Board index Razni Sportovi Moto sport i biciklizam

Ostali AUTO-MOTO sportovi

Ostali AUTO-MOTO sportovi

Postby Hezonja » 22 Jun 2013, 21:36

Nazalost, ova tema se otvara tragicnom informacijom.

Tragedija na trci "24 časa Le Mana"


Vozač Aston Martina Alan Simonsen poginuo je posle udesa u devetom minutu 81. izdanju trke "24 časa Le Mana".

34-godišnji Danac, koji je startovao sa pol pozicije u klasi GTE Am klasi, imao je udes u krivini Tert Ruž, kada je pri velikoj brzini udario u zaštitnu ogradu.

Na stazu je tada izašlo bezbednosno vozilo, a Simonsen je prebačen kolima hitne pomoći u medicinski centar, gde je podlegao povredama.

"U 15.09 Aston Martin sa brojem 95, kojim je upravljao Alan Simonsen, izleteo je sa staze pri velikoj brzini u krivini Tetre Ruž dok se vozio četvrti krug. Vozaču je pružena prva pomoć na licu mesta, a pošto je bio u ozbiljnom stanju, prebačen je u medicinski centar na stazi, gde je preminuo nedugo zatim. Porodica Alana Simonsena je obaveštena odmah o tragediji od strane Dejvida Ričardsa, prvog čoveka Aston Martin rejsinga", stoji u saopštenju organizatora trke "24 časa Le Mana", koji su istakli da neće više komentarisati nesreću dok se ne utvrde tačni razlozi zašto se ona dogodila.

Simonsova smrt je prva koja se desila u Le Manu od 1997. godine, kada je Sebastijan Enjolra izgubio život tokom kvalifikacija. Ujedno, to je prva nesreća sa fatalnim ishodom tokom trke od 1986. godine, kada je na najprestižnijoj trci izdržljivosti poginuo Džo Gartner.

Posle Simonsove pogibije, redari su uspeli da poprave zaštitnu ogradu i trka je nastavljena. 81. izdanje legendarne trke startovalo je u subotu u 15 časova, a od početka je viđena očekivana dominacija Audija.
Hezonja
 
Posts: 15231
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

Re: Ostali AUTO-MOTO sportovi

Postby Vlada09 » 23 Jun 2013, 08:53

Trebao si prvo da stavis vest da je le man u toku,a posle...
Kad sam video da su otpala vrata na obe strane, znao sam da nece na dobro da izadje,mada su u prenosu posle rekli da je dobro i da je prevezen u bolnicu.Inace bio je vodeci u tom trenutku
Izaberi upravu koja ce ti svake godine prodati najboljeg igraca!FKP
Everybody wants change,but nobody wants to change!
"Power corrupts.Absolute-absolutely"
Vlada09
 
Posts: 73
Joined: 01 Oct 2011, 12:15

Re: Ostali AUTO-MOTO sportovi

Postby Hezonja » 02 Jul 2013, 23:28

Hezonja
 
Posts: 15231
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

Re: Ostali AUTO-MOTO sportovi

Postby Hezonja » 14 Jul 2013, 08:55

Borković uspešno testirao novi automobil na treninzima i dobio savete od Nikjaera



Srpski automobilista Dušan Borković uspešno je testirao Ševrolet i u kvalifikacijama za ETCC trku na Siciliji postigao je četvrto vreme u S2000 klasi.

Na treninzima i kvalifikacijama Ševrolet se pokazao kao dobro rešenje, a članovi "NIS Petrol Racing" tima su isprobali nekoliko kombinacija za pripremu automobila pred nedeljnu trku.


Na veoma brzoj i opasnoj stazi na Siciliji, tokom subotnjeg prepodneva su voženi slobodni treninzi. Već nakon prvog izlaska na stazu srpski as je osetio mogućnosti novog automobila. Na zvaničnom treningu su Borković i Ševrolet Kruz postigli još bolje vreme, da bi u kvalifikacijama zbog gužve na stazi i kraćeg prekida zbog udesa naš šampion postigao četvrto vreme u svojoj klasi.

“Ovo je već treći automobil koji vozim ove sezone i sad sam ga po prvi put upalio i vozio. Zadovoljan sam prvim rezultatima. Isprobali smo nekoliko setapa i već znamo kako ćemo ga pripremiti za trku. Momci iz "NIS Petrol Racing" tima-a će cele noći raditi i verujem da ćemo svi biti maksimalno spremni za start. Staza je veoma opasna, a izuzetno visoke temperature predstavljaju posebnu poteškoću. Verujem da ćemo biti najbolji kada je najpotrebnije i da ćemo iz bitke na stazi u Pergusi izaći sa novim bodovima”, izjavio je po završetku treninga Dušan Borković.

Njega je u srpskom boksu posetio trenutno drugi vozac na tabeli Šampionata sveta za turing automobile Mičel Nikjaer, koji takođe vozi Ševrolet Kruz. Sa našim automobilistom je podelio iskustva vezana za vozilo, i dao mu nekoliko saveta koji bi mogli da koriste Borkoviću u završnici debitantske sezone u ovom prestižnom takmičenju.

U nedelju će na Siciliji biti održane dve trke, prva je na programu u 11:20, a druga u 12:35. Eurosport će na prvom kanalu direktno prenositi obe, dok će RTS na drugom programu od 12 sati emitovati snimak prve trke, a u nastavku direktan prenos druge trke.
Hezonja
 
Posts: 15231
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

Re: Ostali AUTO-MOTO sportovi

Postby Hezonja » 21 Jul 2013, 09:16

Policija otkazala Srbija reli


Užička policija zabranila je održavanje 46. Srbija relija zbog neispunjavanja bezbedonosnih uslova staze na kojoj je trebalo da se vozi.

Direktor trke Ivan Jevtić rekao je da su organizatori na stazi dugoj 50 kilometara postavili 30 saobraćajnih znakova, dok je policija zahtevala još 832 znaka.

“Nismo mogli da ispunimo zahteve za koje smatramo da su nerealni. Pored znakova, traženo je i da obezbedimo 1,3 kilometara zaštitne ograde punjene vodom”, naveo je Jevtić.

Policija je tražila stazu obezbedi 4.250 policajaca uz 170 redara, ali organizatori ni taj uslov nisu ispunili.

"Elaborat po kom su trebali da budu postavljeni znaci jeste naš. Ne branim sebe ni organizatore, ali kažem da nije bilo moguće naći toliko znakova. Mi smo uspeli da postavimo tridesetak znakova na putevima veće važnosti”.

Jevtić je, ne poričući propuste u organizaciji, naveo i da se, po njemu, ne radi samo o tehničkim uslovima, zbog kojih je reli otkazan.

"Mislim da je postojala nečija volja da se reli ne održi iz meni nepoznatih razloga, jer mi nismo imali ni jedan problem u organizaciji do pre deset dana", poručio je Jevtić.

On je istakao i da su Sportska komisija i predstavnici FIA prošli deo staze i ustanovili da je sve u skladu sa elaboratom, ali je dodao, da oni nemaju jurisdikciju nad lokalnim zakonima.

Upitan da li su kriterijumi bezbednosti u užičkoj policiji povećani posle četiri tragedije na trci na Tari prošle godine, Jevtić je naglasio da svi u Srbiji kad se pomene autosport, porede reli sa brdskom trkom na Tari, što je pogrešno.

Takođe, naglasio je da je posle današnjeg otkazivanja 46.Srbija relija otvoreno pitanje kako će se to odraziti na budućnost ovog takmičenja.

"Srbija reli se neće sigurno ugasiti. Pitanje je samo kakav će status imati naredne sezone. Da li ćemo biti u Kupu Evrope i da li će koeficijent biti i dalje deset ili će biti smanjen na pet", rekao je Jevtić.

Najprestižnije i najznačajnije takmičenje u oblasti autosporta u zemlji, 46. po redu Srbija reli, koji je sinoć bio svečano otvoren na Gradskom trgu u Užicu okupio je 26 posada iz Srbije, Bugarske, Kazahstana, Švedske, Češke i Bosne i Hercegovine.

Organizatori relija su bili klubovi MM Power iz Beograda i Užice Rally team.Direktor trke Ivan Jevtić rekao je da su organizatori na stazi dugoj 50 kilometara postavili 30 saobraćajnih znakova, dok je policija zahtevala još 832 znaka.

“Nismo mogli da ispunimo zahteve za koje smatramo da su nerealni. Pored znakova, traženo je i da obezbedimo 1,3 kilometara zaštitne ograde punjene vodom”, naveo je Jevtić.

Policija je tražila stazu obezbedi 4.250 policajaca uz 170 redara, ali organizatori ni taj uslov nisu ispunili.

"Elaborat po kom su trebali da budu postavljeni znaci jeste naš. Ne branim sebe ni organizatore, ali kažem da nije bilo moguće naći toliko znakova. Mi smo uspeli da postavimo tridesetak znakova na putevima veće važnosti”.

Jevtić je, ne poričući propuste u organizaciji, naveo i da se, po njemu, ne radi samo o tehničkim uslovima, zbog kojih je reli otkazan.

"Mislim da je postojala nečija volja da se reli ne održi iz meni nepoznatih razloga, jer mi nismo imali ni jedan problem u organizaciji do pre deset dana", poručio je Jevtić.

On je istakao i da su Sportska komisija i predstavnici FIA prošli deo staze i ustanovili da je sve u skladu sa elaboratom, ali je dodao, da oni nemaju jurisdikciju nad lokalnim zakonima.

Upitan da li su kriterijumi bezbednosti u užičkoj policiji povećani posle četiri tragedije na trci na Tari prošle godine, Jevtić je naglasio da svi u Srbiji kad se pomene autosport, porede reli sa brdskom trkom na Tari, što je pogrešno.

Takođe, naglasio je da je posle današnjeg otkazivanja 46.Srbija relija otvoreno pitanje kako će se to odraziti na budućnost ovog takmičenja.

"Srbija reli se neće sigurno ugasiti. Pitanje je samo kakav će status imati naredne sezone. Da li ćemo biti u Kupu Evrope i da li će koeficijent biti i dalje deset ili će biti smanjen na pet", rekao je Jevtić.

Najprestižnije i najznačajnije takmičenje u oblasti autosporta u zemlji, 46. po redu Srbija reli, koji je sinoć bio svečano otvoren na Gradskom trgu u Užicu okupio je 26 posada iz Srbije, Bugarske, Kazahstana, Švedske, Češke i Bosne i Hercegovine.

Organizatori relija su bili klubovi MM Power iz Beograda i Užice Rally team.
Hezonja
 
Posts: 15231
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

Re: Ostali AUTO-MOTO sportovi

Postby Hezonja » 29 Sep 2013, 16:58

Borković: Sezona iznad očekivanja


Najbolji srpski automobilista Dušan Borković za nedelju dana na stazi „Brno“ vozi poslednje dve trke ovogodišnjeg Evropskog kupa turing automobila (ETCC).

Borković, vozač NIS Petrol Racing tima, pred zatvaranje sezone drži treće mesto u najjačoj Super 2000 kategoriji u konkurenciji 14 takmičara.

Najmlađi osvajač Dijamantske kacige u istoriji srpskog automobilizma pred vikend u Brnu ima 35 bodova i ističe da je dosadašnjim rezultatima ove sezone premašio svoja očekivanja.

„Ovo mi je prva sezona u ovom šampionatu, imao sam nekoliko nezgodnih situacija, kao što je bio udes u Slovačkoj, što me je omelo da ostvarim i bolji plasman, ali pre početka sezone nisam očekivao ni da ću biti treći“, istakao je Borković.

Međutim, to uopšte ne znači da je Borković zadovoljan do sada postignutim, već želi da treće mesto u šampionatu koji se vozi pod okriljem Svetske automobilske federacije potvrdi u Češkoj.

„Kako je sezona odmicala, video sam da mogu da se borim za najviši plasman. Ipak, dva odustajanja u Slovačkoj su me mnogo koštala i zbog toga na poslednjoj trci mogu da se borim samo za treće mesto. Mali problem je što ne mogu da ugrozim najbolji dvojac, ali treću poziciju mogu da izgubim. Zbog toga ćemo celi vikend u Brnu moj tim i ja posvetiti tome da ne napravimo neku grešku, da automobil bude odlično podešen, a ja da vozim što mirnije, bez rizika, da dobro startujem, da u toku trku kalkulišem bodove u zavisnosti od toga gde su mi rivali. Nije cilj da zapinjem da budem prvi i na kraju pogrešim, to može mnogo da me košta“, istakao je Borković.
Hezonja
 
Posts: 15231
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

Re: Ostali AUTO-MOTO sportovi

Postby Hezonja » 03 Oct 2013, 11:45

Oprasta se jedna od najvecih legenda auto-moto sporta i verovatno najveci automobilista svih vremena, Sebastijan Leb.

:blue:

http://www.b92.net/sport/teme/b92.php?yyyy=2013&mm=10&nav_id=760871
Hezonja
 
Posts: 15231
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

Re: Ostali AUTO-MOTO sportovi

Postby Hezonja » 31 Oct 2013, 10:17

Da bude zapisano da je Sebastijan Ozije osvojio titulu u WRC-u...Konacno je neko skinuo Leba, koji je zavrsio karijeru.
Hezonja
 
Posts: 15231
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

Re: Ostali AUTO-MOTO sportovi

Postby Hezonja » 15 Nov 2013, 12:55

Hezonja
 
Posts: 15231
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

Re: Ostali AUTO-MOTO sportovi

Postby Hezonja » 26 Dec 2013, 17:01

Auto-moto: Važno je zvati se Sebastijan


Sportska redakcija B92 kao pred svake novogodišnje i božićne praznike spremila je svojim čitaocima posebne osvrte na sve ono što se desilo tokom prethodne godine. Godišnje preglede započinjemo dešavanjima iz auto-moto sporta, a sezonu iza nas obeležio je nastavak dominacije jednog šampiona, veliko iznenađenje i očekivan naslednik najboljeg vozača u istoriji, koji je rekao zbogom jednoj disciplini i okrenuo se drugoj. Bilo je još slavlja, oproštaja, tragedija, ali i bizarnih dešavanja, a mi smo izdvojili deset najjačih utisaka.

http://www.b92.net/sport/teme/trajkovic.php?yyyy=2013&mm=12&nav_id=793408
Hezonja
 
Posts: 15231
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

Re: Ostali AUTO-MOTO sportovi

Postby zn10 » 07 Jan 2014, 17:10

Pre dva dana, 5. januara, startovao je Dakar, najtezi reli na svetu. Ove godine se vozi na teritoriji 3 drzave, Argentine, Cilea i najmanjim delom kroz Boliviju.

Srbija ce i ove godine imati predstavnika. To je sada vec cuveni Gabor Sagmaister iz Subotice koji vozi KTM-ov motor od 450ccm

Trenutno je u toku treca etapa.
User avatar
zn10
 
Posts: 228
Joined: 23 Mar 2011, 16:31

Re: Ostali AUTO-MOTO sportovi

Postby Hezonja » 19 Jan 2014, 14:29

Dakar: Roma pobedio, Gabor 53.


Španski automobilista Nani Roma pobednik je Dakar Relija, iako je pred početak poslednje etape branilac titule Stefan Peterhansel imao 26 sekundi prednosti.

Srpski motociklista Gabor Sagmajster završio je reli na 53. poziciji, što je njegov najbolji rezultat u šestom pojavljivanju na prestižnom takmičenju.

Roma je tako ušao u odabrano društvo jer je objedinio titule u auto i moto konkurenciji, što je prethodno pošlo za rukom Peterhanselu i Iberu Oriolu. Španac je u takmičenju na dva točka trijumfovao 2004. godine.

Drugu poziciju zauzeo je Peterhansel koji je praktično pustio Romu da stigne do pobede, dok je treće mesto na podijumu zauzeo Naser Al Atijah.

U trci motociklista trijumfovao je još jedan španski državljanin, Mark Koma, kome je ovo četvrta titula na Dakaru. On je imao sat i 53 minuta prednosti u odnosu na drugoplasiranog Đordija Viladomsa, Francuz Olivije Pen stigao je kao treći, a dvostruki šampion Siril Despre zauzeo je četvrto mesto.

Pre početka relija Nani Roma je u intervjuu za B92 naveo da je Dakar strast svakog vozača.
Hezonja
 
Posts: 15231
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

Re: Ostali AUTO-MOTO sportovi

Postby Angus Young » 02 Apr 2014, 17:38

"Ostvario sam san koji sanjam već 20 godina, od momenta kada sam se prvi put takmičio", kaže Dušan, pred start sezone u Maroku 13. aprila.

Za deset dana Dušan Borković debituje u Svetskom šampionatu turing automobila (WTCC). Na crti "zverima", kao što su Sebastijan Leb, Ivan Miler, Gabrijele Tarkvini...

http://mondo.rs/a678408/Sport/Ostali-sportovi/AUTOMOBILIZAM-Duco-kidaj.html
nije uvek lako, ali je uvek lepo..
User avatar
Angus Young
 
Posts: 19457
Joined: 11 Mar 2014, 01:21

Re: Ostali AUTO-MOTO sportovi

Postby Hezonja » 13 Apr 2014, 12:28

Hezonja
 
Posts: 15231
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

Re: Ostali AUTO-MOTO sportovi

Postby Hezonja » 14 Apr 2014, 23:00

Pavlović počeo pobedom u Monci

Srpski automobilista Miloš Pavlović trijumfalno je započeo ovogodišnju sezonu kao član ekipe "Bonaldi", na dve trke u okviru "Lamborgini Super Trofeja Evropa".

Pavlović je ostvario veliki uspeh na trkama koje su vožene na legendarnoj stazi u Monci.

On je sa timskim kolegom Eduardom Piskopom bio u subotu drugoplasirani u prvoj, a u nedelju je pobedio u drugoj trci prestižnog takmičenja.

"Veoma sam srećan zbog ostvarenih rezultata u Monci, posebno zato što sam u četvrtak, dan uoči trkačkog vikenda, dobio poziv od 'Bonaldi' tima da vozim za njih. Nadam se da sam opravdao poverenje i da ću sa istim timom nastaviti sezonu u pobedničkom ritmu", rekao je srpski automobilista.

Pavlović i Piskopo vode u generalnom plasmanu posle prve dve trke, a sledeći trkački vikend evropskog šampionata "Lamborgini Super Trofej" na programu je 24. i 25. maja, na još jednoj legendarnoj stazi, u Silverstonu u Velikoj Britaniji.

Pošaljite komentar
Hezonja
 
Posts: 15231
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

Next

Return to Moto sport i biciklizam

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest