Board index Razni Sportovi Atletika

Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby werbatim » 24 Jun 2017, 19:20

Ma znam za to, ali tu izbacuju povremeno. Mislio sam da ima nesto kao za prvu ligu, trenutno pracenje. Kad je bilo u Staroj Zagori bio je i prenos.
User avatar
werbatim
 
Posts: 1522
Joined: 20 Mar 2011, 11:27

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby octopus » 24 Jun 2017, 23:04

Tri pobede nasih danas. I to sve od strane ucesnika SP. Nema sta, pokazali su klasu.
Preostalo troje nisu bili u mogucnosti da pripomognu. Za Ivanu nemam nikakve informacije. Ali za dvojicu momaka, koji juce popodne nikako nisu mogli da budu van Beograda, znamo da su bili odsutni iz neatletskih, odnosno egzistencijalnih razloga. Zlatna tocilica na drzavnoj sisi treba da se osigura na jos neki period. Recimo pet godina...
Ivana mislim da nije dosla na hepening, a i zasto bi kad ona ima realna pokrica za svoj status, za razliku od nekih drugih. I to ne samo ove dvojice.

Specificnost ovog takmicenja je da bez obzira sto je 3. liga, u pojedinim disciplinama je bas tesko biti u top 5. Dok, logicnije, postoje i discipline gde skroman rezultat donosi mnogo poena. Pored maksimalnog trojca, jos puno poena nam je donelo samo dvoje atleticara. Barjaktarovic 11 sa odlicnih 11.53s na 100m i Salaski 10. Ono sto je zanimljivo u igri brojki, je da od ukupno 21 discipline nismo osvojili nijedno 4. i 5. mesto! Neko bi rekao - neverovatno, a neko bi u tome pronasao odgovor o trulezi srpske atletike. Cim jedan dobar predstavnik nije tu, njegova zamena je kriminalna...

Pored Zoraninog sjajnog rezultata, istakao bih i horor nastupe Sinancevica i Raovica. Za Armina sam siguran da je obnovio povredu, jer ocekivao se bar 3 ipo metra dalji hitac. Dok Raovic koji je do pre par godina napredovao iz sezone u sezonu za 1 sekundu, sada to vec 3 godine radi ali u obrnutom smeru.
Generalno, vecina takmicara dosta ispod svojih licnih sezonskih rezultata, a ovo je trebalo da im bude kruna sezone. Nadamo se boljem drugom danu i opstanku!
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby jabukamen » 25 Jun 2017, 05:32

bowie wrote:2.mesto za Barjaktarović (11,53 ne piše koliki je bio vetar)


Sada pise 1.4-. Ne znam da li je to vetar u grudi, ali u svakom slucaju je dozvoljen. Od ovog podatka nije zavisio niti rekord niti norma, ali ipak bi bilo bezveze da jos jedan odlican rezultat ode niz vodu zbog vetra.

Nasi trenutno osmi sa sedam poena vise od Islanda i 10.5 od Austrije koja je u zoni ispadanja (tri ispadaju). Posto smo mi tradicionalno losiji drugog dana, bice to zestoka borba za opstanak.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby octopus » 25 Jun 2017, 16:14

Kakav start drugog dana! Juce samo jedan licni, a danas posle 4 discipline cak 3 PB i 1 SB. Bravo.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby werbatim » 25 Jun 2017, 18:53

Ali je zato nastavak bio divan... Nije jos zavrseno, ali mi se cini da smo stafetama izbegli ispadanje.
User avatar
werbatim
 
Posts: 1522
Joined: 20 Mar 2011, 11:27

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby octopus » 25 Jun 2017, 19:25

Ispadosmo. Muska stafeta diskvalifikovana! Crna Goro, Bosno, Makedonijo i Lihtenstajne eto nas!

Komentari tipa da je tu bio Bibic, da ovaj nije nagazio i slicno su skroz suvisni.

Zemljo atletike otvori se. A atleticarima i trenerima svaka cast na borbi za svoju zemlju. Totalno je nebitno sto smo ispali. Bitno je da su isplivale stvari o kojima pisemo (juce mi bio mini jubilej) dooobre 3 godine!

Gospodo, znam da nas citate. Nemoguce da nas niste izguglali za ovih 6 godina. Molim vas, okanite se tog svetskog dvoranskog i evropskog na otvorenom. Nije to za nas, jer nam nece nicemu koristiti. Dobro radite svoj posao, ali nije jos ni blizu zrelo za to. Osposobite trenere (vidim da se o tome hvala bogu u poslednje vreme dosta pise), nemojte da nam vise ovi predratni dundjeri vode decu. Ulozite novac u mlade strucnjake, ove oterajte (bar sa cela trenerskog tima ass). Ostalo je sve ok.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby bowie » 25 Jun 2017, 20:41

Ne pomažu nikakvi treneri ako u pojedinim disciplinama ima tri učesnika na državnom prvenstvu...
Takav je mentalitet u Srbiji. Mi ne volimo sport, ne volimo košarku, mi volimo da pobeđujemo. - Nikola Jokić
bowie
 
Posts: 165
Joined: 13 Aug 2016, 15:47

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby werbatim » 25 Jun 2017, 20:44

Muska stafeta je pobedila u svojoj grupi, pa zbog toga steta sto je diskvalifikovana. Sa tim bodovima bi bili 8. Tesko cemo mi u doglednoj buducnosti u prvu ligu, pa zato ni ovo ispadanje u trecu nije toliko strasno. Vratice se u drugu ako hoce vec sledece godine.
User avatar
werbatim
 
Posts: 1522
Joined: 20 Mar 2011, 11:27

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby octopus » 25 Jun 2017, 21:24

bowie wrote:Ne pomažu nikakvi treneri ako u pojedinim disciplinama ima tri učesnika na državnom prvenstvu...


Ne delimo isto misljenje, ali zato forum radi u 16. Preduzimljiv trener se udruzi sa nastavnicima fizickog. Oni decu dovode na stadion, isprobavaju ih. Ovaj im proda par zanimljivih fazona, pohvali ih, izvrbuje par dece. Deca odusevljena mastovitim treninzima. Pocnu jos besplatno da putuju i da upoznaju nove drugare, ali i ljubavi. To se procuje i medju ostalima, recimo fudbalercicima koji su glavne face. Oni povuku jos par svojih drugara privezaka. I ovakvih prica puta bar 100. Upoznao sam momka pre par godina. Radio je kao trener u AK Partizan (i dalje radi). Ne mozes da verujes sa kojom strascu prica o srpskoj atletici. A tek odusevljenje kao kod malog deteta, sto je upoznao nekoga ko nema apsolutno nikakve veze sa srpskom atletikom, a prati je i voli je. Kaze da mu se to prvi put u zivotu desilo. Malo preterah sa pricom, ali energije kod mladih trenera itekako ima. I umalo zaboravih, tad je radio za 14 hiljada!
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby octopus » 25 Jun 2017, 21:57

@werbatim
Ma nego sta nego cemo se vec sledece godine vratiti. I Hrvati su pre 2-3 godine ispali, pa su se prosetali do povratka. Ja sam ovaj kiks iskoristio da istaknem mnogo krupniji problem od samog ispadanja, iako mi je mnogo krivo sto smo otisli u Z diviziju. Kad vec pomenuh Bosnu malopre, sad videh da su oni avanzovali u 3. ligu i to kako kazu, bez nekoliko jako bitnih takmicara. :biggrin:
Da te interpretiram, za nas je druga liga kikboks, a cetvrta rokenrol, tako da nam je ova treca sudjena. :biggrin:
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby jabukamen » 26 Jun 2017, 06:05

Inace, Kolasinac i Dudas su prilicno aktivni na drustvenim mrezama, ali nema slika sa inauguracije. Mozda i nisu previse ponosni na tu epizodu. Zanimljivo da nijedan od njih, a ni Ivana nisu uputili bar simbolicnu podrsku svojim drugarima u Izraelu.

Island, Moldavija, Malta, Crna Gora, Jermenija, Makedonija Andora , Azerbejdžan, AASE (Gibraltar, San Marino, Lihtenštajn), Albanija i Kosovo. Sto bi rekli, s kim si takav si. Mislim da se ovo takmicenje odrzava svake dve godine. Posle ovakvog pada pitanje je sta su sledeci koraci, verovatno je prvi zataskavanje i eventualni izgovori zbog nedostatka nekih takmicara. Posle toga videcemo sta ce biti.

Ovih dana vidim da je umesto kupa trebalo da se odrzi neko fantomsko takmicenje susret regiona. Niko nije tacno znao ni o cemu se radi, ali sada je to otkazano. Pogled na kalendar kaze da vise nema mitinga ni u Mitrovici ni u Prijepolju, Beograd i Novi Sad ga nikad nisu ni imali, ne mora biti Hanzek, ali grad sa 2 miliona da nema nikakav atletski miting je malo... Kao sto se atleticar ne moze stvoriti za dve godine tako ne moze ni atletika, a kod nas nema nista postepeno, ako se dodje do nekih novaca onda se zapocinje pet dvorana, Afrike, stadion za 25000, svetsko prvenstvo. Mozda bolje polako stvarati bazu, praviti ligu za petlice, jedan miting napolju poput onog dvoranskog, ali da potraje poput zenickog i velenjskog. I naravno, treneri.

Cestitke octopusu na jubileju, pa da potraje(mo) jos dugo.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby Milutinov Tata » 26 Jun 2017, 18:03

jabukamen wrote:Ovih dana vidim da je umesto kupa trebalo da se odrzi neko fantomsko takmicenje susret regiona. Niko nije tacno znao ni o cemu se radi, ali sada je to otkazano. Pogled na kalendar kaze da vise nema mitinga ni u Mitrovici ni u Prijepolju, Beograd i Novi Sad ga nikad nisu ni imali, ne mora biti Hanzek, ali grad sa 2 miliona da nema nikakav atletski miting je malo... Kao sto se atleticar ne moze stvoriti za dve godine tako ne moze ni atletika, a kod nas nema nista postepeno, ako se dodje do nekih novaca onda se zapocinje pet dvorana, Afrike, stadion za 25000, svetsko prvenstvo. Mozda bolje polako stvarati bazu, praviti ligu za petlice, jedan miting napolju poput onog dvoranskog, ali da potraje poput zenickog i velenjskog. I naravno, treneri.


Ovo jeste veliki problem, ko Mica Tomic u filmu "Ko to tamo peva", ili 5 ili nijedna. Meni je neverovatno da ne mozemo u BG-u i NS da imamo po 1 miting godisnje koji ce biti odrziv na duge staze. Ne moramo da dovodimo ekstra zvezde, ali nasi, okolne zemlje dovoljno je za kakvu takvu konkurenciju. Ako im je zapelo otvore se mozda za neku jacu konkurenciju Ivani ili Kolasincu npr.

Ovo ispadanje je veliki samar, ali mozda i ne bude lose zbog nekih drugih stvari koje su pominjane (mada kad god to kazem pokajem se na kraju :roll: ). Ipak cisto sumnjam da ce se dublje analizirati, bice kako je jabukamen napisao, maler zbog eliminacije stafete, nedostatak najboljih atleticara i idemo dalje.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29590
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby octopus » 27 Jun 2017, 20:58

Meni je jako krivo sto su Kup ukinuli. Izuzetno lepo zamisljeno takmicenje i jedna jaka provera pred razna prvenstva nasih reprezentativaca vise ne postoji. Neko ce reci, cemu sluzi taj kup? A sa druge strane, ni drzavno prvenstvo osim licne satisfakcije nema neki znacaj. Niti postoji nagradni fond, niti je to kriterijum za stipendije, niti ce te ko van zemlje ceniti zato sto si prvak Srbije. Jasno kao dan, sve je vezano za norme i svetske i evropske standarde, ali sa druge strane, ako nemas dovoljan broj iole kvalitetnih takmicenja, atleticari koji nisu dostigli reprezentativni status nece imati priliku da dodatno napreduju, jer im se prakticno cela sezona svodi na par takmicenja, drzavno prvenstvo u junu kao slag na torti i kraj. A kome se trenira neki sport ako ces samo 2 meseca da se takmicis a 10 da treniras. I tako se smanjuje ionako siromasna baza.

Tuzno je i da vec godinama nemas nesto sto bi bilo pandan nekadasnjem Takacevom mitingu, na kojem je cini mi se i Asafa nastupao. Slabo se bilo sta organizuje, a oni odma' hoce SP i EP. Njih ova boranija ne zanima. A upravo se tu radjaju nove zvezde. Kad nasi mladi stanu rame uz rame sa pokojom zvezdom, to moze mnogo da im ubrza sazrevanje u glavi sto bi se prenelo i na teren. Jasno je, formula za uspeh ne postoji, narocito u najzastupljenijem sportu na svetu, ali gomila procesa koji kod nas jos uvek nisu ni u zacetku, svakako bi dovela da ogromnog boljitka u odnosu na ovu sadasnju situaciju. Uz to, neka gledaju da sacuvaju Vilagos kako znaju, to me nesto kopka u poslednje vreme. Ne znam, ali osecam da ce biti pokusaja otimacine sa vise strana.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby bowie » 27 Jun 2017, 22:03

Iskreno Takačev miting Srbija i ne zaslužuje. Evo snimka kad je Asafa trčao ispod 10 sekundi. Obratite pažnju koliko je gledalaca na tribinama...https://www.youtube.com/watch?v=DpxJhGOk3js

A za ova manja takmičenja ne razumem u čemu je štos? Svaki klub može da organizuje takmičenje. Evo šahisti su recimo isto siromašni pa uvek ima turnira...ili neki fudbalski klub u zonskoj ligi svake godine organizuje 20-30 utakmica itd.
Last edited by bowie on 27 Jun 2017, 22:55, edited 3 times in total.
Takav je mentalitet u Srbiji. Mi ne volimo sport, ne volimo košarku, mi volimo da pobeđujemo. - Nikola Jokić
bowie
 
Posts: 165
Joined: 13 Aug 2016, 15:47

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby octopus » 27 Jun 2017, 22:12

E to je ono. Nedostatak entuzijazma kod svih vrsta atletskih radnika. Sad ima love, aj da je zgruvamo u nesto veliko, SP ili EP. Skolska liga je sjajna, ali i skupa ideja. Eto tu prilike da se ulozi za pocetak. A ako se to dobro izorganizuje, zasto i mi ne bismo imali Erste banku npr kao glavnog sponzora tog takmicenja. Eh da je atletici jedan Gale Jovic...

Da, padala je kisa tad kao iz kabla, pa ljudi nisu dosli. Ali to nije poenta. Definitivno, Srbija ne zasluzuje tako jak miting. Velenje i Zenica su, sto rekoste, prava mera.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

PreviousNext

Return to Atletika

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests