Board index Tenis Turniri

Teniske diskusije

Re: "Strucna" zapazanja

Postby Monsieur Poirot » 25 Mar 2011, 16:46

Pistol Pete, dva asa iz drugog servisa, plus onaj pasing.. Mozda bi dobio TB da nije pozurio sa jos jednim izlaskom napred na 4-3, ipak je Agasi bio najbolji riterner tog vremena.

A samo godinu dana kasnije na Vimbldonu, pojavio se jedan omladinac koji je izbacio Pita nakon njegovih 7 trijumfa tamo..
"If anyone could've drunk the poison cocktail, it could've been me..

H.P. "And there is a possibility even more terrible, mademoiselle.. IT COULD'VE BEEN ME...
User avatar
Monsieur Poirot
 
Posts: 829
Joined: 18 Mar 2011, 15:37
Location: Belgium, not France

Re: "Strucna" zapazanja

Postby ZvezdaIznadSvega » 25 Mar 2011, 16:51

Pistol Pete je po mom misljenju i dalje neprevazidjen sto se tice servisa... Ali ono sto meni upada u oci je brzina podloge. :o Pogledajte uporedo klip koji sam postavio i klip bilo kog meca sa ovogodisnjeg AO, razlika je ogromna...

A sto se riterna tice tu je bar sve jasno... 8-)

User avatar
ZvezdaIznadSvega
 
Posts: 208
Joined: 17 Mar 2011, 18:26
Location: Novi Sad

Re: "Strucna" zapazanja

Postby Monsieur Poirot » 25 Mar 2011, 17:00

ZvezdaIznadSvega wrote:Pistol Pete je po mom misljenju i dalje neprevazidjen sto se tice servisa... Ali ono sto meni upada u oci je brzina podloge. :o Pogledajte uporedo klip koji sam postavio i klip bilo kog meca sa ovogodisnjeg AO, razlika je ogromna...

A sto se riterna tice tu je bar sve jasno... 8-)



Sto se tice podloge, zaista neverovatna razlika, plus ona zelena boja jos pojacava dojam. Sto se tice klipa, da stavimo ovo i kod Rodika.. Panto? :lol:
"If anyone could've drunk the poison cocktail, it could've been me..

H.P. "And there is a possibility even more terrible, mademoiselle.. IT COULD'VE BEEN ME...
User avatar
Monsieur Poirot
 
Posts: 829
Joined: 18 Mar 2011, 15:37
Location: Belgium, not France

Re: "Strucna" zapazanja

Postby Panta » 25 Mar 2011, 17:06

Nije sramota biti "owned" od strane najboljeg reternera u istoriji tenisa.

Sto se mene tice, slobodno :) .
Fedor is back.
User avatar
Panta
 
Posts: 5241
Joined: 16 Mar 2011, 15:17

Re: Rafael Nadal

Postby jabukamen » 28 Mar 2011, 10:36

Iako se ne slazem sa vecinom konstatacija koje je Jedaj izneo (ne smatram ga ni savrsenim, ali ne mislim ni da je bilo ko od ostalih vrhunskih bezgresan, a Rafino ponasanje mi prilicno lezi), ne mislim da bi trebalo insistirati samo na hvaljenju na temama posvecenim igracima, nego da te teme sluze i za iznosenje negativnih misljenja o igracima, ako su samo pozitivni stavovi i istovetna misljenja tesko ce doci do diskusije.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Rafael Nadal

Postby Panta » 28 Mar 2011, 18:33

jabukamen wrote:Iako se ne slazem sa vecinom konstatacija koje je Jedaj izneo (ne smatram ga ni savrsenim, ali ne mislim ni da je bilo ko od ostalih vrhunskih bezgresan, a Rafino ponasanje mi prilicno lezi), ne mislim da bi trebalo insistirati samo na hvaljenju na temama posvecenim igracima, nego da te teme sluze i za iznosenje negativnih misljenja o igracima, ako su samo pozitivni stavovi i istovetna misljenja tesko ce doci do diskusije.


Postoji tema na kojoj se moze diskutovati o manama igraca.

Radi se o tome da je na fan topicima bespredmetno pisati postovi kao sto je jedajev, koji prilicno subjektivno opisuju Nadala, multiplikujuci njegove nedostatke a skrivajuci ili, cak negirajuci, njegove vrline.
Fedor is back.
User avatar
Panta
 
Posts: 5241
Joined: 16 Mar 2011, 15:17

Re: "Strucna" zapazanja

Postby mali_buda » 15 May 2011, 06:56

Mene je oduvek odusevljavala igra servis - volej, zbog toga mi je Pit i bio omiljeni igrac svojevremeno. Zanimljivo je na ovom klipu sa AO videti i koliko traje pauza izmedju prvog i drugog servisa Samprasa, a u pitanju je TB cetvrtog seta.
Ja ćutim, ti ćutiš, on ćuti, mi ćutimo, vi ćutite, oni kradu...
User avatar
mali_buda
 
Posts: 8747
Joined: 15 Mar 2011, 11:56
Location: provincija

Re: "Strucna" zapazanja

Postby MorningGlory » 16 May 2011, 01:01

mali_buda wrote:Mene je oduvek odusevljavala igra servis - volej, zbog toga mi je Pit i bio omiljeni igrac svojevremeno. Zanimljivo je na ovom klipu sa AO videti i koliko traje pauza izmedju prvog i drugog servisa Samprasa, a u pitanju je TB cetvrtog seta.


Pat Rafter :blue:
Djumicu mars iz svetinje
User avatar
MorningGlory
 
Posts: 9592
Joined: 15 Mar 2011, 18:38

Re: "Strucna" zapazanja

Postby mali_buda » 16 May 2011, 04:21

Moze li jedno pojasnjenje: posle koliko gemova se koriste nove loptice? Pratim tenis vec dugo, ne bas intenzivno i koliko sam od ranije bio upoznat, loptice su se menjale posle sedmog gema. U polufinalu me je zbunio Vujcin, jer je nakon zavrsenog drugog seta rekao da se krece sa novim lopticama (6-1, 3-6, znaci posle odigranih 16 gemova). Nisam cuo posle kog gema u prvom setu je pomenuo nove loptice. Zatim je u trecem setu, nakon 9odigranih gemova od prethodne promene naveo da ce se igrati sa novim lopticama. Bacio me je covek u rebus :dunno:
Ja ćutim, ti ćutiš, on ćuti, mi ćutimo, vi ćutite, oni kradu...
User avatar
mali_buda
 
Posts: 8747
Joined: 15 Mar 2011, 11:56
Location: provincija

Re: "Strucna" zapazanja

Postby jabukamen » 16 May 2011, 05:42

Pravi servis volej igraci su kidisali na mrezu i posle plitkih lopti i posle drugog servisa, bas me zanima kako bi to danas izgledalo protiv Novaka ili Rafe? Cenim da bi ih tri puta probili u prvom gemu da ne bi znali gde se nalaze i da bi na prvoj pauzi razmisljali, a sta sad?

Prve loptice sluze za zagrevanje i prvih 7 gemova, a zatim se menjaju posle svakih 9.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: "Strucna" zapazanja

Postby MilosRS » 16 May 2011, 07:04

mali_buda wrote:Moze li jedno pojasnjenje: posle koliko gemova se koriste nove loptice? Pratim tenis vec dugo, ne bas intenzivno i koliko sam od ranije bio upoznat, loptice su se menjale posle sedmog gema. U polufinalu me je zbunio Vujcin, jer je nakon zavrsenog drugog seta rekao da se krece sa novim lopticama (6-1, 3-6, znaci posle odigranih 16 gemova). Nisam cuo posle kog gema u prvom setu je pomenuo nove loptice. Zatim je u trecem setu, nakon 9odigranih gemova od prethodne promene naveo da ce se igrati sa novim lopticama. Bacio me je covek u rebus :dunno:


Prvi set loptica se mijenja nakon 7 gemova jer je koristen za zagrijavanje. Nakon toga svakih 9 gemova.
Sto vise upoznajem ljude, to mi je draze sto radim sa masinama
User avatar
MilosRS
 
Posts: 1150
Joined: 15 Mar 2011, 12:44

Re: "Strucna" zapazanja

Postby mali_buda » 16 May 2011, 11:43

OK. Hvala, momci.
Ja ćutim, ti ćutiš, on ćuti, mi ćutimo, vi ćutite, oni kradu...
User avatar
mali_buda
 
Posts: 8747
Joined: 15 Mar 2011, 11:56
Location: provincija

Re: "Strucna" zapazanja

Postby Panta » 16 May 2011, 14:30

Kad pomislim na tenis prva asocijacija je: Wimbledon 90 i neke, Sampras, kik servis u bekhend protivnika i nakon jedva vracenog servisa- slam dunk volej :blue:

Jebes tenis sa 40 prebacivanja preko mreze.
Fedor is back.
User avatar
Panta
 
Posts: 5241
Joined: 16 Mar 2011, 15:17

Re: "Strucna" zapazanja

Postby 71:70 » 16 May 2011, 17:11

Zanima me sta znaci broj poena u gemu, 15, 30, 40?
Cuo sam da je nekad na satovima pokazivan rezultat, pa da od tada datira ovakav nacin bodovanja!
User avatar
71:70
 
Posts: 15453
Joined: 15 Mar 2011, 16:24
Location: Gde god ti da igras...

Re: Sljaka 2011.

Postby jedaj » 16 May 2011, 17:26

MorningGlory wrote:Jedaj brate lupas za Nadala za medalju , za njegova kolena se prica vec 4 godine i on je i dalje tu na prvom mestu ( nadam se ne zadugo ) ... Nadal je izuzetno kompletan igrac ..

Kukali su da nema servis - unapredio ga je i osvojio Vimbldon

Kukali su da nema bekhend - unapredio i to i osvojio sve sto se moze osvojiti ...

Ti spinovani udarci jesu njegov stil i to su veoma neugodni udarci , i ne vidim sta je nenormalno u tim balonima koje je slao ... normalan udarac kada igrac pokusava da se vrati u poen i neutralise inicijativu protivnika ..

Njegova koljena su bila u opasnosti i u takvom stanju da je bio na intezivnom lijecenju par mjeseci i da prve prognoze
nisu bile nimalo optimisticne po njega.

On je trenutno na prvom mjestu ali on je bivsi broj jedan i to mu je Federer rekao kada je prije Madrida izjavio za Noleta
da je najbolji igrac danasnjice i time je pokazao da je i veci covjek od Rafe a da nepricamo kakav je teniser bio i da svijet
zadugo nece biti u prilici da gleda takvog teniskog genija,a majstore nikada ga nije volio i cijenio kao tenisera a posebno
ga nije grlio................bagminton lejdi.

To sto hoces da kazes da je Rafa kompletan igrac..........nema pojma.......sta tek onda reci za Feda,Noleta,Mareja.
Ukoliko hoces da kazes da je danasnji Rafin servis,bekend ovde posebno aludiram na misterioznu za njega bekend
paralelu kredibilan u danasnjem svijetu tenisa onda ti pojma druze nemas o tenisu.

Uzmi mec ponovo i pogledaj klasicne i bezobrazne balone koje ne lete 1m ili 1.5m iznad mreze vec lete preko 3m
shvatices da je Rafa imao dovoljno vremena da se namjesti i na bekend i na forhend i da odigra normalan udarac ali
od straha od poraza,od straha da ne pogrijesi bekend paralelu,a vidio si da su mu te paralele izlazile po 0.5m i cak po
1m van terena,on gura lopticu u vis znaci gura majstore i tu mi nemoj ni slucajno reci da daje spin jer je to ortodoksna
laz vec kao najveca cava pokusava da iznudi Noletovu gresku.Bio je kralj sljake, ali sada izgini kako dolikuje a ne kao
poslijednja cava.

Ti spinovani udarci su veoma neugodni udarci ali isto tako ce ti svaki teniski trener reci da su vrlo vrlo neprecizni.
Uzmi statistiku sa meca i vidi koliki su auti kod Rafe i brojno koliko puta se desavaju pa ih uporedi sa Noletovim
pa onda dodji ovde druze da razgovaramo i isto tako prebroj statistiku loptica koje zavrsavaju u mrezi.

Ja o Rafi necu vise napisati ni jedan post ovde zbog toga sto sam kretenskim postovima i hejtu na njega uzurpirao ovaj
topik na kojem se pise o turnirima na sljaci a ne o njemu licno,svima se izvinjavam.
User avatar
jedaj
 
Posts: 3041
Joined: 17 Mar 2011, 12:24

PreviousNext

Return to Turniri

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 39 guests