Board index Avangarda Intervju Naši gosti

Intervju : Boris Dallo

Intervju : Boris Dallo

Postby Napredpartizan » 14 Nov 2013, 12:25


Avangardin izbor, Boris Dallo
14.11.2013.

Image






Kako si se prilagodio na Beograd i Partizan?

Dobro sam se prilagodio zivotu u Beogradu, svidja mi se grad, ima lepih mesta i dobrih restorana. Takodje, dobro sam se uklopio u klub,posebno zahvaljujuci mojim zemljacima Vestermanu i Lovernju.

Koja je razlika izmedju Pro A lige i ABA lige?

Francuska Pro A liga je drugacija u odnosu na ABA ligu,igra je vise bazirana na fizickoj pripremi i atleticizmu za razliku od ABA gde je vise naglasak na tehnici. Moras vise da koristis glavu u igri nego li misice.

U kom segmentu mozes najvise da napredujes a sa kojim segmentom svoje igre si zadovoljan?

Najvise gde mogu da napredujem jeste sut.Moram puno da radim na tome da bi postao igrac za koga bi svako mogao da kaze da sam dobar suter. Mislim da sam dobar atleta i da sam brz, te dve osobine mogu materijalizovati u igri na parketu.




Gde si igrao pre nego sto si dosao na INSEP?

Pre nego sto sam stigao na INSEP igrao sam u Hermine De Nantes. Nant je grad gde sam rodjen, ekipa je trenutno clan druge francuske divizije. Tamo sam nastupao kao clan mladjih kategorija i tamo su me primetili skauti INSEPA i pozvali su me da dodjem sto sam ja prihvatio.

Mozes li nam reci nesto vise o INSEPU?

INSEP je korak kada menjas svoj zivot iz korena. To je neka vrsta kampusa , univerziteta, ali za najbolje francuske sportiste u 27 sportova. Svi zivimo zajedno, delimo iskustva, probleme. Boravak u INSEPU te tera da brze odrastes i na terenu i van njega. Ustaje se rano ujutru, ide se u skolu na predavanja, posle toga sleduju treninzi, isto tako i popodne. Savrsena priprema za zivot profesionalnog sportiste. Prve godine novajlije(rukiji) igraju juniorsku(U18) francusku ligu, u drugoj i trecoj godini na INSEPU ekipa igra trecu francusku diviziju. Svestan si da ces izgubiti vecinu meceva jer igras sa starijim i iskusnijim profesionalcima, ali svoj napredak mozes uociti iz nedelje u nedelju.To je veoma vazno za igraca koji ima 17-18 godina. Nakon trece godine INSEP pomaze igracima da pronadju profesionalni angazman ukoliko sami ne mogu da ga izbore i tako nastave svoj razvoj van ove institucije. Treca godina na INSEPU i izbor kluba nakon njega je veoma vazna faza u razvoju igraca.

Image



Koji si cilj postavio sebi u prvoj sezoni u Partizanu?

Naravno da imam svoje ciljeve, ali cu ih zadrzati za sebe(smeh).

Ko ti je najvise pomogao da se adaptiras na Beograd?

Najvise se druzim sa Leom i Zoom, cesto smo zajedno u potrazi za novim dobrim restoranima. Naravno, izlazimo u grad kad imamo vremena. Veoma smo bliski, kao braca rekao bih.

Image



Partizan i Zvezda su najveci rivali u Srbiji.Da li si cuo nesto o ovom rivalstvu pre dolaska u Srbiju?

Naravno da sam cuo za derbi. Vazna utakmica za igrace i navijace. Zo,Leo i moj agent(Materic) su mi pricali o ovom mecu.Bice uzbudljiva utakmica.

Igrao si protiv Silba u Francuskoj,tvoje misljenje o njemu?


Igrao sam protiv Silba, on je u Francuskoj bio velika zvezda Pro A lige. Veoma dobra igrac, moze puno toga da da na terenu. Dobro za Crvenu Zvezdu sto ga je dodala u svoj tim.

Kako se navikavas na treninge u Partizanu ?

Pokusavam da napredujem kroz svaki trening ,mnogo toga je u glavi, moras da pokazes karakter, da ne odustajes. Trener je jako zahtevan i za sebe i za nas, moramo da jako radimo svakog dana i to je ono sto mi se dopada ovde.

Da li vidis sebe u NBA ligi u buducnosti ?

Ne zelim da zvucim neskromno, ali rekao bih da. Radim svakog dana da odem u tu ligu koja je najbolja na svetu. Moram da nastavim da radim i Partizan je deo toga.

Image



Omiljeni saigrac sa kojim si igrao ?

Tony Dobbins. On je all around igrac, moze sve da uradi. Mnogo je dobar u odbrani, igra sa jako puno energije. On je meni kao veliki brat, pomogao mi je dosta prosle godine u Poitersu.

Omiljeno jelo ?
Pirinac sa piletinom i neka vrsta kikiriki sosa iz Afrike.
Trojka ili zakucavanje ? Zakucavanje
Omiljeni film? Never back down
Mesto tvojih snova ? Mesto mojih snova : Gde ce cela moja familija biti na okupu u isto vreme kako bih mogao da uzivam sa njima.
Bez cega ne mozes? Moja Muzika.
User avatar
Napredpartizan
 
Posts: 23637
Joined: 15 Mar 2011, 13:26

Re: Intervju : Boris Dallo

Postby lockdown » 14 Nov 2013, 12:34

Bravo za intevju. Svidja mi se ovo sa ubacenim klipom :okk:
Danju fin, noću Čarli Šin.
User avatar
lockdown
 
Posts: 21027
Joined: 22 Jun 2011, 13:15

Re: Intervju : Boris Dallo

Postby Baron » 14 Nov 2013, 12:42

Odlican intervju.....nisam znao da je INSEP za sve sportsite, svaka cast Francuzima...
User avatar
Baron
 
Posts: 17748
Joined: 25 Sep 2012, 18:21

Re: Intervju : Boris Dallo

Postby 71:70 » 14 Nov 2013, 13:09

Kada smo radili.intervju sa njim?
Zasto ja nisam obavesten?
User avatar
71:70
 
Posts: 15453
Joined: 15 Mar 2011, 16:24
Location: Gde god ti da igras...

Re: Intervju : Boris Dallo

Postby NikolaNidza » 14 Nov 2013, 18:07

Dobar inter.dobar perspektivan igrač.
Neće da može tako!
User avatar
NikolaNidza
 
Posts: 70
Joined: 29 Oct 2013, 21:06
Location: Beograd

Re: Intervju : Boris Dallo

Postby Pit Bull » 15 Nov 2013, 16:22

NikolaNidza wrote:Dobar inter.dobar perspektivan igrač.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58066
Joined: 08 Jan 2013, 04:32


Return to Naši gosti

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests