Board index Tenis Turniri

ATP i WTA lista i poeni

Re: ATP lista i poeni

Postby jabukamen » 10 May 2011, 17:43

Nole ima teoretske sanse da posle Rima izbije na prvo mesto (ako uzme turnir, a Rafa ispadne recimo od Ferera u 1/4), a sasvim realne da se primopredaja desi u Parizu. Za razliku od nekih, posle svih ovih briljantnih pobeda, zeleo bih da se to sto pre desi i to se uopste ne mora biti bombasticnom pobedom nad Rafom u finalu RG, moze Nole i da udje u finale i da tamo izgubi ili da Rafa ispadne negde pre.

Koliko god da Nole daje razloga za optimizam verujem da ce se i dalje morati pomuciti i da mu to Rafa nece pokloniti i za razliku od devojaka koje su dosle skoro pa iznenadno do prve pozicije (Ana nakon odustajanja Enan, a Jelena nakon sto neko nije odbranio svoje poene), Nole je krvario za drugo mesto, do njega dosao iz ko zna koliko pokusaja, kad je bio na korak do cilja gubio ne samo od Rafe i Feda nego i od kojekakvih Nieminena, nadam se da ce sada kad je na pragu onog sto ceka celu karijeru odraditi i preostalih 10% posla.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: ATP lista i poeni

Postby Monsieur Poirot » 11 May 2011, 00:10

Kada se oduzmu poeni iz Madrida i Pariza od prosle godine, dolazimo do pocetne situacije pred ovaj masters i predstojeci slem;

Nadal 9470, Novak 10305

Kao sto je pomenuo Jabukamen, ima sanse da ga pretekne vec sledeceg ponedeljka(Vamos David), ali ja cu se pozabaviti kalkulacijom koja obuhvata i RG. Dakle, da bi ga prestigao posle RG-a, potrebno mu je da na naredna dva turnira Nadal ne osvoji vise od 835 poena od Novaka, sto bi znacilo da titula u Rimu i finale Garosa teoretski to obezbedjuju.

Inace, kad se pogleda malo dalja slika koja ukljucuje i Kvins i Vimbldon, Novak moze doci na mesto broj jedan sa 4 finala na tim turnirima ako racunamo da ce ih sve Rafa osvojiti. Ali, polako...
"If anyone could've drunk the poison cocktail, it could've been me..

H.P. "And there is a possibility even more terrible, mademoiselle.. IT COULD'VE BEEN ME...
User avatar
Monsieur Poirot
 
Posts: 829
Joined: 18 Mar 2011, 15:37
Location: Belgium, not France

Re: ATP lista i poeni

Postby gogo23 » 16 May 2011, 01:32

U Parizu mozemo da ocekujemo laganu primopredaju prvog mesta.

Stanje na listi od danas, posle upisanih bodova iz Rima je:

Rafa 12.070 - na RG brani 2.000 (pobeda)
Novak 11.665 - na RG brani 360 (cetvrtfinale)

Novaku je bez obzira na Rafin rezultat potreban ulazak u finale u kome moze da izgubi od Rafe i da postane prvi.

Naravno uspeh bi bio mnogo veci i sladji ukoliko bi bio zacinjen titulom, takodje bi bio nadmasen rekord u broju uzastopnih pobeda od pocetka sezone, a i all time bi bio na dohvat ruke.
gogo23
 
Posts: 7075
Joined: 23 Mar 2011, 01:00

Re: ATP lista i poeni

Postby jabukamen » 16 May 2011, 05:46

Ako Rafa uzme titulu u Parizu, Novak mora uci u finale, ako Rafa ne uzme titulu Novak ne mora nista uraditi. Najzad je dosao turnir gde Novak sam sebi odredjuje poziciju na listi.

Novak na race listi (rezultati od pocetka 2011.) ima manje poena nego Federer i Nadal na ATP listi sto ce reci da je za 4,5 meseca uzeo vise poena nego svi teniseri (minus pomenuta dvojica) za 12.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: ATP lista i poeni

Postby jabukamen » 30 May 2011, 05:59

ATP lista se objavljuje svakog ponedeljka, a izuzetak su samo oni ponedeljci kada se igra GS. Steta, jer da se danas objavila http://tennislive.free.fr/ Novak bi bio prvi put na celu liste, Viktor i Janko (uz mlade Lajovica i Zekica) bi takodje imali najbolji plasman karijere. Ipak se nadam da se za sedam dana nece puno toga promeniti.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: ATP lista i poeni

Postby Filipusis » 30 May 2011, 09:09

jabukamen wrote:ATP lista se objavljuje svakog ponedeljka, a izuzetak su samo oni ponedeljci kada se igra GS. Steta, jer da se danas objavila http://tennislive.free.fr/ Novak bi bio prvi put na celu liste, Viktor i Janko (uz mlade Lajovica i Zekica) bi takodje imali najbolji plasman karijere. Ipak se nadam da se za sedam dana nece puno toga promeniti.


Pa dobro, i nije tako strasno, Viktora moze da ugrozi samo Simon, koji za to treba da prodje i Soderlinga i Nadala, sto je prilicno tezak zadatak... Sto se tice Janka, njega mogu da ugroze Ljubicic i Fonjini, kojima dajem par promila sanse protiv Nadala i Novaka, i Robredo, koji ga verovatno prestize jer igra neki Prostejov...
User avatar
Filipusis
 
Posts: 195
Joined: 17 Mar 2011, 15:35

Re: ATP lista i poeni

Postby jabukamen » 04 Jun 2011, 16:51

Vec sada se zna, da ce drugi srpski igrac Troicki biti 12. :harmonikas: treci Janko 31. :jos: , a cetvrti Ciric (pretice Bozoljca na toj poziciji) u najgorem slucaju 180. :bravo: , ako prodje dalje od polufinala ovog celendzera koji igra i bolji. Svi oni imaju plasman karijere. Ostaje jos da se vidi i da li ce nas prvi reket takodje popraviti svoj plasman.

Procitah da je Novak otkazao Kvins, malo mi je to cudno jer je ipak u poslednjih sedam dana odigrao jedan mec i pozivati se na umor u odnosu na glavnog konkurenta Rafu koji je ove godine odigrao turnir i sedam meceva vise, a ipak igra i iduce nedelje (ako sutrasnje finale ode u pet setova verujem da ce otkazati). Kad uzmes turnir onda sebi mozes priustiti odmor, pa "ima opravdanje" za Roterdam, DC, MC, ali ako se zna da su oba konkurenta tako dobra i naostrena (Nadal je odigrao sve na sljaci, Fed takodje igrao vise nego obicno) onda je i "bednih" 250 poena kojih se Novak vec nekoliko puta odrekao u konacnom zbiru vazno.

Idealno za Novaka bi bilo da sutra obojica izgube :bleh: , ako vec mora odabrati naravno je bolje da Rafa izgubi zbog dolaska na prvo mesto sto je i imperativ i sto bi ga sigurno rasteretilo, a koliko ce kasnije na njemu ostati to nije ni bitno, neka on provede jednu sedmicu na prvom mestu i ne mora vise nikako, ali u svetlu jurnjave sledecih GS titula povratak Rogera u borbu za vrh (na poslednja dva GS brani 1/4 i 1/2 pa potencijalno moze osvojiti mnogo toga) i eventualni pad na trece mesto bi umnogome komplikovao zreb posto se zna da je pri zrebu apsolutno svevejdno da li si broj 1 ili 2.

Naravno da jedan poraz nije vredan ovolikog mracenja, ali sta cu kad je to jace od mene. :hammer:
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: ATP lista i poeni

Postby Goca_64 » 04 Jun 2011, 17:31

jabukamen wrote:

Naravno da jedan poraz nije vredan ovolikog mracenja, ali sta cu kad je to jace od mene. :hammer:


I od mene, veruj mi. Toliko sam smorena od ovog poraza da danas nisam sposobna za nista od smislenih ljudskih aktivnosti :sad2:

Sto se Kvinsa tice, ne znam sta da mislim, po prvi puta ove godine u mene se uvukla sumnja da ce se ponovo pojaviti u Noletu nesto od onoga sto se desavalo posle Madrida 2009 ili OI-a . Iako, danasnji Novak sa tolikom dominacijom i sredjenom psihom, fizickom spremom ne bi smeo podleci toj vrsti pritiska. Bojim se da je otkazivanje Kvinsa upravo posledica sto su se u njega ponovo uvukle sumnje, bar u tragovima o nekoj konacnoj dugotrajnijoj dominaciji. Mnogo mi je tesko zbog poslednjeg poraza, ne kao sebicnom navijacu jer bih ja uzivala u njegovoj pobedi... tesko mi je pre svega zbog samog Noleta jer je njemu to mnogo znacilo.
Scenario za sutra, idealan bi bio da Fed pobedi, to donosi Noletu 1 mesto, makar i na mala vrata, ali iz do sad prikazanog, iskreno sumnjam da ce se to desiti.
"Novonaspanovani" Rafa ce po starom dobrom receptu da uzurpira svojim spinovima Rodjin BH i to ce biti ciscenje u tri, eventualno cetiri seta.
"Ja sam ono što nema cenu - pošten i siromašan"
M. Selimović
"Sve ce proći. Ali, kakva je to utjeha?
Proći će i radost, proći će i ljubav, proći će i život.
Zar je nada u tome da sve prođe? "
M. Selimović
User avatar
Goca_64
 
Posts: 752
Joined: 04 Jun 2011, 13:39
Location: Prestonica

Re: ATP lista i poeni

Postby Monsieur Poirot » 05 Jun 2011, 18:32

1.Rafa 12070
2.Novak 12025
3.Rodzer 9230

Ovako ce izgledati i raspored prve trojke kao nosioca na Vimbldonu
"If anyone could've drunk the poison cocktail, it could've been me..

H.P. "And there is a possibility even more terrible, mademoiselle.. IT COULD'VE BEEN ME...
User avatar
Monsieur Poirot
 
Posts: 829
Joined: 18 Mar 2011, 15:37
Location: Belgium, not France

Re: ATP lista i poeni

Postby Gama » 05 Jun 2011, 19:01

Nije prvi zbog glupavih, tupavih 45 poena :facepalm:
User avatar
Gama
 
Posts: 12697
Joined: 04 Jun 2011, 21:14
Location: Nis

Re: ATP lista i poeni

Postby Liv » 05 Jun 2011, 19:05

A obojica brane dosta u sledecem periodu. Novak mora u finale na Wimbliju. Zhreb ce sada biti bitniji nego ikad.
Liv
 
Posts: 4767
Joined: 04 Jun 2011, 19:06

Re: ATP lista i poeni

Postby Gama » 05 Jun 2011, 19:25

Upravo to Liv-sve zavisi od zreba. Rafa kljakav ali opet ce doci do finala, dok za Noleta nisam bas tako sigurna.
User avatar
Gama
 
Posts: 12697
Joined: 04 Jun 2011, 21:14
Location: Nis

Re: ATP lista i poeni

Postby Sony » 05 Jun 2011, 19:27

Za Novaka bi bilo idealno da dobije Mareja u svom dijelu zrijeba, a da u potencijalnom polufinalu igraju Federer i Nadal.
''Понављам, фудбал се игра на терену и тешко је ову екипу Партизана победити на дуже стазе'' - рекао је бивши тренер Партизана.
User avatar
Sony
 
Posts: 8972
Joined: 04 Jun 2011, 19:40

Re: ATP lista i poeni

Postby Monsieur Poirot » 05 Jun 2011, 19:28

Ako bi bilo Fed-Rafa polufinale, nisam bas tako siguran da ce Rafa lako do finala. Fed sa igrom iz prvog dela prvog seta od danas moze da ga pocisti na travi
"If anyone could've drunk the poison cocktail, it could've been me..

H.P. "And there is a possibility even more terrible, mademoiselle.. IT COULD'VE BEEN ME...
User avatar
Monsieur Poirot
 
Posts: 829
Joined: 18 Mar 2011, 15:37
Location: Belgium, not France

Re: ATP lista i poeni

Postby vicharhcp » 05 Jun 2011, 19:30

Ajmo ajmo malo optimizma! Pa ne razmisljate valjda kao Mats Vilander? Ova Novakova serija koju je imao NIJE SLUCAJNA, kao sto je Mats rekao! Nole ce biti broj 1 jako brzo!
"Nije uvek lako, ali je uvek lepo navijati za Partizan!" Duško Radović
SVE PROLAZI - PARTIZAN OSTAJE
Image :inlove:
They can take my last ticket at Hala Pionir.
User avatar
vicharhcp
 
Posts: 5260
Joined: 15 Mar 2011, 09:54
Location: Beograd

PreviousNext

Return to Turniri

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 44 guests