Board index Forum Avangarda.in

Novi clanovi

Re: Novi clanovi

Postby xrečeved » 17 Aug 2014, 09:59

Povećajte broj ljudi.

Sigurno može da se nađe neko sa pristojnim viškom vremena ko bi mogao paziti forum u odsustvu moderatora. Među sobom ugovorite šta sme, a šta ne sme i to je to.
User avatar
xrečeved
 
Posts: 12009
Joined: 05 Oct 2012, 08:40
Location: Grocka

Re: Novi clanovi

Postby Gama » 17 Aug 2014, 13:29

kocha popovich wrote:Komplikovana procedura prijavljivanja ce odbiti i one ozbiljne potencijalne clanove. Cak mozda pre njih jer posebno medju starijom generacijom ima dosta nas koji ne koristimo ni fb ni twitter.

Ta sam :biggrin:
Ne bi mi padalo na pamet da otvaram nalog na tviteru da bi se registrovala na forum. No way!
User avatar
Gama
 
Posts: 12697
Joined: 04 Jun 2011, 21:14
Location: Nis

Re: Novi clanovi

Postby AirBall » 17 Aug 2014, 13:41

Upravo sam obrisao 20-ak postova jer je jednom novom clanu bilo dosadno, a nisam mogao iz poslovnih razloga da budem online svega 1 sat...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106301
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Novi clanovi

Postby Petzl » 17 Aug 2014, 13:51

AirBall wrote:Upravo sam obrisao 20-ak postova jer je jednom novom clanu bilo dosadno, a nisam mogao iz poslovnih razloga da budem online svega 1 sat...


Nisi fer. Čovek napisao da ti znaš ko mu je izvor informacija :biggrin:

Ps: Izvini za off
Ne bih bio na tvom mestu ni za brdo karamela.
User avatar
Petzl
 
Posts: 728
Joined: 19 Feb 2013, 18:20

Re: Novi clanovi

Postby NJS » 17 Aug 2014, 19:27

Registracija na preporuku je čist komunizam.

Ne čuva se stado od 50 ovaca kao stado od 1000(toga si trebao biti svestan kada se pročulo za forum). I problemi se ne rešavaju tako što se smanjiš čopor, nego angažuješ više čobana.
User avatar
NJS
 
Posts: 402
Joined: 23 Jan 2014, 01:10

Re: Novi clanovi

Postby BlackOwl » 17 Aug 2014, 19:30

Po toj logici bi onda svi plaćali gsp pošto ovi stalno angažuju više kontrolora
Ne bi to moglo tako u komunizmu, ovo je privatna svojina, kapitalizam, elita :D
Imali smo prošle godine najveći budžet u istoriji, sada će biti još veći. Neka navijači ne brinu - O.M. 23.07.2023.
User avatar
BlackOwl
 
Posts: 16805
Joined: 27 Nov 2012, 23:42

Re: Novi clanovi

Postby NJS » 17 Aug 2014, 19:34

Gde nađe jedan od retkih primera koji prkosi zdravom razumu. :D
User avatar
NJS
 
Posts: 402
Joined: 23 Jan 2014, 01:10

Re: Novi clanovi

Postby Shlajma » 19 Aug 2014, 00:21

NJS wrote:Registracija na preporuku je čist komunizam.

Ne čuva se stado od 50 ovaca kao stado od 1000(toga si trebao biti svestan kada se pročulo za forum). I problemi se ne rešavaju tako što se smanjiš čopor, nego angažuješ više čobana.


To se malo kosi sa komunizmom, al ajde.

Po meni novim clanovima treba zabraniti neko vreme da pisu na "zagrejanim" topicima, i pojacati im kaznenu politiku.

Patkometrije ima i previse, da ne kazem dovoljno :D

Nisu problem oni koji se prikljucuju forumu iz normalnih razloga. Problem su oni koji se registruju samo da bi provocirali ili insajderisali . Temu spekulacije ni ne prelistavam vise koliko smeca ima tamo.
User avatar
Shlajma
 
Posts: 379
Joined: 28 May 2012, 04:38

Re: Novi clanovi

Postby BorisKG21 » 19 Aug 2014, 10:10

AirBall wrote:Lepo si napisao, ljubitelja sporta, ali sa takvima nikad nije postojao problem... Restrikcije se prave zbog kvazi insajdera, trolova, spamera, botova itd


Onda je zadatak jasan, zabraniti bilo kakvo spekulisanje dok se ne uveri da je clan podoban da pise o tim stvarima...

A sto se tice preporuka, mislim da od toga i nema neke vajde jer bi svako od "vidjenijih" forumasa vec doveo nekog kvalitetnog sagovornika da je imao. Npr. ti si verovatno doveo one ljude za koje mislis da mogu da doprinesu, ne mozes da izmislis neke nove ako ih nema...
User avatar
BorisKG21
 
Posts: 4279
Joined: 14 Dec 2013, 18:44

Re: Novi clanovi

Postby NJS » 19 Aug 2014, 10:40

Možemo i kad se javi novi član na nekoj temi, uz dobrodošlicu da mu damo i link od politike ponašanja na forumu...
User avatar
NJS
 
Posts: 402
Joined: 23 Jan 2014, 01:10

Re: Novi clanovi

Postby medjutim » 19 Aug 2014, 11:23

Zar ne dobija svaki novi član privatnu poruku s podsetnikom na pravila i politiku ponašanja?
Sačuvaj me bože srpskog junaštva, hrvatske kulture i legendi Partizana
User avatar
medjutim
 
Posts: 13524
Joined: 16 Jun 2011, 00:21
Location: La Tour-de-Peilz, Suisse / Paraćin, Srbija

Re: Novi clanovi

Postby AirBall » 19 Aug 2014, 11:43

medjutim wrote:Zar ne dobija svaki novi član privatnu poruku s podsetnikom na pravila i politiku ponašanja?


Ne, pri popunjavanja formulara za clanstvo podrazumeva se da svako prihvata pravila foruma, a ista ne procita ni 1% clanova...

Argumenti onih koji su protiv ovakve registracije su da nije da nismo u pravu, ali da zaposlimo vise djubretara koji ce da ciste otpad koji se pravi...

Vrlo nekorektno, ovde niko ne dobija novac i svi rade na dobrovoljnoj osnovi...

Tako se problem nece resiti...

Ne kazem da je ovo dobar model, ali trenutno ne vidim bolji...

Mozda je manje postova, ali se prethodnih dana podigao nivo komunikacije, a samim tim i kvalitet foruma... Sve je manje zatrpavanja kvalitetnih postova glupostima...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106301
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Novi clanovi

Postby medjutim » 19 Aug 2014, 12:00

Aha, onda sam pomešao s nekim drugim forumima, pošto je to sa privatnom porukom čest fazon, i odradi se automatski, mogli bi da razmislite..
Sačuvaj me bože srpskog junaštva, hrvatske kulture i legendi Partizana
User avatar
medjutim
 
Posts: 13524
Joined: 16 Jun 2011, 00:21
Location: La Tour-de-Peilz, Suisse / Paraćin, Srbija

Re: Novi clanovi

Postby Otac Makarije » 19 Aug 2014, 15:33

Kao što EL ide ka zatvorenom formatu, tako i ovaj forum. :D Cilj je da učesnici budu stabilni, a njihovo ponašanje predvidljivo. Rigidno, ali ima smisla.

Problem će biti kada nekim veteranima dosadi pisanje i vremenom se smanji broj kvalitetnih članova. A novih ne bude dovoljno zbog strogih uslova. Tada se ova zajednica gasi polako.

Najbolji način je uvesti neki probni period. Npr. novi član ne sme imati u prvih par meseci nijedan ozbiljan prekršaj.U suprotnom leti napolje automatski.
A kad ode Tole , publika će da se vrati, oživeće srpski fudbal, Grobari su svi Hrvati !
User avatar
Otac Makarije
 
Posts: 17324
Joined: 17 May 2011, 03:26
Location: BG

Re: Novi clanovi

Postby jabukamen » 19 Aug 2014, 18:20

AirBall wrote:Pogledajte samo koliko je puta banovan Civor jer ne zna da se zaustavi...


Pa on je clan godinu i po. Neprimanjem novih clanova se ne resava njegov problem. A na tenisu se pre mesec pojavio novi forumas koji je ostavio nekoliko super postova. Pojavio se octopus zahvaljujuci kome na najmanjem pdf jedan forumas vise ne pise sam sa sobom...

AirBall wrote:Mozda je manje postova, ali se prethodnih dana podigao nivo komunikacije, a samim tim i kvalitet foruma... Sve je manje zatrpavanja kvalitetnih postova glupostima...


Ti gledas problem sa aspekta topika "spekulacije", a ja sa deset juznih podforuma koji su ukupno manji od te jedne teme. Meni je ovaj forum super zbog toga sto postoje forumi gde su NHL i MLB dva pdf koji ukupno imaju jedan post, na drugom je tenis2014 jedna tema. Mene je avangarda privukla jer je jedina atletici dala pdf, prate se kajak, plivanje, celendzeri, olimpijadu u Londonu sam pratio bukvalno preko ovog foruma... Nove mere se ne vide odmah, ali vec ovih dana najveci uspeh naseg sporta u 2014. (Veljino zlato) nije ispunio celu stranu, Ana je odigrala protiv Sarapove i Serene i to nije ispunilo ni pola strane, a uvode se restrikcije, sa nekoliko clanova manje ne smem pomisliti na sta bi to licilo...

Da ne bude da samo filozofiram, dva predloga:
a) Mozda onemoguciti forumasima sa manje od 100 postova da postuju na skakljivim temama ili pdf gde se javljaju problemi.
b) Poostriti kaznenu politiku. Konkretno, ukinuti dnevne, trodnevne banove, pomilovanja i tome sl. i uvesti pravilo da omalovazanje, vredjanje, spamovanje, trolovanje, flejmovanje i ostale teske strane reci zasluzuju ban. Prvi ban da traje sedam dana, drugi mesec, a ako neko posle dva tako duga i teska bana (i znajuci sta znaci treci ban) se i dalje ne ponasa u skladu sa pravilima foruma onda ga pozdraviti i otvoriti mu mogucnost da pise po drugim forumima. I to da vazi za stare, nove, zasluzne, nezasluzne, grobare, delije, bele i crne clanove bez izuzetka. Time ne bi dobili vise posla, a forum bi se ocistio od nediscipline, ali se ne bi hermeticki zatvorio. Po duzini teskta pretpostavljas da sam za opciju b.

Petzl wrote:Ne bih bio na tvom mestu ni za brdo karamela.

+1001
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

PreviousNext

Return to Avangarda.in

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests