Board index Tenis Turniri

ATP i WTA lista i poeni

Re: ATP lista i poeni

Postby Liv » 05 Jun 2011, 19:36

Novak, ako vec treba da se sretne s Fedom na travi bolje da to uchini u finalu. Ono mu donosi prvo mesto i bar shansu za trofej. Ne bih da ga vidim u josh jednom mechu kao shto je bio ovaj u petak u tako kratkom vremenskom periodu, na (za njega) vezanim turnirima.
Liv
 
Posts: 4767
Joined: 04 Jun 2011, 19:06

Re: ATP lista i poeni

Postby Gama » 05 Jun 2011, 19:44

vicharhcp wrote:Ajmo ajmo malo optimizma! Pa ne razmisljate valjda kao Mats Vilander? Ova Novakova serija koju je imao NIJE SLUCAJNA, kao sto je Mats rekao! Nole ce biti broj 1 jako brzo!

Jeste sve to logicno, ali Nole je uvek sam morao da se izbori za razliku od Feda. Ispadnu i Rafa i Nole on osvoji RG, onda Rafa ne igra W, Nole u bunaru...Fed osvoji W i vrati se na prvo mesto :facepalm:
Nole i za to 2. mesto morao krvavo da radi kao i sada za prvo.
Posle ovih desavanja vise ni u sta nisam sigurna :( .
User avatar
Gama
 
Posts: 12697
Joined: 04 Jun 2011, 21:14
Location: Nis

Re: ATP lista i poeni

Postby vicharhcp » 05 Jun 2011, 20:03

Obratite paznju kako ja razmisljam. Nole je blizu broja 1 i na tom mestu ce sigurno biti na kraju sezone (veciti optimista). Mozda je bolje da ne dolazi bas do svih finala i da ne osvaja bas svaki turnir (koliko god bi mi voleli da se to desi) jer ce naredne sezone biti jako tesko sve to odbraniti i plasim se da pad sa broja 1 moze da bude brzi nego sto je bio dolazak na to mesto. Za Noleta je bitno da u narednim turnirima odbrani poene iz prosle sezone i da ode bar jedan korak napred na ponekom turniru, kako bi presao Rafu. Bice previse turnira za branjenje u narednoj sezoni ako se Noletu ponovi ovakav niz u ovoj sezoni. Nadam se da ste razumeli sta sam zelela da kazem :D .
"Nije uvek lako, ali je uvek lepo navijati za Partizan!" Duško Radović
SVE PROLAZI - PARTIZAN OSTAJE
Image :inlove:
They can take my last ticket at Hala Pionir.
User avatar
vicharhcp
 
Posts: 5260
Joined: 15 Mar 2011, 09:54
Location: Beograd

Re: ATP lista i poeni

Postby georgina » 05 Jun 2011, 20:16

vicharhcp wrote: Bice previse turnira za branjenje u narednoj sezoni ako se Noletu ponovi ovakav niz u ovoj sezoni. Nadam se da ste razumeli sta sam zelela da kazem :D .

ne bi teoretski nista smetao jos jedan ovakav niz.

eto rafa (sve do danas) nije odbranio bogznasta iz prosle sezona pa je jos uvek prvi. kad imas takvu gomilu bodova prednosti, ne mora sve ni da se odbrani da bi ostao prvi

zavolecu naprasno engleze ako nameste makiju ''lagani'' zreb tj. nokija za projektovano sf, samo na feda da ne ide.

mada opet, i maki moze da poludi, domaci je to teren. kakogod, bice tesko na w za noleta :unsure:
User avatar
georgina
 
Posts: 3084
Joined: 05 Jun 2011, 07:41

Re: ATP lista i poeni

Postby Sony » 05 Jun 2011, 20:23

Ne znam zasto, ali ja ispadoh jedini optimista za Wimbledon. I sto je najzanimljivije, nekako sam relativno brzo prebolio ovaj Novakov poraz ( mada mi je i dalje nesnosno tesko), ali ja jedva cekam Wimbledon. Reci cu sad i nikad vise, da ne izbaksuziram:

Novak ce da EKSPLODIRA na Vimbliju.
''Понављам, фудбал се игра на терену и тешко је ову екипу Партизана победити на дуже стазе'' - рекао је бивши тренер Партизана.
User avatar
Sony
 
Posts: 8972
Joined: 04 Jun 2011, 19:40

Re: ATP lista i poeni

Postby vicharhcp » 05 Jun 2011, 20:25

georgina wrote:
vicharhcp wrote: Bice previse turnira za branjenje u narednoj sezoni ako se Noletu ponovi ovakav niz u ovoj sezoni. Nadam se da ste razumeli sta sam zelela da kazem :D .

ne bi teoretski nista smetao jos jedan ovakav niz.

eto rafa (sve do danas) nije odbranio bogznasta iz prosle sezona pa je jos uvek prvi. kad imas takvu gomilu bodova prednosti, ne mora sve ni da se odbrani da bi ostao prvi

zavolecu naprasno engleze ako nameste makiju ''lagani'' zreb tj. nokija za projektovano sf, samo na feda da ne ide.

mada opet, i maki moze da poludi, domaci je to teren. kakogod, bice tesko na w za noleta :unsure:

Ali nece tu jos dugo ostati. Mislim da je lakse ostati na broju 1, pa i povecavati broj poena prednosti ako ne branis bas svaki trofej. Rafa je cvrsto drzao svoju poziciju dok nije dosla sljaka na kojoj je u prosloj sezoni osvojio sve. Posle sljake mu je ugrozena prva pozicija zato sto nije odbranio sve trofeje, a igrao je sva finala. Mnogo se poena gubi. Bitno je i ostati broj 1 kada dodjes na tu poziciju. Naravno, ovo je moj nacin razmisljanja. Mozda mi to cak i pomaze da se utesim kada Nole izgubi (kao sto je u petak izgubio od Federera, ja sam odmah rekla, ok, ali naredne sezone brani "samo" polufinale, za ulazak u finale vec dobija poene).
"Nije uvek lako, ali je uvek lepo navijati za Partizan!" Duško Radović
SVE PROLAZI - PARTIZAN OSTAJE
Image :inlove:
They can take my last ticket at Hala Pionir.
User avatar
vicharhcp
 
Posts: 5260
Joined: 15 Mar 2011, 09:54
Location: Beograd

Re: ATP lista i poeni

Postby vicharhcp » 05 Jun 2011, 20:25

Sony wrote:Ne znam zasto, ali ja ispadoh jedini optimista za Wimbledon. I sto je najzanimljivije, nekako sam relativno brzo prebolio ovaj Novakov poraz ( mada mi je i dalje nesnosno tesko), ali ja jedva cekam Wimbledon. Reci cu sad i nikad vise, da ne izbaksuziram:

Novak ce da EKSPLODIRA na Vimbliju.

A, ne , nisi jedini optimista. I ja sam!
"Nije uvek lako, ali je uvek lepo navijati za Partizan!" Duško Radović
SVE PROLAZI - PARTIZAN OSTAJE
Image :inlove:
They can take my last ticket at Hala Pionir.
User avatar
vicharhcp
 
Posts: 5260
Joined: 15 Mar 2011, 09:54
Location: Beograd

Re: ATP lista i poeni

Postby Sony » 05 Jun 2011, 20:26

:imsorry: Nisam uocio....

Dobro je, nisam jedini :D :D :D
''Понављам, фудбал се игра на терену и тешко је ову екипу Партизана победити на дуже стазе'' - рекао је бивши тренер Партизана.
User avatar
Sony
 
Posts: 8972
Joined: 04 Jun 2011, 19:40

Re: ATP lista i poeni

Postby vicharhcp » 05 Jun 2011, 20:28

Sony wrote::imsorry: Nisam uocio....

Dobro je, nisam jedini :D :D :D

Pogledaj poslednji post na prosloj strani ovog pdf-a :D
"Nije uvek lako, ali je uvek lepo navijati za Partizan!" Duško Radović
SVE PROLAZI - PARTIZAN OSTAJE
Image :inlove:
They can take my last ticket at Hala Pionir.
User avatar
vicharhcp
 
Posts: 5260
Joined: 15 Mar 2011, 09:54
Location: Beograd

Re: ATP lista i poeni

Postby Sony » 05 Jun 2011, 20:29

Evo, procitao sam. Sto se tice toga da li je bolje osvojiti sad sto vise bodova prije dolaska na br 1. Pa, Federer je od 2004 ( ako se ne varam), bio prvi pa do Vimbldona 2008 i onog cuvenog poraza u 5 setova na Vimbldonu.

Ali, korak po korak. Prvo da se dodje do broja 1.
''Понављам, фудбал се игра на терену и тешко је ову екипу Партизана победити на дуже стазе'' - рекао је бивши тренер Партизана.
User avatar
Sony
 
Posts: 8972
Joined: 04 Jun 2011, 19:40

Re: ATP lista i poeni

Postby Gama » 05 Jun 2011, 20:44

To branjenje poena nema veze. Moja logika je zasto osvajati iduce godine 13000 poena ako to moze sada, ove godine.
Po meni on uzima, pozajmljuje poene godinu dana ranije i svaku priliku treba koristiti. To je sport, ne znas kakva ce konkurencija biti sledecih godina. Zato Nole grabi sada sve sto mozes.
Po vasoj logici bolje da osvoji vise 2012 ali onda cete pricati jao kako ce sve to odbraniti 2013. I tako u krug.
Svaka godina je za mene novi pocetak i nema veze sta je bilo u prethodnoj godini. Mislim da svi oni upravo tako i razmisljaju.
User avatar
Gama
 
Posts: 12697
Joined: 04 Jun 2011, 21:14
Location: Nis

Re: ATP lista i poeni

Postby Saint-Tropez » 05 Jun 2011, 21:12

vicharhcp wrote:Obratite paznju kako ja razmisljam. Nole je blizu broja 1 i na tom mestu ce sigurno biti na kraju sezone (veciti optimista). Mozda je bolje da ne dolazi bas do svih finala i da ne osvaja bas svaki turnir (koliko god bi mi voleli da se to desi) jer ce naredne sezone biti jako tesko sve to odbraniti i plasim se da pad sa broja 1 moze da bude brzi nego sto je bio dolazak na to mesto. Za Noleta je bitno da u narednim turnirima odbrani poene iz prosle sezone i da ode bar jedan korak napred na ponekom turniru, kako bi presao Rafu. Bice previse turnira za branjenje u narednoj sezoni ako se Noletu ponovi ovakav niz u ovoj sezoni. Nadam se da ste razumeli sta sam zelela da kazem :D .


Pogresna ti je logika. On upravo treba da se potrudi da i u nastavku sezone, dok god ima ovako dobru formu, osvoji sto je vise moguce i to ako je moguce GS titulu (USO) i MS titule jer one nose najvise poena. Time ce na pocetku naredne godine, kada dodje na red "branjenje" poena iz prve polovine ove godine biti u mnogo boljoj situacijji jer ce imati zalihu iz druge polovine ove godine i moci ce sebi da dozvoli kiks (posto verovatno nece moci da ponovo ovako dobar start kao ove godine) i imace manji pritisak. Dakle, grabi sve sto mozes dok si u situaciji da to cinis, nema tankovanja ako je cilj prvo mesto (plus GS titule).

E, da, jos nesto. Time sto ce ON osvajati titule i one maksimalne poene njegovi protivnici to nece ciniti, te ce razlika u poenima biti veca i njegova pozicija ucvrscenija.
Saint-Tropez
 
Posts: 148
Joined: 05 Jun 2011, 17:20

Re: ATP lista i poeni

Postby Goca_64 » 06 Jun 2011, 00:56

Saint-Tropez wrote:
Pogresna ti je logika. On upravo treba da se potrudi da i u nastavku sezone, dok god ima ovako dobru formu, osvoji sto je vise moguce i to ako je moguce GS titulu (USO) i MS titule jer one nose najvise poena. Time ce na pocetku naredne godine, kada dodje na red "branjenje" poena iz prve polovine ove godine biti u mnogo boljoj situacijji jer ce imati zalihu iz druge polovine ove godine i moci ce sebi da dozvoli kiks (posto verovatno nece moci da ponovo ovako dobar start kao ove godine) i imace manji pritisak. Dakle, grabi sve sto mozes dok si u situaciji da to cinis, nema tankovanja ako je cilj prvo mesto (plus GS titule).

E, da, jos nesto. Time sto ce ON osvajati titule i one maksimalne poene njegovi protivnici to nece ciniti, te ce razlika u poenima biti veca i njegova pozicija ucvrscenija.


Nista ne bih ni dodala ni oduzela ovom postu :bravo:
Naglasak na boldu, dakle, grabi sve... i ma koliko bila tuzna, i ma koliko da sam ocekivala trofej u Parizu, ipak ima jedna utesna stvar, cak i ovogodisnje polufinale mu je donelo dodatne bodove.
Kad bude doslo vreme da se ti isti poeni brane, tada ce(mo) razmisljati o tome, dotad, samo napred.
"Ja sam ono što nema cenu - pošten i siromašan"
M. Selimović
"Sve ce proći. Ali, kakva je to utjeha?
Proći će i radost, proći će i ljubav, proći će i život.
Zar je nada u tome da sve prođe? "
M. Selimović
User avatar
Goca_64
 
Posts: 752
Joined: 04 Jun 2011, 13:39
Location: Prestonica

Re: ATP lista i poeni

Postby 71:70 » 06 Jun 2011, 07:02

Jesam li ja nešto propustio ili u slučaju da rafa ne osvoji vimbldon nole zauzima čelnu poziciju?
User avatar
71:70
 
Posts: 15453
Joined: 15 Mar 2011, 16:24
Location: Gde god ti da igras...

Re: ATP lista i poeni

Postby M.S. » 06 Jun 2011, 08:44

Pa sumnjam da je to jedini uslov, mora valjda i Novak nešto da uradi. Sama rečenica "je l' dovoljno da Rafa ne osvoji" toliko mi liči na neki mnogo loš deja vu, da vam ne mogu opisati. Kakva odbrana, kakvi bakrači. To važi samo u slučaju tešenja kad igraču ide loše, inače je dobro da osvoji i svih 20ak hiljada bodova na raspolaganju. Ko god da ga bude stizao sledeće godine, što više poena-to duže kroz sezonu treba da se bodovi uruše.

Nisam optimista za Vimbi i slažem se sa gamom, jednostavno sve mora težim i krivudavim putem.
Last edited by M.S. on 06 Jun 2011, 10:39, edited 1 time in total.
Najbolji je režim za sve ljude. Najgori su ljudi za sve režime.
User avatar
M.S.
 
Posts: 3210
Joined: 04 Jun 2011, 19:32

PreviousNext

Return to Turniri

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 36 guests