Board index Razni Sportovi Atletika

Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby jabukamen » 21 Aug 2019, 03:58

Meni to vise lici da savez treba da odradi neku proceduru da bi ovi koji imaju normu otisli na SP, ali sekretarica je bas izasla na pauzu, pao sistem, stampac ostao bez tonera...
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby octopus » 21 Aug 2019, 07:51

A meni liči na ovo - Vidite me, odličan sam imam normu, a i štreber sam hoću sve pošteno, pa i tu fotelju...Gde je više ta fotelja, očajan sam, provaliće me da sam loš bacač, ali hajde sad da probamo da privučemo pažnju na fair play, kad već ne mogu rezultatom, setite me se ljudi ističe mi vreme, ja sam evropski šampion, moj idol Dudaš je direktor sa jednom medaljicom a ja ih imam tri, Aco podržao sam te šta čekaš više..

Ne mislim da ima nešto protiv Sinančevića, nema više "b" normi da mu je ovaj neka konkurencija.
User avatar
octopus
 
Posts: 5231
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby jabukamen » 25 Aug 2019, 06:19

Sinoc je odrzan prvi dan seniorskog drzavnog prvenstva. Po startnim listama gde u nekim "normalnim" disciplinama (ne egzoticnim kao motka i kladivo) poput 1500m za devojke ili muski vis ucestvuje po njih troje reklo bi se da je u pitanju spektakl. U skladu sa tim rezultata jos uvek nema, a ka` ce ne znamo. Po sto puti ponavljam, u Sloveniji svako dete kada potrci na tri sajta prate uzivo, slicno je i u srpskom plivanju, a atletika ne da nema prenos na nekoj Areni9 ili SK14, ni strima na youtube, nego se sutradan ceka da neki trener okaci rezultate jer ce zvanicni sajt (kad pocne svetsko onda ce na zvanicnoj fb stranici pisati ajmooo i bravooo Ivana) to uraditi sa "malim" zakasnjenjem.

Da ce biti bolje tesko, ali moze i gore. Kako? Juce je u SM odrzano pionirsko prvenstvo Vojvodine, kao ljubitelj/roditelj mene to zanima, to je trebalo biti proletos, pa je odgodjeno i pomereno eto za juce, ali apsolutno nigde se nije mogao naci ni raspis, a nece nigde biti ni rezultata. Ako se nije vodilo racuna o "javnosti" koja je u najboljem slucaju dvocifrena, tesko da se vodilo racuna i o deci jer najtalentovaniji pioniri nisu ni ucestvovali jer su u Kragujevcu. Verovatno pokrajinski savez dobije neke pare od drzavnog pa moraju odrzati prvenstvo pa makar bilo "tajno" i to je apsolutno jedino bitno.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby jabukamen » 26 Aug 2019, 05:25

Na "nocnom spektaklu" kako bi rekao ass nekoliko dobrih rezultata kod devojaka i nekoliko zanimljivih duela kod muskih. Najbolji rezultat takmicenja Tomasevic sa preko 61.50, a svi ostali hici preko 58m, odlicna serija, Vucenovic preko 58m u koplju. Kad sam vec kod bacanja, Sefcic nije prvak Srbije jer je 24 godine mladja Pavlovic bacila kuglu nesto dalje, Jevtic jos nije u panici.

Kod muskih Bekric sa jadnih 53.82s ubedljivo porazen od Markovica, Anic ispred Jovancevica, a Kolasinac ispred Sinancevica (obojica ispod 20m). Najzanimljivija trka na 800m gde je Bibic razbio Dukadinovica, uz dva licna rekorda, Bibic 1:50.80 i Dukadinovic 1:50.81s.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby octopus » 26 Aug 2019, 14:01

Nekad se toliko iščekivalo Prvenstvo države. Sad posle svih ovih slučajeva Berane, Samac, blamaže da ne možeš da uđeš među 36 najboljih u Evropi (od poznatih sportova, mislim da samo u gimnastici nismo u top36, a i to je pitanje), sve nekako ima gorak ukus. A da ne govorim o nedostatku kvantiteta i kvaliteta, što je iz godine u godinu sve izraženije. Koliko samo disciplina sa smešnim brojem takmičara... I na sve to uprava saveza, koja se i dalje šepuri...

Dobre stvari su: što je Ivana učestvovala, gde je trenutno manje bitna dužina skoka (6.76m) od toga da se ima kontinuitet nastupa, što Elzan teži da se spusti ispod 1:50 na 800m a to nagoveštava nova čuda na 1500m; i što sad znam da postoji bar jedan roditelj u Srbiji koji nema bolesne ambicije da živi od dečjih sportskih uspeha. Podrška, samo napred!
User avatar
octopus
 
Posts: 5231
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby jabukamen » 27 Aug 2019, 06:34

Ne mogu reci da sam pricao sa ljudima (ne zanima ih), ali Berane su slucaj samo za tebe i za mene. Za "atletsku javnost" koju cine Istvanovici je to ruza vetrova, publika koja razume sport i zna kako da motivise takmicare vise nego na velikim takmicenjima u idealnim uslovima, jos ako se zna da je odande Jovanceviceva strina nije cudo sto Novakovic uvek tamo pruza vise od maksimuma i samo zlonamerni u tome vide nesto cudno.

Ovih zamalo top36 je sudijska nepravda, to sto postoji 40 disciplina i sto se ne sme dopustiti da protiv 25 puta manje drzave odlucuje jedna disciplina, nema veze, zlatno doba je (ipak BG ima dva maratona, a to je najbitnije), jos kad se aplicira za neko svetsko prvenstvo i izbori se u konkurenciji nula protivnika, milina. Sinoc je verovatno u BG igran mali fudbal na 50 mesta pod reflektorima, ali niko to nije u novinama nazvao spektaklom. Tri seniorke koje se trkaju i na kraju pobednica ostvari pionirski rezultat NIJE SPEKTAKL bez obzira sto je neko upalio svetlo. Ne znam sta ljudi generalno misle o tome, ali ko god je to podelio ima puno podignutih palceva i nijedan komentar da je car go. Polako ih teraju sa fudbalskih stadiona, poneki trener i roditelj se zali jer gde ce trenirati predstavnici trofejnog sporta, a sto ti rece, atletika je jedan od retkih sportova u kom nam timovi i reprezentacija realno i jesu slabiji nego u fudbalu.

Roditelj koji posalje dete na fudbal i ocekuje da zivi od njega mora biti posebnog kova ako zeli imati posla sa ljudima koji vode taj sport, roditelj koji posalje dete na kosarku ili tenis i to isto ocekuje je zreo za pregled, a onog koji to ocekuje od kajaka, pingponga ili atletike je za Lazu bez prethodnog pregleda. Naprotiv, bio bih izuzetno tuzan da moje dete u drugoj polovini trece decenije trci po Mrsacima ili da bude predzadnji, a istovremeno vicesampion drzave i da onda trazi uhlebljenje hvaleci ovog sadasnjeg ili tog tada aktuelnog cak i da je mnogo uspesniji. Do kraja srednje skole nekog upoznati, putovati, trckarati je ok, sve posle toga je cisti mazohizam i upotrebio bih sav roditeljski uticaj koji je sa svakom godinom sve manji da se to izbije iz glave.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby Baxter Stockman » 01 Sep 2019, 18:12

"Ivana je povredila zadnju ložu desne noge kada je trčala zalet u poslednjoj seriji i to najverovatnije znači da Ivana neće nastupati na Svetskom prvestvu u Dohi koje se održava za mesec dana. Odmah po povratku u Srbiju ćemo obaviti sve preglede i snimanja i više saznati o ozbiljnosti povrede", rekao je njen trener Goran Obradović

:truce:
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34199
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby Foteljas » 01 Sep 2019, 18:22

Jbm ti sve, kako je nece, unistile je povrede, bas nema srece u zadnje dve godine, od onog nesrecnog finala SP 2017… :crybaby:
Dobro je da je makar skocila tu normu za OI.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5077
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby octopus » 01 Sep 2019, 18:45

Nadam se da nije sve gotovo.

User avatar
octopus
 
Posts: 5231
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby bezvezarije » 01 Sep 2019, 19:28

1) Istegnuće mišića – oštećenje manje od 5% mišićnih vlakana. Ovo je blago oštećenje koje zahteva 2 do 3 nedelje mirovanja
2) Delimični rascep mišića – predstavlja veći stepen oštećenja mišića, gde je značajno veći procenat mišićnih vlakana oštećen, ali nema potpunog rascepa mišića. Ova povreda zahteva mirovanje od 3-6 nedelja
3) Potpuni rascep mišića – ova povreda podrazumeva pekid kontinuiteta mišića, i obično je potrebna hirurška rekonstrukcija mišića. Period rehabilitacije je oko tri meseca.
Dok čekamo cara sa tri mora, spasi i pomiluj
User avatar
bezvezarije
 
Posts: 1874
Joined: 01 Oct 2018, 18:34

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby Lakerit » 01 Sep 2019, 20:22

Тешко ће се она вратити да узима медаље на ОИ и СП.
Почеле су повреде да је кидају.
Све најбоље Ивана у опоравку и да се вратиш на врхунске резултате.
Lakerit
 
Posts: 4933
Joined: 22 Aug 2016, 20:29

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby cole » 01 Sep 2019, 20:32

Glavu gore Ivana, vjerujemo da ćeš se vratiti još jača.
User avatar
cole
 
Posts: 1118
Joined: 15 Apr 2016, 18:12

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby Milutinov Tata » 02 Sep 2019, 01:49

Ovo postaje neverovatno, ispade ono EP u Beogradu fatalno za nju, nakon toga povreda za povredom. A rece tada da je bila istrosena i da ne bi nastupala da nije bilo kod nas prvenstvo.

Nadam se da nije nesto ozbiljno, mada kako god nista od SP.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29676
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby jabukamen » 02 Sep 2019, 06:03

Ako Ivana odustane, a verovatno hoce, Bibic ni sinoc na istom mitingu nije stigao do norme, za SP nam ostaju dva bacaca kugle sa minimalnim sansama za prvih 12, valjda Tomasevic i to je to, nemamo vise ni hodace.

Tomasevic veceras baca u Zagrebu gde je strasno jak miting (Dragana ima najslabiji prijavljen rezultat) sa Perkovic, Subenkovim, Alison Feliks kao prvim zvezdama, a ostatak nasih ide na balkanijadu koju nemam pojma ko je sada uglavio u radne dane, istog dana kad i Hanzek. Mi bez povredjene Milane, kao i Kolasinca, Bibica i Tomaseviceve koji su se odlucili za miting, jedva pokoji Slovenac, Hrvati sa B ekipom, Ukrajinaca ima, Madjara i Izraelaca nema, kao i kod nas, samo da se odradi, bez zelje da budu najbolji takmicari i puno publike, neki (ispod)prosecni ce dodati balkanske medalje u svoj CV, forma ce se ispuniti i to je to.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby Lakerit » 05 Sep 2019, 06:44

3-5 недеља опоравка за Ивану.
Lakerit
 
Posts: 4933
Joined: 22 Aug 2016, 20:29

PreviousNext

Return to Atletika

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest