Board index Razni Sportovi Atletika

Atletski mitinzi, vesti, aktuelnosti i zanimljivosti

Re: Mitinzi širom sveta, vesti i aktuelnosti

Postby jabukamen » 19 Mar 2016, 04:52

Ivana deveti skok svih vremena u dvorani.

Ivancevic sjajna cetvrta na preponama, umalo druga medalja za Hrvatsku, Asafa po ko zna koji put izvisio, sest stotinki sporiji nego u polufinalu i srebro.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Mitinzi širom sveta, vesti i aktuelnosti

Postby Milutinov Tata » 19 Mar 2016, 05:54

jabukamen wrote:Bravo za Ivanu, jos jedno veliko takmicenje sa medaljom, ko zna koje u nizu. Rezultat fantastican (odgovor na gubljenje prvog mesta u cetvrtoj seriji je i dokaz mentalne snage), kad ti rivalka skoci 7.22 nema mesta za tugu.

Medalje se delile na preko 6.90 bice odlicno nadmetanje na OI.


Da bas tako, nema mesta za tugu, najbolji skok sezone u pravom trenutku i odlican odgovor na skok rivalke za zlato. Svidja mi se sto moze da tempira formu za najvazniji trenutak dela sezone, pa verujem da ni Rio nece biti izuzetak. Mozda sam malo u euforiji, ali verujem da bi Ivana mogla bar do 7.15, to bi morala biti medalja na OI. Nadam se samo da je nece "javnost" previse opteretiti ocekivanjima.

Asafa veciti gubitnik. Na sajtu prevenstva uoci finala napisase "Asafa ima naviku da bude sporiji u finalima" ...
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29560
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Mitinzi širom sveta, vesti i aktuelnosti

Postby Skafi » 19 Mar 2016, 12:20

Gledao sam prenos. Neverovatno šta je uradila ona nabudžena Amerikanka u poslednjoj seriji. Prethodno je skočila tačno 7 metara, koliko i Ivana u prvoj, ali joj je drugi skok bio bolji, pa je Španovićka skočila lični rekord 7,07, i onda ova 7,22. Uvek joj izmakne ta pozicija više u poslednjim trenucima. Sve što je bilo do nje je i uradila, izvukla je maksimum u ovom trenutku, ali nikad nema sreće da sve najveće rivalke nemaju svoj dan. Red je da sve naplati u Riju, i da je tu sreća pogleda i osvoji zlato.
User avatar
Skafi
 
Posts: 27819
Joined: 04 Feb 2014, 22:26

Re: Mitinzi širom sveta, vesti i aktuelnosti

Postby gogo23 » 19 Mar 2016, 12:24

Milutinov Tata wrote:Mozda sam malo u euforiji, ali verujem da bi Ivana mogla bar do 7.15, to bi morala biti medalja na OI. Nadam se samo da je nece "javnost" previse opteretiti ocekivanjima...

Mozda sam i ja u euforiji ali mi se sinoc ucinilo da je onaj skok sa minimalnim prestupom bio bas negde na 7,15 - 7,20

Onoj Primatkinji Reese zelim da nadje orangutana decka i slomi nogu ostane trudna.
gogo23
 
Posts: 7075
Joined: 23 Mar 2011, 01:00

Re: Mitinzi širom sveta, vesti i aktuelnosti

Postby octopus » 19 Mar 2016, 17:07

Sta napisati, a ne ponoviti neke detalje iz vasih sjajnih komentara od sinoc...
Budim se jutros, uzimam telefon, odlazim na fb jer znam da ce odmah da mi iskoci rezultat. Dok otvaram, javlja mi se ili je srebro ili neki debakl. Srecom bi ovo prvo, uz nestvarno dobar skok. Dok sam se malo pribrao, odlazim naravno na Avangardu i pomisljam samo ne Ris, samo ne Ris... Zato sto je rok za ispunjavanje normi bio 29.02. a ona je 12.03. ispunila normu (da, po novim pravilima moguce je dobiti WC samo da imas skok u top5 na svetu...) Na moju zalost, umesto da se radujem i medalji i rekordu, smrklo mi se kad sam video da je zlato uzeo neko ko po svim mogucim logikama nije ni trebao da ucestvuje. Plus, znam da od 2013. godine nema skok od preko 7m, a sad odjednom skace samo 3 cm losije od PB. Pre 15 dana skace 6.54, pre 7 dana 6.89 i sinoc 7.22m. Ma daaaj! Drugarice nema te nigde 3 godine i sad skaces top5 skok u istoriji... I to bas u olimpijskoj godini...

Sve cestitke nasoj divnoj Ivanici! Sesta velika medalja zaredom (da ne nabrajam, samo da kazem da je rec o cak 4 svetske i 2 evropske) i kad bi osvojila jos 3 (EP, OI i dvoransko EP sledece godine) imala bi sansu da veze svih 9 mogucih medalja tokom cetvorogodisnjeg ciklusa i da bude jedina daljasica u istoriji, kojoj je to uspelo. Naravno, to je mnogo manje bitno. Najbitnije je da bude u Riju spremna i da bude na ovom nivou. Mislim da je ni Ris, niti neko drugo farmaceutsko cudo nece spreciti da nam donese 60 godina cekanu olimpijsku medalju u atletici. A sto kaze Skafi, zasto da ne i zlatnu. Za to ce definitivno biti potreban skok od bar 7.15m, a mozda i mnogo vise.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Mitinzi širom sveta, vesti i aktuelnosti

Postby octopus » 19 Mar 2016, 18:43

Rezultati drugog dana:

muskarci 60 m:
1. Trayvon Bromell (USA) 6.47
2. Asafa Powell (JAM) 6.50
3. Ramon Gittens (BARB) 6.51

muskarci kugla:
1. Tomas Walsh (NZL) 21.78
2. Andrei Gag (ROM) 20.89
3. Filip Mihaljević (CRO) 20.87

60 mH zene:
1. Nia Ali (USA) 7.81
2. Brianna Rollins (USA) 7.82
3. Tiffany Porter (GBR) 7.90
4. Andrea Ivančević (CRO) 7.95

Dalj zene:
1. Brittney Reese (USA) 7.22
2. Ivana Španović (SRB) 7.07
3. Lorraine Ugen (GBR) 6.93.

Ono sto je zanimljivo vezano za Ivanu, jeste da je na dva poslednja SP (ovom i letos u Pekingu) u poslednjoj sestoj seriji zahvaljujuci jednoj Amerikanki ostala bez sjajnijeg odlicja. Letos bez srebra, a sada bez zlata. U Moskvi 2013. je imala srece. Taman neka posle Rija bude na nuli.

Zanimljivo vezano za bacanje kugle, disciplinu u kojoj nastupa Asmir Kolasinac, jeste da su srebro i bronzu osvojili takmicari koji do ovog SP nisu bili ni blizu Asmirovoj klasi (a mislim da i dalje nisu). Verujem da mu je jako krivo sto je povredjen kada je video kako je ovaj put nestvarno desetkovana konkurencija i samim tim ko je osvojio svetsku medalju, koju on jos uvek nema. Na Rumuna je (sa razlogom) letos kukao kada su ga u Rumuniji domace sudije castile na nekom mitingu, gde je bila atraktivna nagrada za pobednika takmicenja i gde je Asmir zbog toga izvisio. Dok je Hrvatu do ove sezone primarna disciplina bila bacanje diska i niko (mislim ni on sam) nije slutio da ce ovako brzo ispuniti OI normu i posle cak osvojiti svetsku medalju! Na proslom SP Ivanov peti sa hicem od preko 21m, a sad cak dve medalje sa rezultatima ispod 21m.

Kod Ivane je obrnuto, sada su sve tri medalje neuporedivo skuplje kostale nego u Sopotu 2014. godine. Poenta, bitno je ucestvovati na sto vise takmicenja, pa ako si svetska klasa (sto Asmir jeste) moraju ti se bar jednom u karijeri poklopiti te cuvene kockice. Mozda je bas juce bila ta prilika, narocito kad znamo da Asmirova povreda lakta nije toliko ozbiljna.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Dijamantska liga

Postby Dylam Dop » 19 Mar 2016, 20:08

Sto se tice ovog zadnjeg rez. Risove od 7,22m.. neodoljivo me podsjetilo, pa sam morao iskopam jedan davni svoj koment ovde sa 13. stranice:

Dylam Dop wrote:Hehe, gledam sad progresiju ove Bartolete, Ivanine konkurentkinje. Jedva tu negdje oko 6,5m (Jedini zapazen rezultat davne 2006 u Helsinkiju 2056: 6,89m) skoro pa citavu deceniju, a onda najednom u posljednje dvije god. preko 7m, nadskace za citavih pola metra vise.. :roll: :roll: Cak je i rezultate utrka na kratkim stazama poboljsala, i sve to na pragu 30-ih..!! :roll:

Sta ti je prednost zivota u obecanoj, nedodirljivoj zemlji, jelte..?! :D


Pa kad bacim jos pogled na ovaj zadnji skok ove druge amerikanke od sinoc, djeluje da je s tolikom lakocom preletila 7,20m da je imala rezervi minimum jos za 10cm..
(I da time u svakom trenu moze da nadskoci Ivanu, ali eto ne bi odmah jerbo bi bilo isuvise sumnjivo.. a naravno, i njena reakcija i bezlican izraz lica na kraju tipa: "pa sve je ovo ocekivano" :D)
User avatar
Dylam Dop
 
Posts: 7160
Joined: 11 Apr 2015, 21:17

Re: Mitinzi širom sveta, vesti i aktuelnosti

Postby jabukamen » 19 Mar 2016, 21:14

Amerikanci inace imaju taj nadobudni stav koji mnoge iritira, ali u sportu zna biti izuzetno pozitivan. Nasi fudbaleri tradicionalno ne mogu protiv Nemaca, pa Rusa, pa Ceha, pa pola meceva izgube pre pocetka dok kod Amera nema strahopostovanja koje vezuje ruke jer su oni tako vaspitani da nikog ne respektuju.

Ako je Ris imala rezervu imala je i Ivana jer je u trecem skoku skocila oko 7.20 uz minimalan prestup. Sa idealnim prilazom i vetrom u ledja...

Detalj koji mi se jako dopao je Ivanina frizura koja je napravljena da nema sanse da je omete pri skakanju ili da ostavi trag u pesku. Na OI u Londonu nije mogla normalno skakati od notkiju i vizuelni utisak joj je bio bitniji od rezultata. Drago mi je sto sazreva i sto ostavlja sve manje prostora za neprijatna iznenadjenja.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Mitinzi širom sveta, vesti i aktuelnosti

Postby jabukamen » 21 Mar 2016, 06:21

U muskom dalju je peto mesto osvojio lik koji je skocio 8.18 sto je nekih 5 cm krace od pobednika. Sa jedne strane skracujes takmicenje za cetiri skoka time sto ces uskratiti pravo poslednjeg skoka za ove od petog do osmog, ali produzavas sa 12 dodatnih skokova ubacujuci one od 13. do 16. mesta. Nije trebalo biti previse vidovit pa da se skonta da su ova pravila samo za jednu priliku, ali su sada dobili i konkretan primer zasto vise nikada ne treba koristiti ova pravila.

Na preponama se istakao Jamajcanin McLeod koji ima samo 21 godinu i najavljuje da ce biti nova zvezda svetske atletike. Sipers i ove zime nastavlja sa napretkom u disciplini koja joj objektivno ne odgovara, ali ovo je tek pretnja za ono sta ce se desavati na 100m i 200m na otvorenom.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Mitinzi širom sveta, vesti i aktuelnosti

Postby octopus » 21 Mar 2016, 13:51

Zanimljivo je da su zlata u petoboju/sedmoboju osvojili bracni drugovi, Brajen i Eston Iton. Mogu da zamislim kakvi supermeni ce da budu njihova deca. Eston je na ovom SP delovao dosta lose, iako je oduvao konkurenciju. Vreme ce pokazati da li je poceo da pada ili je samo dosao da otalja zlato pred domacom publikom.

Jos jedno porodicno dostignuce. Sestra i brat, Moldavci Zalina Margieva i Sergej Margiev su trenutno prvi na svetskim listama u bacanju kladiva. I njihova starija sestra Marina je uspesna kladivasica, ali je pre 4 godine pala na doping testu i danas je prosecna. Takodje, i Zalina se letos vratila takmicenjima nakon dvogodisnje zabrane. Da sve bude jos interesantnije, njih trenira i medikamentima (citaj stanozololom) snabdeva rodjeni otac! Kakve bolesne ambicije neostvarenih roditelja.

Komentar Karla Luisa povodom visegodisnjih ocajnih rezultata u muskom skoku udalj:

Muški skok udalj je u ovom trenutku najgora disciplina. Užasan je. Džesi Ovens bi na poslednjim Olimpijskim igrama bio treći. Njegov lični rekord od pre 80 godina bio bi dovoljan da uzme medalju u Londonu. Pauel i ja smo redovno skakali 8,50 metara. Ali ova generacija? Raderford? Izvinjavam se, ali za mene je to jadno. On je osvojio sve. On skače najbolje što zna, ali ne bi trebalo da pobeđuje tim daljinama.


Smatram da su kvalitetnije i cesce doping kontrole u odnosu na Luisovo vreme doprinele da bude sve manje skokova od 8.50m, uz sve duzno postovanje prema Karlu i njegovoj generaciji, koju on dize u zvezde. A pomenuo je sledece sportiste, kao pandan danasnjim koji samo gledaju da osvoje medalju a ne i da obore WR: Majkl Dzonson, Dzeki Dzojner-Kersi i Edvin Mozes. Svi jako sumnjivi, kao i on sam.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36


Re: Mitinzi širom sveta, vesti i aktuelnosti

Postby octopus » 04 Apr 2016, 07:09

Atletski put do Rija.

Sjajan pregled, koji su atleticari ostvarili normu za Rio, koji su u kvoti (i prate rezultate svojih rivala) ali jos uvek nemaju ispunjenu normu, oni kojima malo nedostaje da budu u kvoti, kao i oni koji imaju A normu ali su tek cetvrta ili jos slabija opcija u svom nacionalnom timu.

http://road-to-rio.com/

Konkretno, nas Milan Ristic je u kvoti (kvota je 40 atleticara bez obzira da li je norma potvrdjena). Velike su sanse da po tom osnovu zaradi Rio, samo je pitanje da li ce OKS da ga pusti, jer su doneli odluku da se ulaznica za nase sportiste stice iskljucivo po osnovu A norme.
Obzirom da je Divac ovih dana izjavio kako ocekuje da cemo imati preko 100 sportista, verujem da ce u poslednji cas par pojedinaca da dobije zeleno svetlo. Naravno, za Milana verujem da ce da istrci 13.47s ili brze, pre 11. jula.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Mitinzi širom sveta, vesti i aktuelnosti

Postby вређај » 04 Apr 2016, 15:55

pošto kvalifikacije ne idu po planu u ekipnim sportovima sigurno će iskoristiti neke pozivnice ili b standarde u plivanju

a ristić je maltene siguran.
вређај
 
Posts: 3616
Joined: 22 Jun 2011, 02:54

Re: Mitinzi širom sveta, vesti i aktuelnosti

Postby jabukamen » 19 Apr 2016, 04:44

Johan Blejk trcao 9.95 i trenutno ima najbolji rezultat sezone na 100m. Malo zakuvavanja na sprintu nije na odmet.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Mitinzi širom sveta, vesti i aktuelnosti

Postby octopus » 28 Apr 2016, 11:43

Legendarni Feliks Sancez, dvostruki svetski i olimpijski sampion na 400mH, objavio kraj karijere.

Malo starija vest, na Londonskom maratonu, postignut drugi rezultat svih vremena. Kenijac Kipcoge trcao je 2:03:05, sto je 8 sekundi sporije od svetskog rekorda Denisa Kimetoa.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

PreviousNext

Return to Atletika

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests