Board index Razni Sportovi Atletika

Mlade nade atletike

Re: Mlade nade atletike

Postby Milutinov Tata » 29 Apr 2019, 15:42

cole wrote:Mislim da atletičarke koje su rođene poslije 2002 godine nemaju pravo nastupa u bacačkim disciplinama na OI?


Nevezano za Adrianu, pravilo koje bi moglo lako biti oboreno na nekom sportskom sudu, kao i ono u vezi kolicine hormona. Zasto talentovanog atleticara sprecavati da se takmici na OI, ako ima kvalitet? Zasto neko mora da ceka jos 4 godine (u tom vremenskom intervalu se svasta moze desiti, pa i da prestane da se bavi atletikom) ako je spreman da ostvari normu, koja nije uopste naivna?
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29560
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Mlade nade atletike

Postby jabukamen » 14 May 2019, 04:32

Na finalu kupa dominacija juniora. Bosko Kijanovic istrcao normu na 100m za juniorsko EP sa odlicnih 10.70s, ali je ipak ostao u senci Mihajla Mandica (obojica 2000. godiste) koji se pojavio niodakle i istrcao 10.73 sto je za celih 35 stotinki bolje od prethodnog licnog rekorda. Posto ovde pratimo sve od mladjih pionira tesko je da se neko pojavi kao grom iz vedra neba, ovo je sjajno iznenadjenje. Prvog dana je zapretio, a drugog je vec i pobedio na 200m sa 21.99s. Kod devojaka vredi istaci Milutinovic rodjenu 2001. ne toliko zbog rezultata nego zbog pobede nad velikim brojem starijih i poznatijih suparnica.

Nece ni ovaj post proci bez Vilagos koja je u BG ostvarila rezultat takmicenja sa nesto ispod 61m i to nosi 1090 iaaf poena sto je za preko 150 poena bolje od najboljeg muskog rezultata koji je ostvario dve godine stariji junior.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Mlade nade atletike

Postby octopus » 17 May 2019, 09:44

jabukamen wrote:Na finalu kupa dominacija juniora. Bosko Kijanovic istrcao normu na 100m za juniorsko EP sa odlicnih 10.70s, ali je ipak ostao u senci Mihajla Mandica (obojica 2000. godiste) koji se pojavio niodakle i istrcao 10.73 sto je za celih 35 stotinki bolje od prethodnog licnog rekorda.

Nece ni ovaj post proci bez Vilagos koja je u BG ostvarila rezultat takmicenja sa nesto ispod 61m i to nosi 1090 iaaf poena sto je za preko 150 poena bolje od najboljeg muskog rezultata koji je ostvario dve godine stariji junior.

Oba rezultata su u top30 svih vremena na večnoj seniorskoj listi i to je sjajan uspeh.
Prošle godine eksplodirao Nikolić, sad Mandić. Ko zna, možda za par godina budemo imali ozbiljnu štafetu. :biggrin:

Vilagoš osvojila zlato na prvenstvu sveta u takmičenju osnovnih škola (62.79m, 500 grama). Pompezno zvuči, iako ova titula apsolutno ništa ne znači, ali lep početak međunarodne karijere. Do EYOF-a, svi njeni nastupi će biti nezvanični.

Grkinja Cengo (2002.) oborila WR u kategoriji mlađih juniorki sa daljinom 65.90m i težinom koplja od 500g. Adrianinih (2004.) 64.73m sa istom težinom koplja je pionirski WR. Komparacije radi, Grkinja je u martu bacila seniorsko koplje 56.94m ali definitivno je od tada napredovala i ona je sad tu negde na granici od 60m.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Mlade nade atletike

Postby jabukamen » 21 May 2019, 05:44

Vilagos je osvojila zlato na takmicenju srednjih skola (rodjena pocetkom januara pa je vec srednjoskolka), ali konkurencija je bila zaista slaba. Lepo je videti prvi put u dresu sa grbom Srbije, ali slucajevi Seke i Sabo upucuju na to da je u buducnosti sve moguce.

Tokom vikenda nekoliko lepih rezultata medju kojim se istice licni rekord Topiceve koji sada iznosi 171 cm. Toliko je skocila i samo godinu starija Rokavec, ako Angelina ide prema evropskim visinama, bilo bi lepo da sto duze ima drustvo i na domacim terenima.

Posto balkanska federacija ima sve vise zemalja od ove godine su uvedene i norme. U skladu sa takmicenjem one su izuzetno skromne, da ne kazem rekreativne, ali lepo oslikavaju u kojim disciplinama bas skripimo. Dok 160 cm u muskom visu moze ostvariti dvocifren broj juniora, dotle vec u dalju 7.05 za momke i 5.75 za devojke je prilicno zahtevno za nase junior(k)e, sa motkom kuburimo vec decenijama...
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Mlade nade atletike

Postby octopus » 21 May 2019, 07:04

Dobro kažeš da je mnogo slađe pratiti progresiju mladih nego stagnaciju i propadanje seniora, ali takav nam je usud. :biggrin:

Par takmičara (i to onih koji nas još od ranije zanimaju) već na početku sezone obaraju lične, čime nam nagoveštavaju da se dobro radilo. Angelina je već sad eonski napredovala jer je na maltene prvom takmičenju u sezoni bolja od ličnog iz prošle letnje sezone za 9 cm! A u odnosu na ovu zimu je napredovala za 2 cm. Već sad je na nivou 4 godine starije Delićke od koje smo letos kao nešto očekivali. Mala je ozbiljan prospekt, to se znalo i kad je imala 10 godina, kad joj se nisu ni merili rezultati. Ima sve uslove da postane svetska klasa. Ja već odbrojavam, još 29cm. :biggrin:

Još ličnih. Jovana Mićić skočila u dalj 5.64m. Boško Kijanović standardno za 3 desetinke brži nego ikad, 21.60s na 200m. Tića Đorđević na 400mH imao vreme 52.84s. Prošlogodišnji PB mu je bio 53.07s i to je rezultat sa kojim je kao 18-godišnjak za par stotinki (čini mi se dve) bio brži od Bekrića. Međutim, Emir je kao 19-godišnjak eksplodirao sa vremenom 50.67s, što će biti težak zadatak ali i veliki izazov za Tiću ove godine.

Vidim i da je i Tijana Japundžić napredovala na 200 i 400 metara, ali o njenim vremenima ćemo nadam se uskoro.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Mlade nade atletike

Postby octopus » 22 May 2019, 10:39

Jana Isailović je članica Partizana 1945, rođena je 2004. godine i zabeležila je fantastičan rezultat na 200m. Ona je ovu distancu istrčala za 25,31s što bi joj, da je godinu dana starija, donelo B normu za EYOF. Ako ne već ove, onda će Jana sigurno sledeće godine napasti, minimum, A normu 25,15s.

Zorana Rokavec je rođena je 2004. i članica je zemunske Mladosti. Na juniorskom Kupu Beograda skočila je 171cm i time bi ispunila normu da je još godinu dana starija.

Po ovome, ako je Atlex.rs u pravu, Adriana nema pravo da učestvuje na EYOF-u ove godine jer je i ona 2004. godište.

Sećam se da je Tamara Mićević učestvovala 2015. godine, a ona je 2000. godište, pa sam vođen tom logikom bio siguran da Vilagoš ima pravo učešća na ovogodišnjem EYOF-u. Da li su promenjena pravila od tada ili su Ištvanovići pogrešili, ostaje da vidimo.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Mlade nade atletike

Postby jabukamen » 24 May 2019, 04:31

I pre dve godine je Ivana Ilic (rodjena 2002.) ucestvovala na EYOF-u. Mozda bih posumnjao u atlex, ali ne bi sva ta deca pisala da su ostvarila norme. Definitivno je generaciji 2002. upala kasika u med jer su jedini koji ce dva puta ucestvovati na ovom lepom takmicenju, ovog puta i kao starija generacija. Nisam za beskonacna spustanja godista za medjunarodna takmicenja, ali dati pravo petnaestogodisnjacima, pa ga posle uskratiti nije bas fer.

Jos dva vredna rezultata generacije 2005. iz dva najatletskija grada Panceva i Zrenjanina (oba imaju po tri kluba koji uspesno funkcionisu, a nemaju bas neke uslove, dok se grade staze tamo gde nema takmicara), Mrkela iz Panceva ponovo 57 na 400m, a novo ime Dunja Sikima iz Zrenjanina sa za to godiste sjajnih 2.16 na 800m. Znamo kako ce se to zavrsiti, al` ajd`.

Kad pomenu Micevic, prosle sedmice je Sekulic istrcala trku posle dugo vremena, napisase 58 nije lose za prvu trku, ali videcemo da li ce biti ispod 57 do kraja godine, ne verujem.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Mlade nade atletike

Postby jabukamen » 27 May 2019, 17:33

Novi vikend, novi rezultati, nova (stara) imena. Bosko Kijanovic definitivno dominira, najbrzi u svim konkurencijama u Srbiji od 100 do 400m, za vikend novi licni u najduzoj disciplini - 47.15s. Dva lepa rezultata u zenskom dalju, Djordjevic (Zemun 2004.) 5.69 i Jovic (Top Dzamp 2007.) 5.15m. Inace, na prvenstvu u visebojima pobedila Micic pa se usudih da uporedim njene pionirske rezultate u svim disciplinama sa Spanovickom, nebo i zemlja (Ivana je nebo). Stevic (Srem) preskocio 2.11m. Bas puno momaka oko 2.10m, ali niko da napravi iskorak, kao dugoprugasi kad ulaze u grupi u zadnji krug pa cekamo nekog da izleti, nadam se da ce bar jedan eksplodirati.

Kad vec pomenuh duge pruge, posle Bibica najperspektivniji Klempic je u godini u kojoj postaje punoletan istrcao 3.55 na 1500m sto nije dovoljno ni za prvih 100 rezultata u Srbiji, bas tavorimo u tim disciplinama.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Mlade nade atletike

Postby octopus » 27 May 2019, 19:32

Bosko sezonu stotke zapoceo sa 10.70s, a Aleksa sa 10.86s. Ocekivao sam otprilike ovako, ali samo obrnuto. Bosko je cudesan talenat i ne bih voleo da zavrsi kao Raovic jer je potencijal za evropska finala i svetska polufinala, a u najgorem slucaju da bude "samo" visestruki drzavni rekorder. Ostaje jos samo glavnu disciplinu da mu odredimo. :biggrin:

Angelina je sa onih 171cm prva na evropskoj rang listi za svoje godiste. :okk:
A Tica Djordevic iz vikenda u vikend popravlja PB. Ovaj put je napredovao nepune 2 desetinke. Kad se spusti ispod 52s, opet cu pisati tacna vremena.

Skok uvis i udalj su discipline u kojima imamo i tradiciju i zelju dece za treniranjem i prirodan talenat. Kad se sve to sklopi, onda imamo cemu da se nadamo. U svim ostalim disciplinama, osim mozda u koplju i muskoj kugli, pravi talenti se jako retko ispoljavaju, pa je i verovatnoca da tu nesto uradimo dosta manja. I ja verujem u skoriju eksploziju nekog skakaca uvis, jer ih hvala bogu poslednjih godina bas dosta ima, cime nam statistika i verovatnoca ovaj put idu u prilog ali naravno nista ne garantuju.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Mlade nade atletike

Postby jabukamen » 03 Jun 2019, 04:40

Prvog dana pionirskog prvenstva lepi rezultati na 300m, kod decaka Kostic 36.06 sto je za samo desetinku slabije od drzavnog rekorda, a kod devojcica pobeda Mrkele koja ima malo duzi put do rekorda, ali ima i godinu vise vremena da stigne do tog cilja. U skoku u vis kod devojcica pobeda Rokavec sa sjajnih 173cm sto je vise od pobednika u muskoj konkurenciji. To je cesto kod mladjih pionira, kod starijih se ne desava skoro nikad. Odlicna trka na 600m gde je pomenuta Mrkela trcala sjajnih 1.35,5, ali to je bilo dovoljno samo za srebro jer je Sikima 1.34,97 sto je najbrze u ovom uzrastu u poslednjih nekoliko godina. Sta se jos desilo drugog dana ne znam, pred samo prvenstvo nije bilo satnice, startnih lista, sada nema rezultata, umesto napretka, rezultata uzivo, strimova ide se korak unazad.

Adriana Vilagos novo pojacanje kluba ASK iz Splita.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Mlade nade atletike

Postby octopus » 03 Jun 2019, 13:04

Kakav košmar, izgleda i da će da baca za Hrvatsku! No, još nije 100% sigurno, pa da se ne zalećem...

Šta to oni mogu da joj ponude, što mi ne možemo. Naši atletičari su zadovoljniji od hrvatskih... Da li joj to oni garantuju sigurnih 70 metara... Šta rade Vesa i ekipa?! Non-stop su se slikali sa njom, mislio sam i da su neki keš uleteli... Verovatno jesu, ali nedovoljno...

Edit: Atlex sve izmislio oko promene drzavljanstva, svi ih zestoko ispljuvali zbog neprofesionalizma, pa je clanak obrisan. :pop:
No stvar nije neozbiljna i nije nemoguce da se nesto ovako u buducnosti desi. Uopste mi se ovo ne svidja.

Edit1: Grkinja Cengo bacila seniorsko koplje na daljinu 61.48m! Da pomenemo i Slovenca Tomasinija, koji je oborio pionirski WR sa visinom 2.20m. Mi prizivasmo nase, al se Slovenac javio. :biggrin:
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Mlade nade atletike

Postby veljkos161 » 05 Jun 2019, 23:26

octopus wrote:Kakav košmar, izgleda i da će da baca za Hrvatsku! No, još nije 100% sigurno, pa da se ne zalećem...

Šta to oni mogu da joj ponude, što mi ne možemo. Naši atletičari su zadovoljniji od hrvatskih... Da li joj to oni garantuju sigurnih 70 metara... Šta rade Vesa i ekipa?! Non-stop su se slikali sa njom, mislio sam i da su neki keš uleteli... Verovatno jesu, ali nedovoljno...

Edit: Atlex sve izmislio oko promene drzavljanstva, svi ih zestoko ispljuvali zbog neprofesionalizma, pa je clanak obrisan. :pop:
No stvar nije neozbiljna i nije nemoguce da se nesto ovako u buducnosti desi. Uopste mi se ovo ne svidja.

Edit1: Grkinja Cengo bacila seniorsko koplje na daljinu 61.48m! Da pomenemo i Slovenca Tomasinija, koji je oborio pionirski WR sa visinom 2.20m. Mi prizivasmo nase, al se Slovenac javio. :biggrin:

Ja mislio da je jedina druga varijanta za nju Madjarska , ovo sa Hrvatskom ako tako ispadne stvarno jeste kosmar ....
bezvezarije wrote:Jokić ako ne igra je pizda, mislim jebali ga konji, 2-3 nedelje s njima mu je dosta. Iako ne znam koji kurac odraslog muškarca to privlači.
veljkos161
 
Posts: 7377
Joined: 16 Apr 2019, 00:46

Re: Mlade nade atletike

Postby jabukamen » 06 Jun 2019, 05:37

Drugog dana je pionirskog prvenstva je Nikola Kostic istrcao rekord drzave na 300m prepone koji sada iznosi 39.51s i time srusio rekord koji je lane postigao ???, a koji je iznosio ??? (najmladji azuriran rekord je iz 2017., ko ce bas svake godine izdvojiti 5 minuta dragocenog vremena da upise rekorde ostvarene u toj sezoni). Vilagos bacila koplje sjajnih 64.90m.

Devojka je ove godine provela pripreme u Splitu gde se i takmicila. Kao sto Ciric trci za slovenacku, Tirnanic za nemacku, kao sto su Tuka, Horvat i mnogi drugi nastupali za srpsku ekipu (cak nisu ni napustili ekipe iz maticnih drzava, o promeni pasosa da ne pricam), tako je i Vilagos potpisala za ekipu iz Splita. Verujem da je ovim sebi obezbedila smestaj i uslove treninga tokom zimskih meseci i time produzila svoju sezonu, a za uzvrat ce baciti dva ili tri puta godisnje za ASK. Klubovi se mogu menjati beskonacno, drzavljanstvo ne bas, a cini mi se da se njena karijera vodi pametno pa ocekujem da (ne ako nego) kad promeni drzavljanstvo da ce to biti ili neka ekstra uredjena zapadnoevropska ili severnoamericka zemlja ciji pasos resava mnoga zivotna pitanja ili neka nepristojna ponuda tipa Turske, Azerbejdzana ili Katara. Madjarska moze da igra na emociju, a Hrvatska niti je uredjena niti moze da ponudi nesto sto se ne odbija tako da sumnjam da bi to moglo biti opcija.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Mlade nade atletike

Postby octopus » 17 Jun 2019, 11:51

Na Finalu Kupa za juniore, ništa spektakularno, ali bilo je par bas lepih rezultata.

Na 400m Japundzic 56.35s, a 3 godine mladja Mrkela 57.68s.
B.Kijanovic i Mandic stotku istrcali za 10.72s i 10.78s, pri vetru +0.5.
Steta sto je bas u Boskovoj grupi duvao nesto jaci vetar na 200m, pa mu 21.38s nije licni.
Rokavec licni u skoku uvis, 175cm.
Stevic preskocio 210cm, ostali visasi no comment.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Mlade nade atletike

Postby jabukamen » 18 Jun 2019, 05:06

Istovremeno u Krusevcu odrzano prvenstvo za mladje pionire centralne Srbije sto bi trebalo biti najmasovnije takmicenje. U startnim listama na 60m sest decaka, u ostalim tri i manje, u kugli, vorteksu, visu niko. Na podrucju juzno od BG, od Leskovca na istoku do Uzica, racunajuci ogromne Nis i KG, ukljucujuci i Novi Pazar i Krusevac, u najbrojnijoj kategoriji, skoro pa niko. Ocigledno da je biranje lokacije za atletske stadione bio totalni promasaj. Sada se Brankovic zali kako u BG desetine klubova nemaju gde da se takmice i trazi reakciju grada. Kad su gradjeni stadioni onda je zasluge uzimao na sebe, kada atleticari u najvecem gradu nemaju gde onda su drugi zaduzeni i krivi. Bojim se da ce slicna situacija biti i na prvenstvu Vojvodine, imam osecaj da je masovnost pre godinu-dve bila na vrhuncu i da sada krece na dole.

Za razliku od mnogih trenera koji su prisiljeni da treniraju sve od trogodisnjaka do seniora i da od "fetusa" stvaraju asove, Fedja Kamasi nema taj problem. On moze da bira, dobije skoro gotov proizvod. Ne znam tacno kada je preuzeo Dudasa, ali Mijailovic, Emini i Mujanovic su kod njega dosli kao drzavni rekorderi u mladjim kategorijama i evropski prospekti kojim je samo trebalo udariti finalnu glazuru, kod prvo dvoje ocigledno nista od vrhunskog nivoa ne za evropske nego ni za balkanske prilike, a ni za treceg vise nisam siguran.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

PreviousNext

Return to Atletika

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests