Board index Razni Sportovi Atletika

Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby nightwalker988 » 25 Nov 2012, 04:00

Марија Вученовић одлази на Флориду


http://www.zurnal.rs/2012/11/24/marija- ... index.html

Toliko o uslovima za trening kod nas....
Život je k'o BMW pazi kako parkiraš...
User avatar
nightwalker988
 
Posts: 1716
Joined: 22 Oct 2011, 19:48

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby werbatim » 25 Nov 2012, 09:25

Mislim da sam negde pročitao i da je Sara Savatović otišla na neki koledž. Neka idu kad mogu, bar će neku diplomu da izvuku ako ništa drugo
User avatar
werbatim
 
Posts: 1535
Joined: 20 Mar 2011, 11:27

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby nightwalker988 » 25 Nov 2012, 20:00

werbatim wrote:Mislim da sam negde pročitao i da je Sara Savatović otišla na neki koledž. Neka idu kad mogu, bar će neku diplomu da izvuku ako ništa drugo


Da, da, ide i ona...

Mislim da ima i kod nas strucnjaka ali je poenta u uslovima...
Život je k'o BMW pazi kako parkiraš...
User avatar
nightwalker988
 
Posts: 1716
Joined: 22 Oct 2011, 19:48

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby nightwalker988 » 30 Nov 2012, 21:43

Inace, AK Partizan promenio rukovodstvo.

Izabran je novi predsednik UO i skupstine, a to je Zoran Andjelkovic.
Život je k'o BMW pazi kako parkiraš...
User avatar
nightwalker988
 
Posts: 1716
Joined: 22 Oct 2011, 19:48

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby jabukamen » 09 Dec 2012, 17:51

Amela Terzic juniorska prvakinja Evrope u krosu! Ispred Britanke koja je lane bila prva (Amela treca) i na najbolji nacin zavrsila juniorsku karijeru jer u aprilu puni 20g. U seniorskoj konkurenciji Stolic 19., Olivera 26., momci se nisu iskazali.

Jubilarno 20. prvenstvo Evrope u krosu se odrzava 8.12.2013. u Beogradu.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby jabukamen » 20 Jan 2013, 18:56

Red je da se u 2013. nesto napise i na ovom pdf. Prvo veliko takmicenje je dvoransko EP pocetkom marta u Geteborgu, a nasi takmicari su aktivni i ovih dana.

Amela je osvojila prvo mesto na ulicnoj trci u Austriji.

Kolasinac je uz zvuke hita Tine Ivanovic (vise za gledanje nego za slusanje) na mitingu u Nemackoj bacio 19,57m sto nije najbolji rezultat u 2013. jer je Antunovic ostvario 19,62.

Ivana je juce oborila dva drzavna rekorda u dvorani. U dalju je ostvarila 6,63 sto je trenutno cetvrti rezultat u svetu (videcemo kako ce biti izvan Srbije), a u petoboju je osvojila 4240 poena (178 uvis, 8,49 na 60 prepone, kugla 12,40, 2,43 na 800m i pomenutih 6,63 u dalju).

Moja ocekivanja u 2013. su najveca kad su u pitanju, redom Terzic, Bekric, Dudas, Kolasinac i Spanovic.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby Hezonja » 15 Feb 2013, 03:29

Dudaš: Sve sam podredio Evropskom prvenstvu!

Za srpskog desetobojca odmora nema. Sezona je pred samim početkom, a Mihail Dudaš je spreman za sve izazove. Naš atletičar polako privodi pripreme, a prvo takmičenje očekuje ga za vikend u Novom Sadu.

- Balkanijada je samo finalna provera pred odlazak na Evropsko prvenstvo. Plasmanski ne mogu da očekujem puno iz razloga što moja disciplina ne postoji na ovakvom prvenstvu, te ću se takmičiti u pojedinačnim disciplinama. Opet, postoji mogućnost da uhvatim neku medalju, zavisi od samog takmičenja - rekao je Dudaš.

Reprezentativac Srbije u desetoboju se osvrnuo i na dvoransko Evropsko prvenstvo u Geteborgu.

-Evropsko prvenstvo mi je zaista važno. Celu zimsku sezonu sam podredio tom takmičenju. Forma polako raste i nadam se dobrom rezultatu. Treninzi trenutno pokazuju da ću biti spreman - objasnio je Dudaš.

Početkom februara Dudaš je doživeo povredu u Talinu, za koju tvrdi da mu nije mnogo poremetila plan prirema.

-Na žalost, takve stvari se dešavaju. Opet, povreda nije bila prevelika, ali kao što sam rekao, sve sam podredio Evropskom prvenstvu, pa zbog toga nisam hteo ni da rizikujem veću povredu. Nedelju dana posle povrede sam istrčao dva lična rekorda na preponama, a i ponovio sam lični u skoku s motkom. To je pokazatelj da mi ni fizička, a ni mentalna forma nije ni za jedan procenat opala - smatra Dudaš.

Ove godine je i Svetsko prvenstvo. Motiv veliki "kao kuča".

-Ove godine je pik forme Svetsko prvenstvo u Moskvi. Prošli put u Daeguu sam završio na 6. mestu, ali ovog puta se neću zadovoljiti time. Daću sve od sebe da se nađem na boljoj poziciji, sa boljim rezultatom - zaključio je Dudaš.
Hezonja
 
Posts: 15235
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby Hezonja » 15 Feb 2013, 03:30

Kolašinac: Imam 132 kile, ali više snage

Atletičar Srbije Asmir Kolašinac rekao je da u novu sezonu ulazi sa još većim ambicijama nego ranije, kao i da će takmičenja dočekati spremniji nego ikad.

- Kada čovek dostigne svoje visoke ciljeve, onda je normalno da stvara nove i da sanja veće snove. To je smisao života i bavljenja sportom, tako da ja imam još veće ambicije nego prošle sezone - rekao je Kolašinac agenciji Beta.

Kolašinac i preponaš Emir Bekrić bili su u četvrtak gosti Sportskog saveza Srbije, koji je napravio prijem za njih zbog dobrih rezultata iz prošle godine.

- Za 14 dana me čekaju kvalifikacije na dvoranskom Evropskom prvenstvu u Geteborgu, a dan kasnije, nadam se, i finale. Ove sezone imam treće vreme u Evropi, s tim što je su ova dvojica ispred imala lične rekorde, a ja nisam još u vrhuncu forme.

Najbolji rezultat Kolašinca u dvorani je 20,64 metra, što je i državni rekord.

- Nadam se da ću oboriti lični i državni rekord i postignem i 20,70, što mi je vreme sa Olimpijskih igara (sedmo mesto). Ako postignem savršeni hitac, možda dostignem i 21 metar.

Kolašinac je uvek pun samopouzdanja, sada je rekao da ima još više razloga za optimizam, jer je spremniji nego ikad u karijeri.

- Fizički sam savršeno spreman! Imam 132 kile, ali više snage, a očekujem da ću do Geteborga dobiti još dva kilograma, ali kvalitetna. U Londonu sam imao 140, a sada ću imati pet manje, ali više snage. Bolje treniram sada.

Na pitanje šta je drugačije, odnosno koje metode treninga je promenio, odgovor je bio kratak - ishrana.

- Ma, promenio sam ishranu, kvalitetnije se hranim i pazim šta jedem...Izbacio sam slatko...i slano, i sve što volim da jedem - rekao je uz širok osmeh Kolašinac.
Hezonja
 
Posts: 15235
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby jabukamen » 16 Feb 2013, 16:38

Posle 3x6,63 (jednom u inostranstvu), Ivana na prvenstvu Srbije u Novom Sadu popravila rekord u dvorani na 6,65.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby Hezonja » 21 Feb 2013, 14:00

Dudaš: Samouvereno do najboljih rezultata


Srpske atletičare predstojećeg vikenda očekuje Balkansko prvenstvo u Istanbulu, a jedan od onih od kojih se najviše očekuje sigurno je Mihail Dudaš. Naš najbolji desetobojac će se na Balkanijadi takmičiti samo u dve discipline, u skoku motkom i trci na 60 metara prepone.

- Ambicije na Balkanskom prvenstvu su da u obe discipline postavim svoj najbolji rezultat ove sezone. Mislim da sam potpuno spreman da na 60 metara istrčim ispod 6.95 sekundi, a u skoku motkom želim da priđem što bliže visini od pet metara - rekao je Dudaš čiji je rezultat u desetoboju najbolji na Balkanu svih vremena.

- Drago mi je što imam najbolji rezultat u desetoboju, ali se neću na tome zadržavati. U Istanbulu ću se takmičiti protiv atletičara koji se bave isključivo i samo tim disciplinama, a ne višebojem. Tu je konkurencija, naravno jača, ali ću se boriti koliko god mogu - naglasio je Dudaš.

Veoma brzo posle takmičenja u Istanbulu, Dudaša i ostale naše najbolje atletičare očekuje Evropsko dvoransko prvenstvo u Geteborgu.

- U Istanbulu neću moći da odmerim snage sa takmičarima protiv kojih ću se boriti na Evropskom prvenstvu u Geteborgu u sedmoboju. Po završetku Balkanskog prvenstva, ostaću još nekoliko dana u Istanbulu, a potom direktno idemo u Geteborg, gde ćemo odraditi finalne pripreme - rekao je srpski desetobojac.

Dudaš je proteklog vikenda na dvoranskom prvenstvu Srbije ostvario dvostruku pobedu, što mu je poslužilo kao prava priprema za ono što ga čeka u Istanbulu.

- Sa prvenstva Srbije nosim veliko samopouzdanje. Pobede na 60 metara prepone i skoku u dalj, kao i odličan rezultat u bacanju kugle, pokazuju da sam dobro trenirao. Sada sa sigurnošću mogu da kažem da sam spreman i da ću u Geteborgu napasti dobar rezultat - zaključio je Dudaš.
Hezonja
 
Posts: 15235
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby nightwalker988 » 22 Feb 2013, 20:02

Pajtic i ekipa oduzeli opremu Atletskom klubu Vojvodina. Bravo im ga! EEE kraljice...
Život je k'o BMW pazi kako parkiraš...
User avatar
nightwalker988
 
Posts: 1716
Joined: 22 Oct 2011, 19:48

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby Unexpected » 23 Feb 2013, 15:50

ATLETIKA: Vojvodini zaplenjena imovina
23. februar 2013. 12:53 > 12:56

Zbog duga iz 2009. godine, sudski izvršitelji zaplenili opremu atletskog kluba iz Novog Sada, vrednu 42.000 evra.

Atletski klub Vojvodina, koji broji 300 atletičara, ostao je bez dela opreme za skok s motkom i skakališta uvis na stadionu "Karađorđe".

Sudski izvšitelji zaplenili su opremu vrednu 42.000 evra, zbog duga preduzeća "Evropsko prvenstvo 2009" koji je "u minusu" 16 miliona dinara.

Ta oprema, na osnovu pravosnažne presude Osnovnog suda u Novom Sadu, biće predata poveriocu na čuvanje do javne licitacije za prodaju i namirenje dugova a izvršena je po predmetu Petra Nikolića, nekadašnjeg direktora marketinga preduzeća "EP 2009". Prema oceni procenitelja, vrednost privremeno zaplenjene opreme je milion dinara, a pravna služba kluba uložiće žalbu po tom pitanju.

"Ta oprema je namenjena takmičarima Vojvodine, kao i atletičarima iz cele Srbije. Međutim, preduzeće 'EP 2009' je ostalo u dugovima, a ljudi koji su radili dobili su sudske presude i potražuju ono što su zaradili. Kada bi, recimo, sada trebalo da kupimo tu opremu, njena vrednost bi bila veća od duga", izjavio je za "Sport" direktor kluba Stevan Zorić.

Organizacioni odbor šampionata je posle pohvale Evropske federacije da je prvenstvo održano pre četiri godine najbolje ikada organizovano, prihvatio sve dugove, obavezao se da će rešiti probleme i ujedno pohvalio radnike na međunarodnoj smotri koji su uštedeli 25 miliona dinara od odobrenog budžeta.

"Ništa se, međutim, nije desilo i došlo je do zaplene imovine. Potrebno je postići kompromis da država, pokrajina i grad pomognu da oprema ostane na stadionu u najboljem klubu u Srbiji koji je u teškim uslovima mnogo toga dobrog uradio i uložio u razvoj atletike. Potrebno je malo dobre volje da se problem reši u interesu atletike, kao i da se ljudi koji su radili, obeštete. Do tada, pozajmljivaćemo opremu", dodao je Zorić.

Da situacija bude gora "pobrinuo" se kamion koji su sudski izvršitelji poslali na stadion da zapleni opremu. Naime, vozilo je prilikom ulaska na na atletsku tartan stazu "Karađorđa", nesmotreno prešlo preko aluminijumskog poklopca zalivenog tartanom na stazi za zalet za skok s motkom i potpuno ga uništio, pa je sada neupotrebljiv, a šteta za atletski klub je još veća.

(MONDO)


Sramota, a vest je naravno u nekom zapećku...
The End.
User avatar
Unexpected
 
Posts: 30254
Joined: 22 Mar 2011, 00:59
Location: Na nekom drugom mestu

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby jabukamen » 23 Feb 2013, 20:04

Српски бацач кугле Асмир Колашинац и скакачица у даљ Ивана Шпановић освојили су златне медаље на дворанском првенству Балкана у Истанбулу.
Колашинац је до најсјајнијег одличја дошао са резултатом од 20,54 метра, док је Шпановићева, уз злато, скоком од 6,73 метра поставила нови државни рекорд у дворани.

Шпановићева је освојила и сребро у трци на 60 метара са резултатом 7,54 секунде, док је Амела Терзић стигла до бронзе у трци на 3.000 метара коју је завршила у времену 9:06.38.

Горан Нава је трку на 1.500 метара истрчао у времену од 3:42.56 минута, чиме је дошао до норме за предстојеће Европско првенство у Гетеборгу.

Емир Бекрић је са личним рекордом у трци на 400 метара (47.70 секунди) освојио четврто место.

Марко Антић је трку на 60 метара истрчао за 6,92 секунде, а Михаил Дудаш у скоку са мотком забележио је резултат 4,60 метара и обојица су заузела четврта места. Милош Тодосијевић је у скоку у вис са 212 центиметара освојио шесто место.


Lepo. Iduci vikend je EP u Geteborgu pa se treba nadati lepim vestima.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby Hezonja » 28 Feb 2013, 02:24

Kolašinac nišani finale EP


Srpski atletičar Asmir Kolašinac izjavio je u Geteborgu da očekuje da se plasira u finale Evropskog prvenstva u dvorani. Kako se navodi na sajtu Atletskog saveza Srbije Kolašinac je zadovoljan smeštajem u centru grada.

- Utisci su uglavnom lepi. Smešteni smo u samom centru u veoma lepom hotelu sa velikim tržnim centrom u kome ću sutra imati kvalifikacije. U sastavu ovog kompleksa je i ta dvorana u kojoj će se održati Evropsko prvenstvo - rekao je najbolji srpski bacač kugle, a prenosi Beta.
Hezonja
 
Posts: 15235
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby jabukamen » 28 Feb 2013, 17:11

Sutra krece EP u dvorani i kao i uvek eurosport prenosi. Srbiju predstavljaju Kolasinac (3. ulazni rezultat), Spanovic (6.), Dudas (12. od 15) i Nava (17.) Mislio sam da Dudasu sedmoboj bez koplja i diska vise odgovara, Asmir i Ivana u krugu kandidata za medalje. Puno srece nasim.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

PreviousNext

Return to Atletika

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests