Board index Razni Sportovi Atletika

Mlade nade atletike

Re: Mlade nade atletike

Postby Janko » 19 Aug 2021, 16:16

Steta za Ivanu, jako los izlazak iz bloka, bila bi bronza sigurno. Ovako 5. mesto.
Janko
 
Posts: 25
Joined: 16 Jul 2021, 12:38

Re: Mlade nade atletike

Postby Radonjaa » 19 Aug 2021, 16:17

Baš šteta za Ivanu, ali će biti itekako relevantna na najvišem nivou u ovoj disciplini, ako joj je za utjehu. Najveća šteta je što je ove sezone 6 puta trčala 11,50 ili bolje, a ovdje je 11,51 bilo dovoljno za medalju. Na kraju njih 4 u 3 stotinke na pozicijama od treće do šeste.

Usput, ova Klejton nije normalna, šta je ovo bilo?
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13371
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: Mlade nade atletike

Postby octopus » 19 Aug 2021, 16:17

Na 11.51s otišla bronza. Prejeftino. Platila je cenu konstantne forme 8 meseci. Uvek je akcenat na seniorskim nastupima i ove mlađe kategorije su samo zanimacija, ali ogromna je šteta što nije uzela medalju! Kad ćemo sledeći put imati ovakvu priliku na najvećoj svetskoj sceni u trci na 100m... Verovatno nikad.
User avatar
octopus
 
Posts: 5231
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Mlade nade atletike

Postby veljkos161 » 19 Aug 2021, 16:22

Adriani ruka na srcu dok peva himnu.
Ko spomene Madjare i kradju iduci put,momentalni ban :biggrin:
bezvezarije wrote:Jokić ako ne igra je pizda, mislim jebali ga konji, 2-3 nedelje s njima mu je dosta. Iako ne znam koji kurac odraslog muškarca to privlači.
veljkos161
 
Posts: 7392
Joined: 16 Apr 2019, 00:46

Re: Mlade nade atletike

Postby octopus » 19 Aug 2021, 16:29

A i Mađari koji prebegnu u Mađarsku, ja kad ih im bacim kletvu nema im spasa. Evo skidam je sad sa Saba. :biggrin:

Koliko god da smo mi banana republika, za vrhunske sportiste i trenere smo meka, zbog relativno visokih i redovnih nagrada. Ni zapad ne daje milion evra u startu pa šta uradiš. To samo ima u arabijskim zemljama, eventualno Turskoj i Azerbejdžanu.

Kod nas kad postaneš atletska zvezda i kad pukneš, još 10 godina primaš stipendije vrhunskih olimpijskih kandidata iako se ne takmičiš. To mislim da nema nigde u svetu.
User avatar
octopus
 
Posts: 5231
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Mlade nade atletike

Postby Milutinov Tata » 19 Aug 2021, 16:40

Bravo, bravo, bravo :blue: . Svaka cast Adriani, na oba prvenstva odlicni rezultati, uz to je imala odlican nastup i u Splitu na onom Kupu bacaca, tako da je jasno da problema sa tremom nema. Klasa je neupitna.

Moze li da nastupa na SP sledece godine (nema ogranicenja po godinama)?
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29683
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Mlade nade atletike

Postby octopus » 19 Aug 2021, 16:46

Po rečima njene majke, ona je i ove godine mogla da nastupi na SP da je organizovano, kao i na EP, ali nije mogla na OI i Prvenstvu Srbije. :wacko:
User avatar
octopus
 
Posts: 5231
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Mlade nade atletike

Postby Bojdo » 20 Aug 2021, 02:14

tremi08 wrote:Ma sve je jasno kao dan kod nje, ako ovako bude nastavila vec ce na OI `24. biti spremna da napadne medalju.


Trebalo bi, jer 61.46m koji je upravo bacila je dovoljno za zadnje finale zadnjih OI. :blue: :blue: :blue:

Za tri godine joj je nebo ganica!
Република Српска је Пијемонт српства!
Bojdo
 
Posts: 8553
Joined: 13 May 2017, 19:34

Re: Mlade nade

Postby jabukamen » 20 Aug 2021, 03:09

octopus wrote:Kad smo vec kod tih ultra-mladih snaga, pored Angeline treba obratiti paznju i na vorteksasicu (buducu kopljasicu) Adrianu Vilagos, koja je mislim 2004. godiste. :biggrin:


Treba, treba. Neki su je primetili pre dve, neki pre cetiri, a samo retki pre pet godina. Svasta je to dete napravilo u ovih 5 godina, a ove sedmice je postala prvakinja Balkana (20m ispred druge) sa svetskim rekordom, a samo pet dana kasnije na drugom kontinentu i prvakinja sveta! Posle prve serije je zavrsila posao, posle pete je imala pet najboljih hitaca takmicenja. Najbolji rezultat sezone za U20, dvanaesti svih vremena. A ona je i dalje mladja juniorka! Ne znam da li Hanzek ima koplje, da pokusa neoptereceno u boljim vremenskim uslovima nego juce jos da pomakne rekord, ako ne ova godina je za pamcenje, a dogodine moze da bira mitinge DL i da se priblizava svetskom juniorskom rekordu, a to je vec borba i za seniorske medalje, jedva cekam.

Boberic za cm van finala. Steta jer bi to bilo sjajno iskustvo da se ode na spavanje kao finalista SP, priprema i jos tri ili sest skokova, ali bice prilike.

Sto bi rekla Ivanina imenjakinja ovde je medalja bila jeftina, bez Adeleke i Amerikanki, steta, ali idemo dalje, u juniorskoj konkurenciji je najbitnije da je medju najboljim, a ona je itekako tu. Nadam se da ce izbistriti glavu i mirno proci kroz kvalifikacije, a onda popodne u polufinalu dati svoj maksimum koji je novi juniorski rekord, a to je jako blizu finala za koje bi imala ceo dan (na EP su polufinale i finale bili isto popodne). Mislim da ona trenutno nema 11.37s, ali itekako bi mogla spustiti rekord na duplo duzoj deonici. Niko nema pravo da joj zameri, a novi rekord bi bio donekle dovoljan da ne zameri sama sebi.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Mlade nade atletike

Postby octopus » 20 Aug 2021, 09:14

Sikima sporije od 5 minuta trčala 1500m. Stvarnoooo.... Bolje da su poslali Murićku, da su mogli...

Čanak 14.05s, Vidojković 14.18s. Za top16 je trebalo 13.80s.

Ivana Ilić se kao druga u grupi plasirala u polufinale na 200m sa rezultatom 23.71s. To je samo 9 stotinki sporije od ličnog. Bar lični kad bi popravila, pa i da ne uđe u finale.

Mislim da treba da se smanji doživljaj oko Adriane. Sa kopljem od 500g u poslednjih godinu ipo je napredovala manje od 1.5m (a oba ta rezultata od kojih je nastalo tih metar ipo napretka su svetski rekordi). Nema više onih ludačkih progresija u rezultatima, a treba očekivati i blage padove po sezonama. Za olimpijsku medalju treba bar 1 hitac preko 66m i gomila preko 64.50m pre Pariza. Neće biti lako za 3 godine dostići taj nivo iako je reč o manje od 5m, a već se pravi atmosfera da u Parizu samo treba da se pojavi i da tamo bar bronzu osvaja.

Kad vidim spisak takmičara u WYB kategoriji, kao da sam u nekom napuštenom dvorcu od 10 hiljada kvadrata. Sablasno izgledaju ta nepoznata imena, od kojih se samo za mali procenat moglo i čuti u seniorskoj konkurenciji. Zbog toga navijam da Adriana nikad ne obori WYB sa kopljem od 600g, za koji joj nedostaje (opet tih) metar ipo, za šta će imati fore još nekih metar ipo dana, pardon mesec ipo.
User avatar
octopus
 
Posts: 5231
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Mlade nade atletike

Postby Janko » 20 Aug 2021, 09:38

Rokavec i Topic u finalu visa sa preskocenih 178cm u kvalifikacijama. Ivana je realno sansu za medalju imala na 100m, na 200m joj zelim finale koje nije nedostizno i naravno PB.
Janko
 
Posts: 25
Joined: 16 Jul 2021, 12:38

Re: Mlade nade atletike

Postby jabukamen » 21 Aug 2021, 04:02

Canak na stotinku od drzavnog, a opet daleko od polufinala, momci nam stvarno nisu konkurentni. Da je neko rekao Dunji da je zelena i da ne moze da ide na velika takmicenja verovatno bi se naljutila, sada proklinje dane kad je ispunila norme, verujem da su joj se bukvalno noge odsekle, bojim se da ovi nastupi ne ostave dalekosezne posledice.

octopus wrote:Mislim da treba da se smanji doživljaj oko Adriane. Sa kopljem od 500g u poslednjih godinu ipo je napredovala manje od 1.5m (a oba ta rezultata od kojih je nastalo tih metar ipo napretka su svetski rekordi). Nema više onih ludačkih progresija u rezultatima, a treba očekivati i blage padove po sezonama. Za olimpijsku medalju treba bar 1 hitac preko 66m i gomila preko 64.50m pre Pariza. Neće biti lako za 3 godine dostići taj nivo iako je reč o manje od 5m, a već se pravi atmosfera da u Parizu samo treba da se pojavi i da tamo bar bronzu osvaja.


Apsolutno. Pa nasa prethodna prvakinja Spanovic je imala period bas izmedju 18 i 22 godine koji bi zaboravila gde je napredak bio minimalan. A njena prica je srecna gde su oni koji su stvarno propali. Citao sam i ja komentare, bacace preko 70, olimpijsko zlato... Ivana nam je juce na najslikovitiji nacin pokazala da dobar rezultat ujutro ne mora biti garancija za uspesno popodne, a da ne pricamo o tri godine unapred. Adriana od pocetka karijere ide na svako takmicenje da pobedi i, kad su u pitanju domaca takmicenja gde je za tri klase bolja od ostalih, to prolazi. Ali na svetskom nivou ce to verovatno biti malo zahtevnije i sigurno psihicki zahtevno da, gde god se pojavis je drugo mesto neuspeh. Dogodine je opet svetsko i verujem da bi srebro bilo ravno katastrofi, a da bi neki cak i na zlato sa 57.85 sumnjicavo vrteli glavom. Bilo bi dobro da je neko poput Armina, Angeline ili nekog treceg bar donekle prati i da sva ocekivanja ne budu samo na njoj. Naravno ima tu dosta i do Adriane koja je postavila vanzemaljske standarde sa kojim se sada treba nositi, ali slazem se da joj treba ostaviti malo vremena za najvise domete.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Mlade nade atletike

Postby jabukamen » 21 Aug 2021, 14:24

Nema nasih ovog popodneva, ali itekako ima sta da se gleda. Predstavnik Jamajke na 400 prepone je tokom OI igrao igrice i nije gledao kako Serika taktizira i uradio je tri puta goru stvar, na 100 prepone cetiri devojke usle u cilj, a sada Francuz Sasa Zoja koji je u polufinalu trcao WUR 12.93 istrcao 110 prepone za neverovatnih 12.72s!!! Jesu nize prepone od seniorskih (0.99), ali junior koji trci 12.72. :krsti:

Malo sam gledao po netu, decko ima PB na 91cm 12.87, a sa motkom je skakao 5.56m sa 17 godina, strasno.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Mlade nade atletike

Postby octopus » 22 Aug 2021, 14:52

Rokavec 9. (180 cm), a Topić 6. juniorka sveta (184 cm).
Zlato i srebro otišli na 189 cm, što bi za 2 godine trebalo da bude rutina za Angelinu, koja će i tad moći da se takmiči u konkurenciji juniorki. A i Rokavec će isto biti starija juniorka.

Odlični nastupi devojaka, šteta što nemamo nijednog talentovanog juniora. Prvo, peto, šesto, deveto i trinaesto mesto. Jako dobro.
User avatar
octopus
 
Posts: 5231
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Mlade nade atletike

Postby jabukamen » 24 Aug 2021, 17:12

Odrzane su kvalifikacije za kup za pionire u Mitrovici, Beogradu i trebalo je Kraljevu. Zasto trebalo je, pa zato sto su u Beogradu ucestvovali Pozarevljani, Krusevljani, Prijepoljci, Smederevci, cak i jedan momak iz Kraljeva, da li je bilo kvalifikacija u Kraljevu ne znam, ali i ako je bilo malo ko je tu ucestvovao tako da su ocigledno stadioni pravljeni na pogresnim mestima, jesu na vojnoj akademiji rupe, ali bar ima neke dece protiv kojih mozes trcati.

U Beogradu su izdominirale visasice, Pejatovic (2006.) sa 174cm i Krusevljanka Vojinovic (2007.) sa 171cm. Do nedavno su se uzimale seniorske medalje sa 160, sada pionirke skacu preko 170cm. Da budu polovi ravnopravni, kod decaka su se istakli (smederevski) Palancanin Jovanovic sa pobedama na 60m (7.40s), na 100m i 300m i godinu mladji Luka Tomic iz Zemuna (jedini "Beogradjanin" na kupu Beograda kog pominjem) sa cetiri ubedljive pobede u bacackim disciplinama. Decko je uzasno jak, ali istovremeno i brz i skocan, moze biti i bacac i visebojac, sta god da odluci treba ga pratiti.

U Mitrovici ne znam ko se istakao, ali znam ko nije. Justin preskace sve vise takmicenja, cak nije ni na kampu talentovanih atleticara. Jeste ove godine uzeo po jedno zlato u atletici i plivanju (mozda je definitivni izbor plivanje mada ni tamo ne dominira), ali za razliku od pre godinu-dve kad je bilo bitno samo da se pojavi i zna se ko je prvi, a rekord je u opasnosti, ove godine te povrede te mnogobrojni izostanci, bojim se da je u pitanju akcelerant koji je rano stasao, a sada ga vrsnjaci polako stizu.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

PreviousNext

Return to Atletika

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests