Board index Razni Sportovi Moto sport i biciklizam

Biciklizam - na temu

Re: Biciklizam - na temu

Postby Petko019 » 22 Jan 2013, 02:31

Aleksa9 wrote:Paramount Pictures planira da snimi film o Lensu Armstrongu.

Tipicno Americki.Sad ce i ovo oni znati da komercijalizuju na najbolji moguci nacin. :biggrin:
Jel prenosi Eurosport trku oko Argentine?
"Spasa nam nema, propasti nećemo"
User avatar
Petko019
 
Posts: 1645
Joined: 09 Jun 2011, 21:58

Re: Biciklizam - na temu

Postby Hezonja » 22 Jan 2013, 02:33

Petko019 wrote:
Aleksa9 wrote:Paramount Pictures planira da snimi film o Lensu Armstrongu.

Tipicno Americki.Sad ce i ovo oni znati da komercijalizuju na najbolji moguci nacin. :biggrin:
Jel prenosi Eurosport trku oko Argentine?


Ne prenosi...Probacu da strim nadjem neki...Bar finise da odgledam dok su ove ravnicarske etape.Lepo je videti da je Petaki i dalje tu.
Hezonja
 
Posts: 15235
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

Re: Biciklizam - na temu

Postby Petko019 » 22 Jan 2013, 02:36

Aleksa9 wrote:
Petko019 wrote:
Aleksa9 wrote:Paramount Pictures planira da snimi film o Lensu Armstrongu.

Tipicno Americki.Sad ce i ovo oni znati da komercijalizuju na najbolji moguci nacin. :biggrin:
Jel prenosi Eurosport trku oko Argentine?


Ne prenosi...Probacu da strim nadjem neki...Bar finise da odgledam dok su ove ravnicarske etape.Lepo je videti da je Petaki i dalje tu.

Ako nadjes nesto izbaci pa da se zanimamo malo...mogla bi ovo da bude jako zanimljiva sezona, a sto se Petakija tice samo :blue:
"Spasa nam nema, propasti nećemo"
User avatar
Petko019
 
Posts: 1645
Joined: 09 Jun 2011, 21:58

Re: Biciklizam - na temu

Postby Hezonja » 22 Jan 2013, 02:37

Nadam se da ce ovo biti 'cista' sezona.Verujem da su se ostali malo uplasili ovim Armstrong slucajem.
Hezonja
 
Posts: 15235
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

Re: Biciklizam - na temu

Postby Petko019 » 22 Jan 2013, 02:38

To se i ja nadam.Dosta je bilo doping skandala, a ovaj sa Lensom bi mogao da bude neka prekretnica da se ostali opamete.
"Spasa nam nema, propasti nećemo"
User avatar
Petko019
 
Posts: 1645
Joined: 09 Jun 2011, 21:58

Re: Biciklizam - na temu

Postby Hezonja » 22 Jan 2013, 02:39

Inace, ove godine ce se ponovo voziti na Turu Alpe-d'Huez, bice strasno zanimljiva trka.Nadam se da ce konacno Endi uzeti ono sto mu pripada.
Hezonja
 
Posts: 15235
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

Re: Biciklizam - na temu

Postby Petko019 » 22 Jan 2013, 02:44

Bice paklen Tur,a i red je s obzirom da je 100-ti jubilarni.Verujem da ce se Andy i Kontador boriti za pobedu, ali Tur uvek zna da iznenadi kao prosle godine sa Frumom koga niko nije ocekivao.
"Spasa nam nema, propasti nećemo"
User avatar
Petko019
 
Posts: 1645
Joined: 09 Jun 2011, 21:58

Re: Biciklizam - na temu

Postby Petko019 » 22 Jan 2013, 17:25

Slomljeno srce

Prva kolumna u kojoj košarka neće biti pominjana. Najveći heroj među sportistima je na kraju postao najveći prevarant svih vremena. Nakon skandaloznog intervjua sa Oprah Winfrey, Lance Armstrong odlazi posramljen sa velike scene, ali ako je suditi po lamentu - ostaje čovjek bez trunke morala i pokajanja.

Biciklizam me nikada nije zanimao. Iskren da budem, prije bih gledao boju kako se suši ili test signal nego ijednu etapu Tour de Francea. Ustvari, što sam stariji, košarka je jedini sport koji mogu da gledam konstantno, ostale dosta teško. Ipak, priča Lancea Armstronga me je natjerala da navijam za njega kao za malo kojeg sportistu u svom životu.

Karcinom. Rak. Tumor. Različiti, užasni nazivi za istu, najogavniju bolest koja postoji. Svi ili gotovo svi smo, nažalost, u porodici imali nekoga koga je uzela ta bolest. Stari ljudi kažu da je, kada te pokosi srce, "fina smrt" i da se taj i taj "nije mučio". Kada neko oboli od raka i umre, onda uglavnom kažu "da se jadan čovjek napatio". Meni je ta bolest odnijela jednog od ljudi koje sam volio najviše na svijetu.

Moj dedo je bio čovjek koji me je odgojio. Volio sam ga u nekim trenucima i više od svojih roditelja. Kada se razbolio, doktori su rekli maksimalno tri mjeseca, izdržao je deset. Gledao sam svaki dan njegovo onemoćalo tijelo i nadao se da će nekim čudom da ozdravi. U posljednjim mjesecima snaga ga je toliko napustila da sam ga ja ujutro brijao, jer dedo naviku redovnog brijanja nije želio da prekine čak ni u najtežim trenucima. Iako sam bio tupavi balavac negdje u dubini duše bio sam svjestan situacije. Mama je kriomice plakala, a otac je uglavnom gledao nijemo u tačku na zidu. Ja nisam mogao da plačem, čak ni kada je umro. Okamenio sam. Postavljao sam pitanje koje se valjda postavlja u tim godinama. Kako neko koga voliš može da umire pred tvojim očima, a da ti ne možeš ništa da uradiš? Kasnije shvatiš da rijetki i zaista sretni pobjede tu bolest.

Slučajevi poput Lancea Armstronga se dese valjda jednom u sto miliona. On je bio prvi za kojeg sam čuo da je pobjedio rak i zatim postao vanserijski pobjednik. Što je neuporedivo važnije od sporta i svih priznanja, vratio je nadu, vjeru u život, vjeru da voljom i pozitivnim razmišljanjem možeš da pobjediš sve. Jordan, Schumacher, Maier, Ronaldo, svi su mi izgledali kao patuljci naspram Armstronga.

Priču o Lanceu Armstrongu sam prvi put gledao na CNN-u. Lance se vraćao nakon više od godinu dana borbe sa rakom. Bio je izliječen i trenirao je za povratak na Tour de France. Samo 15-ak mjeseci ranije, Lance je važio za vrlo talentovanog biciklistu koji je morao da odustane sa TDF-a zbog malaksalosti. Doktoru se javio dva mjeseca kasnije, nakon što je počeo da iskašljava krv. Pregled je bio brz, a dijagnoza katastrofalna. Rak testisa koji je metastazirao na stomak, pluća i mozak. Operacija hitna, šanse za preživljavanje - kako to američki doktori vole da formulišu - ispod 40%.

Njegova slika iz bolnice učinila je da se naježim kao malo kada u životu. Obrijana glava, desetine cjevčica priključenih na ruke i usta, ispijeno lice. To ispijeno lice je nešto što uvijek pamtiš kada vidiš oboljelog od raka. Obrazi koji ne postoje, oči koje gube sjaj. To lice je nešto što nikada ne možeš da izbaciš iz glave. Suze nisam mogao da zaustavim. Od tada sam redovno pratio šta se događa sa Lanceom Armstrongom. Podignutih ruku u zrak ponosno gledao kako pobjedonosno završava etape ili vrti pedale kroz Jelisejska žuta polja odjeven u žutu majicu i osvaja jedan, drugi, treći, četvrti, peti, šesti, sedmi...Tour de France. Volja pobjeđuje sve.

Autobiografiju sam pročitao barem deset puta. Uz njegov dokumentarac plakao neprekidno. Uopšte nikada u životu nisam gledao nešto što bolje motiviše od dokumentarnog filma o Lanceu Armstrongu. Scena u kojoj Armstrong nakon operacija, hemoterapija, tone lijekova lomi, ali doslovno lomi Jana Ullricha u brdskoj etapi i zatim se okreće i vrišti ka nemoćnom Janu "Come on!!,Come on!!" učinila je da pomislim kako mogu da pomjerim zid. Odmah sam otrčao da igram basket. Bez obzira na doping, niko nikada nije vozio brdske etape kao Lance Armstrong. Kao da gledate bicikliste među kojima je čovjek na motoru koji se polako udaljava i niko ne može da mu se približi.

Kada sam svojevremeno pisao tekst o jednom od najdražih igrača, Alonzo Mourningu, sjetio sam se njegovih riječi na pitanje šta mu je dalo snage tokom bolesti i transplantacije bubrega. Odgovor je bio: "Lance Armstrong. Njegova knjiga koju nisam ispuštao iz ruku i njegove riječi tokom telefonskih razgovora su mi dale vjeru da mogu da preživim sve ovo".

Lance je svojom životnom pričom i sportskim pobjedama inspirisao milione ljudi. Osnovao je fondaciju LiveStrong koja je za borbu protiv raka prikupila gotovo 350 miliona dolara, a žute narukvice LiveStrong su postale apsolutni hit.

Uvijek odličan pred kamerama, Lance je postao jedan od najtraženijih govornika na svijetu. Posjećivao je naučne tribine, univerzitetete, bolnice, gdje su ga ljudi dodirivali kao da će tako na sebe prenijeti dio njegove aure, kao da će dodirom porasti šanse i za njihovo ozdravljenje. Gledao sam na CBS-u kako su oboljelima od raka u SAD-u tokom mučnih hemoterapija puštani Lanceovi finiši kroz Jelisejska polja. Njegovi trijumfalni ulasci u cilj Tour De Francea su činili da se bolesni grle od radosti kao da se to dešava upravo u tom trenutku, kao da nije snimak trke. Nije ih bilo briga. Nisu znali nijednog biciklistu osim Lancea Armstronga. On je sjedio u toj istoj stolici. On je primao te iste užasne terapije. On je sve to pobjedio. On je taj borac, on je ta nada.

Više se i ne sjećam koliko sam puta opsovao majku Gregu LeMondu. Čovjeku o kojem nisam znao ništa, osim da je par puta pobjedio na Tour de Franceu. Le Mond je prvi otvoreno prozivao Armstronga za doping, a moja reakcija je uvijek bila kako je u pitanju ogorčen čovjek kojem je krivo zbog uspjeha kolege. Pitao sam se zna li LeMond šta Armstrong znači ljudima, ismijavao njegova opažanja. Optužbe su se tokom godina gomilale, ali Lance je bio tako prokleto uvjerljiv u svojim demantima da nije bilo šanse da povjerujem u bilo šta drugo. Uostalom Lance Armstrong je na doping testiran 600 puta u karijeri i nikada nije pao, nijednom.

L' Equipe je objavio priču o njegovim sklonjenim nalazima urina koji su nakon naknadnog i novog načina testiranja potvrdili da je dopingovan. Međutim, nezavisna istraga nakon Lanceove tužbe je potvrdila da nalazi urina nisu testirani na provjeren i pouzdan način. Le Monde je objavio da se nakon operacije, tokom borbe sa rakom, Lance povjerio svojim doktorima kako je koristio doping u velikoj količni, a tome su svjedočili njegovi tadašnji prijatelji, bračni par - kolega biciklista Frankie Andreu i njegova žena Betsy, koju je Armstrong kasnije omalovažavao na svakom koraku. Međutim, kompletan doktorski tim je demantovao te navode.

Knjiga pod nazivom LA Confidentiel je prva publikacija u kojoj se detaljno opisuje Armstrongovo dopingovanje, ali ni ona nije uspjela da sruši mit o "čistom" Lanceu. Čak je i njih tužio i dobio na sudu.

Urušavanje je počelo kada je istupio bivši kolega Tyler Hamilton, te bivši pobjednik Tour de Francea Floyd Landis. I dok je Landis svojim nemuštim iskazima donekle uspio da se kompromituje, protiv Hamiltonovog nastupa odbrane nije bilo. Hamilton je čak izjavio da je Armstrong pao na doping testu 2001. godine tokom Tour de Suisse, ali da je to zataškala Međunarodna unija biciklista, odnosno njeni čelni ljudi. Zauzvrat je Armstrong njima "donirao" 125 hiljada dolara za navodnu borbu protiv dopinga.

Završni udarac Lanceu je zadala njegova "desna ruka", dugogodišnji kolega i saigrač, čovjek koji je učestvovao u svih sedam TDF pobjeda Lancea Armstronga, George Hincapie. Uz Armstronga, Hincapie je zaradio oko 15 miliona dolara. Mudro je sačekao kraj karijere i zatim dotukao svog mentora. Zauzvrat je dobio šest mjeseci suspenzije i brisanje rezultata od 2004. do 2006. godine. Pare mu niko neće tražiti nazad.

Armstrong je u jednom danu izgubio oko 75 miliona dolara. Otkazali su mu svi sponzori. Obrisani su mu svi rezultati, uključujući i sedam pobjeda na Tour de Franceu. Postao je najveći prevarant u sportu. Ne zbog dopinga. Tokom njegove sedmogodišnje dominacije na Tour de Franceu svi su bili dopingovani. To je javna činjenica. Ukoliko bi Međunarodna unija biciklista htjela da nekome drugome dodijeli prvo mjesto iz toga perioda - nema kome. Samo jedan testirani biciklista iz prvih 20 na TDF u periodu 1999-2005 nije pao na doping testu, tako da svi rezultati moraju da se brišu.

Znate već priču kako su oni koji prave doping uvijek tri koraka ispred onih koji se protiv njega bore. Ono što boli je Lanceovo besramno nijekanje i demantovanje optužbi. Kao najbolji glumac Lance je gledao sve u oči i bestidno lagao. Čak je agresivno napadao one koji su govorili istinu. Prijetio je na sve strane. Zavrtao ruke, zastrašivao, vršio pritiske preko uticajnih prijatelja. Na kraju je voda došla do grla.

Moje razočarenje traje još od oktobra, ali čekao sam Lancea da izađe u javnost i da se pokaje. Meni bi to bilo dovoljno. Donio je nadu onima kojima je zaista potrebna i zbog toga sam bio spreman da pređem preko svega. Ali, Lance je tokom intervjua sa Oprah Winfrey izgledao i zvučao kao čovjek bez duše. Čak je i priča o priznanju svom sinu izgledala lažno i namješteno. Zapitao sam da li je moguće da i to laže i u trenutku shvatio da jeste. Nisam imao snage da slušam dalje. Ugasio sam kompjuter.

Čovjek u kojem su milioni ljudi pronašli nadu je na kraju ispao patološki lažov i prevarant. Pljunuo je u lice svima i otišao na svoj ranč. Za njegov život nema brige, ostalo mu je 50-ak miliona dolara.

Kažu da je najveća kazna kada ostaneš sam u mraku sa svojom savjesću... Lanceu to nije problem, on savjesti nema...

Edin Avdic kolumna za Mondo
"Spasa nam nema, propasti nećemo"
User avatar
Petko019
 
Posts: 1645
Joined: 09 Jun 2011, 21:58

Re: Biciklizam - na temu

Postby Hezonja » 26 Jan 2013, 03:29

TRKA KROZ ARGENTINU

U zagradama su trojica prvoplasiranih(od 1. ka 3.)

Stage 1 Jan 21 San Luis - Villa Mercedes 164 km(Kevendis-Modolo-Petaki)
Stage 2 Jan 22 Tilisarao - Terraza del Portezuelo 171.4 km(Modolo-Kevendis-Hauard)
Stage 3 Jan 23 La Punta - Mirador del Potrero 173.1 km(Druiz-Santambordjio-Kviatkovski)
Stage 4 Jan 24 San Luis (ITT) 19.2 km(Taft-Mesineo-Kviatkovski)
Stage 5 Jan 25 Juana Koslay - Carolina 169.8 km(Gevara-Diez-Rubiano)

Ostale su jos dve etape

Quines - Merlo (Mirador del Sol)156.6 km
San Luis - Juana Koslay154.7 km

Trenutni poredak u generalnom plasmanu(TOP 25)

Spoiler: pokaži
1 Ricardo Diaz (Arg) San Luis Somos Todos 16:49:52
2 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:00:17
3 Alex Diniz (Bra) Funvic Brasilinvest 0:00:39
4 Alberto Contador (Spa) Team Saxo-Tinkoff 0:01:04
5 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol 0:01:07
6 Miguel Angel Rubiano (Col) Androni Giocattoli 0:01:47
7 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 0:02:14
8 Mauro Santambrogio (Ita) Vini Fantini-Selle Italia 0:02:17
9 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step 0:02:19
10 Javier Acevedo (Col) Jamis-Hagens Berman 0:02:20
11 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol 0:02:34
12 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida 0:02:54
13 Philip Deignan (Irl) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:03:10
14 Arnold Alcolea (Cub) Cuba 0:03:13
15 Andre Cardoso (Por) Caja Rural 0:03:16
16 Cayetano Jose Sarmiento (Col) Cannondale Pro Cycling 0:03:21
17 Matteo Montaguti (Ita) Ag2R La Mondiale 0:03:40
18 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team 0:03:41
19 Joao Mendes (Por) Team NetApp-Endura 0:04:24
20 Mathias Frank (Swi) BMC Racing Team 0:05:13
21 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:05:26
22 Sylvain Chavanel (Fra) Omega Pharma-Quick Step 0:05:49
23 Daniel Moreno (Spa) Katusha Team 0:06:35
24 David Arroyo (Spa) Caja Rural 0:06:47
25 Enzo Josue Moyano (Arg) Caja Rural 0:07:05
Hezonja
 
Posts: 15235
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

Re: Biciklizam - na temu

Postby Hezonja » 26 Jan 2013, 03:31

Slovak chases first big spring victory in 2013

Peter Sagan (Cannondale) has only one objective before this year's Tour de France, to win a Spring Classic. Any one will do, although it doesn't take long before he pinpoints Milan-San Remo, the Tour of Flanders and Amstel Gold Race as the events most suited to his characteristics as a rider. Currently competing at the Tour de San Luis, journalists are queuing up to talk to the Cannondale rider and his mantra is crystal clear.

"I'm not thinking about three or four years down the line or what I can achieve later in my career. Right now it's all about the Classics, and I don't want to think about not winning," Sagan told Cyclingnews.

"This race is good preparation for me and my season. I'm getting in the kilometres and it's all about objectives for later in the season. I'm checking out who else is going well but I'll head to Oman and then Tirreno and San Remo. That's when I want to peak, for the Classics because they're the biggest objectives for me."

Cannondale lost Vinenzo Nibali to Astana, but the move has created more room for Sagan to flourish. Last year, he was a major player in a number of the one-day spring races, but at times he lacked the poise and experience but with another year under his belt, and a team more focused on supporting his ambitions his focus is clear.

"Last year I was always on the front in those races, and I was a contender but I just couldn't find that right mix to get a win," he said.

“We have a good team at Cannondale, a strong team. Maybe last year the preparation was centred more around the Giro [d'Italia] and the Tour [de France], maybe. But we have Fabio Sabatini, Haedo, Bodnar, and I also think that Mauro Da Dalto is a good rider for the Classics as well."

With more experience, Sagan is as close to the full-package as it comes when compared to the best one-day riders in the world. A punchy sprint, the spring to attack on the climbs and the stamina to last in races over 260 kilometres. He won on 16 occasions last year too - more than Mark Cavendish, Tom Boonen, and Marcel Kittel - but this year Sagan would put all those numbers aside for a Classic and with so many strings to his bow the biggest dilemma could come down to how he plays his cards.

"I don't know what situation suits me the best," he replied when asked if a sprint in San Remo would suit him better than a small break.

"It could be a sprint but then you could be off the front with one rider. If I'm in the battle for the win I'll just have to assess the situation as best I can and make decision from there. Look at last year, my old teammate Vincenzo Nibali was off the front so there wasn't much I could do. I wasn't about to hit the front and chase him down. Then at Flanders last year I was unlucky because I had bad luck at key points. Last year I think I took a big step and gained a lot of experience, so now it's about taking that forward.

"Maybe I just need to get that first win. The first victory in the Classics is perhaps the hardest because it a psychological race as well as a physical one."

If Sagan is to claim his first Classic, he will have to take Omega Pharma-QuickStep head on. After a couple of inconsistent seasons the Belgian team were dominant in 2012, with Tom Boonen winning Flanders, Roubaix and Gent-Wevelgem. Terpstra chipped in with Dwars Vlaanderen and Sylvain Chavanel also chimed in with the overall at De panne for good measure.

It could have all been so different had QuickStep followed up on initial interest in Sagan when he was a junior. QuickStep's manager Patrick Lefevere called the Slovak in for testing but passed up the opportunity to sign him.

"They looked at me when I was a junior. I was really young and did some tests for them. They wanted me to race in the younger categories for a while longer but then Liquigas came and asked me to test and train with them. I was riding on the road and in mountain biking, but after one year of that Liquigas gave me a contract. Lefevere did test me, that's true, we just did a power test and heart rate."

At QuickStep's team presentation last week Boonen pinpointed Sagan as one his most dangerous rivals. The two both ride aggressively, can sprint, and have teams devoted to their cause. Along with Fabian Cancellara they'll start the Spring Classics as the predicted favourites. When asked if he or Boonen has the more lethal sprint, Sagan wisely pointed out that each race is different and that form is never permanent within sport.

"It depends on the race, the conditions, who has better form and how the race plays out. It's hard to say, because after 260 kilometres each race is different, maybe Boonen has better support one day, maybe I do. Two years ago Gilbert was flying up the steep climbs and the journalists were asking who was better, me or Gilbert. Then he wasn't that strong at the start of the next season. My point is, is that every race is different and hard to predict."
Hezonja
 
Posts: 15235
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

Re: Biciklizam - na temu

Postby Hezonja » 26 Jan 2013, 03:32

Alberto Kontador nece voziti Djiro ove godine.

"The Giro for me is a very special race but for the Tour de France is more important to me this year. I was at the Giro in 2011and I have very good emotions about this race but this year I want to go 100 per cent into the Tour and then afterwards we'll see if I go to the Vuelta. There will be no Giro for me."
Hezonja
 
Posts: 15235
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

Re: Biciklizam - na temu

Postby Hezonja » 27 Jan 2013, 03:02

Vigins: Drago mi je zbog Armstronga

Olimpijski šampion Bredli Vigins rekao je da se osećao sjajno dok je gledao priznanje Lensa Armstronga da je tokom cele karijere koristio doping.

Armstrong je u oktobru ostao bez sedam titula sa trke “Tur d’Frans” zbog dopinga, ali je tek pre desetak dana priznao da je koristio nedozvoljene supstance.

Vigins je u prvom trenutku rekao da neće gledati Armstrongov intervju, ali je na kraju popustio i odgledao ga u društvu svog sedmogodišnjeg sina.

“Bio je to težak udarac za sport i onda je nastupio bes. Bilo je teško. Ali, posle te emisije sam se osećao sjajno. Deo mene nije želeo da je gleda. Navijač u meni nije želeo da se ta percepcija njega kao neverovatnog sportiste sruši. Ali, onda sam pomislio da je sve to zaslužio. Posle dva sata, imao sam promenljive emocije, ali uopšte mi ga nije bilo žao”, rekao je Vigins.

Vigins, kojeg je Armstrong na “Turu” 2009. godine pobedio u borbi za treće mesto, rekao je da je osećao neverovatan ponos kada je svom sinu rekao da nije varalica.

“Morao sam da objasnim sve mom sinu, pošto je Lens pobedio na istoj trci kao ja. Kada je Armstrong počeo da priča o svom 13-godišnjem sinu, kako mu je objasnio šta se dešava. Nikada neću morati da imam takav razgovor sa svojim sinom, pošto je njegov otac osvojio “Tur” na čist način. Ali, biću iskren, gledajući ga kako se povlači u pećinu posle svih tih godina laganja, osećao sam veliki bes i tugu i bio sam emotivan. Bilo je teško to gledati. Moja supruga nije mogla da gleda i izašla je iz sobe”, rekao je aktuelni osvajač “Tura”.
Hezonja
 
Posts: 15235
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

Re: Biciklizam - na temu

Postby Hezonja » 30 Jan 2013, 16:41

Tour De San Luis 2013

Image

Pobednik u generalnom plasmanu:Daniel Diaz
Najbolji mladi vozac:Alejandro Savori
Najbolji tim:BMC Racing Team(Frank, Hushovd, Herz, Oss, Quinzato, Van Garderen)
Najbolji na brdskim ciljevima:Emmanuel Guevara
Najbolji sprinter:Leandro Messineo


ETAPE

Spoiler: pokaži
Stage 1 Jan 21 San Luis - Villa Mercedes 164 km(Kevendis-Modolo-Petaki)
Stage 2 Jan 22 Tilisarao - Terraza del Portezuelo 171.4 km(Modolo-Kevendis-Hauard)
Stage 3 Jan 23 La Punta - Mirador del Potrero 173.1 km(Druiz-Santambordjio-Kviatkovski)
Stage 4 Jan 24 San Luis (ITT) 19.2 km(Taft-Mesineo-Kviatkovski)
Stage 5 Jan 25 Juana Koslay - Carolina 169.8 km(Gevara-Diez-Rubiano)
Stage 6 Jan 26 Quines - Merlo (Mirador del Sol) 156.6 km(Contador-Diaz-Dinez)
Stage 7 Jan 27 San Luis - Juana Koslay 154.7 km(Gavazzi-Sagan-Ventoso)


Generalni plasman-TOP 50

Spoiler: pokaži
1 Daniel Diaz (Arg) San Luis Somos Todos 24:03:16
2 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:00:33
3 Alex Diniz (Bra) Funvic Brasilinvest 0:00:39
4 Alberto Contador (Spa) Team Saxo-Tinkoff 0:01:02
5 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol 0:01:47
6 Mauro Santambrogio (Ita) Vini Fantini-Selle Italia 0:02:29
7 Miguel Angel Rubiano (Col) Androni Giocattoli 0:02:34
8 Javier Acevedo (Col) Jamis-Hagens Berman 0:03:00
9 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol 0:03:14
10 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 0:03:17
11 Arnold Alcolea (Cub) Cuba 0:03:25
12 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step 0:03:32
13 Matteo Montaguti (Ita) Ag2R La Mondiale 0:04:08
14 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida 0:04:12
15 Andre Cardoso (Por) Caja Rural 0:04:20
16 Philip Deignan (Irl) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:04:30
17 Cayetano Jose Sarmiento (Col) Cannondale Pro Cycling 0:04:36
18 Joao Mendes (Por) Team NetApp-Endura 0:04:56
19 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team 0:05:16
20 Mathias Frank (Swi) BMC Racing Team 0:06:17
21 Daniel Moreno (Spa) Katusha Team 0:07:22
22 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:07:54
23 Sylvain Chavanel (Fra) Omega Pharma-Quick Step 0:08:40
24 David Arroyo (Spa) Caja Rural
25 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team 0:09:14
26 Fabricio Ferrari (Uru) Caja Rural 0:09:53
27 Andres I. Pereyra (Arg) Buenos Aires Provincia 0:11:08
28 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 0:11:26
29 Kristijan Durasek (Cro) Lampre-Merida 0:11:30
30 Alejandro Sivori (Arg) Argentina 0:11:34
31 Jorge Giacinti (Arg) San Luis Somos Todos 0:12:12
32 Enzo Josue Moyano (Arg) Caja Rural 0:12:41
33 Jesus Hernandez (Spa) Team Saxo-Tinkoff 0:13:10
34 Facundo Lezica (Arg) Argentina 0:13:45
35 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:13:50
36 Patricio Almonacid (Chi) Clos de Pirque-Trek 0:13:59
37 Gonzalo Garrido (Chi) Clos de Pirque-Trek 0:14:26
38 Egor Silin (Rus) Astana Pro Team 0:17:38
39 Ben Gastauer (Lux) Ag2R La Mondiale 0:17:42
40 Rinaldo Nocentini (Ita) Ag2R La Mondiale 0:18:15
41 Juan Jose Cobo (Spa) Movistar Team 0:18:42
42 Flavio De Luna (Mex) Mexico 0:18:49
43 Yasmani Martinez (Cub) Cuba 0:19:22
44 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli 0:19:37
45 Sergio Godoy (Arg) San Luis Somos Todos 0:19:51
46 Marc De Maar (AHo) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:19:58
47 Eloy Teruel (Spa) Movistar Team 0:20:12
48 Alberto Losada (Spa) Katusha Team 0:22:04
49 Gabriel N. Juarez (Arg) Argentina 0:22:37
50 Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge 0:23:37



FOTO GALERIJA

Spoiler: pokaži
San Luis - Villa Mercedes 164 km

Image
Image
Image
Image
Image
Image

Tilisarao - Terraza del Portezuelo 171.4 km

Image
Image
Image
Image
Image

La Punta - Mirador del Potrero 173.1 km

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

San Luis (ITT) 19.2 km

Mark Cavendish
Image
Svein Tuft
Image
Alberto Contador
Image

Juana Koslay - Carolina 169.8 km

Image
Image
Image
Image
[img]https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphoto[img][/img]s-ak-snc6/735063_519456794741160_2121508068_n.jpg[/img]
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Quines - Merlo (Mirador del Sol) 156.6 km

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

San Luis - Juana Koslay 154.7 km

Image
Image
Image
Image
Image
Hezonja
 
Posts: 15235
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

Re: Biciklizam - na temu

Postby Petko019 » 31 Jan 2013, 17:54

NOVA DOPING AFERA: Da li biciklizam kao sport treba uopšte više da postoji?!

Image

Posle Lensa Armstronga javio se novi prevarant - Danac Mihael Rasmusen! On je priznao da je nedozvoljena sredstva koristio od 1998. do 2010. godine

Danski biciklista Mihael Rasmusen priznao je da se dopingobvao u periodu od 1998. do 2010.

Ovo je nastavak doping skandala koji u poslednje vreme potresaju biciklizam, posle nedavnog priznanja nekadašnjeg američkog biciklista Lens Armstrong da se dopingovao.

Rasmusen je izjavio da je tokom karijere konzumirao čitavu lepezu nedozvoljenih sredstava - od testosterona i hormona rasta, do krvne transfuzije, ne bi li poboljšao svoje sposobnosti.

Danski biciklista je rekao da će odmah prestati da se bavi ovim sportom i da će sarađivati sa antidoping agencijama.

Mozzart sport

Zar jos jedan covek koga sam mnogo gotivio :what: , posle svega stvarno treba neko da odgovori na pitanje iz naslova. :pop:
"Spasa nam nema, propasti nećemo"
User avatar
Petko019
 
Posts: 1645
Joined: 09 Jun 2011, 21:58

Re: Biciklizam - na temu

Postby Hezonja » 03 Feb 2013, 01:28




1 Sven Nys (Belgium) 1:05:35
2 Klaas Vantornout (Belgium) 0:00:02
3 Lars Van Der Haar (Netherlands) 0:00:25
4 Bart Wellens (Belgium) 0:00:41
5 Philipp Walsleben (Germany) 0:00:44
6 Julien Taramarcaz (Switzerland)
7 Radomir Simunek (Czech Republic) 0:01:15
8 Niels Albert (Belgium) 0:01:19
9 Thijs Van Amerongen (Netherlands) 0:01:31
10 Martin Bina (Czech Republic) 0:01:41
Hezonja
 
Posts: 15235
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

PreviousNext

Return to Moto sport i biciklizam

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests