Vimbldon 2019

Koji ce biti ishod finalnog meca:

Poll ended at 14 Jul 2019, 14:18

Djokovic u 3 seta
3
21%
Djokovic u 4 seta
7
50%
Djokovic u 5 setova
1
7%
Federer u 3 seta
0
No votes
Federer u 4 seta
3
21%
Federer u 5 setova
0
No votes

Total votes : 14

Re: Vimbldon 2019

Postby Olimp » 11 Jul 2019, 19:52

Bolkonski wrote:Prvo treba razlikovati omalovazavanje i raspravljanje o igri. Ili se sme reci da je Nadal defanzivan igrac koji jurca po liniji i napada iz odbrane, a skandal je reci da Djokovic igra ruzan, ali ratnicki tenis, tenis iz rova u koju uvlaci protivnika i davi ga u toj mocvari dok ovaj ne "izdahne" koristeci gotovo nadljudsku zilavost?

Vidiš ja mislim da su Nadalovi spinovi krucijalni dokaz njegovog enormnog talenta.
Kao što je i Đokovićev return, passing shotovi.
Činjenica da ova dvojica dobijaju sve duge razmjene- e to je za mene talent.
Kad Federer piči servis na servis i juri na mrežu- to je za mene korištenje svog najjačeg udarca. Ne kažem da su mu drugi loši, ali servis mu je forte i od njega živi. Za mene njegova igra je dosadna i jednolična-nabij, trči na mrežu, nabij...

A kakav je čovjek i sportaš, ovoliko...
https://sports.yahoo.com/blogs/tennis-b ... 9MZCn_GVy1
Olimp

Postby Bogun » 11 Jul 2019, 20:02

Znači kada Đoković i Nadal koriste svoj najjači udarac to je talenat, a kada to radi Federer nije?
Bogun

Postby fabricio » 11 Jul 2019, 20:15

Ukratko za sutra, posto slavim slavu pa tesko da cu i gledati meceve.

Mislim da je Djokovicu najvaznije da pregura polovinu prvog seta bez datog brejka. Dok uskladi igru.
Agut posle koliko god bio dosadan, tesko da moze da bude dosadniji od Djokovica. Uhvatice ga pod svoje. (sve i da ne bude tako, verujem u pobedu na kakav god nacin dosla)

Drugi mec, tesko je izdvojiti favorita, ne bi bilo ni realno traziti ga.
Kao sto sam i pominjao, na mene je nesto bolji utisak ostavila Nadalova igra, ali to je neki subjektivni utisak. I Federer i Nadal su isli malo gore dole tokom turnira i tu mi je Nadal bio nesto stabilniji. Ali je imao i slabije rivale za protivnike.

Djokovic-Agut 3:0 (cak mi se javlja neko useravanje)
Nadal-Federer 3-1

Navijam ipak za Federera, finale mi je sa Federerom, bar na ovom turniru, daleko veci klasik nego li sa Rafom.
fabricio

Postby Bolkonski » 11 Jul 2019, 20:37

Ritern je talenat, ali voleji, servis, smec, forhend, onaj magicni slajs itd. to nije talenat :laugh: Covek ima verovatno najbolji forhend u istoriji tenisa.
Saberi se, krajnje je vreme.
I dalje si vlasnik “ najoriginalnijeg “ posta bar u poslednjih godinu dana, a on glasi: “ Rodzer Federer je jednodimenzionalan igrac. “

Ako postoji dilema ko je najbolji igrac svih vremena, dilema ko je najtalentovaniji ne postoji, to je Federer i to je izjavilo jedno 18 od 20 tenisera.
Prvi taj Vavrinka govori i da su dobri prijatelji i da je Federer najveci koji je igrao ovu igru.
Ne znam odakle potice ta netrpeljivost, ali je potpuno besmislena.

Razmisljam o ovoj travi koja je uzrok mnogih polemika. Ipak je ovo trava koliko god spora bila i mislim da nije tacno da sad nesto specijalno odgovara sljakasima.
Prvo, Tim kao sljakas je ispao u prvom kolu i to od Kverija koji je najbolji bas na travi.
Agut kome sljaka najslabije lesi je dosao do finala.
Kveri i Raonic su igrali prosecan turnir, a dosli su daleko bas zato sto imaju igru za travu.
Sten ispao od Opelke, da je sljaka sumnjam da bi se to desilo.
Tako da sam misljenja, da, iako je spora, ipak se umnogome razlikuje od sljake.

Slazem se sa Fabriciom oko rezultata, ali ne i oko toga ko ima 3, a ko 1 :biggrin:
Bolkonski

Postby -Lepi- » 11 Jul 2019, 21:16

Federer ako bude igrao kao protiv Nisikorija nema sta da trazi sa ovakvim Rafom.Rafa je tempirao i dosao do sjajne forme na W bas kao i na RG ove godine, GS su prioritet, tu se sve lomi i ova velika trojka nista tu ne prepusta slucaju.Iako sam veliki Federerov navijac prednost dajem Rafi.
Fed mora vrhunski da servira, da izlazi na mrezu u pravo vreme, procenat iskoriscenih brejk lopti da bude visok i po mogucstvu da uzme prve set da bi dalje islo lakse.

Djoka je takodje u vrhunskoj formi i Agut ne bi trebao biti problem.

Voleo bih Federer ili Djokovic da osvoje, samo ne Rafa.
-Lepi-

Postby ciao » 11 Jul 2019, 21:30

Bolkonski wrote:Ritern je talenat, ali voleji, servis, smec, forhend, onaj magicni slajs itd. to nije talenat :laugh: Covek ima verovatno najbolji forhend u istoriji tenisa.
Saberi se, krajnje je vreme.
I dalje si vlasnik “ najoriginalnijeg “ posta bar u poslednjih godinu dana, a on glasi: “ Rodzer Federer je jednodimenzionalan igrac. “
:

Zasto mora odmah ismejavanje, vredjanje ako se kaze bilo sta sto nije naj naj za Federera ?
Ja ne vidim da je on vredjao bilo koga, argumentovano je izneo svoje misljenje

- koliko ja znam to je flejmovanje - agresivnost i vredjanje kad se nekom obracas, zasto Bolkonsky ? Pravis tenziju bez razloga, to sto neko ne voli Fekijevu igru ( a nije jedini by the way isto mislim - servis pa trk na mrezu je i meni dosadno da gledam posle izvesnog vremena), - svako ima prava na svoje misljenje ne mora odmah djonom da se ide
ciao

Postby Bolkonski » 11 Jul 2019, 22:12

Inace Federerova igra je bas " servis i trk na mrezu".
Bolkonski

Postby dacolik » 11 Jul 2019, 22:27

Ovaj jednodimenzionalni cisti teren sjutra sa najtalentovanijim:)
Who we are?We are the champions!
dacolik

Postby -Lepi- » 11 Jul 2019, 22:32

Ja ovde vise ne znam ni ko je jednodimenzionalni a ko najtalentovaniji, toliku su zabunu uneli neki forumasi hvaleci svoje ljubimce. :biggrin:
-Lepi-

Postby Bolkonski » 11 Jul 2019, 22:34

Federer je jednodimenzionalni igrac cija je igra jedino servis i trk na mrezu.
Nadal je najtalentovaniji, Djokovic izmedju Nadala i Federera.
Bolkonski

Postby dacolik » 11 Jul 2019, 22:34

-Lepi- wrote:Ja ovde vise ne znam ni ko je jednodimenzionalni a ko najtalentovaniji, toliku su zabunu uneli neki forumasi hvaleci svoje ljubimce. :biggrin:

Jednodimenzionalni (Federer) ,najtelentovaniji (Nadal i Djokovic) . I nema zabune,tu smo se svi slozili :biggrin:
dacolik

Postby ciao » 11 Jul 2019, 22:55

Pa ne znam da smo se svi slozili - meni je prica o talentu bez veze - da bi neko bio izuzetno uspesan u bilo cemu kazu da je potrebno oko 20% talenta i 80% rada. Po meni oni su naravno svi talentovani inace ne bi bili vrhunski u onome sto rade tj u sportu kojim se bave. Ne bih dala prednost ni Fekiju ni Rafi ni Novaku, ako bih bas morala puskom da me neko tera da se izjasnim za nekog da je najtalentovaniji rekla bih Kirios - koji mi inace ide na zivce, ali obzirom da on sa relativno malo truda i rada igra onako kako igra kad mu se hoce, tu je tih 20% talenta sasvim sigurno prisutno a mozda i 21% Kad bi uzeo da radi kao sto rade ova trojica videli bi sta bi bilo, ali posto se to nikad nece desiti necemo ni videti.
Sto se jednodimenzionalnog tice ima tu Feki i konkurenciju - Iznera naprimer i ostale velike servere :roll: , on je naravno vise nego veliki server, ali na servisu mu se bazira igra, on to svoje veliko oruzje vrlo inteligentno i uspesno koristi, ali meni kao posmatracu je interesantnije da gledam mec izmedju Novaka i Rafe naprimer, njihovo trazenje nacina da se kreira i osvoji poen, nadmudrivanje, gde sve vrhunsko dolazi do izrazaja ne samo servis. Na svu srecu nemamo svi isti ukus, to je kao da neko kaze plave oci su lepse nego smedje, neki vise vole plave neki smedje neki zelene ... I svako ima pravo da nesto vise voli a da mu se zbog toga ne skace na kicmu
ciao

Postby Puta Tapar » 11 Jul 2019, 23:25

"Servis i trk na mrežu" pa to je esencija Vimbldona, zato najviše volim taj turnir.
Puta Tapar

Postby ciao » 11 Jul 2019, 23:49

Eto sutra ce biti jedan mec za sve ukuse - igrac "servis i trk na mrezu" i igrac koji ne ide uvek na mrezu, videcemo ko ce biti efikasniji pa da vidimo da li ce u finalu biti oba stila da se gledaju ili vise servis pa gradi igru, ova trojica sem Fekija su slicniji po stilu igre jedan drugom
ciao

Postby dacolik » 12 Jul 2019, 00:06

dacolik

PreviousNext

Return to Turniri