Board index Razni Sportovi Atletika

Mlade nade atletike

Re: Mlade nade

Postby jabukamen » 07 Jun 2018, 03:14

Odlicne vesti u poslednja dva posta. Ispred Bibica samo Kenijci i Etiopljani. Fantasticno dostignuce. I meni je kod devojaka prvo na pamet pao vetar (malo sam provirio u prenos bilo je tamo i nekih kisobrana, nisu bas bili idealni uslovi pa rekoh da nije i duvalo), ako je sve u redu onda su u pitanju odlicni rezultati kako na preponama tako i u sprintu. Ja vece nade polazem u Lukic, ali Emini s vremena na vreme napravi veliki napredak i vec su se primakli Petkovic pa bi na seniorskom moglo da prsti.

Za vikend mladje juniorsko prvenstvo Balkana i prvi izlazak Vilagos na medjunarodnu scenu u dresu reprezentacije. Da vidimo da li je Vilagos tremaros?
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Mlade nade

Postby octopus » 07 Jun 2018, 13:14

Mislim da nju ni velika trema ne moze da odvoji od postolja, sto bi u ovom trenutku bio veliki uspeh.

Jedina koja moze da joj se suprotstavi jeste 3 godine starija Turkinja koja joj dise za vrat na evropskoj listi. Ali Adriana ima neuporedivo vise vrhunskih hitaca. Valjalo bi da se odmah uzme zlato, jer tako to rade pravi sampioni.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Mlade nade

Postby Milutinov Tata » 07 Jun 2018, 15:09

Kada je takmicenje u subotu ili nedelju? Gde se odrzava, i kako pratiti rezultate?
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29560
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Mlade nade

Postby octopus » 07 Jun 2018, 17:37

U subotu je takmicenje, u Istanbulu.
Live rezultati ce biti na sajtu balkan-athletics.

Za vikend Aleksa Kijanovic (200m) i Zorana Barjaktarovic (100m i 200m) nastupaju na U23 prvenstvu Mediterana. Trebalo je da putuje i Milica Gardasevic, ali je otkazala nastup zbog povrede. Ni poluzaleti je nisu spasili. Nadam se da nije nista ozbiljno.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Mlade nade

Postby Milutinov Tata » 07 Jun 2018, 19:58

Hvala :okk:
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29560
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Mlade nade

Postby octopus » 09 Jun 2018, 23:09

Obecao sam da cu editovati post u vezi trka na 100m u Zenici, medjutim posto se nagomilalo novih postova to bi retko ko procitao, pa cu ovde napisati. Zenska trka na 100m je bila regularna! Vetar +1.3m/s.
I Kijanoviceva trka (10.76s) je bila regularna, bez vetra. U medjuvremenu se pojavila info da je Aleksa ovo vreme istrcao blago povredjen, pa se ocekuju dosta bolji rezultati od njega.

Zorana trcala 11.81s na 100m i za malo je ostala bez finala na U23 prvenstvu Mediterana. Na 200m je bila uspesnija, jer se sa vremenom 24.21s plasirala u finale, u kojem nije zablistala. I Aleksa je uspeo da udje u finale trke na 200m, sa skromnim vremenom u kvalifikacijama 21.96s. Ni on u finalu nije postigao rezultat vredan pomena.
Ocigledno je da je Zorana u solidnoj formi, mnogo boljoj nego zimus i da imamo cemu da se nadamo. Na Aleksi se nazalost osete tragovi povrede i pitanje je da li moze da ponovi i najbolja vremena iz prosle sezone. A ocekivanja pred ovu letnju sezonu, kada je on u pitanju, su bila zaista velika.

Na balkanijadi Mujanovic sjajan, novi PB 2.12m i jedini je od nasih osvojio zlato. I Jovana Delic PB 1.73m. Ivana Ilic opet za treptaj oka preko 12s, sjajna sezona za nju. Vilagos bez nastupa. Pretpostavljam da joj zbog godina nisu dali da se takmici.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Mlade nade

Postby Milutinov Tata » 09 Jun 2018, 23:21

Bacio sam pogled na brzinu na rezultate, Mujanovic iz treceg pokusaja preskocio, a Ilic u finalu srebro sa 12.25s, ali vetar duvao 3.1 u prsa, u kvalifikacijama je istrcala 12.05s. U koplju samo 4 takmicarke.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29560
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Mlade nade

Postby octopus » 09 Jun 2018, 23:31

Jeste se mucio na 212cm, ali je zato tri prethodne visine preskocio iz prvog pokusaja. Dosta je nekonstantan, ima tu takmicenja koja zavrsi i sa 185. Ali kad je rec o zahtevnoj tehnickoj disciplini i mladom takmicaru, onda to nije nista neobicno. I dosta iskusnijem kolegi Haliliju se slicno desava. Zimus smo Nikolu gotovo otpisali. On je sad jaci nego ikad, i u ovome je i lepota pracenja ovog sporta.

Kad sam video danas osvajace medalja, umalo se nisam slognuo kad ne bi Adrianinog imena. Pobednica bacila 45m. Vilagos bi bacila vise i da ima gnojnu anginu i telesnu temperaturu +40 C° :biggrin:
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Mlade nade

Postby jabukamen » 10 Jun 2018, 05:13

Svaka cast na ostvarenim rezultatima. Mujanovic licni na jednom od bitnijih takmicenja sezone, Ilic je verovatno u polufinalu sacuvala malo energije i za finale, ali na zalost vetar je dunuo u pogresnu stranu, samo neka se ona mota po ovim vremenima jednom ce se sve poklopiti...

Narocito me je obradovao rezultat u zenskom visu, to je prava disciplina za devojcice, a nakon sto se Gardasevic pre 4-5 godina definitivno odlucila za dalj mi smo ostali cak i bez perspektive (ozbiljnu seniorku nemamo vec ohoho). Zato bi bilo sjajno da Delic nastavlja da se probija i time stvara prostor ne samo za sebe nego i za devojcice koje dolaze iza nje pa da za koju godinu zenski vis bude ono sto su koplje ili prepone danas.

Vilagos vidjena u NS na takmicenju juce, zdravstveno joj nista ne fali, neko bi mozda rekao da kalkulise za koju ce reprezentaciju nastupiti, mi se necemo ni saliti na taj nacin. Ne znam zasto nije bacala Djuric, ali nebitno, njih dve su se vec iskazale ove sezone.

Lane su na medjunarodnoj sceni od mladih medju najistaknutijim bile Sekulic i Micevic, nisam uspeo da ispratim da li su ove godine uopste trcale?
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Mlade nade

Postby Olimp » 13 Jun 2018, 07:52

Mislim da strah u vezi Vilagos nije skroz neopravdan.
Stalkanjem tog djeteta :laugh: na društvenim mrežama vidljivo je da piše i postove na mađarskom, slika se s igračima Veszprema, kao da joj je više Mađarska u srcu.

Sad vidjet ćemo, stvarno bi bila enormna šteta da jedini pravi, veliki talent srpske atletike, born and raised u Srbiji promijeni boje pod kojima nastupa, jel nije dovoljno Mađarima što su maznuli Natašu Janić, koja im je donijela toliko medalja koliko je Srbija ukupno osvojila na tim OI.

Dobro i Monika Seleš je kao etnička Mađarica igrala za Srbiju (tada SRJ). Ali takve stvari su meni i normalne, a suprotno nije.
Olimp
 
Posts: 3290
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Mlade nade

Postby cole » 13 Jun 2018, 23:18

Olimp wrote:Mislim da strah u vezi Vilagos nije skroz neopravdan.
Stalkanjem tog djeteta :laugh: na društvenim mrežama vidljivo je da piše i postove na mađarskom, slika se s igračima Veszprema, kao da joj je više Mađarska u srcu.

Sad vidjet ćemo, stvarno bi bila enormna šteta da jedini pravi, veliki talent srpske atletike, born and raised u Srbiji promijeni boje pod kojima nastupa, jel nije dovoljno Mađarima što su maznuli Natašu Janić, koja im je donijela toliko medalja koliko je Srbija ukupno osvojila na tim OI.

Dobro i Monika Seleš je kao etnička Mađarica igrala za Srbiju (tada SRJ). Ali takve stvari su meni i normalne, a suprotno nije.


Mi trebamo učiniti sve što možemo da je zadržimo ali ne možemo nikoga natjerati da se takmiči u ovom slučaju pod našom zastavom ako to ne želi. Nadam se da ona i ne razmatra mogućnost nastupanja za drugu državu (Mađarsku) sem Srbije, jer bila bi baš baš velika šteta.
Ostaje nada da će krenuti putem poznatih Mađara koji se takmiče za zemlju u kojoj su rođeni Nemeš, Fris, Kajdoči, Đere ...
Navija i Dončić za Zvezdu ali igra za Sloveniju nije isto ali opet.
User avatar
cole
 
Posts: 1103
Joined: 15 Apr 2016, 18:12

Re: Mlade nade

Postby jabukamen » 14 Jun 2018, 05:58

Slazem se sa svim sto je napisao Cole.

Nasa atletika je skoro kao nijedan drugi sport (pada mi na pamet zenski ping pong) prepun pripadnika manjinskih naroda. Verujem da je Vilagos Madjarska u srcu vise od Srbije, ali ako cemo tako gledati i mala Muric se slikala sa Erdoganom, a koliko god Madjari nisu odani Srbiji u Sandzaku je taj antagonizam i veci pa opet se uglavnom takmice za Srbiju.

Odluka za koga ce se nastupati je vise odluka razuma nego srca. Primeri Doncica i Teodosica u crvenobelom, Karabatici su Srbi koji igraju za Francusku, da ne pricam o velikom broju etnickih Srba koji igraju za BiH i CG.

To sto su Madjari pre deset godina pokupili devojku iz nekog drugog sporta sumnjam da ce ih spreciti da pokupe i ovaj veliki talenat. Ono sto treba uraditi je ponuditi sto vise u realnim i razumnim okvirima. Za vikend je bilo juniorsko prvenstvo Balkana, prvo na kom je ona imala pravo nastupa. Odmah je pozvana na spisak, a pored tridesetak takmicara pozvano je i 5-6 trenera koji se biraju tako da prednost imaju oni koji imaju vise takmicara i koji mogu pokriti vise disciplina. Ipak, medju njima je bila i Adrianina mama znaci nije bas da su zanemareni. Ona ide sa takmicenja na takmicenje svaki vikend, ne znam da li to placa klub ili savez, definitivno se vodi racuna. E sad gde je prava mera, voditi racuna o potencijalnoj olimpijskoj pobednici (ona verovatno nece osvojiti zlato na OI, ali Dragana Tomasevic ili Anja Lukic nece sigurno) ili je masno placati sa bolesno velikim ciframa i blanko cekovima (a nismo mi u tome toliko losi, nasa olimpijska medalja donosi vise od americke, o cuvenoj penziji da ne pricamo, koliko je Dudas unovcio dva dovrsena desetoboja u poslednjih 5 godina to ne bi nigde drugo) jer se na nju racuna da nosi srpsku atletiku kao sto je Ivana nosi sada, a Madjarska joj je u srcu pa moze otici to je pitanje za rukovodstvo saveza. Ovo od vikenda zaista deluje kao neka ucena i pocetak licitacije, a ko zna, nama Madjarska prva pada na pamet zbog porekla, mozda su i drugi umesani. Adriana je born u Srbija, mi je pratimo od samog pocetka, ako bi otisla pred OI 2024. kad bude kandidat za odlicje onda bi bilo born and raised.

Tata ce bolje znati, ali koliko se secam Monika osim jednog Hopman kupa i nije cesto igrala za reprezentaciju (za razliku od SAD u drugom delu karijere), kao i Dokic koja je valjda samo jednom odigrala (i to nesto bezveze) za Srbiju. Verovatno se takve stvari planiraju na duze vreme. Ni u atletici kup Evrope nema neku vrednost kao ono SRB ili SER u zagradi i medalja vise sa velikih takmicenja. Bilo bi lepo ako bi se Adriana takmicila za nas, kao sto bi bilo lepo da svi koji nam donose medalje sa matematickih olimpijada i koji zavrsavaju specijalisticke studije medicine takodje ostanu da ucine ovu zemlju boljom. Ako se to ne desi i oni odu gde je vec sada bolje ko smo mi da im zamerimo?
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Mlade nade

Postby octopus » 16 Jun 2018, 10:15

Mislim da smo malo predaleko otisli sa teorijama zavere. U strahu su velike oci, a priznajem, ja sam prvi poceo da pisem o njenom eventualnom prebegu iz nase reprezentacije, iako za to jos uvek nema nikakvih opipljivih argumenata. Nas atletski savez, kao i sajtove ass i Atlex vodi gomila neskolovanih dunstera, pa nije cudo sto im se stalno potkradaju greske, koje su emancipovanom i coveku zainteresovanom za atletsku tematiku nepojmljive. Problem je sto su nam to nazalost cesto i jedini izvori informacija, pa i mi ovde ponekad zbog toga sirimo netacne stvari.

Pre jedno 2 meseca je bio poduzi intervju u Sportskoj Vojvodini sa Adrianinom mamom, cini mi se da ga je jabukamen okacio. Zena lepo kaze da mala ove godine nema pravo nastupa na bilo kom zvanicnom velikom takmicenju van Srbije, jer je premlada. Onda odjednom izlazi spisak za balkanijadu na kojem se pojavljuje njeno ime!? Da li to pravilo o starosnoj granici u ass ne poznaju (jer se ovakvi talenti jako retko pojavljuju, pa nisu pre imali ovakav slucaj) ili su pokusali nesto da izvrdaju (mozda i oni imaju isti strah kao i mi), nisam siguran. Znaci, da nisu objavili da Adriana ide na balkanijadu, kao sto je trebalo, sad ne bi medju nama sirili svu ovu zabrinutost.

Da grese i drugi, a ne samo nasi, dokaz su i rezultati sa te iste balkanijade, gde smo mogli da vidimo da su upisani rezultati samo 4 bacacice koplja, medju kojima nasih nije bilo. Posle par dana, procitah da je Ivana Djuric osvojila medalju na tom takmicenju! Posto su i sujetni, a ne samo dunsteri, niko nigde ne objavljuje ovu informaciju, iako su je i oni u medjuvremenu dobili od Ivaninog trenera. Strasno. Ovaj rezultat, 51.53m, je sada i njen novi PB sa kopljem og 500g. Da li treba dodati da je to preko 8 metara slabije od licnog rekorda 3 godine mladje Adriane..
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Mlade nade

Postby octopus » 16 Jun 2018, 21:06

Prvog dana pojedinacnog Prvenstva Srbije za starije juniore, izdvojio bih tri rezultata, tj. tri licna rekorda i to od strane imena koja cesto pominjemo.

Elzan Bibic na 1500m - 3:46.45
Bosko Kijanovic na 400m - 48.11s
Ivana Djuric koplje 600g - 48.40m.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Mlade nade

Postby jabukamen » 17 Jun 2018, 05:57

octopus wrote:Nas atletski savez, kao i sajtove ass i Atlex vodi gomila neskolovanih dunstera, pa nije cudo sto im se stalno potkradaju greske.


Kad ovo procitam onda mi smesno deluju moje teorije o stabu prepunom mudrih glava u kom se detaljno analizira i osmisljavaju strategije razvoja naseg sporta i borbi za talentovanu devojcicu. Verovatno se sva strategija svodi na koliko smo dobili para i koliko se mi tu mozemo ugraditi.

Da ne bude sve lose, deca su ove godine zaista odlicna. Nije oboren rekord na 100 prepone, Emini bolja od Anje koja je trcala preko 14s, bice bolje, zao mi je sto nije bilo Ilic i Mujanovica, ali se nadam da ce se svi istaci na balkanijadi koja ce biti vec u cetvrtak. Bibic je nas najbolji junior i svaki njegov licni je odlicna vest. Bosko se izgleda okrece ka 400m, to nije nasa elitna disciplina, ali imamo nekoliko dobrih mladica starosti oko 22 godine, pa Bekric i kad je medju svima njima neko najbolji kao junior onda to vreme ima vrednost. Ivana jeste u senci, ali i njen napredak je sjajan, ne rusi svetske rekorde, ali cak i u evropskim okvirima su njeni rezultati odlicni. Novo lice vredno pomena je Damir Klempic iz BAK-a koji je ove godine napravio ogroman napredak spustivsi licne na 800m za 9s i na 1500m za 15 sekundi sto mu je donelo medalju na balkanijadi. Sto vise novih imena to bolje.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

PreviousNext

Return to Atletika

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests