Board index Avangarda Intervju Naši gosti

Jusuf Nurkic

Jusuf Nurkic

Postby Diktator » 17 Dec 2013, 13:39

Jusuf Nurkić, kratke crtice...
17.12.2013. avangarda.in

Telegrafski odgovori centra Cedevite na pitanja forumaša...

Image
Jusuf Nurkić, KK Cedevita

Mladi centar Cedevite je u kratkim crtama odgovorio na pitanja članova našeg foruma. Na žalost, kao i uvek kada se intervju radi putem elektronske pošte, ostajemo uskraćeni za potpitanja...

Poćetak karijere Zbog čega si tako kasno počeo da treniraš kosarku i da li te je ikad pre toga košarka kao sport zanimala?
- Razlog leži u tome što nisam ni razmišljao o tom smijeru života. Sve se promenilo kada me je pronašao agent.
Kad se je prilika ukazala, pokusao sam. Nisam imao šta da izgubim. Da se razumijemo, nisam mogao zamisliti ni 10% od onoga što se sada dešava.

Koliko je za tebe bio značajan prelaz iz Laškog u Cedevitu, i ako možes da kažes kako si uopšte zavrsio u Cedeviti?
- Najveće zasluge za moj dolazak u Cedevitu pripadaju Aleksandru Petroviću i mom agentu.
Mislim da se vidi koliko je to bilo bitno otići iz Laškog u tom trenutku.

Da li te je pozajmica prošle sezone motivisala da radiš više na sebi i ko je ćovek koji je najzaslužniji za ono sto si do sad postigao?
- Posudbu sam sam tražio, a pokazalo se da je to bio ispravan potez. Znao sam da mogu bolje, Zadar mi je dao priliku koju nisam mogao ispustiti.
Puno ljudi i faktora, je u kratkom roku, imalo uticaja na ovo danas. Hvala im svima.

Da li si trenirao u mlađim kategorijama Cedevite i ako moŽes u par reči napisati koji je sistem rada i ko te je tamo trenirao?
- Nisam trenirao u mlađim kategorijama Cedevite, tako da na ovo pitanje ne mogu odgovoriti.

Da li je bilo kontakta između tebe i srpskih klubova pre nego sto si postao poznat ljubiteljima košarke? (mislim na preriod kada si nastupao za juniorski tim u BG na Evroliginom turniru)?
- Postojali su neki kontakti, mada ne znam detalje. Za to se morate obratiti klubovima u Srbiji.

Da li znaš da su skuti NBA timova samo zbog tebe posećivali mečeve u Sarajevu tokom B Evrobasketa?
Stvarno ne znam, a iskreno govoreći, ni ne interesuje me.

Koliko vremena posvećujes individualnom treningu i ko ti najviše pomaže u tome?
- Trenutno je veoma teško sve uskladiti, ali ljeto sam proveo radeći na sebi. U tome mi je prvo pomagao Ante Nazor.
- Sada radim sa Jasminom Repešom i Veljkom Mršićem.

Koliko vremena posvećuješ radu u teretani i koji je tvoj rekord na benču? Da li postoje jos neki elementi koje bi dodao u svoj repertoar?( pohvala za low post igru). Da li brz ulazak u probleme sa ličnim greškama (protiv Olimpije 5 za 6 minuta) pripisuješ neiskustvu ili protivniku?
- Teretanu do prošle sezone nisam vidio. Veoma malo vremena provodim u teretani. Usudio bi se reci nikako.
- Što se tiče ličnih grešaka, rekao bih da je u pitanju neiskustvo i veoma loš status kod sudija.Sve to će doći sa godinama.

Ko je za tebe najbolji bosanski košarkaš svih vremena?
- Svakako jedan jedini Mirza Delibašić.

Image
Mirza Delibašić

Da li je Mirza jedan od tvojih uzora?
- Nemam košarkaškog uzora.

Da li za BiH stizu bolji dani kada je reprezentativna košarka u pitanju budući da dolaze talenti poput tebe, braće Đedovic, Buze, Vrapca ?
- Mislim da su bolji dani već tu, kao i da ce biti sve bolji.

Očekujes li vecu šansu na nekom od sledećih takmičenja reprezentacije BiH?
- Ostaje da vidimo, ipak je to stvar trenera.

Da li ti prijaju poređenja sa Nikolom Pekovićem (ako možeš da uporediš neke igračke karakteristike - sličnosti i razlike)?
Nikola je klasa. Na žalost ja se ne mogu porediti sa njim. Iskreno se nadam da ću to moći jednog dana.

Za koji tim bi voleo da zaigraš (bilo NBA ili Evropa)?
U Evropi, verovatno Real. U NBA Lejkersi.

Ko je po tebi trenutno najkvalitetniji centar NBA/EL/ABA?
- Mnogo je tu dobrih igrača. Stvarno je teško nekoga izdvojiti.

Da li pratiš EL i za koji tim navijaš (ako uopste pratis)?
- Naravno da pratim. Navijam za Real.

Da li ti je teže bilo protiv Partizanovih ili Zvezdinih centara?
- Nije mi vazno protiv koga igram. Za svakog važi jednako.

Mozes li za nas sastaviti najbolju petorku ABA lige?
- 1. Nolan Smith, 2.Bogdanović Bogdan, 3.Schilb Blake, 4.Bertans Davis, 5.Marijanović Boban.

Može li centar da bude vodja tima, ili je to samo mesto predodređeno za bekove?
- Definitivno moze, ali mora biti klasa.

Zagreb ili Ljubljana ili...?
- Sarajevo.

Ćevapi sa ili bez luka?
- Bez luka

Da li imaš devojku?
- Do skora sam imao, više ne.

Omiljena pesma?
- Imam ih mnogo. Jedna od njih je Cvete Beli od Dženana Lončarevića.

Hvala Jusufu na izdvojenom vremenu.


Mala dopuna

Spoiler: pokaži
Bili smo u dilemi da li uopste da objavljujemo ovakav intervju,ako se tako uopste moze nazvati s obzirom na osiromaseni sadrzaj istog.Ipak,odlucili smo da objavimo iako je daleko ispod standarda do sada realizovanih. :beyond:
Kraj sjaji sjajem novog pocetka.
19.04.2015.
Bol je privremen,ponos je vecan.
OBRADOVIC ZELJKO 22.06.2023.
User avatar
Diktator
 
Posts: 18504
Joined: 15 Mar 2011, 10:59

Re: Jusuf Nurkic

Postby House » 17 Dec 2013, 13:52

Brate on je pomalo kriv jer su odgovori sturi...tako da opusteno....iz ovoga se moze videti da je momak na mestu i da zna da samo radom moze postici nesto.... :okk: :biggrin: :biggrin:
Da je rekao ‘kroz zid!’, išli bi kroz zid, zajedno sa svom braćom na terenu!!- LOVERNJ <3
User avatar
House
 
Posts: 3577
Joined: 24 Dec 2012, 13:51
Location: Novi Sad

Re: Jusuf Nurkic

Postby Pit Bull » 17 Dec 2013, 14:48

Pa dobro, nije tako lose :D Solidan intervju, saznali smo neke osnovne stvari :)
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58101
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Jusuf Nurkic

Postby Dare » 17 Dec 2013, 14:54

Ja sam razočaran , kako neko može da jede ćevape bez luka. :colera:
https://youtu.be/LI4u63mvQ-Q
User avatar
Dare
 
Posts: 13732
Joined: 21 Dec 2012, 14:23


Return to Naši gosti

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests