Board index Razni Sportovi Atletika

Mlade nade atletike

Re: Mlade nade

Postby jabukamen » 19 Aug 2013, 06:08

Ako gledamo na onaj najprostiji nacin talenat=medalje u mladim kategorijama, onda je cinjenica da na najvecim takmicenjima nasi juniori i pioniri nisu uzeli nijednu medalju u 2013. Opet, nasi kosarkasi i rukometasi (pa i fudbaleri) bi dominirali Evropom kad bi rezultati iz mladjih kategorija bili preslikavani na seniorski nivo. Werbatim je dao lep primer, a i prva zvezda Bekric nije imao bogzna kakve juniorske rezultate i plasmane.

Zato se slazem da su najveca perspektiva nase atletike Emir, Amela i Ivana (tim redom), a od mladjih trenutno su oni na koje treba obratiti vise paznje iz 1994. Raovic (400m) i Kojic (800m), 1996. Grnovic (viseboj i sprint) kod momaka, a kod devojcica ona imena koja su pominjana u prethodnim postovima. Ako te bas zanima, na linku http://www.ipsport.net/images/atletika.htm mozes naci izvestaje sa svih atletskih takmicenja kod nas, od pionira do seniora.

Daleko je atletika od onog sta zasluzuje i sta treba, ali mislim da su uslovi ipak bolji nego pre 10 godina i da nije to bas tako slucajno. Recimo Dudas je ove godine proveo tri sedmice u JAR na pripremama sto bas i nije socijala, a u Moskvu je dosao celih 15 dana pre pocetka prvenstva, retko iko ima toliko vremena za aklimatizaciju. Naravno, glavna stvar je obezbediti uslove i za druge, ne samo za top10 pa se nadam da ce atletski bum doprineti da se sto pre zavrsi atletska hala u BG, da jos neki grad (recimo KG odakle je ekipni prvak drzave) pored NS gde je jedna sajamska hala preko zime prostor za atletiku, dobije zatvoreni prostor gde se moze trenirati po minusu, da svako mesto sa preko 50000 stanovnika ima tartan i to prosirivanje baze (naravno da ce uvek vise dece trenirati fudbal nego atletiku, ali treba "ukrasti" nekog kapueristu i dzez balerinu) je mnogo bitnije za razvoj atletike nego da li ce Ivanin trener dobiti penziju, Dudasev posao ili neki treci stan.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Mlade nade

Postby jabukamen » 21 Aug 2013, 13:06

http://www.telegraf.rs/sport/808511-nov ... e-juniorke

Srpski atletičari obradovali su nas na upravo završenom Svetskom prvenstvu u Moskvi istorijskim, prvim medaljama za našu zemlju na globalnoj smotri, što je izazvalo respekt nekadašnjih velikih šampiona, kao i visokih funcionera u aktuelnoj hijerarhiji “kraljice sportova”.

Medalje Ivane Španović i Emira Bekrića, samo su vrh “ledenog brega”, Srbija srećom ima i mlađe talente za koje će se u budućnosti tek čuti.

Jedna od njih je Jasmina Pruginić, šampionka Balkana za mlađe juniorke u disciplini 2.000 metara stipl.

Jasmina je 3. avgusta priredila veliko iznenađenje u turskom gradu Erdene, senzacionalnom pobedom. Sa trenerom Zvonkom Lozančićem iz AK “Surčin” otišla je na takmičenje tiho, bez najave velikog rezultata, a onda zablistala punim sjajem.

Jasmina je pre trke imala peto najbolje vreme, što je nije sprečilo da trijumfuje. Od prve prepone naša atletičarka krenula je sa preskakanjem, bez dodirivanja prepone a na putu do trijumfa nadoknadila je zaostatak za u jednom periodu vodećom Rumunkom od nekih 80 metara.

Trku je završila sa 11 sekundi prednosti ispred drugoplasirane Turkinje, sa fantastičnim vremenom 7:01,33 čime je oborila lični rekord za 33 sekunde i ostvarila normu za Druge olimpijske igre mladih u Nankingu 2014.

Jasmina je zimus odradila pripreme u Deliblatskoj peščari u predivnom ambijentu koji podseća na Keniju, pravoj atletskoj oazi u kojoj se pripremaju Pančevci, Zrenjaninci, Smederevci i pripadnici mnogih drugih klubova. Ovo sjajno mesto oatkrio je atletski trener Mile Ugren.

Naša atletičarka potvrdila je da je borac, dva i po meseca pre balkanskog prvenstva imala je zdravstvenih problema, pa su joj lekari proporučivali tromesečnu pauzu zbog loše krvne slike i manjka hemoglobina i gvožđa.

Trener Lozančić je promenio treninge, napravio ih više rekreativnim, pa je Jasmina polako uz terapiju napredovala i na finali Kupa Srbije za pionirke u Novom Sadu bila peta, a posle samo dva dana na Prvenstvu Srbije za mlađe juniorke u Sremskoj Mitrovici pobedila sa 7:34.

Posle uspeha u Turskoj u planu su kupovi za starije i mlađe juniorke, kao i ua Prvenstvo Srbije u krosu koje će se održati naredne godine u Surčinu, gde atletski klub slavi 20 godina postojanja. U 2014. jedan od izazova je kros Balkana, slede evropske kvalifikacije, a centralni događaj su svakako OI mladih.

Jasmina paralelno sa uspesima na atletskoj stazi briljira i u školi, gde je vukovac, a planira da jednog dana završi medicinu i postane psihijatar. Veliki uspeh mlade sportistkinje obeležen je i postavljanjem dva bilborda u Surčinu.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Mlade nade

Postby jabukamen » 12 Sep 2013, 18:57

Reprezentativac Crne Gore u desetoboju Darko Pesic (1992.), inace clan Vojvodine (on i Spanovicka imaju istog trenera) je danas na igrama Frankofonije uspeo oboriti pet licnih rekorda i to je posle prvog dana za 222 poena vise nego letos u Tampereu gde je oborio nacionalni rekord sa 7522 poena. Primera radi, Dudas je u tom uzrastu imao oko 7900 poena.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Mlade nade

Postby jabukamen » 04 Oct 2013, 19:51

Ovog vikenda se zavrsava sezona u mladjim kategorijama. Koliko sam ispratio, u juniorskoj konkurenciji nije oboren nijedan drzavni rekord, a kod pionira je pored ranije pomenutih rekorda Djordje Mijailovic nedavno oborio drzavni rekord u skoku s motkom i sad je na 370 cm.

Kao sto u svetskoj atletici u sprintu dominiraju predstavnici americkog, a u duzim disciplinama africkog kontinenta, tako u srpskoj atletici na kracim stazama dominiraju Beogradjani i Vojvodjani, dok duze pruge pripadaju "unutrasnjosti i tu skoro da nema preklapanja, da li je to zbog uslova za trening, sklonosti trenera ili neceg treceg ne bih znao, ali je prilicno zanimljivo. Pored tradicionalnih centara Cuprija, Uzice, Novi Pazar, Cacak, ove godine je Sabac predstavio dve izuzetne mlade atleticarke. Milica Golubovic (1998.) dominira u pionirskoj i juniorskoj konkurenciji na 800 i 1500, a Mina Gajic je rodjena u ovom milenijumu (2001.), a vec trci 1500 ispod pet minuta sto je i za nekoliko godina starije pakleno brzo.

Iduce godine mlade atleticare cekaju dva velika takmicenja. Prvo je u julu juniorsko prvenstvo sveta (1995. i mladji) u Judzinu (SAD) gde ce ici svi koji ispune normu koja se lovi od pre cetiri dana, norme se mogu naci ovde , a u avgustu je druga olimpijada mladih gde ucestvuju deca rodjena 1997. i kasnije. Grad domacin je Nanjing. Bice zanimljivo.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Mlade nade

Postby jabukamen » 15 Feb 2014, 20:08

Danas odrzano pionirsko i juniorsko prvenstvo Srbije u dvorani. Prva zvezda Milica Emini iz Vojvodine. Devojcica od 15 godina za koju nisam siguran da li ima preko metar i po na 60 prepone trci brze od drzavnog rekorda za juniorke (koji vazi za 4 godine starije), a za pola sekunde je brza i od najbrzeg u muskoj konkurenciji.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Mlade nade

Postby jabukamen » 16 May 2014, 04:44

Na balkanijadi za mladje juniore dva zlata za devojke (Pruginic 2000stipl i Kamasi - koplje), tri srebra i pet bronzi. Za dve sedmice ova generacija putuje u Baku gde je izborno takmicenje za drugu olimpijadu mladih koja se na leto odrzava u Kini.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Mlade nade

Postby jabukamen » 28 May 2014, 05:18

U avgustu ce biti odrzane druge decije olimpijske igre u Kini gde ce ucestvovati najbolji sportisti sveta rodjeni `97 i `98 godine. Za razliku od pravih OI nema nikakvih normi nego je sistem okrutan i samo najbolji na kontinentalnim kvalifikacijama obezbedjuju plasman na ovo takmicenje, a Evropa u nekim disciplinama daje 8, ali i samo jednog predstavnika pa je sam prolaz fenomenalna stvar. Kvalifikacije se ovog vikenda odrzavaju u Bakuu, a nas ce predstavljati 11 takmicara (3 decaka i 8 devojaka). Na prvoj olimpijadi smo imali dve predstavnice (koje sad imaju 21g i nista od tada nisu postigle), a na drugoj bi bilo lepo da se taj broj nadmasi.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Mlade nade

Postby jabukamen » 01 Jun 2014, 05:12

Nasi se bas nisu istakli u Bakuu. Atina Kamasi sa drzavnim rekordom u koplju stigla do sestog mesta i plasmana na OI, Pruginic sa licnim rekordom osvojila cetvrto mesto u stiplu, ali u njenoj disciplini je samo pobednica isla dalje. Ostali nisu bili ni blizu plasmana u Kinu.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Mlade nade

Postby jabukamen » 30 Jun 2014, 08:39

Odrzana pionirska i juniorska prvenstva Srbije. Kod pionirki izdominirala Milica Emini (VNS) sa zlatima na 100, u dalju i na 80 prepone gde je za 19 stotinki oborila rekord star 32 godine i sada je 11.51. Kod juniorki (konkurencija `95 i mladji) tri zlata uzela 15-godisnja Tamara Damjanovic (CZV) na 100, 4x100 i 200 gde je oborila rekord za mladje juniorke koji sada iznosi 24.58.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Mlade nade

Postby octopus » 01 Jul 2014, 23:17

Vidim da je bilo nekih drzavnih rekorda u mladjim selekcijama, pa bih se malo dotakao te teme.
Preko 85% drzavnih rekordera u mladjim kategorija postanu anonimusi, dok dodju do zrelog seniorskog doba. Ne bih o razlozima, jer volim da gledam ka buducnosti, pa bih vise stavio akcenat na pojedince i njihove potencijale, sto je vrlo nezahvalno. Voleo bih da me veliki ekspert, jabukamen, dopuni. Moj favorit za ovu sezonu su bile sestre Grujic I Tamara Damjanovic. Sestre za sada stagniraju, narocito Zorana, ali discipline sa preponama, gde ja vidim njihov potencijal, su tehnicke i tu uvek ima mnogo vise mesta za napredak, nego u klasicnim sprinterskim.
Tamara je za cak, cini mi se, 14 stotinki oborila rekord na dvestotki, ali mora ovako da nastavi i da se spusta ka 23,50 u roku od dve godine. Ona je prilika za Maceva da se proslavi i kao trener i cini mi se da su oboje jako posveceni.
Za mene je otkrice mala Pruginicka, koja neverovatno napreduje, vec drugu sezonu zaredom, sto je kod nas retkost. Doduse, disciplina je nezahvalna za svetski proboj Evropljankama, ali ne treba sad svakoga da gledamo kroz prizmu rezultata Bekrica I Spanovicke. Jedan solidan takmicar za ekipno prvenstvo Evrope, kao i top 10 u Evropi bili bi vrhunska stvar. To je i sustina ulaska u visi rang, sto vise srednje-kvalitetnih takmicara, tamo gde nas nije bilo do sada, kao npr. u slucaju Savatovicke. Mislim da NR za par godinana na 3000 SC ne bi trebao da bude problem. Doduse, i nije neki pretezak zadatak.
Od 4 bacacke discipline, kod devojaka u mladje-juniorskom dobu, vec su u tri novi nac. rekordi! Nisam pratio visinu devojaka, ali bez 1,75 cm tesko da ima velikog potencijala. Danas su se skoro izjednacile metode treninga u svetu i fizikalije igraju kljucnu ulogu (Adams, Perkovic, Storl, Majevski), mada mi imamo i obrnute primere (Markovic i Rujevic), ali za to vise krivim struku nego momke... Najvise cenim rezultat Atine Kamasi, koja ima bolje prolazno vreme od Jelace. Tatjana je 2-3 godine stagnirala (tu je glavni prostor za Atinu, da joj se priblizi i u kasnijim dobima), ali je od prosle godine zablistala. Vidim da Atina skace u dalj preko 5,00m sto govori u prilog njenoj velikoj pokretljivosti i eksplozivnosti, kao bacacici. Nadam se finalu na maloj olimpijadi. Natasa Djakovic u kladivu je ispred Sare u njenom dobu, ali nit je Sara sad na 70m, nit se moze verovati da ce Natasa za 2 godine, kao i Sara napredovati 10m, i to sa spravom od 4 kg. Natasa je u kugli popravila NR za preko 1m, sto je meni sumnjiv podatak u smislu da li je kugla od 3 ili 4 kg, jer joj ipak kladivo primarna disciplina. Ako je od 4 kg, eto potencijala da se mozda specijalizuje za kuglu, jer tu imamo i struku i tradiciju, za razliku od kladiva, gde nema Veselinovica ko da trenira, pa nam biser tamni od 2011. godine.
O Milici Emini i pionirima ne bih pricao, jer ipak tu ne moze ni da se namirise veliki potencijal, osim ako devojcica ne skace 6,40 u dalj.
User avatar
octopus
 
Posts: 5237
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Mlade nade

Postby jabukamen » 02 Jul 2014, 11:43

Au koliko materijala...

octopus wrote:Vidim da je bilo nekih drzavnih rekorda u mladjim selekcijama, pa bih se malo dotakao te teme.
Preko 85% drzavnih rekordera u mladjim kategorija postanu anonimusi, dok dodju do zrelog seniorskog doba. Ne bih o razlozima, jer volim da gledam ka buducnosti, pa bih vise stavio akcenat na pojedince i njihove potencijale, sto je vrlo nezahvalno. Voleo bih da me veliki ekspert, jabukamen, dopuni. Moj favorit za ovu sezonu su bile sestre Grujic I Tamara Damjanovic. Sestre za sada stagniraju, narocito Zorana, ali discipline sa preponama, gde ja vidim njihov potencijal, su tehnicke i tu uvek ima mnogo vise mesta za napredak, nego u klasicnim sprinterskim.
Tamara je za cak, cini mi se, 14 stotinki oborila rekord na dvestotki, ali mora ovako da nastavi i da se spusta ka 23,50 u roku od dve godine. Ona je prilika za Maceva da se proslavi i kao trener i cini mi se da su oboje jako posveceni.
Za mene je otkrice mala Pruginicka, koja neverovatno napreduje, vec drugu sezonu zaredom, sto je kod nas retkost. Doduse, disciplina je nezahvalna za svetski proboj Evropljankama, ali ne treba sad svakoga da gledamo kroz prizmu rezultata Bekrica I Spanovicke. Jedan solidan takmicar za ekipno prvenstvo Evrope, kao i top 10 u Evropi bili bi vrhunska stvar. To je i sustina ulaska u visi rang, sto vise srednje-kvalitetnih takmicara, tamo gde nas nije bilo do sada, kao npr. u slucaju Savatovicke. Mislim da NR za par godinana na 3000 SC ne bi trebao da bude problem. Doduse, i nije neki pretezak zadatak.
Od 4 bacacke discipline, kod devojaka u mladje-juniorskom dobu, vec su u tri novi nac. rekordi! Nisam pratio visinu devojaka, ali bez 1,75 cm tesko da ima velikog potencijala. Danas su se skoro izjednacile metode treninga u svetu i fizikalije igraju kljucnu ulogu (Adams, Perkovic, Storl, Majevski), mada mi imamo i obrnute primere (Markovic i Rujevic), ali za to vise krivim struku nego momke... Najvise cenim rezultat Atine Kamasi, koja ima bolje prolazno vreme od Jelace. Tatjana je 2-3 godine stagnirala (tu je glavni prostor za Atinu, da joj se priblizi i u kasnijim dobima), ali je od prosle godine zablistala. Vidim da Atina skace u dalj preko 5,00m sto govori u prilog njenoj velikoj pokretljivosti i eksplozivnosti, kao bacacici. Nadam se finalu na maloj olimpijadi. Natasa Djakovic u kladivu je ispred Sare u njenom dobu, ali nit je Sara sad na 70m, nit se moze verovati da ce Natasa za 2 godine, kao i Sara napredovati 10m, i to sa spravom od 4 kg. Natasa je u kugli popravila NR za preko 1m, sto je meni sumnjiv podatak u smislu da li je kugla od 3 ili 4 kg, jer joj ipak kladivo primarna disciplina. Ako je od 4 kg, eto potencijala da se mozda specijalizuje za kuglu, jer tu imamo i struku i tradiciju, za razliku od kladiva, gde nema Veselinovica ko da trenira, pa nam biser tamni od 2011. godine.
O Milici Emini i pionirima ne bih pricao, jer ipak tu ne moze ni da se namirise veliki potencijal, osim ako devojcica ne skace 6,40 u dalj.


O, hvala, hvala, pre bih rekao ljubitelj sporta. Moj favorit bi, po izgledu i rezultatima od lane bila Milica Gardasevic. Devojka je sa 15 bila medju najboljim sprinterkama, visasicama i daljasicama u zemlji racunajuci i seniorke. Visoka i brza, sa sjajnim odrazom i rezultatima u svom godistu. Ono sto mi se nije dopalo je izraz lica koji otprilike govori - sta ja trazim ovde, uzasno se smaram, a i trener joj izgleda slicno. Ona je pre dve godine drala Tamaru gde god bi se srele, lane su bile iste, mozda Tamara malo bolja (Milica izbegavala dvoboje, nosala neko koplje i kuglu pa sam pomislio da se ne sprema za sedmoboj), a ove godine Tamara rusi rekorde, a Milica se ni ne takmici, da li je povreda ili nesto drugo ne znam. Dosta toga se vuce iz porodice, ali ima uticaja i sredine, a Novi Sad (iako ima najbolje uslove) nije neki grad gde se gaje fanatici, naprotiv. Gledajuci fb profile (znam nije lepo provirivati u profile maloletnica :nisamja: ) slozio bih se da je Tamarina posvecenost daleko veca od svih Vojvodjanki.

Nekad su deca pocinjala trenirati sa 12-13 godina (Snezana Pajkic, da bi za dve godine vec bila evropska klasa), a sada deca krecu vec sa 4-5 godina (verujem da se neko sa prezimenom Kamasi pocinje baviti atletikom mnogo pre nekog ko se preziva Jelaca) tako da i to kako napreduju mozda zavisi i od toga, verovatno je lakse napredovati u drugoj nego u devetoj godini bavljenja sportom. Koliko god su psihicki bitna nizanja medalja po pionirskim takmicenjima, krosevima i ulicnim trkama jos su bitniji licni rekordi tako da po pitanju Grujicki koje su jos evropska klasa, ne verujem da im prija sto su brze trcale sa 15 nego sa 17. Inace, to je cest slucaj da se posle velikog juniorskog uspona stagnira oko 20 pa se nastavi napredovati posle 3-4 godine, to je imala Ivana, Blanka i mnogi drugi, koliko je to namerno tempirano, a koliko je splet okolnosti to znaju pametniji od mene.

Nazalost, mi toga nemamo, svi o kojim caskamo su za sada na nivou balkanskih medalja, evropskih finala, normi za svetsko, ali razvoj Bekrica dokazuje se do svemirskih visina moze doci i bez juniorske dominacije.

Sad sam tek skontao da je u nasim postovima ogroman manjak muskih imena.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Mlade nade

Postby jabukamen » 07 Jul 2014, 12:32

Za vikend smo dobili dva nova juniorska prvaka Balkana, Nikola Bursac i Jagoda Zecevic, oboje na 1500m. Pored njih nasi su osvojili jos 5 srebrnih i cetiri bronzane medalje.

Jasmina Pruginic ce takodje ucestvovati na maloj olimpijadi.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Mlade nade

Postby jabukamen » 21 Jul 2014, 08:04

Sutra u Judzinu pocinje juniorsko prvenstvo sveta za rodjene `95 i mladje. Srbiju ce predstavljati samo jedan takmicar Aleksandar Grnovic (Imao je i Bursac na 800 normu, ali iz meni nepoznatih razloga nije otisao u SAD) u desetoboju. Od 37 prijavljenih Grnovic ima 35. rezultat tako da bi zavrsen desetoboj verovatno znacio plasman bolji od 35. mesta, a licni rekord ne bi doneo nikakav spektakularan plasman. Takmicenja se mogu pratiti na http://www.iaaf.org/competitions/iaaf-w ... mpionships

Podatak da imamo samo jednog predstavnika u odnosu na 15 Hrvata ili 20 Slovenaca malo baca senku na pricu o renesansi srpske atletike i cuvene frazetine da imamo talente na svakom cosku koji se izgube pri prelazu u seniore. Sreca pa su Ivana, Emir i Amela (uz eventualnu podrsku Jelace i Raovica) dovoljno mladi i da ce svojim uspesima drzati atletiku zastupljenu u medijima pa ce valjda biti i vise mladih koji ce krenuti za njima, ali do toga treba preci mnogo tezak i dug put.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Mlade nade

Postby jabukamen » 03 Aug 2014, 20:21

jabukamen wrote:Za vikend smo dobili dva nova juniorska prvaka Balkana, Nikola Bursac i Jagoda Zecevic, oboje na 1500m. Pored njih nasi su osvojili jos 5 srebrnih i cetiri bronzane medalje.

jabukamen wrote:Sutra u Judzinu pocinje juniorsko prvenstvo sveta za rodjene `95 i mladje. Srbiju ce predstavljati samo jedan takmicar Aleksandar Grnovic (Imao je i Bursac na 800 normu, ali iz meni nepoznatih razloga nije otisao u SAD)


http://www.adas.org.rs/vesti/2014/07/17 ... u-bursaca/

Zanimljivo da ovo nije objavljeno na sajtu saveza.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Mlade nade

Postby jabukamen » 18 Aug 2014, 11:06

U Kini pocela druga olimpijada mladih. Medju 24 predstavnika Srbije su i atleticarke Jasmina Pruginic (2000 stipl) i Atina Kamasi (koplje). Nastupaju krajem sedmice iako su vec imale jedan zapazen nastup (Atina od 0.43).
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

PreviousNext

Return to Atletika

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests