Board index Razni Sportovi Moto sport i biciklizam

Biciklizam - na temu

Re: Biciklizam - na temu

Postby Petko019 » 05 Sep 2012, 19:05

Kontadoru 17. etapa i vođstvo

Španski biciklista Alberto Kontador osvojio je 17. etapu Vuelte i tako preuzo vođstvo u generalnom plasmanu od njegovog sunarodnika Hoakina Rodrigesa.

Dvostruki pobednik Trke kroz Francusku i osvajač Vuelte iz 2008. godine, 187,3 kilometara dugu etapu od Santandera do Fuente Dea prešao je za četiri sata, 29 minuta i 20 sekundi.

Kontador je Rodrigesa ostavio iza sebe dva minuta i 38 sekundi, pa četiri etape do kraja ima dva minuta i 28 sekundi prednosti u odnosu na dosadašnjeg lidera.

Rodriges je posle 17. etape treći u generalnom plasmanu, pošto ga je pretekao još jedan španac, pobednik iz 2007. godine Alehandro Valverde, koji ima minut i 52 sekunde zaostatka za liderom.

Sledeća etapa voziće se u četvrtak od Agilar de Kampa do Valjadolida, a duga je 204 i po kilometra.

B92

El Pistolero :blue:
"Spasa nam nema, propasti nećemo"
User avatar
Petko019
 
Posts: 1645
Joined: 09 Jun 2011, 21:58

Re: Biciklizam - na temu

Postby Vlada09 » 05 Sep 2012, 19:11

Petko019 wrote:El Pistolero :blue:

jos jednom :blue:
Izaberi upravu koja ce ti svake godine prodati najboljeg igraca!FKP
Everybody wants change,but nobody wants to change!
"Power corrupts.Absolute-absolutely"
Vlada09
 
Posts: 73
Joined: 01 Oct 2011, 12:15

Re: Biciklizam - na temu

Postby Petko019 » 24 Oct 2012, 15:15

"Spasa nam nema, propasti nećemo"
User avatar
Petko019
 
Posts: 1645
Joined: 09 Jun 2011, 21:58

Re: Biciklizam - na temu

Postby rabesandratana » 18 Jan 2013, 11:12

"Dopingovao sam se na svakom Turu"
IZVOR. B92 | AK
Bivši američki biciklista Lens Armstrong zvanično je priznao da je koristio nedozvoljena hemijska sredstva, u intervjuu koji je dao Opri Vinfri.



Armstrong je priznao mnogo, malo se izvinjavao, izbegao je odgovore na pitanja koja su se odnosila na umešanost drugih, a istakao je da je ljudski nemoguće sedam puta pobediti na Tur d'Fransu.

"Cilj je bio pobediti po svaku cenu. Kada mi je dijagnostifikovan rak bio sam spreman da uradim bilo šta da preživim. Taj stav sam preneo na biciklizam. Video sam ovu situaciju kao veliku laž koju sam ponovio mnogo puta. Provešću ostatak života pokušavajući da vratim poverenje i izvinim se ljudima", rekao je Armstrong.

Nekada legenda biciklističkog sporta, a sada čovek od koga mnogi peru ruke naveo je da je svaku pobedu na Turu upisao zahvaljujući dopingu.

"Doping je bio neophodan da se pobedi na Turu, isto kao i vazduh u gumama ili voda u boci. Bilo je nemoguće pobediti bez varanja. Sredstva sam uzimao na svih sedam Turova na kojima sam pobedio", rekao je Armstrong.

Ono što su čekali milioni ljudi širom sveta, u jednom od najgledanijih intervjua koje je Opra ikada uradila, najpoznatije TV lice Amerike je "izvuklo" nizom pitanja.

Opra je Armstronga jasno pitala da li je uzimao EPO, da li je uzimao neke druge supstance, da li je osećao krivicu - na veliki broj pitanja tražila je i dobila odgovore samo sa "da" ili "ne".

Odgovor je bio "da" svako od pitanja o nedozvoljenim supstancama - da li je koristio EPO, da li je "menjao krv" pred trke, da li je koristio testosteron, kortizon i ljudski hormon rasta, da li je na svakoj od pobeda na Turu koristio bilo koje od nedozvoljenih sredstava.

"Tada nisam osećao kao da varam, na to sam gledao kao borbu na drugom nivou. Ipak, sada su sva krivica i sramota samo moji. Nisam se plašio da će me uhvatiti, to je bio ubedljivo najveći doping-projekat u sportu, vrlo inteligentan plan, konzervativan sa minimalnim rizicima", rekao je Armstrong.

Odgovorio je zatim i na novi kratkih niz Oprinih pitanja: "Nisam se osećao krivim... Nisam se osećao loše... Nisam se osećao kao da varam", uz konstataciju da je sve to "strašnije od strašnijeg".

"To je bio moj izbor. To su moje greške. Žao mi je zbog toga. Sva krivica pada na mene. Izgubio sam se u ovome", rekao je Armstrong koji je potvrdio da će rado da svedoči o svemu pred američkom anti-doping agencijom (USADA).

Armstrong je naveo da je bio "uvučen u kulturu dopinga" i nagovestio da je bilo isto i sa svim biciklistima njegove generacije.

"Nisam ja izmislio tu kulturu, niti sam pokušao da je zaustavim. Sport sada plaća cenu i zbog toga mi je žao", rekao je Armstrong.

Bivši biciklista je prihvatio optužbe da je bio "siledžija", ali je odbacio navode da je naređivao timskim kolegama da se dopinguju.

"Bio sa siledžija u smislu da nisam dozvoljavao ljudima da govore ono što se meni ne sviđa, u slučaju da se to dešavalo nazivao sam ih lažovima. Bio sam glavni vozač tima, vođa, ali nisam bio menadžer, nikada nisam izdao direktno naređenje da neko nešto mora da radi. Svi smo bili odrasli ljudi, svako je imao izbor", rekao je Armstrong.

On se osvrnuo i na svoju borbu protiv raka i humanitarni rad.

"Bio sam humanitarac, ali i kreten. Zato sve ovo zaslužujem... Izgubio sam se u bajci o sportisti koji se vratio. Ono što sam govorio ipak nije istina i sada je sve to nestalo... Priča je dugo bila tako savršena... Pobedio si bolest, vratio si se, trijumfovao na najtežoj trci na svetu, podigao predivnu porodicu, osnovao humanitarnu organizaciju za borbu protiv raka... To je bio savršen mit, savršena priča. Ali nije istinita", rekao je Armstrong.

Na kraju je rekao da je zbog savršenog planiranja, preciznog rasporeda i pravilno raspoređenih tretmana bilo skoro nemoguće utvrditi da je varao, ali da je njegov povratak na stazu bio katalizator za nove istrage.

"Da se nisam vratio, sada ne bismo sedeli ovde", rekao je Armstrong.

Izvršni direktor USADA Trevis Tigart je rekao da je Armstrongovo priznanje "mali korak ka pravom smeru".

"Večeras je Lens Armstrong konačno priznao da je njegova biciklistička karijera izgrađena na moćnoj kombinaciji dopinga i prevare. Njegovo priznanje da se dopingovao tokom karijere je mali korak ka pravom smeru. Ali ako je zaista iskren u svojoj želju da ispravi greške iz prošlosti, svedočiće pod zakletvom o svim svojim doping aktivnostima", rekao je Tigart.
Vucicu pederu ne damo ti titulu !

Dacha
Deda
NBG
Cuburac i cerka
Dexi
Angus Young
Don i kum
Jedno ime
Chinaski
User avatar
rabesandratana
 
Posts: 10866
Joined: 27 Nov 2011, 15:43

Re: Biciklizam - na temu

Postby Petko019 » 18 Jan 2013, 12:34

Neznam sta da kazem...sve ovo oko Lensa je veliki udarac za ionako vec mnogo uzdrman sport.Kako posle ovoga da gledam trke, a da ne pomislim da je mozda neki od vozaca koji se takmice dopingovan?

Strasno!
"Spasa nam nema, propasti nećemo"
User avatar
Petko019
 
Posts: 1645
Joined: 09 Jun 2011, 21:58

Re: Biciklizam - na temu

Postby Totti » 18 Jan 2013, 13:12

Meni samo nije jasno sto je ovoliko cekao sa priznanjem,jer kako kazu ovi sa espn-a da je ranije priznao,cim je podignuta optuznica da bi kazna bila mnogo blaza u smislu bavljenja sportom,titule bi mu svejedno oduzeli. Pljunuo je sa ovim(dopingom) na celokupan sport,navijace,na sebe,nije mu to trebalo,za mene kao i za mnoge je bio heroj,pobedio je rak i osvojio 7 titula na Tur de Fransu,prava holivudska prica,ali ocigledno bez hepi-enda. :tap: Biciklizam ce se tesko oporaviti i od ovog skandala,taj sport je na ivici ambisa,jer ko ce sada verovati bilo kom pobedniku Tur-a,Djira ili Vuelte,ma bilo koje trke,jer kada su uhvatili Lensa,Kontadora,Vinokuorova,jednog od brace Slek,Basa,a to su najvece zvezde biciklizma,sta mi gledaoci da mislimo o sledecim "pobednicima".
User avatar
Totti
 
Posts: 640
Joined: 17 Nov 2012, 15:16

Re: Biciklizam - na temu

Postby Hezonja » 18 Jan 2013, 13:33

Jos i Endija Sleka da otkriju i da se ugasi sport.
Hezonja
 
Posts: 15235
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

Re: Biciklizam - na temu

Postby VMJunior » 18 Jan 2013, 13:37

Kakvo ukopavanje.Nadam se da ce mu se tek kroz zivot vratiti i da ce svuda i uvek biti prevaren do kraja zivota.Kakva laz od zivota i karijere.Pu slino!
User avatar
VMJunior
 
Posts: 14753
Joined: 16 Mar 2011, 13:11
Location: 38000

Re: Biciklizam - na temu

Postby Hezonja » 18 Jan 2013, 13:42

Felps, NBA, americki atleticari, sve je to dopingovano...
Hezonja
 
Posts: 15235
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

Re: Biciklizam - na temu

Postby rabesandratana » 18 Jan 2013, 14:00

Danas retko ko ne koristi neku vrstu dopinga, samo je pitanje kolilo sofisticirano, i da li na vreme uspeju da se ociste.
Vucicu pederu ne damo ti titulu !

Dacha
Deda
NBG
Cuburac i cerka
Dexi
Angus Young
Don i kum
Jedno ime
Chinaski
User avatar
rabesandratana
 
Posts: 10866
Joined: 27 Nov 2011, 15:43

Re: Biciklizam - na temu

Postby Milutinov Tata » 18 Jan 2013, 19:34

Rekao je i da je veci nivo testosterona objasnjavao svojom bolescu (imao je rak testisa), a jednom prilikom kada su ga uhvatili u vezi kortizona, naknadno su falsifikovali recept sa datumom pre kontrole da bi se pokrili. Iako je intervju bio dogovoren unapred, Armstrong nije bio opusten i cesto je govorio nepovezano. Prva pitanja koja su mu postavljena bila su i najzanimljivija "Da li si koristio ...", na koja je trazila da joj odgovori samo sa Da ili Ne. Pustala mu je i video trake sa njegovih svedocenja pod zakletvom, price bliskih prijatelja kojima je pretio i govorio da su lazovi ...

Slusao sam komentare na radiju, provlaci se teorija da ima nesto iza kulisa i da Armstrong ima neki dil sa Americkom agencijom za Antidoping i Ministrastvom i da je zato resio da sve javno prizna. Videcemo.

Veceras ima nastavak intervjua, pretpostavljam da ce vise biti o porodici i prijateljima koje je lagao sve ove godine.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29720
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Biciklizam - na temu

Postby rabesandratana » 18 Jan 2013, 19:49

Milutinov Tata wrote:Slusao sam komentare na radiju, provlaci se teorija da ima nesto iza kulisa i da Armstrong ima neki dil sa Americkom agencijom za Antidoping i Ministrastvom i da je zato resio da sve javno prizna. Videcemo.


I meni se cini da je ovo nesto vise od pukog priznanja i olaksavanja duse, ali koliko god lupao glavu ne vidim sta bi mogao da dobije sa ovim.

Imas li neke informacije da li mu preti zakonsko gonjenje, zatvorska kazna, neka konfiskacije imovine ili nesto slicno?
Vucicu pederu ne damo ti titulu !

Dacha
Deda
NBG
Cuburac i cerka
Dexi
Angus Young
Don i kum
Jedno ime
Chinaski
User avatar
rabesandratana
 
Posts: 10866
Joined: 27 Nov 2011, 15:43

Re: Biciklizam - na temu

Postby Milutinov Tata » 19 Jan 2013, 06:30

Postoji mogucnost zakonskog gonjenjenja. USADA (americka antidopng agenicija) ga tereti kao organizatora dopingovanja u US Postal timu. Takodje jednom je vec pod zakletvom svedocio o ovome i sve poricao, pa ga mogu teretiti i za krivokletstvo.

Sto se tice sponzora to je vrlo osetljivo, jer koliko je on naneo stete njima, toliko im je i donosio svih ovih godina. Postoji eventualno mogucnost da ga neko, ko mu je skorije dao ugovor (posle poricanja da je koristi doping) tuzi, ali to ce se verovatno zavrsiti poravnjanjem van suda. Rekao je veceras da je izgubio 75 milona dolara od sponzorskih ugovora (zamislite koliko je dobio za ovih desetak godina).

Problem ce mu biti i gradjanske tuzbe mnogih koje je "progonio" ovih godina i nazivao ih lazovima i diskreditovao ih u javnosti. Nece mu biti lako.

Inace veceras se konacno slomio i pokazao emocije kada je govorio o svom sinu i o trenutku kada mu je priznao da je zaista kriv. Bivsa zena je znala sta se dogadja, kaze da se sa njom savetovao kada je odlucio da se vrati 2009 i da mu je ona dala "blagoslov" pod uslovom da bude cist. I dalje tvrdi da se 2009 i 2010 nije dopingovao. Porice da je pokusao da podmiti USADA sa donacijom za manju kaznu.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29720
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Biciklizam - na temu

Postby Hezonja » 22 Jan 2013, 01:16

Mark Kevendis dobio prvu etpapu na trci oko Argentine u debiju za Omega Farma Lotu ekipu.Etapa je bila dugacka 200 kilometara.Drugi je zavrsio Sasa Modolo, a treci je bio Petaki.

Image

U izjavi se zahvalio timu rekavsi da je u samom finisu imao 100% snage i da su oni odradili ogroman posao.

Inace, na trci ucestvuje i Alberto Kontador.
Hezonja
 
Posts: 15235
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

Re: Biciklizam - na temu

Postby Hezonja » 22 Jan 2013, 01:17

Paramount Pictures planira da snimi film o Lensu Armstrongu.
Hezonja
 
Posts: 15235
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

PreviousNext

Return to Moto sport i biciklizam

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests