Board index Tenis Turniri

Teniske diskusije

Re: Davis Cup

Postby M.S. » 19 Jun 2011, 17:03

I ja sam. Ne veliki optimista, ali sasvim dovoljno. Znam da objasnim zašto-zato što je igrački trenutno (naglasak je na trenutno) u rangu druge dvojice, ako ne i bolji i drugo, izuzetno je potcenjen na travi iz čega i nastaju takve sumnje u njegove kvalitete.

Federer je izgubio u prvim kolima Vimbija godinu pre nego je osvojio, a takođe je imao prosečne rezultate na slemovima do tada generalno, pa znamo šta je posle bilo. Ne znam da li je ikome padalo na pamet da tvrdi da je netalentovan za travu. Ako i jeste, 2003. je demantovan, a dan danas svi misle da mu je to najprirodnija podloga.

Svakom igraču treba vremena da se privikne na nju i Novak može da bude samo bolji, a već i prošle godine je bio vrlo pristojan do meča sa Berdihom, kada je jednostavno stao.
Najbolji je režim za sve ljude. Najgori su ljudi za sve režime.
User avatar
M.S.
 
Posts: 3210
Joined: 04 Jun 2011, 19:32

Re: Davis Cup

Postby Goca_64 » 19 Jun 2011, 17:51

Dejan wrote:Ja sam nekako ubedjen da Rafa ne osvaja Wimbledon, veliki sam optimista što se tiče Noletovih šansi za osvajanje W, mada stvarno ne umem da objasnim zašto


Ja bih volela da sam ubedjena, ali, na zalost nisam. Vise radim na tome da sebe ubedim da bi Rafa mogao da se saplete o nekog do finala. Sto se Novaka tice, ne znam sta da mislim. I dalje me, za optimisticka razmisljanja, koci cinjenica da Nole nema nijednu titulu na travi i da je do sada igrao losije na njoj nego na sljaci, o betonu da i ne pricamo.
"Ja sam ono što nema cenu - pošten i siromašan"
M. Selimović
"Sve ce proći. Ali, kakva je to utjeha?
Proći će i radost, proći će i ljubav, proći će i život.
Zar je nada u tome da sve prođe? "
M. Selimović
User avatar
Goca_64
 
Posts: 752
Joined: 04 Jun 2011, 13:39
Location: Prestonica

Re: Davis Cup

Postby M.S. » 19 Jun 2011, 17:56

Uf što volim što će da vas demantuje :D . Ima da vas citiram do sudnjeg dana :bleh: .
Najbolji je režim za sve ljude. Najgori su ljudi za sve režime.
User avatar
M.S.
 
Posts: 3210
Joined: 04 Jun 2011, 19:32

Re: Davis Cup

Postby Maki » 19 Jun 2011, 18:07

U kakav smo debeli off otisli. :teacher:

Sad Liv kad se pojavi sa "sekircetom" gotovi smo. :funbat: :D

Onda da se i ja upisem,nema smisla. :laugh:

Po mom skromnom misljenju,Rafa nema sanse da odbrani titulu(ili ce izgubiti negde na pocetku, a ako ne tad onda u polufinalu od Mareja) i ubedjena sam u to.Ali kao sto sam rekla uopste necu razmisljati o njemu kao ni o Federeru i opterecivati se njima,razmisljam samo o Nokici i svakom njegovom sledecem rivalu.

Pa nisu ni britanci toliko ludi kad su stavili njihovog ljubimca u Rafinu polovinu.Znaju da mu je on najlaksi protivnik u eventualnom polufinalu,tako da uzivajte i samo razmisljajte pozitivno! :manikir:
User avatar
Maki
 
Posts: 2552
Joined: 09 Jun 2011, 00:29

Re: Davis Cup

Postby Goca_64 » 19 Jun 2011, 18:09

M.S. wrote:Uf što volim što će da vas demantuje :D . Ima da vas citiram do sudnjeg dana :bleh: .


Nek me on demantuje, a ti me onda krupnim slovima turi i u novine, nema da se bunim :laugh:
"Ja sam ono što nema cenu - pošten i siromašan"
M. Selimović
"Sve ce proći. Ali, kakva je to utjeha?
Proći će i radost, proći će i ljubav, proći će i život.
Zar je nada u tome da sve prođe? "
M. Selimović
User avatar
Goca_64
 
Posts: 752
Joined: 04 Jun 2011, 13:39
Location: Prestonica

Re: Davis Cup

Postby cecans » 19 Jun 2011, 18:09

Dejan wrote:Ja sam nekako ubedjen da Rafa ne osvaja Wimbledon, veliki sam optimista što se tiče Noletovih šansi za osvajanje W, mada stvarno ne umem da objasnim zašto

:+1:
cecans
 
Posts: 2130
Joined: 05 Jun 2011, 13:55

Re: Davis Cup

Postby Liv » 19 Jun 2011, 18:35

Maki wrote:U kakav smo debeli off otisli. :teacher:
Sad Liv kad se pojavi sa "sekircetom" gotovi smo. :funbat: :D

Stvarno moram da nateram ovo dvoje da rade neshto :lollol:

Ja nikako ne vidim Novaka kao pobednika. Shta cu, nema veze sa rezonima, titulama na travi i sl. jednostavno ne vidim. Mislim da Rafa ili Fed podizhu pehar. Ako bude Rafa prvo mesto ce biti bash daleko :( Mada, verovatno cu menjati mishnjenje na dnevnoj bazi kad pochne turnir :beyond:

p.s. kad zavrshite s off-ovanjem premesticu vas na adekvatnu temu :okk:
Liv
 
Posts: 4767
Joined: 04 Jun 2011, 19:06

Re: Davis Cup

Postby M.S. » 19 Jun 2011, 18:38

Zar nisi ti rekla da si optimista i da je Novak jednostavno dovoljno dobar igrač da napravi barem sf iznenađenje? Ili sam nešto pomešala?
Najbolji je režim za sve ljude. Najgori su ljudi za sve režime.
User avatar
M.S.
 
Posts: 3210
Joined: 04 Jun 2011, 19:32

Re: Davis Cup

Postby Liv » 19 Jun 2011, 18:43

M.S. wrote:Zar nisi ti rekla da si optimista i da je Novak jednostavno dovoljno dobar igrač da napravi barem sf iznenađenje? Ili sam nešto pomešala?

Jesam, pre ili u toku RG-a. I dalje to mislim, brine me glava. Posle onog razocharenja na RG i znajuci koliko mu je bitan Wimbledon ako polufinale bude s Fedom ne verujem u pobedu. Mada je sve ovo preuranjeno jer mi se chini kao da nisam gledala Novaka tri meseca, ali pored Feda koji je pun samopouzdanja i odlichan na travi, Rafe koji ima supermentalne moci i Noleta koji je nekako opet kiksnuo.. Ne znam. Ovoj dvojici dajem 40% shansi, Novaku 19% i 1% svima ostalima...
Liv
 
Posts: 4767
Joined: 04 Jun 2011, 19:06

Re: Davis Cup

Postby M.S. » 19 Jun 2011, 19:08

To je i moja otprilike prognoza, malo sam veće šanse dala Rafi od Federera. Ipak, nešto se šuškalo da Federera muči rame, ili je to samo izgovor za izgubljeno finale. Nije neki kec iz rukava i bolje da se usredsredi čovek na sebe, ali čisto da pomenem.

Ja baš nešto imam dobar osećaj (u smislu, ne da sigurno dobija, već da nije nemoguće da se desi) za to moguće sf , mislim da moraju stvari malo da se preliju i na drugu stranu-u smislu-iznenađenje, sreća i dobar teniski dan.
Najbolji je režim za sve ljude. Najgori su ljudi za sve režime.
User avatar
M.S.
 
Posts: 3210
Joined: 04 Jun 2011, 19:32

Re: Davis Cup

Postby Liv » 19 Jun 2011, 19:24

Tvoj optimizam me dodatno brine :biggrin: Ne bi me chudilo da se Fed ushinuo u polufinalu.
Liv
 
Posts: 4767
Joined: 04 Jun 2011, 19:06

Re: Davis Cup

Postby M.S. » 19 Jun 2011, 19:31

I mene :D . Ali gledajmo to sa još jednim optimizmom: moj optimizam je posledica toga što sam u poslednje vreme neobjašnjivo dobro raspoložena, pa možda nema nikakve veze sa jinxovanjem tenisa :D .

I meni se čini da se tu ušinuo, šta da mu savetujem, sem da manje zapinje sa servisom :D .
Najbolji je režim za sve ljude. Najgori su ljudi za sve režime.
User avatar
M.S.
 
Posts: 3210
Joined: 04 Jun 2011, 19:32

Re: Davis Cup

Postby Gama » 19 Jun 2011, 19:36

Ja sam razumela da je prepone istegao, a vala koliko se istezao da stigne svaku Noletovu loptu nije ni cudo sto je sav usinut. Za njegove godine sto je mnogo, mnogo je :laugh:.
User avatar
Gama
 
Posts: 12697
Joined: 04 Jun 2011, 21:14
Location: Nis

Re: Davis Cup

Postby ciao » 19 Jun 2011, 19:37

Vidim sve teme se trose na sve jedino se tema "strucna zapazanja" jako obazrivo zaobilazi :bliss: :laugh:
User avatar
ciao
 
Posts: 756
Joined: 06 Jun 2011, 23:52

Re: Davis Cup

Postby Liv » 19 Jun 2011, 19:37

I meni se čini da se tu ušinuo, šta da mu savetujem, sem da manje zapinje sa servisom .
I onu kremu shto ste savetovali Maki :nisamodavle:
Liv
 
Posts: 4767
Joined: 04 Jun 2011, 19:06

PreviousNext

Return to Turniri

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 38 guests