Board index Tenis Teniski miks

Teniska ostava iliti spajz

Teniska ostava iliti spajz

Postby harper lee » 07 Dec 2011, 13:24

Zasto ostava ili spajz.

Eh.

Kad sam ja bio mnogo mali, dakle negde u vreme kad je Hamurabi cekicem i dletom klesao put svom Zakoniku a Keops istim alatom uspostavljao standarde nekrogradnje koji ce mnogo kasnije dostici vrhunac na grobljima u selima Negotinske krajine, postojalo je samo jedno mesto u koje se na praznik Svetog Blagoutrobija unosio sav trud starijih i masta nas mladjih da prezime i docekaju prve prolecne dane. Nas Avalon, nasa Siva Luka, nasa Valhala, nasa Kuca Izlazeceg Apetita, nasa Paha Sapa i Moʼȯhta-voʼhonáaeva stajao je tamo negde na kraju kuhinje iza vrata premalanih belom masnom farbom, pazljivo cuvan od starijih zenskih Kerbera sa kutlacom u levici i oklagijom u junackoj desnici koje su sokolovim okom motrile da neko sa najvecom kasikom koju moze da nadje ne smugne u ostavu i "pokvari rucak". (pokvariti rucak - neobicna lokalna tehno-kulinarska fraza ciji je cilj da detetu ogadi rucak i nauci ga da se ne jede ono sto se hoce vec ono sto se mora, nastala iz paganskog verovanja da ce crni dani gladovanja jednom svakako stici i da se na to valja pripremati ceo zivot. Videti takodje i fraze "ne ostavljaj nista za sobom u tanjiru" i "ti tako a deca iz Etiopije gladuju" iz istog repertoara prim. aut.).

O, kako smo mrzeli arhitekte realkomunizma koji su po nasem najdubljem uverenju gradili stanove tako da magicna vrata ostave-spajza budu istovremeno na najnedostupnijem i pogledu najizlozenijem mestu u stanu i koliko je samo kaiseva i prutica isukano zbog njihovog arhitektonskog pregnuca da nas nauci opciji save-reload mnogo pre nego sto su izmisljene video igre. Save-reload jer male avanturiste nista nije moglo spreciti, a najmanje par crvenih tragova po bosim nogama i peckanje po dupetu, da iznova i iznova ne pokusavaju da se dokopaju glavne nagrade koja je cekala iza tih Vrata od Masne Farbe. Osvojiti Vimbldon, to je ipak luk i voda. Neopazen se dokopati ostave, e za to je trebalo strpljenja, lukavosti, maste, discipline, vestine i znanja. Jer nagrada, o ta nagrada, je bila izvan svakog poimanja gastronomske realnosti.

Ako ste uspeli da dotaknete i okrenete kvaku ostave a da za to vreme Kerberi i dalje hrcu na kaucu u trpezariji (Kerberi uvek spavaju na kaucu u trpezariji, zato se u tradicionalnim domacinstvima vrse opsezni gradjevinski i enterijerski radovi da se pored svega ostalog u tu prostoriju nekako ubaci i kauc, pa makar bio na rasklapanje) otvarao vam se citav svet od mutnog stakla podeljen na stotine tegli i flasa koji je uspesno i strpljivo cekao na beskonacnim urednim policama prekrivenih zaheftanim ukrasnim papirom ili mushemama.

(Mushema - komad cudnog materijala verovatno vanzemaljskog porekla koji nista nije moglo da uprlja niti se na njega ista moglo zalepiti. Danas se uglavnom upotrebljava u ritualima posvecenim Ligi Sampiona, boginji Brze Zarade a nekad je bila sastavni deo svakog domacinstva. Poreklo musheme nije u potpunosti jasno. Smatra se da je ime dobila po cuvenom srednjevekovnom japanskom samuraju, kuvaru i umetniku Jukiu Mushemi, tvorcu Pitagorejskog haikua. Za ovu priliku navescemo jedan od njegovih najslavnijih radova:

Kad mlidijah jesti

U ostavu jednog dana
Udjoh neopazen.

Tresnjinog mu cveta,
ala sam se nazdrao
kao prasac.

Da izvrsih harakiri
sadrzaj utrobe moje
kasikom bi skupljali
u tri drzave. (prepevao autor))

Svet mocnih duhova sputanih celofanom i gumicama, uredno obelezen po imenima i datumima koji je cekao da bude oslobodjen zatocenistva iz te mracne, suve Pandorine ostavinske kutije. Sultan Dzem od Sljiva, Hiperborejsko Slatko od Dunja, Lejdi Tursija Razna, Lord Ajvar i drugi velikani naseg detinjstva koji su na kasicicu u sramotno malim kolicinama ritualno iznoseni kao deo nepokvarenog rucka sada su bili tu, na dohvat ruke (ili kasike). Sve sto je trebalo je da kljuc koji je vecito izazovno stajao u bravi sa spoljnje strane premestite na unutrasnju, ugasite svetlo, zakljucate se unutra i... prava avantura je mogla da pocne.

Danas vise nema ostava. Taj famozni svet maste koji je nekada za detinjstvo bio vazan makar koliko i skolski program RTB-a ustupio je mesto tehnoloskim mastodontima kao sto je zamrzivac. Zamrzivac, fuj. Kako uopste neko moze da drzi hranu u necemu sto ima tako ruzno ime? Ostave su postale jutilitiz i u njima su velicanstvene tegle zamenjene gomilom opskurnih sprava kakve su usisivaci, cetke, metle i kante, stare skije i sve ono sto niko ne treba da vidi kad nam dodje u goste. Moderne arhitekte vise ne prave ostave vec ugradjuju plakare. To je kao da vam neko prepricava Ilijadu i Odiseju.

Zato cemo mi, drugovi i drugarice, dame i gospodo, na ovom svetom podforumu napraviti sebi jednu malu ostavu. Kad god Loki, Delester, Milutinov tata, Liv, M.S., NadjaM, Altair, Sony, Delgado, Alcesta, Dejan, Vicharchp, Starsica, Goca, CecaNS, Georgina, Gama, VanjaBarsa, Ivana23, Cherrie, Jedibojan, Jabukamen i Onaj/Ona Koga/Koju Sam Propustio da Navedem donese novu teglu sa djakonijama bacite je ovamo u nasu malu ostavu koju cemo maziti, paziti i tepati joj Djole. Sve sto valja od tekstova, sve sto verujete da bi vredelo procitati, pa zatim ponovo procitati i staviti negde gde bi i drugi mogli da procitaju a da ne prolaze kroz sumu postova na raznim topicima, donesite ovde i ostavite na policu. Neka ovo bude prva ostava u istoriji koja se nece zakljucavati, koju niko nece cuvati i zbog koje niko nece pokvariti rucak.
Last edited by harper lee on 07 Dec 2011, 14:46, edited 1 time in total.
Ignorisem te k'o Vucic poplavu.
User avatar
harper lee
 
Posts: 14014
Joined: 13 Aug 2011, 17:51

Re: Teniska ostava iliti spajz

Postby alcesta » 07 Dec 2011, 13:39

Fantastičan uvod :blue: jes' da nije nimalo minijaturan, pa ću ja da dam primer :laugh:

harper lee wrote:Poreklo musheme nije u potpunosti jasno. Smatra se da je ime dobila po cuvenom srednjevekovnom japanskom samuraju, kuvaru i umetniku Jukiu Mushemi, tvorcu Pitagorejskog haikua.

Padoh sa stolice :lollol:

I naravno Starsicin uvod u iduću sezonu zaslužuje mesto ovde, posebno deo o Rafi :biggrin:
I will not walk your dusty path and flat,
denoting this and that by this and that,
your world immutable wherein no part
the little maker has with Maker's art.
I bow not yet before the Iron Crown,
nor cast my own small golden sceptre down.
User avatar
alcesta
 
Posts: 7357
Joined: 12 Jun 2011, 12:48

Re: Teniska ostava iliti spajz

Postby harper lee » 07 Dec 2011, 13:44

alcesta wrote:Fantastičan uvod :blue: jes' da nije nimalo minijaturan, pa ću ja da dam primer :laugh:


Pa u uvodnom tekstu nigde i ne postoji rec minijatura. Po meni, bitno je da post koji ovde bude prenet bude kvalitetan i po necemu poseban. Koliko dug ce biti nije bitno.
Ignorisem te k'o Vucic poplavu.
User avatar
harper lee
 
Posts: 14014
Joined: 13 Aug 2011, 17:51

Re: Teniska ostava iliti spajz

Postby Starsica » 07 Dec 2011, 13:46

I onda, ja sam zrela za minijature Image :laugh: Odlican je uvodni, kren'te da pravite zimnicu :biggrin:
Novi pristup učenju engleskog jezika, bez učenja gramatike i dosadnih časova, učenje jezika kroz konverzaciju. Potrebno je minimalno znanje jezika, sve ostalo prepustite meni :D
Stars drži časove engleskog, poruka u inboks za dogovor. Cimanje stop :D
User avatar
Starsica
 
Posts: 6964
Joined: 05 Jun 2011, 14:35

Re: Teniska ostava iliti spajz

Postby alcesta » 07 Dec 2011, 13:51

harper lee wrote:
alcesta wrote:Fantastičan uvod :blue: jes' da nije nimalo minijaturan, pa ću ja da dam primer :laugh:


Pa u uvodnom tekstu nigde i ne postoji rec minijatura. Po meni, bitno je da post koji ovde bude prenet bude kvalitetan i po necemu poseban. Koliko dug ce biti nije bitno.

Da, videla sam, moglo bi to da okonča raspravu na drugoj temi o tome šta da se stavlja ovde. :)

I da ostanem ontopik, ovo smo rekli da treba dodati :biggrin:
Starsica wrote:2. Rafael Nadal

    1. Dosla je njegova parna godina, ubacuje u svoj raging bull mode, posatire sve redom i osvoji sve, obavezno Rolan Garos ali ne i sve betonsek slemove, vraca se na prvo mesto
    2. Nastavlja da kuburi sa povredama, upisuje jednu ili dve pobede protiv Novaka, ali ne pronalazi staru igru, osvaja Rolan Garos
    3. Kulira jedan deo sezone, satire sljaku, igra sto vise egzibicija, osvaja Rolan Garos
    4. Napokon mu je dokurcilo, vraca USO servis i igra ofanzivu, osvaja Rolan Garos
    5. Popizdeo je i bataljava imidz dobrog decka, jebe keve svima u stilu Rodika, zeni se sa Ciskom, izbacuje reccu "no" iz vokabulara i seli se u Srbiju. Osvaja Rolan Garos
    6. Nesto drugo
:biggrin:
I will not walk your dusty path and flat,
denoting this and that by this and that,
your world immutable wherein no part
the little maker has with Maker's art.
I bow not yet before the Iron Crown,
nor cast my own small golden sceptre down.
User avatar
alcesta
 
Posts: 7357
Joined: 12 Jun 2011, 12:48

Re: Teniska ostava iliti spajz

Postby Delester » 07 Dec 2011, 14:09

konacno da neko organizuje piknik i za museme i carsave, te tako usputne i neprimetne rekvizite, cuvare koji svoje blago nose i drze kao ram sliku :biggrin:
genijalno :blue:
.......................................................................................
http://www.pic4ever.com/images/snapoutofit.gif
User avatar
Delester
 
Posts: 3732
Joined: 05 Jun 2011, 13:45

Re: Teniska ostava iliti spajz

Postby Liv » 07 Dec 2011, 14:11

loki wrote:
Talentovanog je, dakako, potpuno jednostyavno prepoznati po sledecim simptomima:

- odsustvo vrhunskih rezultata u seniorskoj kategoriji (to ne mozhe zajedno, kao da stavish virshlu u pljeskavicu, takav je zakon prirode, ko ce ga znati zashto). Oni koji u toj, posve nebitnoj kategoriji, prave rezultate, jesu ogranicheni fizikalci koji imaju komplekse koje su im talentovani nabili josh u dechijem periodu (psiholozi ovaj period i oznachavaju kao najbitniji za formiranje lichnosti), a i neretko je primetno da krljatori i fizikalci posezhu za nemoralnim sredstvima (drogama i dopinzima, da, da), sve zbog stvorenog kompleksa

- za talenat uvek mozhe da se kazhe "eeee, da je on imao X, videli bi ovi", jer talentu uvek fali neshto bitno, ali ta falinka je fizichkog karaktera [videti chapter o fizikalizmu i apstraktnosti dole], i zapravo oni koji je imaju uopshte ne treba da su srecni zbog toga, jer je nechista i nishta ne doprinosi sveopshtem utisku talentovanosti. Talenat ce se na tu falinku obichno nasmejati i reci "Neka im to, ja ne bih to hteo da imam ni da mi neko za dzhabe da". Naravno, Talenat koji bi radio na ispravljanju toga, bi po chapteru o neradu [vidi dole, prim. aut] odma' skliznuo na stranu poganih fizikalaca.


- talenat je lud (josh bolje je napisati to modernim spellom - lood), jer on za razliku od fizikalaca i krljatora zna da pobede i porazi nisu toliko vazhni u takmicharskom sportu, shto, jelte opet proizilazi iz nabivanja komplekasa u mladalachkom dobu

- talenat ne radi. Mislim, ako je pravi talenat koji ce mu kurac rad. Ovde je formula prosta limes gde rad tezhi nuli = talenat tezhi beskonachnoshcu. Chim uzmesh neshto da radish, talenat ti se smanjuje.

- talenat nikada nije na fizichki iznadprosechnom nivou - suv talenat je apstraktan entitet, neshto kao starogrchki pojam entelehije, ili platonove ideje - svako manifestovanje istog, strogo apstrktnog u fizichkom, smanjuje apstraknost, samim tim i talenat.

Iz svega proizilazi da za sve koje ste ikada mislili da su talentovani, a oni, pak, ne ispunjavaju neki od ovih uslova - jednostavno ste omashili, i zbog navijachke ostrashcenosti niste opazili primese chistog fizikalstva i siledzhijstva u njihovoj igri. Shta da vam kazhem, vishe srece sledeceg puta.

post scriptum -
ono shto je josh bolje je shto ovaj obrazac mozhete primeniti kako na ostale sportove, tako i na ostale oblasti zhivota, ne bi li se fukare i funjare koje mnogi smatraju za talente raskrinkali i proglasili za shtrebere i fizikalce (hint, MJ u kosharci, Jimi Hendrix u muzici, Hichkok u filmu, i josh mnogo drugih...) Fight the power and unjustice :sakaosto:
Liv
 
Posts: 4767
Joined: 04 Jun 2011, 19:06

Re: Teniska ostava iliti spajz

Postby Liv » 07 Dec 2011, 14:17

loki wrote:"US Open: Murray needs 5 sets to beat Haase"

Podcenjivachki naslov navijachki obojenog novinara. Murray doesn't need 5 sets to beat anyone, he just sometime wants to play 5 sets. Junak teme za razliku od tamo nekih Djokovica, Federera i NadalOVa zna da publici pruzhi kvantitet teniske predstave ne bi li se preskupa karta nekako isplatila. Murray je, tako praktichno postao jedini zahstitnik malog i svakodnevnog choveka u svetu ATP glamura, dobrochinitelj medju azhdajama. :so: Predsotojece, a sada vec izvesno svima sem najtvrdokornijim skepticima i nevernicima, osvajanje US opena nece biti samo odraz teniskog kvaliteta, vec i kosmichka pravda. :gitara:
Liv
 
Posts: 4767
Joined: 04 Jun 2011, 19:06

Re: Teniska ostava iliti spajz

Postby M.S. » 07 Dec 2011, 14:19

Nadam se da nam ove reminiscencije vrate lokija...

Lep uvod, btw.
Najbolji je režim za sve ljude. Najgori su ljudi za sve režime.
User avatar
M.S.
 
Posts: 3210
Joined: 04 Jun 2011, 19:32

Re: Teniska ostava iliti spajz

Postby georgina » 07 Dec 2011, 15:29

divan uvod harpere :bravo:

Kido wrote:Znaci scenario jedan: Novak osvaja Vimbli, novi kralj je rodjen, ziveo je nakon toga srecno i zadovoljno
u porodicnom okruzenju. Mi vozimo kroz italijanske i brazilske krajeve trubimo i pokazujemo im tri prsta.


btw, kido, vrati se

još malo od kida
Tek kad bude objavljen zreb, videcemo zelje organizatora i njihove procene.
Postoji jedno misljenje da je Fedal finale prioritet, medjutim, ja mislim da to finale
ne bi donelo tenis vidjen u 2007 i 2008 kad su punom snagom nametali svoju igru.
Taj mecap je vec prosao nakon toga kroz dve faze, jednu takticku i jednu rutinsku
i mislim da to ne bi bilo to sa stanovista igre ovog puta.

Ako postoje progresivne i patriotske snage u tom organizacionom komitetu, taj lobi
bi mogao da pokusa da progura Mareja do finala, preko Novaka naravno. To bi otvorilo
prostor za jedno Fedal polufinale; nesto novo and fancy. Nadam se da ce razum preovladati.


Srecom po Rafu, spore podloge tipa IW betoni i sljaka su iza njega i sad dolaze njegove podloge,
brzi W, USO, WTF, gde on moze u potpunosti da pokaze svoju napadacku igru.
Cekaj, jel ja ovo pricam o Nadalu?
User avatar
georgina
 
Posts: 3084
Joined: 05 Jun 2011, 07:41

Re: Teniska ostava iliti spajz

Postby Delester » 07 Dec 2011, 16:15

rekao mi kido pre izvesnog vremena da je prilicno zauzet i da ne stize
pomenuo je i odmor od tenisa :biggrin:
nadam se da ce se okolnosti promeniti :)
.......................................................................................
http://www.pic4ever.com/images/snapoutofit.gif
User avatar
Delester
 
Posts: 3732
Joined: 05 Jun 2011, 13:45

Re: Teniska ostava iliti spajz

Postby Altair » 07 Dec 2011, 18:07

joj boze, jos uvek se smejem kada citam ove biserne lokijeve postove

strasan topik

nadam se da ce ziveti na hiljadu stranica
I don't give a damn how it's supposed to be
That might work for you, it don't work for me
You write your truth and I'll write mine
One man's ceiling's another man's sky high
User avatar
Altair
 
Posts: 1739
Joined: 05 Jun 2011, 12:07
Location: Bg

Re: Teniska ostava iliti spajz

Postby Delester » 07 Dec 2011, 18:26

ja se zacenim na pomen kompleksa koje su talentovani nabijali fizikalcima u detinjstvu :laugh:
.......................................................................................
http://www.pic4ever.com/images/snapoutofit.gif
User avatar
Delester
 
Posts: 3732
Joined: 05 Jun 2011, 13:45

Re: Teniska ostava iliti spajz

Postby Gama » 07 Dec 2011, 18:46

Haha, bravo za uvod :bravo:
Dobra je i ova lokijeva "Chim uzmesh neshto da radish, talenat ti se smanjuje".
Ne mogu a da se ne zapitam posle ove recenice, koliko li se Janku ove godine smanjio talenat?
User avatar
Gama
 
Posts: 12697
Joined: 04 Jun 2011, 21:14
Location: Nis

Re: Teniska ostava iliti spajz

Postby euforija » 07 Dec 2011, 19:17

Harper naklon do poda od mene za uvodni post. :bravo:
Iskreno se nadam da će Kido i loki naći malo vremena za ovaj pdf i podariti nam jos teglica za ostavu. :biggrin:
Osmeh Je Kriva Linija Koja Ispravlja Sve Stvari
User avatar
euforija
 
Posts: 95
Joined: 05 Jun 2011, 21:19
Location: iza granice razuma

Next

Return to Teniski miks

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests