Board index Razni Sportovi Moto sport i biciklizam

Red Bull Air Race

Red Bull Air Race

Postby Pit Bull » 10 Mar 2014, 19:38

Image



Ovo mi je nekako najprikladnije mesto za temu. Red Bull Air Race se odrzava od 2003-e godine(stanka je bila izmedju 2011-2013)... Nakon 3 godine opet se vratio, sa doradjenim pravilima, 8 takmicenja u sezoni, u Rovinju u Hrvatskoj se odrzava drugo u sezoni a ono je upravo u aprilu.

Od 12 pilota koliko je nastupilo na premijeri u Abu Dabiju cak 9 leti sa Zivko Edge 540 letilicom, samo 2 koriste MX Aircraft MXS dok jedan od celnih ljudi sveukupne organizacije i ujedno pilot Peter Besenji leti sa Corvus Racerom 540.

Pol Bonom i Kirbi Cemblis su dva puta osvajali sampionat i obojica i dalje lete. Hanes Arh i Peter Besenji imaju po jednu titulu a i dalje su aktivni dok je dva puta sampionat osvajao penzionisani Majk Mengold.

Pol Bonom ima 13 pobeda od pocetka RBAR-a i po tome je najuspesniji.

Takmicenja ove godine :

1. Abu Dabi(vec se letilo, slavio je Bonom)
2. Rovinj
3. Putrazaja
4. Gdinja
5. Askot
6. Fort Vort
7. Las Vegas
8. Kina(jos nije odluceno mesto)

Sistem takmicenja je takav da se leti u kvalifikacijama tako da najboljih 12 prolazi u takmicenje gde postoji 6 duela tako da lete 1 protiv 12 u kvalifikacijama. 6 pobednika + 2 najbrza gubitnika idu u final 8 gde svako opet po jednom leti. 4 najbolja prolaze u F4 gde se opet leti ispocetka i ko bude najbrzi postaje pobednik. Vremena iz prethodnih rundi se ne prenose.

Sistem bodovanja je 12 bodova pobedniku, 9 drugoplasiranom i tako sve do osme pozicije po sistemu 7-5-4-3-2-1

Poredak nakon 1.takmicenja

Pol Bonom 12
Hanes Arh 9
Pit Meklod 7
Met Hol 5
Najdzel Lemb 4
Matias Dolderer 3
Martin Sonka 2
Nikolas Ivanof 1
Josihide Muroja 0
Peter Besenji 0
Kirbi Cemblis 0
Majk Gulijan 0(nije ni startao na prvom takmicenju zbog kvara na letilici)



Nadam se da ima jos ljudi koji prate ovo i da cemo diskutovati, 13.aprila je takmicenje u Rovinju


Ovde mozete pogledati i prvo takmicenje u Abu Dabiju

▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58066
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Red Bull Air Race

Postby Hezonja » 14 Apr 2014, 22:58

BIla trka pre neki dan u Rovinju.
Hezonja
 
Posts: 15231
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

Re: Red Bull Air Race

Postby Pit Bull » 14 Apr 2014, 23:00

Evo upravo krenuo da kacim kad sam vidio post za Morgenstena, totalno sam zaboravio na trku, i ja cu sad da pogledam :D

▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58066
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Red Bull Air Race

Postby Pit Bull » 14 Apr 2014, 23:29

Smem da se kladim da Rovinj vise nikad nece dobiti trku :laugh:

4 duela(8 pilota) = 4 udarilo stub tj zakacilo i diskvalifikovano, za primer u Abu Dabiju mi se cini da niko nije udario stub


Medju njima

Spoiler: pokaži
i Pit Meklod, kakva steta, ocekivao sam mozda i da bude sampion ove godine, sada nema teorije posle ovoga, ako je kojim slucajem Arh ili Bonom isto napravio glupost prvenstvo je reseno



Spoiler: pokaži
Ipak ziv Meklod, 5 od 6 zakacilo stub i on prosao kao drugi najlosiji zbog vremena u kvalama :D
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58066
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Red Bull Air Race

Postby Pit Bull » 10 Sep 2016, 20:54

Tragedija, jedan od najboljih pilota u istoriji ovog "sporta", bivsi svetski sampion i aktuelni treceplasirani u poretku Hanes Arh je poginuo u 48 godini dok je privatno letio iznad Alpa.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58066
Joined: 08 Jan 2013, 04:32


Return to Moto sport i biciklizam

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests