Board index Tenis Turniri

Vimbldon 2023

Re: Vimbldon 2023

Postby octopus » 17 Jul 2023, 14:21

Kad bi uzeo OI, potpisao bih da više nijednu GS titulu ne osvoji. Pretekao je ovu dvojicu, osvojio AO dvocifren broj puta, vezao sve slemove po tri puta. Baš više nema nikakvih pritisaka da nešto mora. Voleo bih da iskulira USO i da ih tako ponizi. Ionako ga ne bi osvojio. Jedino mi je žao što je sa jučerašnjim porazom verovatno završena priča o 400 nedelja.
User avatar
octopus
 
Posts: 5240
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Vimbldon 2023

Postby Olimp » 17 Jul 2023, 14:24

Složio bih se za OI ali dva seta, šljaka, težak rad.
Uklet je na OI.
Kad nije uzeo Tokio što je bio zicer teško...
Olimp
 
Posts: 3333
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Vimbldon 2023

Postby octopus » 17 Jul 2023, 14:26

Uklet je i na USO, samo taj turnir je mogao 4x češće da igra, pa ga je ponekad i osvajao.

Tokio je baš bio zicer…
User avatar
octopus
 
Posts: 5240
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Vimbldon 2023

Postby NEDJA » 17 Jul 2023, 14:59

OI u tenisu su potpuno sporedne za taj sport, nesto poput OI u fudbalu. Naravno da bih voleo da uzme i tu zlato ali nijedan gs ne moze da zameni zlato na OI a pogotovo nekoliko potencijalnih za koje Novak ima realne sanse.
Tenis je sport gde mozes da budes losiji na terenu ali da pobedis ako osvojis najbitnije poene. Jbg, onaj lagani bekhend na set lopti u taj brejku i drajv volej na brejk lopti u 5. setu su odluciili pobednika
Od prvog casa zivota svog
od trena kada sam ugled'o dan
u glavi se mojoj misao radja
da zivim za Partizan

Na kraju sveta da igra Partizan
on nece nikada ostati sam
i svako ce od nas ponosno reci
za njega zivot cu da dam
racunajte na nas
User avatar
NEDJA
 
Posts: 6117
Joined: 15 Dec 2013, 16:41
Location: Krusevac

Re: Vimbldon 2023

Postby black key » 17 Jul 2023, 15:18

Mislim da ce jucerasnji, ipak neocekivani poraz na travi protiv Alkaraza, naterati Novaka da u narednih godinu dana pokusa da pronadje nacin da ga savlada u finalu nekog od narednih par Slemova, i ako mu to ne bude poslo za rukom, cenim da ce na kraju sledece godine, objaviti da ce mu 2025 biti i poslednja na turu. Ne treba zaboraviti da jos ima igraca koji mogu da ga dobiju u finalu Slema (jedan je svakako Medvedev i to na US Openu), pa ce i to biti dodatni faktor koji ce presuditi kada ce doci kraj karijere. Sa jucerasnjom pobedom, sve bi bilo drugacije, mogao bih da potpisem da bi igrao makar sezonu duze.
black key
 
Posts: 720
Joined: 16 May 2018, 10:49

Previous

Return to Turniri

Who is online

Users browsing this forum: FaLcO and 40 guests