Board index Razni Sportovi Atletika

Mlade nade atletike

Re: Mlade nade atletike

Postby jabukamen » 19 Jul 2021, 04:27

Cestitke Adriani za prvu veliku medalju. Ima ona odlicje sa seniorske balkanijade, titulu sa evropskog bacackog kupa, ali kad sam video koliko malo poena donosi ta titula u borbi za Tokio ovo je ipak ono pravo. Neka ih bude sto vise tokom karijere Sve sto sam hteo napisati je vec pomenuto. 3 od 4 najduza hica dana protiv Grkinje koja za manje od pola godine ode u seniore. Svaka cast. Visasice tacno u skladu sa mogucnostima. Cestitke.

Znam da je niz takmicenja otkazano, ali izgleda da svetsko juniorsko prvenstvo u Najrobiju za tacno mesec dana jos uvek nije pa cemo vecinu nasih verovatno videti jos jednom i u jacoj konkurenciji.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Mlade nade atletike

Postby jabukamen » 01 Aug 2021, 20:54

Dok su matori na OI, mladje juniorke cekaju drzavno pa balkansko prvenstvo i upisuju se u vecitu listu.

Na mitingu u Zenici na 1500m Muric je trcala 4.27, a njena drugarica Mehmedovic 4.29 sto je nekih 20s bolje od godinu starije Dunje koja je na EP malo podsetila na Amelu (ne u pozitivnom smislu). Saima bi trebalo vec da polako spusta PB, blizi se izlazak na medjunarodnu scenu. Mejra je jos jedan u nizu talenata na srednjim prugama, devojcice sa svih strana sa 14-15 stizu do 2.12 na 800m i 4.30 na 1500m, sto je za to godiste fenomenalno, ali kad treba spustiti to vreme za deset sekundi u sledecih x godina niko ne moze/ume. Verujem da bi neki strani strucnjak zlatom platio da ima takav materijal, ali kod nas ne ide nikako.

Na prvenstvu Vojvodine najbolje gosce iz Top dzampa. Topic 5.99 i Boberic 5.86m u dalju. Sest godina starija Sara Lukic nekad preskoci 6m, nekad ne, za devojcice ovi rezultati u sporednoj disciplini su sjajni.

Na istom takmicenju u motki je Olivera Kanazir (2005. godiste) preskocila 310cm sto i nije nesto, ali je blizu top10 svih vremena kod nas, a valjda ce biti i bolje. Pulenka Djordja Mijailovica koji je do skoro bio pominjan u ovoj temi kao i vecina drugih clanova AK Vojvodina ima sestru bliznakinju.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Mlade nade atletike

Postby werbatim » 02 Aug 2021, 06:43

Hvala na izveštaju :okk:

Dragutin za ćeru svakako priča da je najtalentovanija za troskok
User avatar
werbatim
 
Posts: 1535
Joined: 20 Mar 2011, 11:27

Re: Mlade nade atletike

Postby veljkos161 » 03 Aug 2021, 13:35

Na Rtsu pre koji dan je neko iz atletskog saveza gostovao pa je rekao da ocekuju od 3 do 5 kandidata za medalju u Parizu.
Sem Adriane, koga oni ocekuju na toliko visokom nivou :question:
bezvezarije wrote:Jokić ako ne igra je pizda, mislim jebali ga konji, 2-3 nedelje s njima mu je dosta. Iako ne znam koji kurac odraslog muškarca to privlači.
veljkos161
 
Posts: 7396
Joined: 16 Apr 2019, 00:46

Re: Mlade nade atletike

Postby Milutinov Tata » 04 Aug 2021, 00:50

werbatim wrote:Dragutin za ćeru svakako priča da je najtalentovanija za troskok


Mogla bi ona da gura obe discipline, vidimo na OI da je to moguce.

@veljkos - mozda je i ona jedan od tih kandidata
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29718
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Mlade nade atletike

Postby jabukamen » 04 Aug 2021, 06:27

werbatim wrote:Hvala na izveštaju :okk:

Dragutin za ćeru svakako priča da je najtalentovanija za troskok


Sa zadovoljstvom. :okk: Ibarguen je kombinovala dalj i troskok, Amerikanac na OI dalj i vis, mogla bi Angelina vis i troskok da nijedan roditelj ne ostane uskracen.

veljkos161 wrote:Na Rtsu pre koji dan je neko iz atletskog saveza gostovao pa je rekao da ocekuju od 3 do 5 kandidata za medalju u Parizu.
Sem Adriane, koga oni ocekuju na toliko visokom nivou :question:


Da je tri godine pre ovih OI gostovao verovatno bi rekao da ih imamo 8-10. Uz Ivanu imacemo Amelu i Dudasa u najboljim godinama, Jelaca i Bekric se polako vracaju, a i dalje su mladi, Bibic i Gardasevic ce dostici punu zrelost, a dve mlade i ekstra talentovane Micovic i Sekulic ce 2020. napuniti 20 (ako OI budu odgodjene za godinu, ne znam zasto bi to iko uradio, ali eto ako se odgode onda bi imale po 21). 2/3 pomenutih se uopste ne bavi atletikom, a 2/3 od onih koji se bave nisu uspeli da se uguraju u najboljih 45 odnosno 32, kakve crne medalje.

Ovo sam napisao da ilustrujem koliko se doticni izlupetao i koliko je tesko najaviti borbu za medalje tri godine unapred, ali nije ni prvi ni poslednji put da neko iz atletike prica kako je cvece u prolece. Nas potencijal je da od Pariza mozemo ocekivati Armina na visokom nivou (Ivana je najavljivala penziju), osim njega od rodjenih izmedju 1990. i 2005. mi imamo pomenute Bibica i Gardasevic, ove godine je bilo evropsko u23 gde se prikazuju nade za Pariz, a mi smo imali samo jednog konkurentnog. Ivana Ilic je mlada, disciplina prezahtevna, Vilagos jos mladja, ali njen PB je vec sada dovoljan za u23 medalju i olimpijsko finale, valjda ce jos napredovati, niko ne zna koliko, Angelina ne znam da li je napunila 16, imamo jos neke Kijanovice, kuglase, preponasice koji su vise balkanski nego evropski potencijal, u slucaju lude srece mogu dostici nivo Vucenovic i to je to. Danasnja realnost je 0 do 1 borba za medalju i 3-5 ucesca, a vreme ispred nas ce nas potvrditi ili demantovati, ali ko jos realno prica na televiziji.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Mlade nade atletike

Postby werbatim » 04 Aug 2021, 06:41

Ako je rekao do 5 kandidata, mislim da nema sumnje na koga je mislio.
Ivana, Armin, Elzan, Andriana i Angelina.
Ali to je zato što je (vrv Branković, ko bi drugi gostovao?) kreten. Lupa a ne razmišlja...
User avatar
werbatim
 
Posts: 1535
Joined: 20 Mar 2011, 11:27

Re: Mlade nade atletike

Postby veljkos161 » 04 Aug 2021, 22:42

Ma kakva Ivana(Ako mislis na Spanovicku) je vec udata, 99 posto se oprasta dogodine u Beogradu i ode decu da radja.
Imace 32.
Takav je makar utisak, iskreno sumnjam da ce prolongirati ista.
U svakom slucaju su ove igre za Ivanu,kao i za Novaka bile zlatna sansa za uzeti olimpijsko zlato.
Za Armina se slazem,kugla nikad jaca a on vec sada u olimpijskom finalu.
96' je, pa je realno ocekivati da u Parizu bude jos bolji,ako nastavi da napreduje naravno.
Dakle za njega ima smisla nadati se, za Adrianu svakako jer vec baca preko 60, ali sem toga sumnjam da moze jos iko.
Ivana (Ako mislis na Ilicku) je u previse teskoj disciplini,ali svakako,bice najbolja sprinterka koju smo ikad imali i postaviti neke nove granice (Ako bude nastavila da napreduje i povrede je zaobidju).
Mogla bi i evropske medalje da kupi verovatno u nekom trenutku,sto je izvrsno, ali za olimpijske price malo teze vec.
Mislim tu ces uvek imati neke Jamajcanke koje prekucavaju.
bezvezarije wrote:Jokić ako ne igra je pizda, mislim jebali ga konji, 2-3 nedelje s njima mu je dosta. Iako ne znam koji kurac odraslog muškarca to privlači.
veljkos161
 
Posts: 7396
Joined: 16 Apr 2019, 00:46

Re: Mlade nade atletike

Postby jabukamen » 08 Aug 2021, 19:36

U Kraljevu (domacin imao 3 predstavnika) odrzano prvenstvo za mladje juniore. Jeste da je iduci vikend balkanijada, ali ipak je termin prilicno promasen jer su mnogi prednost dali moru pa je nedostajalo i celih klubova, a u mnogo disciplina je bas bila slaba masovnost. Nije bilo previse vrednih rezultata, prednjacile Topic (184cm), Vilagos (65m sa 500g) i Boberic (5.96), licni su oborile Amidzic u kladivu (53m, ima jos tri godine za 2m do drzavnog) i novo ime Milanovic na 200m sa 24.95s. Na srednjim prugama Dunja dva puta tesno ispred Saime. Da ne budu samo devojke, na preponama je najbrzi bio Filip Stojanovski sa rezultatom boljim od drzavnog rekorda, ali uz nesto jaci vetar.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Mlade nade atletike

Postby druga generacija » 14 Aug 2021, 20:30

Vilagoš na Balkanskom prvenstvu za mlađe juniorke i junijore sa 500 grama Kopljem bacila 70,10m. Bravo! Naravno zlatna medalja.
Zlato je uzela i Angelina Topić sa 1,83m.
Pored toga jos tri srebrenih i 6 bronzanih medalja.

Mozda moze neko, ko vise prati atletiku da kaze nesto o rezultatima i vremenima nasih. Ovih 70,10m Vilagoš je svetski rekord sa 500g Kopljem, ako se ne varam.
druga generacija
 
Posts: 689
Joined: 19 Nov 2018, 13:39

Re: Mlade nade atletike

Postby jabukamen » 15 Aug 2021, 05:54

Vilagos posle "duzeg vremena" ponovo svetski rekord. Sam svetski rekord je vec dovoljno impresivan, ali ako se jos zagrebe, u ovoj, relativno novoj disciplini, je samo Vilagos bacila koplje preko 66m. Ovo joj je verovatno oprostaj sa ovom tezinom, octopus je jednom napisao da novih 100g oduzima 5m, posto nikad niko nije bacao ovako daleko, neka bude i da je 7m i da ovaj hitac sa "pravim" kopljem vredi 63m, na proslim OI sesto mesto je bilo tesko 62m, a srebro 65m.

Angelina je zadovoljna zlatom, ali isto razloga za zadovoljstvo ima i Rokavec sa licnim 183cm posle nekoliko meseci slabijih rezultata. Ime koje vredi spomenuti je Andjela Obradovic iz Cacka (2005.) koja je juce bacila kuglu od 3kg dva puta duze od drzavnog rekorda koji sada iznosi 15.20 cm. Uz ovde pominjane Vilagos i Amidzic stvara se dobra bacacka baza za narednih 15 godina, naravno Andjela i Mina imaju mnogo duzi put od Adriane do vrha.

Od Stranica sam malo vise ocekivao, ali kad otvoris takmicenje sa dva prestupa (cetiri ukupno) onda je medalja puna kapa. Sikima je na evropskom razocarala, na drzavnom dupla prvakinja, juce sa prvim prijavljenim rezultatom dnf. Ne znam sta se desilo, nije lepo kritikovati dete od 15.5 godina, ali nadam se da nece biti kao onaj muzikalni zabac iz crtanog filma.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Mlade nade atletike

Postby Bojdo » 15 Aug 2021, 08:18

Kakve su šanse da Adrianu uzmu Madjari, ako dobru lovu ponude? Mislim da su joj Hrvati već nudili da baca za njih.

Dok je trenirala rukomet mislim da je pregovarala sa Madjarima da je učlane kod njih, ali srećom je napustila rukomet.
Република Српска је Пијемонт српства!
Bojdo
 
Posts: 8583
Joined: 13 May 2017, 19:34

Re: Mlade nade atletike

Postby octopus » 15 Aug 2021, 08:54

Ako bih Adriani mogao nešto lepo da poželim, za početak bi to bilo da na SP koje počinje sledeće sedmice ima sva tri prestupa i da ne nastavi dalje takmičenje. Već vidim scenario Vere Nikolić koja je isto kao svetska rekorderka na svojoj prvoj olimpijadi pukla pod pritiskom. Telegraf i kompanija joj predviđaju olimpijsko zlato u Parizu, ali zato ne umeju pravilno ime da joj izgovore. ANdriJana. :krsti:

Vredi ona sigurno sad 63m. Ako na 3/5 takmičenja bacaš preko 65m, velike su šanse da ubodeš neku veliku seniorsku medalju. Nema sumnje da dobijamo sportski dragulj, ali nema potrebe da joj vršimo presiju. Tu isključivo mislim na dnevnu štampu, koja se srozala na dno dna.

Mislim da je nećemo izgubiti, da je OKS ozbiljno shvatio njen potencijal i da uz stipendije i sponzorstva idu i neke obaveze sa druge strane. No nikad se ne zna.

Interesantno je posle jedne decenije i Marine Simpson konačno videti srpsku žensku kuglu kako leti preko 15m.
User avatar
octopus
 
Posts: 5240
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Mlade nade atletike

Postby Bojdo » 15 Aug 2021, 09:23

Super ako se ulaže, samo da ne prevagne taj etnicki momenat Madjari izvan Madjarske osjecaju jak sentiment prema Madjarskoj, ali to je ok. Pa i Srbija igra na sličnu kartu kad kupi sportista. Vidjecemo, nadajmo se najboljem.
Република Српска је Пијемонт српства!
Bojdo
 
Posts: 8583
Joined: 13 May 2017, 19:34

Re: Mlade nade atletike

Postby jabukamen » 16 Aug 2021, 05:43

Ova prica ide posle svakog WR. Super je sto nam Adriana cesto daje povoda. Nasu drzavu napustaju mnogi i retko se ko potresa osim najuze familije. Kada bi je napustila Adrijana meni ne bi bilo krivo jer je za razliku od mnogih kod nje pokusano. Pre dobre dve godine je Boza Maljkovic izjavio kako nas sport ima bacacicu koplja iz Malog Idjosa (ne plivacicu iz Panceva ili Leskovca koje su takodje talenti nego bas nju). Celnici SAS su isli tamo odakle je, dobijala je koplje, tartansku podlogu, ide na pripreme na more, dobila je cak i sponzora neku vinariju. O njoj se itekako vodi racuna za razliku od nekih slucajeva pre.

Zasto se vodi racuna? Zato sto ono sto je Ivana bila u prosloj ona treba biti u sledecoj deceniji. Ne Elzan, ne Armin, ne cak ni Angelina nego bas ona. Nosilac olimpijske medalje, a jedino je to bitno za male sportove. Moze Mikec osvajati svetske kupove, praviti cuda po evropskim prvenstvima on je bio luzer sve do Tokija. Tako i atletici znace rekordi, plasmani na kupu Evrope, ali sve je to u trecem planu u odnosu na OI. Jedna od mojih najvecih zamerki savezu je davanje ogromnih sredstava nekim odlazecim i bivsim sportistima za safarije. Sanse da Sikima ili Stranic uzmu medalju su male (0,5%), ali Tomasevic ili Dudas sigurno nece nikad vise uzeti medalju i njihove sanse su 0% i treba igrati na mladje koliko god imali male sanse.

Ne znam koliko treba biti novca u toj vreci, ko ga ima i kako se to daje? Arapski seik uglavnom daje na neke druge stvari, Madjari sumnjam da u budzetu imaju stavku za otimanje talenata iz susednih zemalja. Sto se tice etnickog momenta i emocije, ne ocekujem od Adriane da place dok se intonira "Boze pravde", ali za razliku od nekih drugih devojaka koje bi se tome vise obradovale, posle njenih nastupa ocekujem pustanje himne. Dobra stvar je sto njenu karijeru vodi mama koja zna da jedan hitac u Parizu donosi dve nagrade, dve penzije i resava zivot kompletnoj porodici sto nema bas svuda, sto se odmah prislo mami, sto ona ide na svako reprezentativno takmicenje kao trener, a ove godine Adriana ide na balkanijade i evropska takmicenje bez ijedne misteriozne povrede pa je i to znak vise da odlazak nije u planu. To sto je manjina u Srbiji ne mora nuzno da bude lose, mozda Zukovic voli neku zemlju vise od Srbije, ali samo u Srbiji bez prethodnih uspeha moze biti i juniorski i seniorski selektor, stici do Tokija iako tamo nema publike, sto je neki 12-godisnjak iz Pazara mnogo vise puta video Kopaonik, Zlatibor i crnogorsko primorje od starijih juniora Vojvodine itd. Da se Adrijana preziva Jovanovic mozda bi ona imala i losije uslove nego sto ih ima sada. Tako da emocije su mozda na strani Madjarske, ali razum je za sada na strani Srbije.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

PreviousNext

Return to Atletika

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests