Board index Razni Sportovi Atletika

Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby Milutinov Tata » 21 Jul 2018, 22:34

Bravo za Mariju, drago mi je da je uradila ono sto je najavljivala.

A evo i snimka

#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29560
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby jabukamen » 22 Jul 2018, 07:41

Drugog dana balkanijade zlatne medalje za Simovic (svaka cast, ali to vise govori o jadnosti konkurencije u njenim disciplinama), Bibica, Sremca Samca (i Vucenovic i Jelaca su Sremice, definitivno kopljaski centar Srbije) i Tomasevic sa rezultatom preko 60m. Vredi istaci rezultat koji je postigao Marko Vozab na 800m 1:48.68 (jesu prosle sedmice dva hrvatska juniora trcala brze, ali sta je tu je, mi boljeg nemamo), novi (po ko zna koji put ove godine) juniorski rekord Anje Lukic na 100 prepone koji je sada 13.57 cime je postala i najbolja seniorka, treci rezultat svih vremena u Srbiji i seniorski rekord zenske stafete 4x400m u sastavu Barjaktarovic, Salaski, Kalicanin i Ciric koji iznosi 3:34.64 i koji je vrlo verovatno dovoljan za nastup ove stafete na EP.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby octopus » 23 Jul 2018, 07:25

Čak i kad uporedimo rezultate sa balkanijade sa svemirskim ostvarenjima iz Monaka, naši su postigli toliko lepih ostvarenja, da ništa ne može da pokvari taj utisak. Ne pamtim bolju balkanijadu, ni kada su u pitanju pojedinačni rezultati, ni kad je reč o većoj grupi kvalitetnih rezultata.

Vučenovićka već godinama i izjavama i talentom najavljuje ovaj rezultat, ali obzirom na silne povrede, dobro je da je ovaj hitac ikad došao. Valjalo bi da na EP uđe u finale, pa da na krilima tog uspeha najavi još bolje rezultate u poslednje dve godine ciklusa. Psihološka granica je probijena, sad je sigurno mnogo lakše. I veoma kvalitetna serija hitaca govori da joj se nije ''otkačilo'', već da ona ima još rezerve ove godine. Pored toga što su Sremci, mnogo bitnija činjenica je što su svi stasali pod palicom Dragiše Đorđića, koji pokazuje da je vrhunski trener. Verujem da kad još malo odraste, prva sledeća i prirodna stanica za Vilagoš će upravo da bude Sremska Mitrovica.

I Sinančević je oborio lični sa rezultatom 18.93m. On je još pre dve godine govorio da ima 20m u rukama, ali njega su satrle povrede, pa kad god dođu dobri rezultati - dobrodošli su. Taman nek proradi za par godina, kad kugla bude u krizi i kad opet 21m bude vrhunski rezultat. :biggrin:

Bravo za štafetu! Nema se mnogo prilika za obaranje NR-a, pa je zato stari trajao 18 godina. Sa dve najbolje 400-metrašice svih vremena u odličnoj formi, više nego očekivano. Tu su oko crte da budu na EP, pa se nadam da će dobiti još jednu priliku. Barjaktarovićka i Ćirićka nisu uspele sa Milanom pre par godina da u kraćoj štafeti malo izmene istoriju srpske atletike, ali zato sad jesu. Drugi NR ove godine. Nastavlja se obaranje starih i slabih državnih rekorda. Nek budu još dva u neke druge dve discipline i po tom aspektu će onda ova godina biti više nego uspešna.

User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby jabukamen » 25 Jul 2018, 03:21

octopus wrote:Čak i kad uporedimo rezultate sa balkanijade sa svemirskim ostvarenjima iz Monaka, naši su postigli toliko lepih ostvarenja, da ništa ne može da pokvari taj utisak. Ne pamtim bolju balkanijadu, ni kada su u pitanju pojedinačni rezultati, ni kad je reč o većoj grupi kvalitetnih rezultata.

Bravo za štafetu! Nema se mnogo prilika za obaranje NR-a, pa je zato stari trajao 18 godina. Sa dve najbolje 400-metrašice svih vremena u odličnoj formi, više nego očekivano.


Kad na ekipu sa balkanijade dodamo Milicu i Amelu, pa ajde i Kolasinca i Dudasa dobije se fina selekcija koja pored sigurnog finaliste Ivane ne bi mogla garantovati jos nekog finalistu na velikim takmicenjima, ali za uslove u kojim se trenutno nalazi reprezentacija bi se mogla napraviti fino izbalansirana ekipa koja bi mogla ne samo napustiti najslabiji rang nego bi mogla i krenuti ka vrhu tog pretposlednjeg medju mnogo bolje ekipe.

Mlade snage su ovog leta istakle i posle nekoliko godina se mogu videti pozitivne tendencije u mraku koji je imao samo jedan reflektor. Da ne bude sve kako treba brine se organizacija. Proteklih dve-tri godine sam imao utisak da je savez bolji deo atletskog sporta, vrhunski takmicari su dobijali sve sto im treba, razvijala se infrastruktura, popularizacija, kako sa EP tako i takmicenjima lokalnog karaktera.

Lokalnih takmicenja nema, ali bas zastrasujuce nema, sa infrastrukturom se stalo, a ako je suditi po sajtu saveza najbitniji projekat je ulicna trka. Dok imamo dve devojke (koje nisu bas najmladje i pitanje je koliko ce jos moci ovako dobro trcati) sa normom nikom ne pada na pamet da sa dva-tri treninga popravi uigranost i uciniti taj rekord jos sekund-dva vrednijim, a sa dve-tri trke izbaci onu najslabiju iz racunice za plasman na EP. Ti si napisao da je vise nego ocekivano, ni ja ne mislim da je bila potrebna neka bozgna kakva vizija, ali ocigledno nikom nije palo na pamet da bi posle sto godina mogli imati stafetu na velikom takmicenju.

U to vreme se najavljuje ulicna trka u novembru, istina je da svako selo ima ulicnu trku, mnogi i polumaraton, Beograd ima ko zna koliko, ali ova ce biti posebna, sa vatrometom, cirlidersicama, gutacima plamena. Ako je jos jedna ulicna trka prioritet u drzavi koja ima jednog odlicnog juniora i nula seniora u dugim prugama, kao i nula maratonaca onda svaka cast.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby octopus » 26 Jul 2018, 07:17

Prosto mi je nepojmljivo da se za 15-ak dana završava atletska sezona za 95% naših seniora. Mart, april i maj za većinu mrtvi meseci. Malo jun i jul i kraj odmah početkom avgusta, jer će samo odabrani videti EP. Neki, koji osete potrebu da se takmiče, će imati priliku da nastupe VK na dečjim takmičenjima ili na nekim mitinzima sa kojih će rezultati biti jako diskutabilni, ali to je što je. Sad za vikend biće održano poslednje takmičenje u sezoni, Ekipno prvenstvo države. U ženskoj konkurenciji 4, a u muškoj 6 ekipa, pa stoga ne treba očekivati bilo kakve kvalitetne rezultate.

Promocija uličnih trka je dobra stvar. Ali za ljude koji imaju 30+ godina, koji sede u kućama ili kancelarijama i kojima je neophodna fizička aktivnost. Ne znam koje dete će početi da se loži na suvo trčanje, bez ikakve dodatne aktivnosti. Očigledno je da se nema dovoljno vizije. Dok se rešavala infrastruktura, nije se razmišljalo šta posle i sad stoje zakucani.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby octopus » 29 Jul 2018, 20:33

Kao u akcionom filmu, poslednjeg dana roka za ispunjavanje normi za EP, Emir Bekrić je uspeo! 7 stotinki brži od norme i sa vremenom 50.63s biće naš 12. putnik za Berlin. U trci VK u Zagrebu, u kojoj je sam trčao protiv štoperice, uspeo je da se primakne ličnom na 2.58 sekundi. Drago mi je zbog njega. Samo nek nastavi da napreduje.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby jabukamen » 30 Jul 2018, 04:49

Cestitke Bekricu i svima koji su ispunili normu, bice (pret)poslednjih mesta, ali nadam se da ce neko i osvetlati obraz.

Od onih koji nisu ispunili normu najvise mi je zao Bibica, ali on je imao dovoljno takmicenja ove godine, nista strasno. Medju najboljim rezultatima sezone se pojavljuje i ime Dudas sa kraja juna kada je (za mene totalno ispod radara) u Belgiji bacio kuglu do licnog 14.80, ali u sprintu, dalju i visu nije bio ni blizu toliko uspesan. Negde oko 400m je zavrsio sa svojim nastupom tako da nista novo.

Odrzano ekipno prvenstvo drzave, Zvezda pobedik u obe konkurencije, Novosadjani ne umeju da naprave takvu atmosferu kao Beranci pa su Milica, Strahinja i Dimitrije skocili po pola metra slabije nego nedavno. Najbolji rezultati takmicenja po poenima Kolasinac 20.37 i tri licna Djokic 217cm, Kijanovic 10.55 i Bulajic 10.69 sa vetrom u grudi, Jelaca tuznih 47.51m.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby octopus » 30 Jul 2018, 22:06

Posle čini mi se 5 ili 6 trka u karijeri sa vremenima 10.60s ili 10.59s, konačno jedna brža trka. Target je 10.32s, pa su u igri još 23 stotinke. Kad se uzmu u obzir povrede na početku sezone i ovaj vetar u prsa, verujem da itekako ima prostora za taj podvig, ali tek sledeće sezone. Iako je skroz kiksnuo na 200m i očigledno žrtvovao tu disciplinu ove godine, sa stotkom je učinio da sezona bude uspešna. Ima on jednu trku ispod 10.45s iz prošle sezone, doduše sa jakim vetrom, pa bi mogao to vreme da ponovi i ove sezone, samo u regularnim granicama. Ako Nikolić i Bulajić održe ovogodišnje maksimume, sa još jednim raspoloženim (Boškom ili Đurovićem), NR u štafeti polako postaje ugrožen.

Kolašinac sa ovim rezultatom ima finale na EP, ali ovo mu je tek drugo takmičenje u sezoni na kom je prebacio 20m. Taman da on uđe u finale, Ivana da osvoji medalju i sa još jednim polufinalom ass ima materijala da u izveštaju napiše da je sezona više nego uspešna. Na to dodati Ivanino zlato sa SP, WR Vilagoš, Mujanovićevu bronzu i Bibićeve visoke plasmane sa juniorskog SP, opa, i solidni poznavaoci srpskog sporta se mogu upecati da nam je atletika na ozbiljnom nivou.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby Milutinov Tata » 09 Aug 2018, 17:30

#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29560
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby Milutinov Tata » 12 Aug 2018, 01:56

Ono sto me brine kod Ivane je da je postala podlozna povredama, nista mi se ovo ne svidja sto se buducnosti tice.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29560
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby octopus » 13 Aug 2018, 20:21

U ovom tekstu se vidi, koliko su daljaši podložni povredama. Srećom, Ivana nije ozbiljnije povređena. Raduje profesionalizam njenog tima, zbog kojeg i njena karijera traje ovoliko dugo na visokom nivou.
Medalja k'o medalja, ostaje žal, ali i vera da će ih još biti na sledeća 3-4 velika takmičenja do kraja karijere.

Da dam i omaž našoj najuspešnijoj učesnici na minulom EP, Dragani Tomašević. Dva sedma mesta sa SP, dva šesta mesta sa EP (5 finala od 6 učešća), nijedno finale OI. Po nekoliko medalja sa univerzijada, mediteranskih igara, evropskih bacačkih kupova. Generalno, solidna karijera. Ali za nekoga ko je 14 godina zaredom bacao preko 60m, mora se reći da je ostao nedorečen. Celu karijeru samo jedan trener, a slična sudbina čeka i Amelu i mnoge druge, koji nisu spremni na avanturu. Kao i u životu, kad se stane sa napretkom, neke ključne stvari moraju da se menjaju.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36


Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby octopus » 26 Aug 2018, 21:47

Onaj osećaj kad neku devojku koja ti se sviđa pozoveš na piće, a ona ti kaže - Super, naravno da hoću. Dobro, to se velikoj većini nikad ne dešava, ali praćenje atletike i saznanje nekih prelepih vesti, pruža lučenje istih hormona sreće. Hvala ti Vedrane! :biggrin:

Vedran Samac oborio NR u bacanju koplja sa odličnih 85.60m!!! Po serijama (73.12m; 79.72m; 80.62m; X; 85.60m; X)

Neću da budem maliciozan pa da kažem da je to 10m lošije od njegovog najboljeg hica na EP. Niti ću da potenciram da je to postigao u svojoj SM. Druge dve stvari mi padaju na pamet. Prva, da sam godinama unazad verovao da Vedran može do državnog a da su konstantne manje povrede to odlagale i druga, da ga trenira Dragiša Đorđić, definitivno naš najveći kopljaški trener ikad.

Čak 31 godinu star Krdžalićev rekord (83.34m) oboren je za dobro preko dva metra. Ovo je 4. srpski seniorski NR ove godine i ubedljivo je najvredniji. Ostaje nada da je Vedran uhvatio visok nivo forme, koji će potvrđivati i nadam se poboljšavati narednih godina. Ovim hicem postao je kandidat iz senke za finale SP sledeće godine.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby jabukamen » 27 Aug 2018, 05:08

Upade Vedran u top10 na svetu.

Mene ovo podseca na izjavu Mime Karadzica "ja sam lep, tako kaze moja mama, a ona me sigurno ne bi lagala".

Pored imena atleticara stoji rezultat karijere, retko i gde je ostvaren. A svoje PB su ostvarili: Samac i Kolasinac na pionirskim prvenstvima VK u svojim klubovima, Jovancevic i Gardasevic kod Strahinjinog dede, Spanovic na vasaru. Ivanu naravno treba izostaviti iz ove grupe jer se potvrdila bezbroj puta, a i njenih 710cm ne izgledaju svemirski (kao kod ostatka druzine) u odnosu na njen drugi ili treci rezultat karijere. Ovo ostalo, treba biti apriori na strani sportista, ne treba od svega praviti zavere, ali...
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby jabukamen » 28 Aug 2018, 04:19

Au...

"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

PreviousNext

Return to Atletika

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests