se tiče strelaca oni svoje norme osvajaju, rekao bih po planu, možda i preko toga, jer je ostalo još dosta takmičenja na kojima se mogu osvojiti norme za OI. Jedini problem moše predstavljati finansijski momenat u savezu, jer su im sredstva drastično smanjena od strane ministarstva u odnosu na prošlu godinu(oko 23%), pa se može desiti da se zbog nedostatka novca i ne pojave na nekim takmičenjima u drugoj polovini godine. Inače, zbog, po njihovom mišljenju, sveukupno lošeg tretmana u državi(nemogućnosti dobijanja građevinske dozvole za Nacionalni streljački centar, drastično smanjenog budžeta za 2015.godinu, nedovoljne medijske zastupljenosti...) čelnici SSS su uputili javni poziv Premijeru naše zemlje za sastanag na kome bi dobili određene odgovore i otklonili nedoumice i sumlje u odnos i namere države prema ovom sportu. Ovaj javni poziv preneo je samo list „Politika“. Verovatno da u gore napisanim redovima stoji i odgovor na postavljeno pitanje u temi „Atletika“, zašto neki koji neće ni primirisati Riju idu na pripreme u Dubai. Odgovor je da zbog toga neki koji redovno osvajaju medalje na OI ne mogu da odu na sva značajna takmičenja u toku godine. Naravno, ja poštujem podjednako sve sportove i nisam za to da treba nekoga favorizovati, a nekoga ne. Ali evo primera da koliko god bile časne namere MOS-a da ravnomerno i pravilno raspodele sredstva, uvek se potkrade neka greška.

Na kraju ne bih hteo da ispadne „ja ću tebe Serdarom, a ti mene Vojvodom“, pošto su i oni iznosili pohvale na moj račun. Ali posebno bih hteo da pohvalim Octopusa i Jabukamena za predanost i doprinos ovom forumu. Posebno kada je reč o sportovima i temama koje su manje atraktivne i zahtevaju više angažovanja od pisanja jedne ili dve rečenice. Nekada je lakše saznati rezultate sa nekih takmičenja na ovom forumu u njihovim tekstovima, nego u medijima ili na sajtovima tih saveza.Vidim da su neke pohvale izrečene na temi „Atletika“ ali pošto ja pišem samo na ovoj temi(inače godinama čitam sve ostale), ja ću vas pohvaliti ovde, što svakako i na ovoj temi zaslužujete.
Patriota
 
Posts: 39
Joined: 05 Feb 2015, 20:46

Re: Rio 2016. - u susret OI

Postby Milutinov Tata » 20 May 2015, 20:11

U vezi Vjacanina, ne tako davno ja sam se pitao kako se Hrvati osecaju, kada im Bugarin donosi olimpijsko zlato :beyond: . Meni licno je tesko da ga prihvatim, jednostavno ne volim kada se zemlje menjaju tek tako, ne svidja mi se ni kada drugi naturalizuju sportiste, pa ne mogu drugacije da se osecam ni u slucaju kada mi nekoga "usvojimo".
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29714
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Rio 2016. - u susret OI

Postby octopus » 21 May 2015, 09:37

Hvala svima na lepim recima vezano i za ovaj pdf i za atletiku! Lepo mi je kad pisem na ove dve teme, gde i ostavljam vecinu svojim postova. I ja citam dosta tema na forumu gde ne ostavljam komentare, tako da nikome ne zameram sto ne pise. Inace, forum pratim od prve polovine 2013. godine kad sam ga slucajno izguglao trazeci nesto o Bekricu i naravno nabasao sam na Jabukamena! :biggrin: Ako mi verujete, nikad nisam procitao ni jedan komentar vezano za fudbal, sport koji sam nekad jako voleo... Mogu da kazem da je po meni kvalitet komentara, konkretno vezano za ovu temu, izuzetan i voleo bih da ovako nastavimo. Brzo se zivi, na dosta komentara bih i dodao poneku opservaciju, cisto da ih dopunim, ali nema se bas toliko vremena.

@Patriota Mislim da streljastvo, bar deo koji se odnosi na vrhunske strelce, ni malo ne trpi veliko kresanje njihovog budzeta. To se primeti po cinjenici da na svim svetskim kupovima uvek ide standardna ekipa. Sto se tice tekvondoa, mogu ti reci samo - zbunio si me. :question: Sa jedne strane, u Londonu je bilo onako kako sam napisao, bez izuzetka. Sa druge, gledao sam propozicije i ti si u pravu, jer decidno pise da mogu da idu po 4 muskarca i zene. Ali postoji i jedna zackoljica, pa se, molim te, nadovezi na nju:
If a NOC has qualified 2 male and 2 female athletes through ranking, it can not participate in Continental Qualification Tournament unless it relinquishes the places obtained through ranking. This quota applies to male and female division respectively. For instance, in case a NOC has qualified more than 2 male and only 1 female through ranking, it can still participate in the Continental Qualification Tournament to qualify one more female athlete.
Ja ovo razumem ovako - Ako npr. Iran obezbedi 2 muske i 2 zenske kvote preko renkinga, oni nemaju pravo da ucestvuju na kontinentalnim kvalifikacijama, osim ako ne poniste neku od ove 4 kvote (tipa takmicar se u medjuvremenu povredio, dopingovao... a nemaju nikoga adekvatnog za tu kategoriju i onda poniste tu kvotu i posalju drugog borca da se izbori za novu kvotu u drugoj kategoriji).
Ali sta su onda kog djavola pisali da moze osmoro da ode na OI?!

@Milutinov Tata Cesto se setim tvojih pojasnjenja zasto bi bilo dobro da se olimpijski turnir u tenisu igra na sljaci. I meni se polako sleze, da bi to bilo najbolje za Novaka. Nevezano sto se sad igra sezona sljake i sto covek poosvaja sve zivo; verujem da se olimpijski turnir sad trenutno odigrava, Nole bi i na staklu i na kravljoj balezi sigurno pobedio. Ali mnogo je 15 meseci. Trenutno je veliki procep u svetskom tenisu, sto bi nevezano za OI, Novak morao da iskoristi da dodje do nekih bar 12-13 GS titula. Nadal munjevito pada, Fed je na sporim podlogama mnogo manje opasan (na betonu je itekako ubojit, ali srecom samo kad se igra na dva dobijena seta), sve je manje nagaznih mina u vidu Argentinaca, Spanaca i Francuza specijalista za sljaku. Tu Ameri i Hrvati ne mogu da raspaljuju kao na betonu. Meni trenutno jedino Nisikori na sljaci izgleda opasno. Ali posto ce turnir biti na betonu, mnogo ce biti vazno da bude neki sporiji tip podloge (ako neko zna koji, nek napise). Bitno je i sto nece biti opasnih domacih tenisera, koji na vetru uspeha ostalih domacih sportista, teoretski mogu da probiju velike psiholoske barijere (dobro je sto je Beluci sljakas). Marej nije ni svestan koliko je njegovoj karijeri upravo olimpijada pomogla. U svim ostalim okolnostima nikad ne bi dobio Federera. Jedan maksimalno naostren, a drugi maksimalno stegnut, svestan da se (nadam se :nisamja: ) takva prilika vise nikad nece ukazati.

Za Vjacanjina sam vec pisao, bice dobra akvizicija jedino ako uzme OI medalju. Inace, nije on jedini stranac u nasem OI timu. Tu su i Benedek-Ruzicic, Efendijev, Gerasimenko, mozda jos neko, pa se oko njih nista ne spori. Svaka zemlja uzima strance. Samo to treba raditi umereno (kao sto mi sada radimo) ili u cilju razvoja sopstvenih snaga, sto su Slovenci pokusali i dobrim delom uspeli sa Merlin Oti. U suprotnom, mislim da bi mi se i atletika zgadila, kad bi Koricine rekorde oborio neki Kipcoge ili nejake sprinterske rekorde na 100m i 200m neki Thompson.
User avatar
octopus
 
Posts: 5237
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Rio 2016. - u susret OI

Postby jabukamen » 22 May 2015, 06:01

Moj stav po pitanju drzavljanstava je da ako nasi ljudi traze srecu u drugim zemljama (a ko sam ja da im sudim) po reciprocitetu bi trebalo omoguciti i onim koji zele da pronadju srecu kod nas (a eto postoje) da se takmice za nasu zemlju. Kakvi su njihovi motivi, da li im se nude neke pare ili jednostavno nemaju mesta u maticnim selekcijama (90% Srba po BiH ili CG igraju za njih iz razloga jer nisu sigurni da bi igrali za Srbiju) manje je bitno, bar smo mi pojacali mnoge svetske reprezentacije. Slozio bih se sa octopusom da u tome ne treba preterivati (videti pod turski dugoprugasi gde su svi Etiopljani ili rukometna reprezentacija Katara gde su sa svih strana sveta). Takodje mislim da bi, bez obzira na kvalitet sportiste, trebalo uspostaviti neki standard i pravilo po kom se to radi. Nemam nista protiv kad jedan Holden koji je godinama boravio u Rusiji zaigra za njihovu reprezentaciju ili kad Slovenci imaju pleja crnca pa onda godinama nemaju, ali mi smeta kad pojedine drzave moraju da imaju Amerikanca u svojim redovima pa onda panicno traze i biraju od nekoliko kandidata koji nisu ni prosli pored njihove zemlje.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Rio 2016. - u susret OI

Postby Patriota » 22 May 2015, 10:29

octopus wrote:@Patriota Mislim da streljastvo, bar deo koji se odnosi na vrhunske strelce, ni malo ne trpi veliko kresanje njihovog budzeta. To se primeti po cinjenici da na svim svetskim kupovima uvek ide standardna ekipa. Sto se tice tekvondoa, mogu ti reci samo - zbunio si me. :question: Sa jedne strane, u Londonu je bilo onako kako sam napisao, bez izuzetka. Sa druge, gledao sam propozicije i ti si u pravu, jer decidno pise da mogu da idu po 4 muskarca i zene. Ali postoji i jedna zackoljica, pa se, molim te, nadovezi na nju:
If a NOC has qualified 2 male and 2 female athletes through ranking, it can not participate in Continental Qualification Tournament unless it relinquishes the places obtained through ranking. This quota applies to male and female division respectively. For instance, in case a NOC has qualified more than 2 male and only 1 female through ranking, it can still participate in the Continental Qualification Tournament to qualify one more female athlete.
Ja ovo razumem ovako - Ako npr. Iran obezbedi 2 muske i 2 zenske kvote preko renkinga, oni nemaju pravo da ucestvuju na kontinentalnim kvalifikacijama, osim ako ne poniste neku od ove 4 kvote (tipa takmicar se u medjuvremenu povredio, dopingovao... a nemaju nikoga adekvatnog za tu kategoriju i onda poniste tu kvotu i posalju drugog borca da se izbori za novu kvotu u drugoj kategoriji).
Ali sta su onda kog djavola pisali da moze osmoro da ode na OI?!


Sto se tiče tekvondoa i ja sam bio prilično zbunjen, posebno kada se uzme u obzir učešće samo po dva takmičara na igrama u Londonu. Posle više puta isčitanog kompletnog teksta kvalifikacija za Rio kada je reč o tekvondou, došao sam do po meni jedinog mogućeg zaključka(obzirom da tamo piše maksimalno 4 muška + 4 ženska), da će ovog puta OI kvalifikaciona lista biti neprikosnovena. Tumačim da će ukoliko jedna zemlja bude imala 4 takmičara ili po 4 među prvih šest u svakoj od težinskih kategorija, sa tim brojem takmičara i ići u Rio(naravno ne više od jednog po kategoriji). Ko bude imao dva i više(2,3,4) takmičara ili takmičarke po tom osnovu, neće moći da šalje nikoga na Kontinentalne kvalifikacije. Naravno, i ja samo pišem svoje tumačenje propozicija koje uopšte ne mora da bude tačno.

Što se tiče streljaštva, tačno je da oni odlaze na sva velika takmičenja(za sada) ali pitanje je šta će biti u drugoj polovini godine. Ne bi me čudilo da, kao što su krenuli, u prvoj polovini godine ostvare gotovo sve zacrtane OI norme, pa da onda bude izgovor da na sva velika takmičenja u drugoj polovini godine ne moraju ni da idu pošto je plan već ispunjen. I naravno nisam mislio na toliko katastrofalno stanje kada je reč o odlasku na takmičenja, već iz kakvih uslova na ta takmičenja odlaze. Npr. Andrija Zlatić osvajač medalje na OI i dvostruki OI finalista(iako je sada u katastrofalnoj formi i u fazi promene oružja) svoje pripreme obavlja u Srbiji, a Todosijević(koga si mi ti dao kao ideju u temi „Atletika“), ide na pripreme u Dubai iako OI normu može preskočiti samo „ako se odrazi sa stolice“(inače nemam ništa lično protiv čoveka, navodim ga samo kao primer). Da su imali sredstava možda su iz SSS mogli poslati Zlatića mesec dana u Nemačku da na miru i u vrhunskim uslovima pokuša da se „vrati u život“. Neko bi rekao da to nije praksa SSS, ali postavlja se pitanje da li je to praksa zbog“prakse“ ili zbog nedostatka novca. Na kraju, još jednom želim jasno da napomenem da nisam imao nameru da poredim streljaštvo sa atletikom ili bilo kojim drugim sportom, već sam samo naveo primer ozbiljne greške u raspodeli sredstava od strane MOS-a.

Da se dotaknem i plivanja i PSS, čiji ishod u međuvremenu održane sednice Izborne Skupštine, sam pogodio u predhodnom tekstu. Pre svega želim da kažem da se nadam da će novo rukovodstvo smoći snage da održi savez i unapredi njegov rad i naravno da pokuša da ostvari još ranije zacrtani cilj – bar jedna medalja na narednim OI.

Pošto sam se u ovom tekstu dotakao tekvondoa i plivanja, pokušaću da sa njihovom zajedničkom mukom i završim. Možda ovome što ću napisati i nije mesto na ovoj temi ali mislim da indirektno ima veze. Naime, ista muka za ova dva sporta je ta što su, kako je i dokazano zbog administrativno-protokolarnih grešaka u poslovanju, njihovi savezi kažnjeni sa po dve godine zabrane finansiranja od strane MOS-a. Tekvondo za 2014. i 2015.godinu, a plivanje za 2015. i 2016.godinu. Dakle budžetski korisnici su napravili prekršaj, iako mali ali prekršaj i zbog toga su im na dve godine po zakonu ukinuta sredstva. Takođe , njihova odgovorna lica su smenjena iako nije bilo krivičnih prijava, jer su prekršaji bili administrativno –protokolarne prirode. Zamislite da je zakon isti za sve i da se tolikim korisnicima budžeta republičkim ili lokalnim uskrate sredstva zbog određenih prekršaja ili pronevera. Zamislite da se dve godine vozimo makadamom po putevima u Srbiji, zamislite da dve godine ne saobraćaju vozovi, zamislite da dve godine u nekom gradu komunalno preduzeće ne nosi smeće i sve zato što su recimo napravili određeni prekršaj, a bez dotacija iz budžeta pomenute delatnosti trenutno ne mogu da funkcionišu. Kao i u svemu, koplja se lome na malom, ovog puta to je sport...
Patriota
 
Posts: 39
Joined: 05 Feb 2015, 20:46

Re: Rio 2016. - u susret OI

Postby jabukamen » 27 May 2015, 05:00

Da nije onog posta koji je Patriota ostavio ne bih znao nista o EOI. Takmicenje u Bakuu pocinje za 15 dana, a jos uvek nema nista u medijima. Koliko sportista nas predstavlja, ko su nam najvece zvezde, ko nosi zastavu, zna li se bilo sta?
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Rio 2016. - u susret OI

Postby Tufi » 27 May 2015, 08:00

Čini mi se da sam čuo da nas predstavljao negdje oko 110 takmičara
User avatar
Tufi
 
Posts: 8062
Joined: 01 May 2013, 08:02

Re: Rio 2016. - u susret OI

Postby -Lepi- » 27 May 2015, 17:37

Meni su te EOI skroz nepotrebne i ne verujem da cu se nesto posebno cimati da ih propratim.

http://en.wikipedia.org/wiki/2015_European_Games

Imamo 133 ucesnika u 20 sportova.

http://en.wikipedia.org/wiki/Serbia_at_ ... pean_Games

I da, Mandicka ce nostiti zastavu.
User avatar
-Lepi-
 
Posts: 2257
Joined: 17 Dec 2012, 22:04
Location: BGD

Re: Rio 2016. - u susret OI

Postby Milutinov Tata » 27 May 2015, 17:42

Karakasevic je joz ziv :D
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29714
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

PreviousNext

Return to Rio 2016

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests