Board index Tenis Turniri

ATP i WTA lista i poeni

ATP i WTA lista i poeni

Postby jabukamen » 30 Mar 2011, 11:31

Ko je na kom mestu, kome treba koji rezultat, ako on ispadne u trecem kolu, a rival prodje u cetvrto, s obzirom na to da brani polufinale od lane i slicne diskusije.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: ATP lista i poeni

Postby Monsieur Poirot » 30 Mar 2011, 12:39

ATP lista, zvanican sajt

http://www.atpworldtour.com/Rankings/Singles.aspx

Live rankings i Race(solidan sajt, mada se nadje i poneka greska jer se prakticno azurira posle svakog meca)

http://tennislive.free.fr/
"If anyone could've drunk the poison cocktail, it could've been me..

H.P. "And there is a possibility even more terrible, mademoiselle.. IT COULD'VE BEEN ME...
User avatar
Monsieur Poirot
 
Posts: 829
Joined: 18 Mar 2011, 15:37
Location: Belgium, not France

Re: ATP lista i poeni

Postby bekrinjo » 04 Apr 2011, 00:15

Ono sto mene zanima je kada bio Novak moga na na Broj 1?
Topić himnu nije pevao,nije pevao,nije pevao!!!
Jedan je Milenko Topić!


Váyase, señor Questa váyase!!!!
User avatar
bekrinjo
 
Posts: 5864
Joined: 16 Mar 2011, 01:37
Location: Aleksandrovac-Beograd

Re: ATP lista i poeni

Postby irriducibili » 04 Apr 2011, 00:34

bekrinjo wrote:Ono sto mene zanima je kada bio Novak moga na na Broj 1?

Tesko pitanje....Nadal brani maksimalan broj poena sa predstojecih turnira na sljaci, gde Nole nije bio previse uspesan. Ukoliko bi uspeo da negde razbije Rafinu dominaciju na sljaci, mislim da bi Novak u vreme Vimbldona bio u prilici da svrgne kralja
irriducibili
 
Posts: 24900
Joined: 14 Mar 2011, 23:13

Re: ATP lista i poeni

Postby AirBall » 04 Apr 2011, 13:06

Ovo vec postaje vulgarno kako se pojedini mediji utrkuju ko ce dublje da se uvuce u guzicu Djokovicu...

Svaka njemu cast na postignutim rezultatima i zbilja srpska nacija treba da bude ponosna da jedan takav sportista i covek je nas po poreklu i osecanju, ali nacin na koji se izvestava o ovome dobija primese kreiranja Bozanstva...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106301
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: ATP lista i poeni

Postby Bodi Bond » 04 Apr 2011, 15:33

@Air Ball
:bravo:

Rafa brani na šljaci 5000 poena + igraće verovatno Barselonu koju nije igrao prošle godine, što je mogućih +500 poena.

Novak brani 900 poena na šljaci i recimo da mu treba da skine Rafi dva Mastersa i da odigra finale u trećem i na RG da bi došao na prvo mesto.
Ja volim taj sex.
User avatar
Bodi Bond
 
Posts: 1591
Joined: 29 Mar 2011, 12:21
Location: Blok

Re: ATP lista i poeni

Postby jabukamen » 04 Apr 2011, 18:21

Novak lane nije igrao Madrid, a Nadal je uzeo sve, a opet ce tesko doci do smene na sljaci. Moja prognoza je da ce Novak preuzeti prvo mesto nakon sto Nadal izgubi od Federera u polufinalu Vimbldona.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: ATP lista i poeni

Postby gogo23 » 05 Apr 2011, 01:05

AirBall wrote:Ovo vec postaje vulgarno kako se pojedini mediji utrkuju ko ce dublje da se uvuce u guzicu Djokovicu...

Svaka njemu cast na postignutim rezultatima i zbilja srpska nacija treba da bude ponosna da jedan takav sportista i covek je nas po poreklu i osecanju, ali nacin na koji se izvestava o ovome dobija primese kreiranja Bozanstva...

Ma mi smo mala deca kako je to bilo kod zapadnih komsija kada je Zec osvojio Vimbldon.

Tenis je, kada je u pitanju individualni sport, planetarni sport broj 1. Pa jos kada se ovakav uspeh desi jednoj maloj zemlji sta drugo ocekivati nego medijsku histeriju.

Novak je u zadnjih godinu dana mnogo uznapredovao na fizickom i kondicionom planu. Ukoliko ga neka ( pu,pu,pu) povreda ne omete, gledacemo ga vrlo brzo na mestu koje mu u ovom trenutku zasluzeno pripada, broj 1. S tom razlikom sto ce se tu mnogo duze zadrzati nego sto je to uspelo Ani i Jeleni koje su na to mesto dospele vise igrom slucaja nego igrackom zaslugom.
gogo23
 
Posts: 7075
Joined: 23 Mar 2011, 01:00

Re: ATP lista i poeni

Postby Panta » 05 Apr 2011, 19:29

@ gogo23

To mesto (broja 1), ne pripada Djokovicu, vec potpuno zasluzeno, Nadalu.

ATP rang lista je najsurovija u tom smislu, ne trpi nekonstatnost, tako da sve dok je tu, zasluzeno je.

Sta li bi tek rekao da Djoka, kao Rafa, osvoji u jednoj sezoni, jedan za drugim, Rim, Monte Carlo, Madrid, RG i povrh svega Wimbledon.

A sve ovo, ne osporavajuci cinjenicu da Djoka TRENUTNO igra najbolji tenis na planeti, sto nema veze sa ATP mestom br. 1.
Fedor is back.
User avatar
Panta
 
Posts: 5241
Joined: 16 Mar 2011, 15:17

Re: ATP lista i poeni

Postby Burke » 05 Apr 2011, 22:25

Panta wrote:@ gogo23

Sta li bi tek rekao da Djoka, kao Rafa, osvoji u jednoj sezoni, jedan za drugim, Rim, Monte Carlo, Madrid, RG i povrh svega Wimbledon.



А разлика између болдованог и оног што је Ноле урадио ове сезоне је...
Burke
 
Posts: 7024
Joined: 18 Mar 2011, 22:06
Location: Na zadatku

Re: ATP lista i poeni

Postby gogo23 » 05 Apr 2011, 23:00

Panta wrote:@ gogo23

To mesto (broja 1), ne pripada Djokovicu, vec potpuno zasluzeno, Nadalu.

A sve ovo, ne osporavajuci cinjenicu da Djoka TRENUTNO igra najbolji tenis na planeti, sto nema veze sa ATP mestom br. 1.

Tako je, mala nepravilnost u izrazavanju, mislio sam kazem da ukoliko nastavi sezonu bez povreda, apsolutno ce zasluziti prvo mesto na listi jer zaista igra najbolji ( ne i najlepsi, ali ko te pita) tenis. Upravo onakav kakav je danas potreban da bi se pobedjivalo i osvajali turniri.

Koliko god sam danas ubedjen u to, toliko moram da budem iskren i da kazem da sam pre samo 2-3 godine bio sklon misljenju da ce Nole na prvo mesto samo sticajem okolnosti (povreda Rafe i povlacenje Fedexa ), i zbog napretka koji je postigao mu iskreno cestitam.

I da dodam na prethodni post, u pogledu popularnosti tenisa i medijske histerije, BBC objavljuje neku svoju rang listu sportista godine u svetu, koja iskljucuje britance. Za 50 godina koliko ona postoji, svasta se na njoj naslo ( golferi, atleticari, fudbaleri cak i klizaci na ledu ) ali ubedljivo na listi vode teniseri koji su 15 puta proglaseni sportistom godine ( svi ostali su jednocifreni )
gogo23
 
Posts: 7075
Joined: 23 Mar 2011, 01:00

Re: ATP lista i poeni

Postby Panta » 05 Apr 2011, 23:13

Burke wrote:
Panta wrote:@ gogo23

Sta li bi tek rekao da Djoka, kao Rafa, osvoji u jednoj sezoni, jedan za drugim, Rim, Monte Carlo, Madrid, RG i povrh svega Wimbledon.



А разлика између болдованог и оног што је Ноле урадио ове сезоне је...


...ono sto nije boldovano, a pocinje na slovo W ( na stranu sto je Dubai ATP 500).

Kad se tome doda i US Open, onda je poduhvat jos impozantniji, i PO MENI ( Tegi tm) i nedostizniji.
Fedor is back.
User avatar
Panta
 
Posts: 5241
Joined: 16 Mar 2011, 15:17

Re: ATP lista i poeni

Postby Burke » 07 Apr 2011, 22:39

Надал је после освајања поменутих турнира и заузео прво место на АТП листи. Много је лакше у серији освојити Ролан Гарос и Вимблдон, него Аустралиан Опен и Ролан Гарос. Временска разлика између РГ и Вимблдона је сувише мала, тако да играч који је у доброј форми и са великим самопоуздањем може лакше да освоји та два турнира, него Аустралију и РГ где између два турнира имаш четири месеца и пет мастерса.

Баш бих волео да се РГ игра на пример ове недеље. Мислим да би Новак имао много веће шансе него крајем маја. За гренд слем на шљаци имаш три мастерса као припрему и то Рафи иде на руку, док за Вимблдон и Аустралију имаш само по један мали турнир и здраво.
Burke
 
Posts: 7024
Joined: 18 Mar 2011, 22:06
Location: Na zadatku

Re: ATP lista i poeni

Postby vicharhcp » 08 Apr 2011, 20:02

Nisam bila sigurna gde da "nalepim" ovu vest, ali, posto Rafa brani, a Nole juri poene, mislim da sam na pravom mestu :)
Nole ne igra Monte Karlo zbog povrede :(
Novak Đoković ne igra u Monte Karlu
IZVOR: B92 | SO
Kako prenosi agencija Rojters, Novak Đoković povukao se sa turnira u Monte Karlu zbog povrede kolena.


“To je težak udarac i tužna vest ne samo za organizatore turnira i moje navijače, već i za mene”, rekao je Novak u saopštenju.

Detalji povrede za sada nisu poznati.

U dosadašnjem toku sezone Đoković je osvojio sva četiri turnira na kojima je igrao (Australijan open, Dubai, Indijan Vels i Majami), prestigao je Rodžera Federera na drugoj poziciji na ATP listi i dva puta savladao najboljeg igrača sveta Rafaela Nadala.

Novak je prošle godine na turniru u Monte Karlu stigao do polufinala i ispao od Fernanda Verdaska. Neućešćem će Đoković izgubiti 360 bodova.
"Nije uvek lako, ali je uvek lepo navijati za Partizan!" Duško Radović
SVE PROLAZI - PARTIZAN OSTAJE
Image :inlove:
They can take my last ticket at Hala Pionir.
User avatar
vicharhcp
 
Posts: 5260
Joined: 15 Mar 2011, 09:54
Location: Beograd

Re: ATP lista i poeni

Postby jabukamen » 15 Apr 2011, 05:37

Na sledecim velikim turnirima Viktor ce biti medju 16 nosilaca, a treba da odbrani Rim i RG gde je bio u 32, Vimbldon gde je usao u 64, a u Madridu ne brani nista. Ni kasnije na americkim mastersima i USO se ne brani nista vise. Sve u svemu sjajna pozicija za dalji napredak.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Next

Return to Turniri

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests