Board index Razni Sportovi Atletika

Mlade nade atletike

Re: Mlade nade atletike

Postby jabukamen » 29 Jan 2024, 06:12

Nema šta da kvariš, današnji "izveštaj" se svodi na MM izjednačila državni na 200m. Ćatović je super i trenutni rezultati su super. I rezultati Mrkele i Halilija i ko zna ko je sve ovde pominjan su bili super, ali vremenom, svako iz svog razloga nije uspeo, videćemo šta će biti sa ovim biserom. Slažem se sa utiskom o Topovom taktiziranju,kad vidim malo r posle prvog skoka nije mi dobro. Nije mi dobro što nije bilo po meni ženskog najvećeg talenta iz 06/07 Maše koja opet pauzira umesto da spušta pb, nadam se povratku, ali šteta je zbog izgubljene polusezone. Najbolji zemunski junior Tomić ih je napustio, Rokavec je ispunila naša predviđanja od letos, a nema ni najbolje juniorke, sad mi stao mozak, ali znam da je ispunila normu na preponama za u18, a ostali koji se takmiče su daleko od medalja. U kratkom roku su od jedne od najuspešniji ekipa postali ništa i to drugi put u pet godina.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Mlade nade atletike

Postby octopus » 02 Feb 2024, 13:38

Maša se prečesto povređuje i to više ne može da se podvede pod slučajnost. Još jedan veliki potencijal iz Požarevca je stradao mnogo pre nego što je dočekao seniorsko doba, pre jedno 15-ak godina, mislim da se zvala Olja Nikolić. Ne znam da li ih je isti trener vodio, ali očigledno da nestručno spartansko treniranje u klubu uzima danak.

Red je i da se pomenu 2 petobojska pionirska rekorda, postignuta prethodnih dana. Andreja Radisavljević je za samo 1 bod poboljšao stari NR, a Jana Radović je ženski podigla za ne malih 112 bodova.
User avatar
octopus
 
Posts: 5240
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Mlade nade atletike

Postby jabukamen » 03 Feb 2024, 07:52

Sutra balkanijada za juniore i super je vest sto ce osim na youtube (sto je dobro da se tako prate dvoranska prvenstva, bilo bi dobro da se tako prate i prvenstva na otvorenom) biti prenos i na kanalu arenasport6. :okk:
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Mlade nade atletike

Postby octopus » 04 Feb 2024, 22:06

Više nego povoljni utisci sa juniorske balkanijade. Praktično tri NR-a u muškoj disciplini 400m. Stari U-18 rekord Nebojše Ilića (50.12s) su nadmašili i Nebojša (49.89s) i novi rekorder Filip Stanković (49.81s). Njih dvojica su bili i učesnici štafete 4x400m koja je za preko 2 ipo sekunde oborila U-20 NR. Tara Vučković popravila lični na 800m za preko 2 sekunde, na vreme 2:08.10 što joj je donelo ne samo U-18, već i U-20 NR! Mina je na seniorskih 60mH popravila PB za 5 stotinki na 8.67s, a Aldin je na 3000m napredovao za skoro 9 sekundi i trenutno mu je lični 8:13.62, koji mu je doneo zlato. Strašan uspeh za njega i prvi dodir sa Elzanovim rezultatima daje dobar utisak - Bibiću vršnjaku se primakao na 4 ipo sekunde. Top džampovci jako uspešni po medaljama, ali bez ličnih.

Prilično me nerviraju ove nove statistike WA koje više ne razdvajaju lične u dvorani i na otvorenom. Nije to baš nebitan podatak, jer apsolutni lični u dvorani obično nagoveštava jak lični na otvorenom, a sad se taj lični dvoranski u tehničkim olimpijskim disciplinama ne vidi ako je slabiji od ličnog na otvorenom, što i jeste najčešći slučaj. Ono malo slovo i u zagradi samo donekle rešava problem. Razumem ih, većinu ljudi iz sveta atletike to i ne zanima, a Spirjevu junioru i kompaniji je značajno olakšan posao.
User avatar
octopus
 
Posts: 5240
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Mlade nade atletike

Postby jabukamen » 05 Feb 2024, 06:27

Sad se vidi kolika je šteta što lane ili u doba kovida nije bilo ovakvih takmičenja jer se vidi koliko su potrebna ovom uzrastu. Pomenuo si puno imena i svi su blistali, ja dodajem i Mejru, Grujić i Šolaju koji su bili odlični. Nekoliko ličnih utisaka, osim daljašica i troskokašica većina su 06 i mlađi što daje nadu da će dogodine biti i bolje. A opet, teško je predvideti bilo šta, recimo u ženskom visu, pre godinu dana u prvom planu je bila Ćuk, pa Pejatović, pa devojka iz Kruševca, sada iz Srema. U tako jakim disciplinama ako malo zastaneš već te stižu. U muškom visu dečko iz Pazara, prvi "netrkač" ikad. I koliko god cenio Noleta, nema šanse da mogu izdržati da gledam meč 4 sata, uz ovu decu prođe popodne za tren.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Mlade nade atletike

Postby novosađanka » 05 Feb 2024, 12:06

Na mene lično najveći utisak su ostavile Filipova i Nebojšina trka, kao i Tarina trka. Njih dvojica jedan drugog guraju i probijaju granice, što je odlično, hrabro su trčali. Tara istrčala dva državna rekorda sa vrednim rezultatom gde je od prvog metra pokazala odlučnost. Pored Mine i Golubović na preponama popravila lični za desetinku. Perović popravila lični za dve stotinke i na kraju 4., ni Radojičić nije podbacila s obzirom da se već duže vreme muči sa povredom stopala. Saima hrabro krenula trku, međutim kad je bilo najvažnije, ona jednostavno pukne i jedva stigne do cilja. Već drugi put u poslednjih mesec-dva vidim to kod nje, ne znam da li se muči sa nečim ili je jednostavno previše iscrpljena, vreme će pokazati. Skakači generalno dobri, dominirali smo u tom segmentu kao i na srednjim prugama, volela bih da je Luka mogao da iskaže sav svoj potencijal i skoči kao što ume, ne mogu uvek sve kockice da se poklope. Žao mi je što niko od muških sprintera nije došao do finala, ali konkurencija je bila dosta dobra...Ja bih volela samo da mi neko objasni, odakle na prvenstvu Balkana zemlje kao što su: Jermenija, Azerbejdžan, San Marino, Malta,Ukrajina, Moldavija... ? Ne znam koje časove geografije sam propustila? :question:
novosađanka
 
Posts: 6
Joined: 16 Jan 2024, 12:49

Re: Mlade nade atletike

Postby jabukamen » 08 Feb 2024, 14:34

Saima je visoka i ima dug korak, moze tempom da lomi protivnice, ali ako ih se ne otrese do 1300m onda je u problemu. Ona je pre samo koji mesec bila na krosevima po 50 mesta ispred Mejre i Grujic, 800 metara je kratko za nju, verovatno i 1500 iako koliko god tuzno izgledalo nekoliko puta ona je i dalje u top10 na listama, verovatno ce joj u seniorima bolje prijati na 5000m da kao Pola Redklif diktira tempo. Mejra se ne upusta u jurnjavu na "kracim" trkama, samo kada mora, savladala stipl i mirno skuplja medaljice. Grujic ima 18, a trci kao da ima 30, lukava lija koja ceka, a kad doceka onda je ne mozes stici. Tara je najbrza, moze ici 400 ispod 57s, a ima dovoljno snage za srednje pruge. Kad bi spojili sve njihove vrline u jednu, dug korak, izdrzljivost, lukavstvo i brzinu dobili bi Masu, naravno samo pod uslovom da je zdrava i spremna.

Veliki aplauz za vikend zasluzuje i Rale Simic koji je bio korektan prema strancima, a koji je iz sveg srca navijao za sve nase i bio im velika podrska. Sve suprotno od toga zasluzuje Dudas koji je negde rekao da je tu da pomogne svim atleticarima, ali zamalo.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Mlade nade atletike

Postby jabukamen » 19 Feb 2024, 05:06

Uz Aldina Ćatovića koji je za poslednjih 15 meseci oborio bar 15 državnih rekorda i Minu Mijatović, koja je za samo mesec i po juniorskog staža oborila rekorde u dve najmasovnije dvoranske discipline 60m i 200m, poslednji vikend dvorane kod mladih je obeležio višebojac Tomić koji je uz nekoliko dobrih rezultata imao i dva izuzetna, 7.04m u dalju (norma za evropsko) i 8.05s na preponama što je samo 4 stotinke od državnog. Ukupno rezultat za šesto mesto u Evropi. Još jedan koji sa nestrpljenjem čeka letnju sezonu gde će biti manje rekorda nego u hali, ali nadam se da će biti poneki.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Mlade nade atletike

Postby jabukamen » 27 Feb 2024, 16:04

Pioniri zatvorise sezonu u dvorani. Bez rekorda, ali dosta dobrih rezultata Tihojevic vise puta ispod 7.30 (rekord je 7.26), ali bez rekorda iako je jednom trcao u NS i 7.23, ali ocigledno su tu oni problemi sa sertifikatima, bojim se da ce napolju biti i vise nepriznatih rezultata. Kod devojaka iako nije trcala najbrza Cvetkovic cak sest iz Vose u finalu. Na 300m sjajan rezultat 37.17 mladog Zemunca, a i devojcica ispod 41s. Na preponama pobedio Bajin sa ispod 8.5s, a duplu krunu kompletirao sa 800m, neobicna kombinacija, ali verujem da ne bi mogao trcati tako brzo na 60 i 300m tako da je to odlican potez. Na srednjim prugama prva, druga i cetvrta iz Pazara, sve mladje pionirke, generacija 2006. jos nije rekla svoje, a vec su spremne naslednice. Mladi su obelezili rekordima zimsku sezonu, prvi sledeci ispit u aprilu kada bacaci pokazuju sta se radilo poslednjih meseci.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Mlade nade atletike

Postby jabukamen » 08 Apr 2024, 07:02

Da li je Vilagos sa sjajnim rezultatom osvojila hrpu bodova koji ce je ucvrstiti na listi za OI, da li je Amidzic oborila mladjejuniorski rekord u kladivu, da li su diskasica i kopljasica ostvarile norme za evropsko u18 ili je zbog ukidanja licence za stadion u Mitrovici ovo bilo zabavnorekreativno takmicenje gde si mogao videti u kakvoj si formi, doneti klubu neke poene i nista vise videce se.

U bacanju kugle za mladje juniore pobednik izuzetno zanimljivog imena Ermin Sinancevic (Prijepolje, 2008.). Treceplasirani iz istog kluba sa istim prezimenom, ali pet meseci mladji sto ce reci da nisu blizanci, ali verovatno bliska rodbina.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Mlade nade atletike

Postby octopus » 09 Apr 2024, 13:09

Veliki napredak u odnosu na prošlu godinu je što nije sve sabijeno u 1 dan, već je lepo raspoređeno u 4 kao i pre, tj. u 2 vikenda, pa će svi osim seniora imati priliku da zabeleže po 2 nastupa. Ista imena kao i prošle godine se vrte, niko novi.

Adriana i Jovan došli do U-23 rekorda koji su slabiji od ličnih, Adrianin za pola metra a Stranićev za metar slabiji rezultat. Amidžić za skoro metar popravila svoj U-18 NR, a i Poznanović odmah preko 50m.

Vilagoš i Sinančevića samo povrede mogu odvojiti od OI. Rezultatski su obezbeđeni.

Navikli smo da se piše da stadioni nemaju licence, a da se sa druge strane rezultati i rekordi priznaju.

Kad je Rale u ekstazi pričao nakon Arminovog srebra, nabrajao je imena njegove braće. Znam da je ta rečenica mnogo dugo trajala. :biggrin:
User avatar
octopus
 
Posts: 5240
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Mlade nade atletike

Postby jabukamen » 16 Apr 2024, 06:45

Za razliku od mladjih kolega, kod starijih juniora bez vrednijih rezultata na bacackom kupu. Na u18 ce biti dosta bacaca dok ce na svetskom u20 biti verovatno bez srpskih bacaca sto bi trebalo da nam lezi. Jeste sezona tek pocela, jesu norme za svetsko ostrije nego za evropsko, ali cak i u odnosu na norme za evropsko u20 niko nije na manje od 10% udaljen od norme cak ni oni koji su ucestvovali po u18, eyofima i uzimali balkanske medalje. Prosle godine nam je generacija u23 bila najslabija, a sad se problemi spustaju i na generaciju ispod. Talenata ima, da li ima onih koji ce ih izbrusiti to je vec upitno.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Previous

Return to Atletika

Who is online

Users browsing this forum: Bojdo, jovanho and 32 guests