Board index Tenis Turniri

Teniske diskusije

Re: Sljaka 2011.

Postby MorningGlory » 16 May 2011, 23:13

Tenis sam trenirao 5 godina aktivno i bio 3. junior NIsa tako da itekako imam pojma o ovom sportu :D

Klasicni i bezobrazni baloni ? Jedaj , pa to je defanzivan udarac i ne bi se slozio da je mogao bolje u tim situacijama a mec sam odgledao 2 puta .

Nadal jeste kompletan igrac , da nije ne bi se nalazio tu gde jeste . Jedina stvar sa kojom bi mogao da se slozim je da je bivsi broj 1 i to je to .. Ne znam zasto mrzis toliko Nadala
Djumicu mars iz svetinje
User avatar
MorningGlory
 
Posts: 9592
Joined: 15 Mar 2011, 18:38

Re: Sljaka 2011.

Postby irriducibili » 16 May 2011, 23:48

MorningGlory wrote:Nadal jeste kompletan igrac , da nije ne bi se nalazio tu gde jeste . Jedina stvar sa kojom bi mogao da se slozim je da je bivsi broj 1 i to je to ..

Ne, jos uvek je sadanji broj 1, zato i postoji ATP lista koja obuhvata rezultate u duzem vremenskom periodu

Druga je stvar sto nema nikakve dileme, ko sada igra najbolji tenis. Ali mu jos uvek fali tih 400 bodova, i nema garancije da ce do njih doci
irriducibili
 
Posts: 24900
Joined: 14 Mar 2011, 23:13

Re: Sljaka 2011.

Postby Panta » 16 May 2011, 23:51

irriducibili wrote:
MorningGlory wrote:Nadal jeste kompletan igrac , da nije ne bi se nalazio tu gde jeste . Jedina stvar sa kojom bi mogao da se slozim je da je bivsi broj 1 i to je to ..

Ne, jos uvek je sadanji broj 1, zato i postoji ATP lista koja obuhvata rezultate u duzem vremenskom periodu

Druga je stvar sto nema nikakve dileme, ko sada igra najbolji tenis. Ali mu jos uvek fali tih 400 bodova, i nema garancije da ce do njih doci


Slazem se sa irr-om.

Ovo da je Nadal "bivsi broj 1" me podeseca na Robertove izjave da je "Partizan bivsi prvak".

ATP lista je merodavna, a ne trenutni dojam, iako je nesumnjivo da Novak ove godine igra najbolji tenis na svetu.

Ne potcenjujte srce sampiona, a Nadal je jedan od najvecih koje je ovaj sport ikada imao, i ubedjen sam, osvajac jos mnogo GS-ova.
Fedor is back.
User avatar
Panta
 
Posts: 5241
Joined: 16 Mar 2011, 15:17

Re: Sljaka 2011.

Postby jedaj » 17 May 2011, 00:44

MorningGlory wrote:Tenis sam trenirao 5 godina aktivno i bio 3. junior NIsa tako da itekako imam pojma o ovom sportu :D

Klasicni i bezobrazni baloni ? Jedaj , pa to je defanzivan udarac i ne bi se slozio da je mogao bolje u tim situacijama a mec sam odgledao 2 puta .

Nadal jeste kompletan igrac , da nije ne bi se nalazio tu gde jeste . Jedina stvar sa kojom bi mogao da se slozim je da je bivsi broj 1 i to je to .. Ne znam zasto mrzis toliko Nadala

Dobro............reci mi samo kada si na tim treninzima zajedno sa trenerom vjezbao guranje loptice u vis kada imas vremena
da se namjestis na udarac a da to nije iznudjen udarac npr da u trku jedva stizes lopticu i posto je protivnik krenuo ka
mrezi ili je vec na mrezi pa si primoran da pokusas da ga lobujes tim balonom ili pokusavas da mu taj balon posaljes oko
osnovne linije kako bi mu otezao smec.

Ako si trenirao tenis ti vrlo dobro znas da balon udarac ne sadrzi spin i vrlo dobro znas da taj udarac je nepravilan i ne postoji
u teniskoj praksi niti je etabliran u istoj.E sada posto si odgledao 2 puta mec da li bi bio ljubazan da mi kazes koliko je bilo
takvih neiznudjenih vec opisanih situacija i jel su te loptice letjele preko 3 metra iznad mreze.

Molio bi te da mi decidno odgovoris na ova moja zapazanja i pitanja bez da sirimo ovu polemiku.

I jos jedno vrlo vazno pitanje,koji si ti udarac vjezbao na treninzima kako bi se odbranio od balona i kako se strucno zove taj udarac.
User avatar
jedaj
 
Posts: 3041
Joined: 17 Mar 2011, 12:24

Re: Sljaka 2011.

Postby jedaj » 17 May 2011, 00:49

irriducibili wrote:
MorningGlory wrote:Nadal jeste kompletan igrac , da nije ne bi se nalazio tu gde jeste . Jedina stvar sa kojom bi mogao da se slozim je da je bivsi broj 1 i to je to ..

Ne, jos uvek je sadanji broj 1, zato i postoji ATP lista koja obuhvata rezultate u duzem vremenskom periodu

Druga je stvar sto nema nikakve dileme, ko sada igra najbolji tenis. Ali mu jos uvek fali tih 400 bodova, i nema garancije da ce do njih doci

Citav svijet,bivsi teniseri,sadasnji teniseri,trenutni reket broj 1i strucnjaci gledaju istim ocima samo moj dragi Irr.......
prkosi sili gravitacije :mop: .Da mozda nije tvda podloga ta gdje cemo naci spasenje i dusevni mir :waiting: .
User avatar
jedaj
 
Posts: 3041
Joined: 17 Mar 2011, 12:24

Re: Sljaka 2011.

Postby jedaj » 17 May 2011, 01:01

Panta wrote:
irriducibili wrote:
MorningGlory wrote:Nadal jeste kompletan igrac , da nije ne bi se nalazio tu gde jeste . Jedina stvar sa kojom bi mogao da se slozim je da je bivsi broj 1 i to je to ..

Ne, jos uvek je sadanji broj 1, zato i postoji ATP lista koja obuhvata rezultate u duzem vremenskom periodu

Druga je stvar sto nema nikakve dileme, ko sada igra najbolji tenis. Ali mu jos uvek fali tih 400 bodova, i nema garancije da ce do njih doci


Slazem se sa irr-om.

Ovo da je Nadal "bivsi broj 1" me podeseca na Robertove izjave da je "Partizan bivsi prvak".

ATP lista je merodavna, a ne trenutni dojam, iako je nesumnjivo da Novak ove godine igra najbolji tenis na svetu.

Ne potcenjujte srce sampiona, a Nadal je jedan od najvecih koje je ovaj sport ikada imao, i ubedjen sam, osvajac jos mnogo GS-ova.

Najbolji mec godine i teniski spektakl Djokokovic-Marej.
Nego jel si i jednog minuta sumnjao u ishod finala..........ja nisam ni jedne sekunde kao sto je bilo ocigledno cak i u
Indian Velsu nakon izgubljenog prvog seta da nema nacina da se porazi onakva dominacija u polju i tenis Novaka Djokovica.
Ove izlizane floskule srce sampiona okaci macku o rep.Ovde sam jedini najavio kraj jedne ere i to na omiljenoj podlozi i to
sam provlacio cak i poslije osvajanja Monte Karla.Ljudi probudite se.

Ovo o GS-ovima sam upisao u notes i bice vremena da se jos vidimo i pricamo.
User avatar
jedaj
 
Posts: 3041
Joined: 17 Mar 2011, 12:24

Re: Sljaka 2011.

Postby MorningGlory » 17 May 2011, 01:41

jedaj wrote:
MorningGlory wrote:Tenis sam trenirao 5 godina aktivno i bio 3. junior NIsa tako da itekako imam pojma o ovom sportu :D

Klasicni i bezobrazni baloni ? Jedaj , pa to je defanzivan udarac i ne bi se slozio da je mogao bolje u tim situacijama a mec sam odgledao 2 puta .

Nadal jeste kompletan igrac , da nije ne bi se nalazio tu gde jeste . Jedina stvar sa kojom bi mogao da se slozim je da je bivsi broj 1 i to je to .. Ne znam zasto mrzis toliko Nadala

Dobro............reci mi samo kada si na tim treninzima zajedno sa trenerom vjezbao guranje loptice u vis kada imas vremena
da se namjestis na udarac a da to nije iznudjen udarac npr da u trku jedva stizes lopticu i posto je protivnik krenuo ka
mrezi ili je vec na mrezi pa si primoran da pokusas da ga lobujes tim balonom ili pokusavas da mu taj balon posaljes oko
osnovne linije kako bi mu otezao smec.

Ako si trenirao tenis ti vrlo dobro znas da balon udarac ne sadrzi spin i vrlo dobro znas da taj udarac je nepravilan i ne postoji
u teniskoj praksi niti je etabliran u istoj.E sada posto si odgledao 2 puta mec da li bi bio ljubazan da mi kazes koliko je bilo
takvih neiznudjenih vec opisanih situacija i jel su te loptice letjele preko 3 metra iznad mreze.

Molio bi te da mi decidno odgovoris na ova moja zapazanja i pitanja bez da sirimo ovu polemiku.

I jos jedno vrlo vazno pitanje,koji si ti udarac vjezbao na treninzima kako bi se odbranio od balona i kako se strucno zove taj udarac
.


"Balon udarac" kako ga ti zoves je u principu neprvalno izveden top spin forhend ili bekend koji se koristi da bi igrac kupio vreme i vratio se u polje (jer loptica putuje duze nego kod ravnog udarca ) i ne slazem slazem se da je Nadal namerno gurao lopticu ( mozda 2-3 puta ali to je ponovo deo taktike jer u hteo u tom momentu da iznudi gresku , verovatno je osetio nesigurnost kod Djokovica ... ) , on je pokusavao da odigra sto dublje te "balone" ali to sto mu nije uspevalo je druga prica ...

BALON UDARAC NE POSTOJI ! Gde sam spomenuo te udarce !?(samo u odgovoru tebi , pokusao sam da se vodim tvojim recnikom ) ... A zaista nisam lud da obracam paznju i brojim specijalno za tebe - tj. zabole me ! Nadal igra top spin forhend (zato i njegove loptice idu vise od mreze nego Noletove ) dok bekhend igra "drive" ( inace njegov najslabiji udarac gde ima jos prostora za napredak )

Sto se tice bolda zaista te nisam najbolje razumeo ... "koji si ti udarac vjezbao na treninzima kako bi se odbranio od balona i kako se strucno zove taj udarac" - od "balona" se ne brani vec se "balon" napada , a kako ces ga napasti to nemas nigde zapisano niti se striktno uci .. Zavisi od tvog stila igre , eventualno trener moze da insistira da se odigra top spin u suprotnu stranu kako bi se igrac jos vise "izbacio" sa terena .. Ja licno obozavam da odigram drop shot ukoliko mi loptica ide na bekhend a top spin forhend ili drive forhend ukoliko mi loptica ide na desnu stranu ili u telo ... Naravno neki teniseri instiktivno izlaze na mrezu i idu na volej ili smash ...
Djumicu mars iz svetinje
User avatar
MorningGlory
 
Posts: 9592
Joined: 15 Mar 2011, 18:38

Re: Sljaka 2011.

Postby irriducibili » 17 May 2011, 01:45

jedaj wrote:Citav svijet,bivsi teniseri,sadasnji teniseri,trenutni reket broj 1i strucnjaci gledaju istim ocima samo moj dragi Irr.......
prkosi sili gravitacije :mop: .Da mozda nije tvda podloga ta gdje cemo naci spasenje i dusevni mir :waiting: .

Dragi moj jedaj, svi ti koje si naveo, priznaju ATP listu kao jedinu merodavnu za rangiranje igraca :hathello:
irriducibili
 
Posts: 24900
Joined: 14 Mar 2011, 23:13

Re: Sljaka 2011.

Postby MorningGlory » 17 May 2011, 01:48

irriducibili wrote:
MorningGlory wrote:Nadal jeste kompletan igrac , da nije ne bi se nalazio tu gde jeste . Jedina stvar sa kojom bi mogao da se slozim je da je bivsi broj 1 i to je to ..

Ne, jos uvek je sadanji broj 1, zato i postoji ATP lista koja obuhvata rezultate u duzem vremenskom periodu

Druga je stvar sto nema nikakve dileme, ko sada igra najbolji tenis. Ali mu jos uvek fali tih 400 bodova, i nema garancije da ce do njih doci


SLazem se , mada ne vidim zasto si mi replicirao kada i sam znas da sam mislio hipoteticki
Djumicu mars iz svetinje
User avatar
MorningGlory
 
Posts: 9592
Joined: 15 Mar 2011, 18:38

Re: Sljaka 2011.

Postby irriducibili » 17 May 2011, 02:00

MorningGlory wrote:
irriducibili wrote:
MorningGlory wrote:Nadal jeste kompletan igrac , da nije ne bi se nalazio tu gde jeste . Jedina stvar sa kojom bi mogao da se slozim je da je bivsi broj 1 i to je to ..

Ne, jos uvek je sadanji broj 1, zato i postoji ATP lista koja obuhvata rezultate u duzem vremenskom periodu

Druga je stvar sto nema nikakve dileme, ko sada igra najbolji tenis. Ali mu jos uvek fali tih 400 bodova, i nema garancije da ce do njih doci


SLazem se , mada ne vidim zasto si mi replicirao kada i sam znas da sam mislio hipoteticki

Znam za tebe, ali vidis da ima i onih koji misle ozbiljno da ATP lista nije merodavna
irriducibili
 
Posts: 24900
Joined: 14 Mar 2011, 23:13

Re: Sljaka 2011.

Postby jedaj » 17 May 2011, 02:30

MorningGlory wrote:
jedaj wrote:
MorningGlory wrote:Tenis sam trenirao 5 godina aktivno i bio 3. junior NIsa tako da itekako imam pojma o ovom sportu :D

Klasicni i bezobrazni baloni ? Jedaj , pa to je defanzivan udarac i ne bi se slozio da je mogao bolje u tim situacijama a mec sam odgledao 2 puta .

Nadal jeste kompletan igrac , da nije ne bi se nalazio tu gde jeste . Jedina stvar sa kojom bi mogao da se slozim je da je bivsi broj 1 i to je to .. Ne znam zasto mrzis toliko Nadala

Dobro............reci mi samo kada si na tim treninzima zajedno sa trenerom vjezbao guranje loptice u vis kada imas vremena
da se namjestis na udarac a da to nije iznudjen udarac npr da u trku jedva stizes lopticu i posto je protivnik krenuo ka
mrezi ili je vec na mrezi pa si primoran da pokusas da ga lobujes tim balonom ili pokusavas da mu taj balon posaljes oko
osnovne linije kako bi mu otezao smec.

Ako si trenirao tenis ti vrlo dobro znas da balon udarac ne sadrzi spin i vrlo dobro znas da taj udarac je nepravilan i ne postoji
u teniskoj praksi niti je etabliran u istoj.E sada posto si odgledao 2 puta mec da li bi bio ljubazan da mi kazes koliko je bilo
takvih neiznudjenih vec opisanih situacija i jel su te loptice letjele preko 3 metra iznad mreze.

Molio bi te da mi decidno odgovoris na ova moja zapazanja i pitanja bez da sirimo ovu polemiku.

I jos jedno vrlo vazno pitanje,koji si ti udarac vjezbao na treninzima kako bi se odbranio od balona i kako se strucno zove taj udarac
.


"Balon udarac" kako ga ti zoves je u principu neprvalno izveden top spin forhend ili bekend koji se koristi da bi igrac kupio vreme i vratio se u polje (jer loptica putuje duze nego kod ravnog udarca ) i ne slazem slazem se da je Nadal namerno gurao lopticu ( mozda 2-3 puta ali to je ponovo deo taktike jer u hteo u tom momentu da iznudi gresku , verovatno je osetio nesigurnost kod Djokovica ... ) , on je pokusavao da odigra sto dublje te "balone" ali to sto mu nije uspevalo je druga prica ...

BALON UDARAC NE POSTOJI ! Gde sam spomenuo te udarce !?(samo u odgovoru tebi , pokusao sam da se vodim tvojim recnikom ) ... A zaista nisam lud da obracam paznju i brojim specijalno za tebe - tj. zabole me ! Nadal igra top spin forhend (zato i njegove loptice idu vise od mreze nego Noletove ) dok bekhend igra "drive" ( inace njegov najslabiji udarac gde ima jos prostora za napredak )

Sto se tice bolda zaista te nisam najbolje razumeo ... "koji si ti udarac vjezbao na treninzima kako bi se odbranio od balona i kako se strucno zove taj udarac" - od "balona" se ne brani vec se "balon" napada , a kako ces ga napasti to nemas nigde zapisano niti se striktno uci .. Zavisi od tvog stila igre , eventualno trener moze da insistira da se odigra top spin u suprotnu stranu kako bi se igrac jos vise "izbacio" sa terena .. Ja licno obozavam da odigram drop shot ukoliko mi loptica ide na bekhend a top spin forhend ili drive forhend ukoliko mi loptica ide na desnu stranu ili u telo ... Naravno neki teniseri instiktivno izlaze na mrezu i idu na volej ili smash ...

Posto sam u svom postu ti decidno naveo pitanja i najavio ti da ces da siris temu sada cu te zamoliti ljudski da mi odgovoris
stavku po stavku na moja pitanja,ocekujem samo decidne odgovore druze.
Prvo pitanje je bilo:
Dobro............reci mi samo kada si na tim treninzima zajedno sa trenerom vjezbao guranje loptice u vis kada imas
vremena da se namjestis na udarac a da to nije iznudjen udarac npr da u trku jedva stizes lopticu i posto je protivnik
krenuo ka mrezi ili je vec na mrezi pa si primoran da pokusas da ga lobujes tim balonom ili pokusavas da mu taj balon posaljes oko osnovne linije kako bi mu otezao smec.
User avatar
jedaj
 
Posts: 3041
Joined: 17 Mar 2011, 12:24

Re: Sljaka 2011.

Postby MorningGlory » 17 May 2011, 02:49

Omg ... ti ocigledno slabo pojmis tenis , laku noc
Djumicu mars iz svetinje
User avatar
MorningGlory
 
Posts: 9592
Joined: 15 Mar 2011, 18:38

Re: Sljaka 2011.

Postby jedaj » 17 May 2011, 03:04

MorningGlory wrote:Omg ... ti ocigledno slabo pojmis tenis , laku noc

Imao si druze sasvim lak odgovor a to je da to nikada nisi radio ni ti te je to iko ucio na trenizima i to si jedino mogao da
vidis ukoliko si gledao izuzetno lose rekreativce tj.ukoliko si gledao sprdnju od tenisa.Ukazao si mi veliko nepostovanje
neodgovorom na ovo vise nego lako i prosto pitanje.
Ukoliko mi ne odgovoris na sledece pitanje smatracu te nekredibilnim sagovornikom i nasa diskusija moze da se zavrsi ali ne
na tvoj nacin neodgovora i nepostovanja novog saznanja sagovornika.

Interesuje me kada stojis na osnovnoj liniji i primas mnogo visok balon od protivnika a nisi u stanju da se namjestis i
pravilno udaris lopticu u dizanju vec si primoran da istu udaras u nekoj x tacki prilikom njenog odskoka koja ti je u visini
ramena koji ces udarac upotrijebiti,kako se zove i da li je to pravilan udarac.

I ako bi mi mogao objasniti razliku izmedju spin i top spin udarca,posebno mehanicku.
User avatar
jedaj
 
Posts: 3041
Joined: 17 Mar 2011, 12:24

Re: Sljaka 2011.

Postby MorningGlory » 17 May 2011, 03:37

Pogledaj koliko je sati covece ,nego imas srecu da mi se razbio san pa evo da ti odgovorim - tvoje prvo pitanje je bilo veoma lose formulisano ... Vidi se da ne poznajes tenis dovoljno dobro i zaista mi u tom momentu nije bilo do objasnjavanja .. Naravno da se taj udarac ne trenira jer ne postoji , ali se desava da odigram takav isti usled nemogucnosti da vratim lopticu "normalnije" , u tom slucaju uvek teziom ka tome da udarac bude dubok

Drugi pasus - ( kao i kod prvog ) - ne postoji striktno zapisano tenisko pravilo sta se treba odigrati u datom momentu i to ako si ozbiljnije trenirao bi trebao da znas ! Ja bih licno odigrao slajs ako mi loptica ide u bekhend stranu a uzvratio bi drive forhendom u visini ramena ( dijagonala najverovatnije ) u slucaju da udarac ide na forhend ili u telo ...

Zadnja recenica - Top spic je vrsta spina ( ne znam da li si hteo da me proveris ovim trik pitanjem ... ) - u tome je jedina razlika , tj. postoji i bekspin (tj.slajs) Razlika je u tome sto kod top spina seces lopticu pokretom reketa na gore a kod slajsa na dole ( najprostije objasnjeno )
Djumicu mars iz svetinje
User avatar
MorningGlory
 
Posts: 9592
Joined: 15 Mar 2011, 18:38

Re: Sljaka 2011.

Postby jedaj » 17 May 2011, 04:45

MorningGlory wrote:Pogledaj koliko je sati covece ,nego imas srecu da mi se razbio san pa evo da ti odgovorim - tvoje prvo pitanje je bilo veoma lose formulisano ... Vidi se da ne poznajes tenis dovoljno dobro i zaista mi u tom momentu nije bilo do objasnjavanja .. Naravno da se taj udarac ne trenira jer ne postoji , ali se desava da odigram takav isti usled nemogucnosti da vratim lopticu "normalnije" , u tom slucaju uvek teziom ka tome da udarac bude dubok

Drugi pasus - ( kao i kod prvog ) - ne postoji striktno zapisano tenisko pravilo sta se treba odigrati u datom momentu i to ako si ozbiljnije trenirao bi trebao da znas ! Ja bih licno odigrao slajs ako mi loptica ide u bekhend stranu a uzvratio bi drive forhendom u visini ramena ( dijagonala najverovatnije ) u slucaju da udarac ide na forhend ili u telo ...

Zadnja recenica - Top spic je vrsta spina ( ne znam da li si hteo da me proveris ovim trik pitanjem ... ) - u tome je jedina razlika , tj. postoji i bekspin (tj.slajs) Razlika je u tome sto kod top spina seces lopticu pokretom reketa na gore a kod slajsa na dole ( najprostije objasnjeno )

B1......gukni golube :D ..........znaci taj se udarac ne trenira i nije pravilan i on fakticki ne postoji i ti ga odigravas uslijed
nemogucnosti da lopticu vratis normalnije i naravno tezis da on bude dubok..........sjajno.........a kako je bilo koncipirano
moje pitanje i na sta je navodilo nego na upravo na sve ovo sto si ti napisao.U finalu smo imali u 1. setu 3 takva namjerna i
nicim izazvana osim kukaviclukom udarca,a u drugom setu 4-5 takvih balona.

B2......kazes da bi u tom slucaju odigrao slajs iz bekenda ili forhend..........molim te objasni mi ponovo kako sa mehanicke
strane mozes da odigras ta dva udarca pravilno imajuci u vidu da nisi u stanju da zamahnes dovoljno iznad same loptice.
Ovde ne sporim uopste izbor udaraca vec pravilno izvodjenje istih koje je nemoguce,jer zasto je onda srusena citava koncepcija Fedovog bekenda ovog puta sa jako spinovanim balonima reketa broj 1 ili mislis da Fed ne zna kako da vrati te
loptice kad ih vec ne pokupi u dizanju.Nadam se da si primjetio kako na te loptice Nole udara bekend iz skoka a sve u cilju
da ne bi dopustio nepravilan udarac kao i visinu te loptice koja onemogucava pravilan zamah dovoljno iznad loptice,a to
isto radi i Fed,veoma cesto iz forhenda pogotovo protiv postenog broja 1.Kada jedan Nikola Pilic kaze da je reket broj
1 po tehnickim karakteristikama daleko ispod Noleta,Feda i Mareja onda ja stvarno nemam sta da kazem.

B2........kazes da kod top spina iz forhenda sijeces lopticu pokretom reketa ka gore.........dobro ali mi nisi objasnio tu
mehanicku upotrebu zgloba sake koji ima tu krucijalnu ulogu prilikom samog kontakta spana i loptice.Kod npr. forhend
spina u sustini zamah reketa prati i kretnju citavog polukruga u otklonu zgloba skoro sinhronizovano,dok je kod forhend
top spina akcenat na polukruznoj kretnji u otklonu zgloba skoncentrisan skoro pri samom kontaknu spana i loptice i tu
kretnja otklona zgloba zahtjeva izuzetnu prije svega brzinu pa onda snagu a putanja tih loptica se moze uporediti recimo
sa npr.letom fudbalske lopte nakon slobodnog udarca kada jednostavno velikom brzinom propadne pravo pod precku a cinilo
se da izlazi 2 metra preko precke.Obicni spin i top spin su svakako dva razlicita udarca kako po tehnickoj izvedbi tako i po
performansama putanje loptice.

Kod ovakve vrste bezobraznih klasicnih balona koje smo imali prilike vidjeti u finalu Rima kolicina spina koja se daje tim
lopticama je zanemarljiva tj.spin gotovo ne postoji odnosno tu postoji klasicno guranje loptice u vis,a ti druze posto si
trenirao tenis vrlo dobro znas sta je guranje loptice u tenisu i kako bi tvoj trener reagovao kada bi primjetio takvu
avanturu.
User avatar
jedaj
 
Posts: 3041
Joined: 17 Mar 2011, 12:24

PreviousNext

Return to Turniri

Who is online

Users browsing this forum: FaLcO and 35 guests