Board index Razni Sportovi Atletika

Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby jabukamen » 23 Jun 2018, 05:06

octopus wrote:Dudas najavljivao neki desetoboj u pohodu na normu, ali se ucutao obzirom na katastrofalnu formu. Hoce to kad se ne trenira. Bitno je da ce u Nišu skakati na nekom revijalnom ulicnom takmicenju u skoku motkom. Iskreno, zbog Horvata bih voleo da to uzivo vidim. Ko bude u prilici, Trg kralja Milana 30. jun u 19h. Necete zazaliti.


Ja sam citao da je Dudas imao fantasticne pripreme, nezabelezene u modernoj istoriji... Zamisljam nekog klinca koji odusevljen letovima iznad 5.50m u ponedeljak dolazi u lokalni klub (mislim da postoji) i kaze i ja bih onako da skacem sa motkom, a oni mu kazu bezi bre dete nemamo ni prepone. Lane smo imali seriju mitinga koju nismo mogli izgurati, a sada vise nemamo ni jedan, ne nivoa Zenice nego bilo kakav. Kod nas ako nema Noleta sta ce nam turnir sa 30.-im teniserom sveta, e pa onda nemamo gde da gledamo ni 300.-og, tako i u atletici jurimo svetska prvenstva, a seniori se takmice od Slovenije pa nadalje, ako ne moze iste godine da bude na pet mesta zasto ne organizovati jedan miting ove godine u Krusevcu, pa dogodine u BG, pa tako ukrug. Bitno je da organizujemo duple maratone, trke u dva iza ponoci, skokove s motkom u centru grada, jos fale midzeti i bradate zene. A kontinuiteta nigde.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby octopus » 23 Jun 2018, 10:26

jabukamen wrote:
Zamisljam nekog klinca koji odusevljen letovima iznad 5.50m u ponedeljak dolazi u lokalni klub (mislim da postoji) i kaze i ja bih onako da skacem sa motkom, a oni mu kazu bezi bre dete nemamo ni prepone. Lane smo imali seriju mitinga koju nismo mogli izgurati, a sada vise nemamo ni jedan, ne nivoa Zenice nego bilo kakav. Kod nas ako nema Noleta sta ce nam turnir sa 30.-im teniserom sveta, e pa onda nemamo gde da gledamo ni 300.-og, tako i u atletici jurimo svetska prvenstva, a seniori se takmice od Slovenije pa nadalje, ako ne moze iste godine da bude na pet mesta zasto ne organizovati jedan miting ove godine u Krusevcu, pa dogodine u BG, pa tako ukrug. Bitno je da organizujemo duple maratone, trke u dva iza ponoci, skokove s motkom u centru grada, jos fale midzeti i bradate zene. A kontinuiteta nigde.

Surova istina. A ne pricamo o Paracinu ili Kikindi, nego o drugom ili trecem gradu po velicini u Srbiji.
Sve to sa organizacijom se desava zato sto grupa strucnjaka, entuzijasta ili zaljubljenika nema nikakve sanse da dodje do Vucica ili Malog. Samo njihove podguzne muve imaju privilegiju da ih ubede sta je dobro za srpski sport, pa i atletiku. I onda kad se izdvoje pare, cilj je da se pokradu sad i odmah i u sto vecem procentu, bez ikakve zelje da se obezbedi neki organizacioni kontinuitet. Najbolji primer je lopov Sinisa Jasnic koji je opljackao Srbiju sa organizacijom univerzijade. Umesto da lezi iza resetaka, on je prva violina kod gospodina ministra Udovicica, koji se pokazao kao nista bolji covek od doticnog.

P.S. Zaboravio si i trke: deda mrazova, u donjem vesu zimi, uz stepenice Beogradjanke i u stiklama. :biggrin:
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby jabukamen » 26 Jun 2018, 04:07

Na takmicenju zemalja Mediterana (kom od svih zemalja ucesnica najmanje geografski pripadamo) se u atletici takmicimo sa cetiri predstavnika Ivana u dalju, a Zorana Barjaktarovic i pazarski duo Amela&Bibic u po dve discipline. Milici nije pomogao ni skraceni zalet da izbegne povredu i polako mozemo da otpisujemo i ovu sezonu kada je ona u pitanju, sa toliko malo godina previse promasenih sezona, ali vracala se vise puta vratice se opet.

Mislio sam da Ivana ne pripada ovoj druzini, ali kad sam video da ce se na takmicenju pojaviti Guliev, Perkovic, Tuka onda moze i Ivana. Daleko od toga da ce apsolutno svi najbolji ucestvovati, ali sasvim pristojno takmicenje koje od nasih otvara Bibic u sredu ujutro.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby octopus » 27 Jun 2018, 07:33

Odlicna konkurencija ce biti i u bacanju kugle. Ucestvovace obojica Hrvata koji u ovoj letnjoj sezoni imaju preko 21.30m. Izgleda mrka kapa za BiH u ovoj disciplini. Ako ih Tuka ne izvuce, mislim da ce post neosvajanja zlata potrajati jos jedne MI. Tu su i Tobalina i Egipcanin. I ''stari'' Kolasinac bi ovde strepeo za bronzu.

Ni Bibicu nece biti lako, sto je dobro. Mnogo predstavnika Magreba, kao i par Etiopljana i Kenijaca sa tudjim pasosima. Kod njega ne navijamo za medalju, nego za PB, pre svega na 5000m. I to ne samo zbog norme za EP, nego i dugorocne perspektive u ovoj disciplini. Cini mi se da je 1.500m prekratko za njega i da tu tesko moze ispod 3:40 jednog dana.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby octopus » 27 Jun 2018, 20:05

7.04m za Spanovicku na MI! :copa1: Doduse uz minimalno nedozvoljen vetar +2.2 m/s.
U drugoj i trecoj seriji uz regularan vetar 6.99m i 6.95m.

Od troje preostalih nasih takmicara, niko nije zasluzio da veceras bude pomenut.

Razbi BiH decenijski maler sa MI. Zlato i bronza za njih u bacanju kugle, sa smesnim daljinama. Zlato im je doneo 39-godisnji Alic. :biggrin: Srebro za Zunica.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby jabukamen » 28 Jun 2018, 05:57

Svaka cast Ivani, odrzavati godinama ovakav nivo na svim takmicenjima je fenomenalno. Sa ovim rezultatom je na korak od zlata i na EP.

Ako se od Zorane ocekivalo da u konkurenciji njih 11 bude deveta, ako je Bibic mlad (50 sekundi ispod PB je previse kakav god tempo da je u pitanju, 15 sekundi iza dvanaestog), ne znam sta reci za Amelu. Ona uvek pukne, ali to je u finalu EP ili polufinalu SP, sada je za finale MI trebalo 2.06, ali i to je bilo previse. Reci cemo da je cuvala adute za 1500m.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby Old school » 28 Jun 2018, 14:49

Bravo Ivana! 7.04 jako dobar rezultat i nada da je prvi miting dijamantske lige bio samo trenutna slabost...
Diže narod, krsti zemlju, a varvarske lance sruši,
iz mrtvijeh Srba dozva, dunu život srpskoj duši.
User avatar
Old school
 
Posts: 7241
Joined: 20 Jun 2014, 09:24

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby jabukamen » 01 Jul 2018, 05:18

Vuk i tri praseta, Snezana i sedam patuljaka, Ivana i (odgovarajuci broj) epizodista. Ovo poslednje se odnosi na MI, verujem i na EP, a bojim se i na jos nekoliko sledecih velikih takmicenja. Amela u svojoj disciplini nije zabelezila ni plasman ni rezultat vredan paznje. Rezultat od 4:05 trenutno za nju deluje svemirski.

Na otvorenom prvenstvu Zagreba (sa kog su se rezultati mogli naci i sinoc za razliku od takmicenja u BG i NS odakle ih nema ni jutros) Marko Vozab pobedio veliku hrvatsku nadu Bloudeka i istrcao 800m za 1:49.23 sto je najbrze u poslednjih pet godina kad su u pitanju nasi takmicari.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby octopus » 01 Jul 2018, 07:44

Steta sto Samac nije ucestvovao na MI, zlato je otislo dosta jeftino svega 75m, a za bronzu je trebalo smesnih 71m. Sa trenutnom formom, on bi se prosetao do zlata. Dosta bi mu znacila ta medalja, jer je svakako vrednija od najvrednije koju on poseduje, balkanske.

Najbolji sprinteri su nam ove godine jako losi i MI bi bile jako takmicenje za njih i da su na vrhuncu forme. I Novopazarci ocajni, cekamo neki skroz nebitan miting da zablistaju, tacnije Elzan da zablista.

Na EP ce opet biti jako tuzna slika nase atletike. Ne znam u kakvoj je formi Ristic, mozda on malo osvezi ovu tuznu sliku.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby octopus » 02 Jul 2018, 13:24

Nekoliko interesantnih rezultata prethodnog vikenda:

Maja Ciric izjednacila proslogodisnji PB na 400m, 53.18s.
Marija Vucenovic imala prvi nastup ove godine i odmah postigla najbolji srpski rezultat u sezoni, 55.55m (3m iza licnog).
Aleksa Kijanovic - SB na 100m, 10.69s u trci bez vetra.
Bosko Kijanovic - PB star 10 dana u trci na 400m popravio za cak 20 stotinki na 47.53s, cime je prebacio normu za juniorsko SP.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby octopus » 03 Jul 2018, 09:09

Pre desetak dana, Dragana Tomasevic je u SM bacila disk na daljinu 60.78m, sto je trenutno 8. rezultat u Evropi.
Postoji jedan neverovatan podatak vezan za nju, koji bi zapanjio sve statisticare. Ovo je 14. (cetrnaesta) godina zaredom da je bacila preko 60m, a PB iz daleke 2006. godine joj je svega 63.63m. Toliko godina konstantnosti i odlicnih hitaca, a tako mala razlika izmedju njih i - nijedan vrhunski.

Nema godine da ne prokomentarisem kako je velika steta sto Dragana nema bar jednu evropsku medalju, jer ima ogroman potencijal u svojim rukama. Nazalost, sad je kasno za 66m+ daljine, ali me niko ne moze ubediti da ona nije bila kadra za tako nesto. Velika steta. :crybaby:
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby AirBall » 03 Jul 2018, 10:03

Kad si kod Dragane Tomasevic setio sam se jedne anegdote od pre 10-ak godina... Izjavila je pred neko takmicenje da mora da baci preko 60 i kusur metara jer je to postavljeni uslov za dobijanje slovenackog pasosa i da bi mogla ubuduce da baca za njih...

Dobro se secam jer sam tad iskreno navijao da ne prebaci tu normu...

Nakon toga se cini da je izgubila ozbiljno interesovanje.

Dve najvece misterije nase atletike su Jelaca i Bekric... Umesto da kao vecina svetskih atleticara nakon velikih medalja u ranoj zivotnoj dobi nastave svoj razvoj oni su se resetovali na fabricka podesavanja...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106301
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby octopus » 05 Jul 2018, 09:06

Mislim da su kod svih pomenutih pare dosta uticale na tokove karijera. Kod Tomasevicke ih nije bilo do njene 25-26. godine i to gotovo nimalo, pa ne cudi to sto je razmisljala da prebegne u drugu zemlju. Posle je bilo lakse za bavljenje atletikom, ali je kao sto kazes do tada izgubila dosta energije i interesovanja.
Bekric i Jelaca uzeli to cuveno nacionalno priznanje plus dobili nekoliko sponzorstava, osetili sigurnost i pocela da ih boli patka za treniranjem. Nadam se da ce Bekric uspeti da uhvati normu za EP, to bi mogao da mu bude veliki podstrek da nastavi kvalitetno da trenira.

Dragana je u dobroj formi. Sinoc u Novom Mestu tri hica preko 60m, najdalji 60.77m. Na istom takmicenju Samac takodje pobedio, sa rezultatom 76.49m.

Sad za vikend u Krusevcu treba da se odrzi svetkovina srpske atletike, drzavno prvenstvo za seniore.
Tu nazalost nece biti dosta nasih najboljih seniora iz ovih ili onih razloga, plus gotovo svi najbolji stariji juniori (od kojih su gotovi svi najbolji i u seniorskoj konkurenciji), kao i svi mladji juniori, zbog svojih SP, odnosno EP. Da je odredjeno da se odrzi samo jednu nedelju ranije, bilo bi neuporedivo kvalitetnije, cak i po najgorem pljusku da se odigralo.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby werbatim » 08 Jul 2018, 08:32

Rezultati prvog dana seniorskog državnog, ako je neko raspoložen za analizu

http://www.ass.org.rs/wp-content/upload ... .2018..pdf
User avatar
werbatim
 
Posts: 1522
Joined: 20 Mar 2011, 11:27

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby octopus » 08 Jul 2018, 19:33

Jako slaba posećenost u Kruševcu i spojeno seniorsko i mlađeseniorsko prvenstvo države, dve su glavne karakteristike ovog takmičenja. Akteri se čude što su dva takmičenja spojili u jedno, ali jasno je da mlađi seniori nemaju potreban kvantitet za samostalnu organizaciju, a o kvalitetu i da ne govorimo. Već sam pisao da će biti oslabljena konkurencija, pa usled niskih očekivanja, bilo je i par interesantnih rezultata u subotu.

Sprinteri su najvredniji pomena. Barjaktarovićka poboljšala SB za 2 stotinke na 11.71s, ali je i dalje daleko od prošlogodišnjeg PB-a. A.Kijanović na stotinku od ličnog sa vremenom 10.60s. Odličan i Kostadin Nikolić sa 10.73s (za 28 stotinki je popravio lični iz 2016. godine!!!), koji par godina nije skretao pažnju na sebe, još od mlađejuniorskog perioda. Još dvojica ispod 10.90s. Svi rezultati su regulare.

Dominacija (pra)starih imena. 41-godišnja Bilja Topić ubedljiva u troskoku sa 13.36m. Kolašinac još jednom ispod 20m - 19.92m. Drugi je bio Sinančević, koji je od poslednje 4 godine bar 2 ipo povređen, sa pristojnih 18.12m. Tomaševićka izdominirala sa 59m. Od kopljašica se više očekivalo, Vučenović ispod 55m, a Jelača jedva iznad 52m. Salaški u poslednje vreme svaki put gotovo isti rezultat, ovaj put 53.55s. Vozab u sjajnoj formi, ubedljiv na 400m sa 47.95s, a Bekrić nije nastupio. Bursać, nekad jako perspektivni 1500-metraš, pobedio na 3000m sa skromnih 8:41. Od juniora učesnika uskoro nastupajućeg SP samo jedan je nastupio, a naravno to je bio Bibić. Opet popravio za malo PB na 1500m, na 3:46.04. Dobra trka, jer je Cerovac bio blizu sa 3:48. Amela pobedila na 1500m sa jako sporih 4:26.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

PreviousNext

Return to Atletika

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests